Fórum - Zobrazit téma - Nokia N800 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Nokia N800
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Offtopic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 30. leden, 2008 20:43    Předmět: Citovat

Aha, to mi nedocvaklo Nápad
Tak hlavne at dojde vporadku co nejdriv.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: po 04. únor, 2008 8:53    Předmět: Citovat

Tak mám tu N800 konečně doma. No mám z ní smíšené pocity. Jednak podsvětlení displeje není rovnoměrné, u diod je takový šedý stín, je to vidět ale jen na bílé (něco podobného dělaly displeje na Treo600), na reklamaci by to asi nebylo, nebo jen s obtížemi. Celkové zpracování taky nic extra, zadní kryt od baterie se viklá, ale hlavně co mě docela naštvalo, i po upgrade na 2008 jsem se připojil na WiFi jenom přes WEP. Předtím jsem používal WPA PSK, takže to mě teda vážně nenadchlo. U takovéhohle zařízení bych bezproblémové WiFi se zabezpečením považoval za základ. Vyzkoušel jsem snad všecko možné. Přitom Palm TX s WPA běhal v pohodě na první pokus. Tak to byly mínusy. Klady - perfektní displej, filmy jsou perfektní (byl jsem zvědavý na věci co jsem měl pro Palm TX v rozlišení na 480, jsou vynikající), reproduktory jsou hlasitější než u Trea, hudba subjektivně spíš lepší. A tak dál, nebudu to víc rozepisovat. Nepodařilo se mi rozběhat českou klávesnici, instalace OK (tvrdí) ale změna žádná. To bych rozhodně potřeboval vyladit. A asi bych potřeboval co nějakou fólii na displej, ale všecky jsou malé co jsem zatím našel. Jsem zvědavý až vyzkouším Garnet. No dva dny, a už mám zážitků skoro na malou knížku Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 04. únor, 2008 12:16    Předmět: Citovat

Ahoj, nekde jsem cetl ze folie se na nokie IT davat nema.. ze po pripadne sejmuti muze ponicit digitizer... takze kdyz uz, tak jen folii bez lepidla. Ja radeji folii nakonec nemam. To s tim podsvicenim je zajmave, ja na n770 nic takoveho nepozoruji, co se tyce zpracovani, bohuzel se to u n810 cekalo. Naproti tomu n770 je to nejbytelnejsi co jsem videl, naprosto tuha konstrukce. Ta ceska klavesnice co je na upirovi, je pro OS2007, u OS2008 nevim, navic je to cestina jen pro virtualni klavesnici. Na HW klavesnici cestinu zatim asi nedas, ale muzes se pokusit ji vytvorit. Jinak WPA-PSK tam jit musi, to neni mozne, procti si poradne navod.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: po 04. únor, 2008 12:46    Předmět: Citovat

No on na těch stránkách píše klávesnice pro N800/N810, akorát že to nešlo z těch českých stránek co má stáhnout, musel jsem to stahovat z té anglické verze. Mně jde jenom o tu SW klávesku, v tom módu pro psaní prsty to je pěkně použitelné a N810 nemám, mám N800 takže není co řešit Radostný Displej, mám strach ať se to nepoškrábe, u všech palmů jsem vždycky měl nějaký ten screen protector. WiFi, no já to prostě nechápu, nedělám to poprvé, měl jsem na tom pověšené 2x MacMini a Palm TX, a jak jsem psal, u Palmu to šlo napoprvé, u těch macků jsem měl trochu problém se v tom orientovat, ale taky to bylo bez větších potíží. Až tady. A to jsem přesvědčený že jsem snad vyzkoušel úplně otrocky všecky možnosti co tam jsou. Ještě to časem prozkouším, to víš že mi to nedá. Hlavně jsem se chtěl vyhnout tomu přenastavovat router, což se asi nevyhnu Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: st 06. únor, 2008 10:15    Předmět: Citovat

Nevíte někdo, není nějaká česká konference nebo fórum přímo o těch Nokiích? (N700,800,810)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lister
nováček
nováček


Registrace: 9.3. 2005
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt 07. únor, 2008 8:12    Předmět: Citovat

Zdravím všechny.
Tak moje reklamace skončila úplně jinak než jsem chtěl...

Slečna z MEGAFOTA mi nejdřív odpověděla, že přijali můj balíček a že objednají nový přístroj. Tato zpráva se mi zdála v pohodě a rád jsem ji akceptoval. Už jsem se těšil na nový bezchybný přístroj.

Trval to už ale asi týden, takže jsem se zeptal, proč mohla poprvé přijít N800 do tří dnů a proč to teď nejde. Byl jsem požádán o trpělivost, že prý v průběhu D A L Š Í H O týdne očekávají pro mě nový přístroj.
Rozhodl jsem se tedy vyčkat.

Jenže nakonec přišla zpráva, že N800 už nemají vůbec a jestli bych chtěl vrátit kupní částku nebo poslat ten můj původní přístroj na opravu k výrobci. Představa dalšího čekání na N800 mě nenaplňovala pražádnou radostí, takže jsem si nechal vrátit ty peníze...

