Fórum - Zobrazit téma - Treo 680 update 1.12ROW - poznatky - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Treo 680 update 1.12ROW - poznatky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DanBlack
nováček
nováček


Registrace: 12.3. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po 18. srpen, 2008 16:01    Předmět: Citovat

Kurna, koukám že jsem předchozí příspěvek poslal přihlášenej jako Toro505 (bratříček)... Pochybující
Knihomol94:
Systém je normálně počeštěný-nejdřív jsem do čistého Trea instaloval Locale a pak obnovil zálohu bez Locale.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: út 19. srpen, 2008 15:12    Předmět: Citovat

System je pocesteny i kdyzs smazal vsechny cs_Cz? Ted jsem te jaksi nepochopil...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: út 19. srpen, 2008 16:08    Předmět: Citovat

Knihomol94 napsal:
System je pocesteny i kdyzs smazal vsechny cs_Cz? Ted jsem te jaksi nepochopil...


Citace:
pomocí FileZ smazaný soubor "Multimail_csCZ"
=> smazal pouze jeden soubor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: út 19. srpen, 2008 16:35    Předmět: Citovat

toro505 napsal:
preventivní reset a selektivní obnova ze zálohy (NVBackupem, bez všech "...cs_CZ" souborů a Locale)


Jen 1? Ne vlastne uz vas oba chapu, kaslete na to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanBlack
nováček
nováček


Registrace: 12.3. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st 20. srpen, 2008 14:51    Předmět: Citovat

Knihomol94: Pobavený Pobavený Pobavený

Záloha byla včetně Locale, pak byla Locale nově nainstalovaná a obnova ze zálohy proběhla bez Locale...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: čt 21. srpen, 2008 13:13    Předmět: Citovat

Znam jednodussi reseni: prepnout v Locale na AJ a pak smazat cestinu ze zarizeni, usetris si spoustu tapani a staci se zbavit 1 souboru. Potom nainstalovat a smaznout jen Multimail_csCZ nebo jak se tomu nadava.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanBlack
nováček
nováček


Registrace: 12.3. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt 21. srpen, 2008 17:55    Předmět: Citovat

Jojo, to mě taky napadlo... (samozřejmě až po updatu, kdy obnova zálohy už dělala cyklickej reset)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 28. listopad, 2008 16:00    Předmět: Karta SDHC Emgeton Flexaret 4GB 133x v T680 1.12ROW Citovat

Karta SDHC Emgeton Flexaret 4GB 133x v T680 1.12ROW nechodí
Resp. většinu času ji to vidí, hlásí správnou velikost i volné místo, ale občas se některý soubor zapíše blbě a nejde přečíst. Takže šla do foťáku, kde funguje bez problému, a do Trea zpátky Kingston 2GB SD 120x.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 06. duben, 2009 12:08    Předmět: Citovat

Výtuh Treo 680 1.12ROW + hawkova lokalizace + RecorderX 2.2b2 + Butler (tuším) 4.67 atd.

Po víc než roce telefon brutálně zkolaboval za následujících příznaků:
- příchozí hovor: "zvednutí" jakýmkoli způsobem otevřelo mikrofon, takže protistrana slyšela, ale neotevřel se reprák, takže jsem neslyšel já. Hovor se stále tvářil jako vyzvánějící, včetně zvonění jak do repro, tak do HF. Hovor nešlo ani odmítnout.
- odchozí hovor: po vytočení a zvednutí protistranou jsem slyšel já, ale protistrana dostala ticho. Hovor nešlo zavěsit ani opustit telefonní aplikaci, bylo nutno vyjmout baterku.

Víc než čtvrt roku jsem nic nového neinstaloval, problém se projevil jako blesk z čistého nebe.
Po warm/soft resetu přetrvával (což bylo VELMI zvláštní), po hardresetu zmizel, uvidíme jestli ho nějaká aplikace zase nevyvolá. Aspoň je to záminka k pečlivé reinstalaci na nejnovější verze bez instalace vyzkoušených a zamítnutých aplikací.
Jen teď musím dočasně fungovat na prasteré a omlácené K750ce, která ovšem odmítá jakkoli komunikovat s WXP SP3 kromě mass-storage přístupu na kartu. Tak to snad zprovozním rychle, ale to bude záležet na tom kolik budu mít času.

update 20090409.0910: Popořadě Radostný
K750ka se softem z origo cédéčka funguje i pod XP SP3, ovšem s žádnou z verzí stažitelných z webu SE si ani neťukne.

