Fórum - Zobrazit téma - Palm Treo 680 - poblikávání klávesnice ? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm Treo 680 - poblikávání klávesnice ?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nwx
nováček
nováček


Registrace: 14.1. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po 14. leden, 2008 9:12    Předmět: Palm Treo 680 - poblikávání klávesnice ? Citovat

Koupil jsem nové Treo 680. Zjistil jsem takovou drobnost. Když si nastavím úroveň podsvětlení v NASTAVENÍ-NAPÁJENÍ-JAS na šestou zleva a menší (počítáno zleva od nulové pozice, tedy od vypnutého podsvětlení), tak když koukám na klávesnici, jako by občas jemně poblikávala. Nezhasne úplně, ale jakoby plápolalo světlo svíčky. Velice jemně. Při vyšší svítivosti, než na šesté pozici, to není patrné. Možná je to nějaký refresh klávesnice, nevím. V prodejně mi řekli, že to tak dělá i na ostatních 680. Prý to možná vyřeší nový firmware. Nemáte někdo Palm Treo 680? Můžete jej prosím pozorně omrknout a napsat jestli vám to také dělá? Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: po 14. leden, 2008 9:46    Předmět: Citovat

Mám Treo 680, projevuje se to úplně stejně. Jen jsem to neřešil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nwx
nováček
nováček


Registrace: 14.1. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po 14. leden, 2008 9:48    Předmět: Citovat

Ronoath napsal:
Mám Treo 680, projevuje se to úplně stejně. Jen jsem to neřešil.


Tak to je OK. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
roman400
nováček
nováček


Registrace: 16.8. 2005
Příspěvky: 5
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: po 14. leden, 2008 15:29    Předmět: Citovat

Treo 680 Graphite, koupeno 08/2007 zde, klava take poblikava. Vyresil jsem to tak, ze mam podsviceni nastavene na default po resetu (~50%). Prusi to jen v noci, kdy Treo sviti moc jasne - da se to ignorovat. Stejny problem maji se 680 de facto po celem svete.

OT: Mnohem vice me ale irituje, ze mi Treo dost casto zatuhava pri prijimani hovoru: telefon zacne vyzvanet, ale vsechna tlacitka jsou na 20-30 sec. tuha a pak uz je jen hlaska "You missed the call" (zmeskany hovor). Zajimave je, ze se mi to nikdy neprojevilo v roamingu...

Ma nekdo podobnou zkusenost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 14. leden, 2008 16:28    Předmět: Citovat

Dělá mi to taky. Jen jsem se zatim nedonutil k tomu, abych vyzkoušel, jestli to nezpůsobuje nějaká aplikace (což se domnívám).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tomkuklik
nováček
nováček


Registrace: 15.5. 2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po 14. leden, 2008 19:44    Předmět: Citovat

Taky me to dela. Poblikava i tuhne. Ale to tuhnuti po resetu da cca tyden pokoj. Taky je to možná jen můj dojem, ale připada me, ze vytuhne kdyz hovor prijmu lehkym tuknutim prstem na display. Pokud si to u pristiho hovoru uvedomim a tapnu na display silneji treba nehtem, hovor se prijme normalne. Pouzivam folii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
roman400
nováček
nováček


Registrace: 16.8. 2005
Příspěvky: 5
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: po 14. leden, 2008 22:53    Předmět: Citovat

Diky vsem za odpovedi.

Mam nasledujici info, mohlo by vas zajimat (Badel): po ztrate nekolika dulezitych hovoru jsem se pred cca 2 mesici rozhodl pro hard-reset 680-ky. Smazal jsem kompletne vsechno, do cisteho Trea jsem nahral pouze nasledujici:

1. Telefonni seznam (cca 350 zaznamu)
2. Databazi protokolu hovoru pred resetem (*.pdb ze zalohy, pres HotSync)
3. Databazi SMS pred resetem (dtto)

Dal jsem neinstaloval vubec nic, ani lokalizaci (Fonts4OS5, proste NIC). Po cca 6 dnech jsem opet diky zatuhnuti Trea zmeskal dalsi hovor ze zahranici, prestoze Treo bylo de facto uplne ciste. Na jakemsi americkem foru psal manik, ze mel to Treo TOTALNE ciste, vcetne adresare a stejne se mu to po par dnech projevilo.