A problém Trea zdá se způsobovala kombinace starších verzí Butlera a CallBlocku, která ovšem fungovala víc než rok naprosto bez problému. Viděl bych to na nějakou drobnou chybku v mechanismu hlídání registrace v CallBlocku, která po nějaké době od instalace něco zmrší. Teď s aktuálními verzemi se to zase chová mravně.
Znovu se mi ale objevil problém spočívající v tom, že po nějaké době se začaly samovolně duplikovat konfigurace sítě, takže jsem najednou měl asi 200 kopií připojení ke GPRS, takže jsem Treo flashnul na verzi 2.12ROW (což je 1.12ka bez nastavení specifických pro operátory a musí se v ní všechno nastavit ručně), a zdá se to zatím fungovat zcela mravně.

20090414.1247: Tak asi poslední update. Zdá se že vánoční koupel v louži byla treu osudná a koroze mne definitivně dostihla. Po pár dnech bezchybného fungování se to začlo zase sypat, každou chvíli samovolný reset i bez sahání na telefon, a postupně to dospělo do fáze kdy i po hardresetu způsobí zapnutí BT cyklický restart. Pokud to vůbec naběhne, tak skoro jakákoli akce opět způsobí restart i na čistém zařízení po HR.
Takže zatím zůstávám u nouzové kombinace K750i + T5 a doufám, že si Palmáci pospíší a dají Pre do prodeje pokud možno už dneska, protože začíná dost akutně hrozit že značku opustím a přejdu jinam.

20090514.1404: Konečně jsem se dostal k tomu, že jsem "chromou" T680ku podrobně rozpitval, vyčistil (kupodivu koroze žádná, jen semtam takové jako "blátíčko", znovu flashnul firmware 2.12ROW, nalil poslední lokalizaci, Butlera 5.15 a další aplikace, a Treo se probralo.
Přesněji byl jsem k tomu donucen okolnostmi, protože nouzová SE K750ka byla už rozvrzaná tak že blbla a nová SE C510 mi po přesně 14ti dnech umřela v ruce, ale podrobnosti sem nepatří. Možná pro zajímavost úplně nakonec.
Podstatné je, že s výjimkou RecorderX 2.2beta2 (protože novější verze od té doby nebyla) a CallBlocku (který v koupené verzi posílá Treo do cyklického resetu a v poslední verzi nebere registrační číslo) všechno ostatní funguje a ani to nepadá. Takže se vracím ke značce a toužebně očekávám Pré nebo Eose.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: so 18. červenec, 2009 9:37    Předmět: Citovat

Předevčírem jsem měl zástavu srdce.
Treo se najednou začalo cyklicky restartovat, naskočilo oranžové logo, dolezl teploměr, objevilo se modré logo, po chvilce zhasl displej a celé znovu. Ani po 3 restartech (jak Palm píše), kdy systém měl ignorovat zavádění všeho kromě základu a naběhnout bez periferií, se to nezlepšilo a stále cyklický restart.
Jediná změna byla při postupu "clean-start" = baterka ven-baterka dovnitř-držet D-pad nahoru až do naběhnutí launcheru. V tom momentě jsem ale neměl BT a kartu, nešel zvuk, nešlo GSM a tím ani data.
Naštěstí jsem měl tolik rozumu, že jsem si po kabelu spáchal HotSync a tím většinu obsahu zazálohoval.
Následoval hardreset, ale po obnovení ze zálohy se situace opakovala.
Po dalším hardresetu jsem si při pročesávání zálohy všiml, že MessagesDB.PDB narostl na 327kB. Po obnovení ze zálohy kromě tohoto souboru všechno v pořádku.
Nevím proč zrovna nárůst databáze SMS a MMS tohle spáchal, ale aspoň to budete vědět až se vám to stane někomu dalšímu.
Možná pak dokonce pomůže udělat čistý start a pomocí FileZ soubor odmazat z vnitřní paměti a po restartu to naběhne normálně; to jsem už z důvodu nedostatku sil nezkoušel.
BTW nemáte někdo utilitku, kterou bych z toho souboru mohl zprávy vytáhnout? Je jich tam pár, jejichž ztráta mě docela štve.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: so 18. červenec, 2009 11:01    Předmět: Citovat

Po chvili googleni sem nasel tohle (sice pro DOS, ale bylo to to prvni co sem nasel). Bohuzel nemam cas vyzkouset to, ale ty urcite jo Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 22. červenec, 2009 12:29    Předmět: Citovat

Dík, je to to vono, ale božuhell to nevyexportí MMSku Smutný
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: pá 24. červenec, 2009 10:04    Předmět: Citovat