Tento problem bohuzel dela jinak dokonaly pristroj prakticky nepouzitelnym pro business. Ja osobne teda o tuto bonusovou funkci (skoro by se chtelo napsat "easter-egg") vubec nestojim...

Zatim to jeste prezivam, ale velice casto skripu zuby a proklinam soudruhy z Palmu, kteri nas maji vytrvale uz nekolik let na haku. Uz jsem se zarekl, ze toto Treo bude asi mym poslednim, jakkoli je to pro mne neprijemne. Palmy pouzivam ~ od 1999 (IIIx-505-515-T2-T3-T650-TX-T680).

Bohuzel se zda, ze vyvoj za posledni cca 2-3 roky dava za pravdu tem, co tvrdi, ze ortodoxni Palmiste budou zanedlouho mozna odchytavani jako vzacny druh a umistovani do rezervaci (u nas typicky Bohnice, Kromeriz, Opava atd. Radostný

Tak nic, diky vsem. Aspon vim, ze v tom nejsem sam Radostný. Jak pravil Saruman v LOTR: "TO WAR!!!".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 14. leden, 2008 23:09    Předmět: Citovat

No mně se to vytuhnutí stává tak naprosto výjimečně, že mě to zas až tak netrápí. Spíš mi vadí prodleva mezi stiskem zeleného tlačítka a přijetím hovoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kaspar
nováček
nováček


Registrace: 20.12. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út 15. leden, 2008 1:10    Předmět: Citovat

Měl jsem Treo 650. Pořídil jsem Treo 680 a pokud nevydá Palm update ROM, aby si napravil reputaci, tak si další asi taky nepořídím.
Ano, klávesnice bliká. Je to opravdu příjemné, zvláště za tmy, když si chcete něco přečíst. Naštěstí můžu vypnout klávesnici. Ale kdýž mám u PalmFiction nastavený ztlumení displaye na 3%, což je do tmy pro mne ideální, tak bliká i display. A ten fakt nevypnu.
Ta prodleva mezi stiskem a přijmutím hovoru je úplně "normální", protože 680 má prodlevu po zmáčknutí čehokoliv.
BTW vrazím kartu s TT do 650 a jedu podle hlasu. Vrazím kartu do 680 a většinu odboček přejedu, protože mi to Miloslav nestačí říct.
Po cca 1 měsíci přechodu z 650 na 680 se mi jeví 680 jako nedodělaný šunt s velkou pamětí. Nechápu v čem podstatném se liší tyto dva modely, aby jeden byl téměr dokonalý a druhý ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: út 15. leden, 2008 15:44    Předmět: Citovat

Zatuhnutí u hovoru? Neznám... Zkuste přijímat hovory středovým tlačítkem a ne ťukáním na displej Radostný

Mě jen zatuhla při přehrávání filmu v TCPMP, když kdosi zavolal. Jinak pohoda... (mimochodem, tento program je u mě zdroj resetů: stačí dlouho koukat na něco a při opuštění aplikace koukám na logo Palmu.)

Kaspar: Nevím, jestli jsem to dobře pochopil: Vypínáš podsvícení klávesnice? Jak?

Spíše mě smolí nefunkčnost zeleného tlačítka po nahrání qwertz rozložení. A taky naprosto odbytá lokalizace od Redgrepu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 15. leden, 2008 16:02    Předmět: Citovat

Dokud jsem to nenacpal softwarem, tak jsem taky problémy neměl, takže jsem přesvědčen, že v samotném hardwaru problém nemám. Ale nějak nemám chuť a čas to ověřovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kaspar
nováček
nováček


Registrace: 20.12. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út 15. leden, 2008 17:06    Předmět: Citovat

Ronoath>Pomoci KB LightsOff, treba.
Mimo tema: funguje nekomu bez resetu Profiles? A pokud jo tak ktera verze. Dik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: st 16. leden, 2008 11:09    Předmět: Citovat