Tak to je smula Smutný Bohuzel sem tedka na dovoleny v netovy kavarne takze nemam nejak moznost najit neco jinyho... Ale jak je videt strejda google (nemaj ceskou klavesnici xD) pomaha, takze zkus neco najit zase ty Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 28. červenec, 2009 9:23    Předmět: Citovat

Včera se mi jak se zdá definitivně podařilo z mojí T680ky udělat bezproblémový telefon; dokonce zmizelo i periodické zamrzání, které se mi během posledního týdne postupně zhoršovalo až k nepoužitelnosti telefonu. Běžně několikrát za hodinu telefon vytuhnul i na 3 minuty, náhodně se resetoval, padaly hovory a podobné srandičky.
Na stopu původce problému mě přivedlo to, že jsem jednou v Opeře četl noviny, najednou Treo vytuhlo a po obligátních 3 minutách se bez resetu (!!!) zeptalo na PIN. Po jeho zadání se vrátilo do Opery na předtím otevřenou stránku, a po rozklepnutí odkazu si navázalo datové spojení a pokračovalo v práci.
Takže jsem SIMku zkusil v K770ce, K750ce, T630, S55ce, a ve všech případech se opakovalo to, že náhodně telefon vytuhával, ptal se na PIN, a padaly hovory.
I zašel jsem včera do prodejny Vodafonu, nechal si vyměnit svou skoro 10 let starou oskaráckou SIMku s vyraženou revizí 1.0 za novou, po noční Futuramě zapnul telefonní modul a od té doby mám zatím bezproblémový mašinkvér.

Takže abych to shrnul ... pokud by se vám někomu podobně jako mě stalo, že T680ka (a dost možná se to bude týkat všech POS telefonů) náhodně vytuhává, zahazuje hovory, při příjmu SMS se resetuje, padají datové přenosy, ztrácí signál na místě kde čárky jsou až za okraj displeje, mrkněte se jak starou máte SIMku a případně si ji nechte vyměnit. Troufnu si s pravděpodobností hraničící s jistotou tvrdit, že vám problémy z velké části zmizí.

Doplnění:
výrazně (z cca 3 metrů na min. 15) se zlepšil dosah modrozuba (zapomněl jsem telefon v držáku v autě a přijal jsem bez problému srozumitelný hovor u kasy na čerpačce) a skoro o třetinu se zlepšila výdrž baterky.
"Štronzo" a samovolné restarty zmizely úplně, reset se ztrátou SavedPrefs se i přes velké vytížení telefonu zatím neopakoval, zmizelo i občasné vytuhnutí modrozuba kdy přestal komunikovat s okolím a vyžadoval vyjmutí baterky (enable/disable BT ani soft reset nepomáhal).

Člověk zírá, co všechno dokáže s telefonem napáchat zastaralá SIMka.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petrvostry
nováček
nováček


Registrace: 28.3. 2005
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st 28. říjen, 2009 14:04    Předmět: Citovat

Ahoj. Mám Treo 680 dva dny (z Aukra). Update jsem provedl hned první den a zatím bez problému. Teď řeším trochu jiný problém. Vzhledem k tomu, že jsem tu zatím nenašel odpověď, tak se ptám. Jak docílím toho, aby se po stisku tlačítka HOME (ikona domečku) otevřel Zlauncher (mám nastaveno defaultní launcher) a ne aplikace?

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: st 28. říjen, 2009 17:46    Předmět: Citovat

Zkus tohle:
http://www.mobihand.com/product.asp?id=10130
na svym Centru to sice nevyzkousim, ale fachcit by to melo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petrvostry
nováček
nováček


Registrace: 28.3. 2005
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st 28. říjen, 2009 18:06    Předmět: Citovat

Knihomol94 napsal:
Zkus tohle:
http://www.mobihand.com/product.asp?id=10130
na svym Centru to sice nevyzkousim, ale fachcit by to melo.


Funguje. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petrvostry
nováček
nováček


Registrace: 28.3. 2005
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne 08. listopad, 2009 11:32    Předmět: Profiles Citovat

Mám Treo 680 s 1.12 ROW. Nainstaloval jsem Profiles 1.01, ale nelze v Preferences spustit. Nevíte někdo čím to je?. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 09. listopad, 2009 10:17    Předmět: Citovat

Mě profiles spolehlivě tuhly a posílaly Treo do cyklického resetu se ztrátou SavedPrefs.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kaspar
nováček
nováček


Registrace: 20.12. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út 10. listopad, 2009 12:57    Předmět: Citovat

Pouzivam Profiles 1.07t na T680 a funguje bez problemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412