Kaspar: Pomohl jsem si Twilight (je gratis)
Dnes ráno jsem Profiles (verzi 1.6) zkoušel. Bez problémů se přepnul do nově nastaveného "doma", fungovalo i rychlé nastavení pomocí podržení option klávesy (ale ne na bočním tlačítku). Myslím si, že důvod padání této aplikace bude nekorektní nastavování některých položek. Já třeba zatrhl jen úpravu hlasitostí zvuků (tím zatržítkem vpravo nahoře) a bez problémů funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kaspar
nováček
nováček


Registrace: 20.12. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st 16. leden, 2008 14:51    Předmět: Citovat

Ronoath: ad Profiles. No prave. Na 650, kde to fungovalo perfektne, jsem si zvykl prepinat hlavne zvuk, podsviceni a zamceni displaye pro ruzne situace. U 680 mam zato, ze dela bordel nastaveni podsviceni, protoze uz kdyz se to snazim nastavit tim posuvnikem, tak pak to vytuhne. Nasledne baterka ven>reset a profil ztracen/neulozen. Ale p. Votava na svych strankach pise, ze uz verze 104 ma umet 680, i kdyz BETA. Snad to casem bude funkcni. I tak DIK autorovi za takovy pocin.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: st 16. leden, 2008 22:28    Předmět: Citovat

A ta 106 ti nefunguje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kaspar
nováček
nováček


Registrace: 20.12. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: čt 17. leden, 2008 13:30    Předmět: Citovat

Kdyz jsem ji zkousel tak nefungovala a ted mi nejde z neznamyho duvodu nainstalovat. HotSync mi tvrdi, ze se prerusilo spojeni, ale pri cemkoliv jinem HS probehne korektne. Tak nevim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: pá 18. leden, 2008 10:37    Předmět: Citovat

Zvláštní. Mě šla nainstalovat bez problémů. Nyní ale zjišťuji, že profily vlastně nepotřebuji, jelikož po x-letech zase telefon na noc vypínám a tak není třeba profilu Silentium, kdy jsem měl zvuky i vibrace vypnuty.

Zdá se mi, že poblikávání klávesnice zmizí, když používám Treo bez zapnutého telefonu. Jak jste na tom ostatní?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
michal964
nováček
nováček


Registrace: 13.5. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá 18. leden, 2008 11:43    Předmět: Phone On/Off Citovat

Ronoath napsal:
Zdá se mi, že poblikávání klávesnice zmizí, když používám Treo bez zapnutého telefonu. Jak jste na tom ostatní?
To můžu potvrdit.

A k tomu zatuhávání: v posledních týdnech stále častěji nereaguje (2-5sec Zlostný ) ale jen když vykresluje dialogová okna - běžné přechody mezi aplikacemi OK, hry OK...
Nějaký tip na konkrétní problémovou aplikaci? Nebo má smysl naslepo smazat SavedPref? Hard + step-by-step reinstal všeho si nechávám až jako krajní možnost Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kaspar
nováček
nováček


Registrace: 20.12. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: pá 18. leden, 2008 11:54    Předmět: Citovat

V tehle chvili bych asi pockal na prvni zkusenosti z update ROM na 1.12. Treba zapracovali i na jinych vecech nez se vsude pise a prijemne prekvapi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: pá 18. leden, 2008 12:00    Předmět: Citovat

michal964: Všiml jsem si něčeho podobného: Neochotu se vypnout a zapnout. Zní to banálně, ale někdy Treo se prostě nechce vypnout a musím zapínací tlačítko chvilinku podržet, než displej zhasne. Nebo jej stisknu krátce a vypne se až s určitou prodlevou.

Jinak to zpomalování: Sám jsem si ho všiml poprvé po nainstalování lokalizace (asi tři týdny jsem jel bez ní), podruhé po instalaci velké lokalizace a mám podezření, že teď za to může CallGuard.

Naprosto brutálně pomalé je skákání po položkách v preferencích. Asi už tam mám hodně nakydáno (java, lokalizace, profiles...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412