Všem, kteří máte z MEGAFOTA bezproblémovou N800 gratuluji a přeji Vám to. V MEGAFOTU mají teď N810, ale GPS nepotřebuji a hw klávesnice pro mě není vůbec nutná. Platit za tyto věci navíc dvojnásobnou cenu než za N800 se mi opravdu nechce.
Už mě ani nebaví shánět za těchto podmínek přístroj, který bych jinak opravdu moc chtěl. Přítele na telefonu, který by N800 koupil v zahraničí nemám a PayPal si kvůli tomu zřizovat nebudu.
Zamačkávám tedy slzu a místo Maema volím WM6. Ano, už slyším ty řeči Radostný Sám nevím co od WM čekat. Proto jsem původně volil N800 a dost mě mrzí, že ji nemám... Prostě dám WM šanci - na rozdl od Maema zkrátka půjdu a koupím si ho...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 07. únor, 2008 9:28    Předmět: Citovat

petr napsal:
Nevíte někdo, není nějaká česká konference nebo fórum přímo o těch Nokiích? (N700,800,810)


neznám žádnou větší... sem tam se najde nějaké vlákénko, nejlepší je jedině http://www.internettablettalk.com/
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: út 12. únor, 2008 8:56    Předmět: Citovat

2Skorpi: Dík za link.

Nevíte náhodou někdo, dá se nějak jednoduše přimět tu N800ku (OS2008) aby se ty prográmky instalovaly jinam než do vnitřní paměti? Nejlíp na tu vnitřní kartu např. Jak tak instaluju a zkouším kde co Radostný tak už mi to hlásí plnou paměť. A to jsem ještě zdaleka nenaistaloval všecko Radostný Myslím nějaký rozumně jednoduchý způsob pro ne linuxáka Radostný návody začínající jako "zkompiluj jádro.." nejsou to pravé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 12. únor, 2008 11:15    Předmět: Citovat

Jednoduše přimět ne e... komplexním řešním je mít celý systém na kartě, jak jsem to vyřešil já (500Mb systémový prostor), mám tam toho hodně a ještě asi 230MB místa volného. Pokud bys chtěl mít jen něco na kartě, musel bys zřejmě linkovat každý program zvlášť už při instalaci někam jinam (a s tím spojené další činnosti jako povolit spouštění z karty, které defaultně nejde apod.), ale z mého pohledu je to daleko složitější než jet vše z karty. Pokud jedeš systém z karty, má to obrovské výhody, jak v místě, tak rychlosti, tak možnosti kompletní zálohy jedním příkazem. Je jen jedna nevýhoda, nelze kartu vyndat za běhu systému.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: út 12. únor, 2008 11:54    Předmět: Citovat

A jéje, a už jsme u toho "zkompiluj jádro", nebo aspoň někde poblíž, ne? Vysmátý Já bych rád jel z karty, ale nevím jak. To že se ta vnitřní karta pak nesmí vyndat je jasné a mně to neva. Potíž je akorát to, že nevím jak na to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 12. únor, 2008 12:01    Předmět: Citovat

kompilace jádra je snažší... Radostný jinak mrkni sem http://maemo.org/community/wiki/HowTo_EASILY_Boot_From_MMC_card nadherne how to, podle ktereho to perfektne funguje. Navic, ty mas dva sloty, takze ses uplne vysmatej.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: út 12. únor, 2008 13:11    Předmět: Citovat

Ufff.. Věřím že kompilace jádra je jednodušší. To je právě jeden z návodů kterým rozumím prakticky stejně bez ohledu na jazyk, akorát že v japonštině nepoznám kde končí věta. Rozpačitý Přepnout se do roota bych asi zvládnul, naformátovat kartu snad taky, ale ten zbytek je pro mně zcela out. Navíc ten návod je pro OS2007, já mám 2008, možná se některé soubory jmenují jinak nebo se může vyskytnout asi tak milion dalších odlišností, radši to nechám jak je.

To je podobné, jak jsem taky kdesi vyštrachal návod na přepnutí do jakéhosi modu "red pill" což jsem sice zvládnul tam i zpátky ale naprosto jsem nepochopil k čemu to vlastně je dobré. Vysmátý Tady to je přesně naopak, vím k čemu to je dobré, ale postup je pro mně naprosto šílený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 12. únor, 2008 16:44    Předmět: Citovat

No to co jsi napsal ze bys zvladnul, tak to je to hlavni. S OS2008 by to melo jit take, akorat to neni napsane v tom how-to ze to je odzkousene, ale podle me to tak ma uz spousta lidi i s OS2008. Nevidel bych v tom problem, nic tim nemuzes ztratit, interni flash ti zustava nezmenena.

Jinak red-pill je mod, kdy se aktualizuji i balicky, ktere jsou normalne podrzeny v aktualni verzi. Pokud znas trochu debian, tak blue-pill odpovida maximalne apt-get upgrade a red-pill apt-get dist-upgrade... aspon takhle mi to pripada. Cili jednoduse receno, systemove programy a knihovny lze updatovat z GUI pouze s red-pill modem. Jinak z terminalu to jde pod rootem taky. Timhle si nokia osterila to, aby uzivatel pracoval pouze s aplikacemi a ne systemem a jeho hacky.

Jinak, muzu ti pomoct, staci se domluvit kdy mame oba cas a po jabberu nebo ICQ to pujde snadno.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 06. březen, 2008 7:10    Předmět: Citovat

2Skorpi: Dík za ochotu. (neměl jsem teď delší dobu čas na odpověď) Ale asi tu N800ku prodám a pořídím si něco jiného, takže to nebudu řešit. Na internet je to sice fajn, jako "multimediální mobilní centrum" ještě lepší, ale já na Palmu především čtu, tak 80% ze všech činností co s tím dělám a ta Nokia se mi prostě špatně drží v ruce a není to moc pohodlné. Potřebuju spíš něco menšího, tahám to všude s sebou. Na to ale člověk přijde až když to nějaký čas intenzivně používá. Snad se najde zájemce který by možnosti tohohle zařízení využil líp. (mít moje TXko nějaký použitelný web browser, tak bych se ani o nic jiného nezajímal, ale nemá a asi ani nikdy mít nebude, takže hledám něco jiného) Ale i tak ještě jednou dík za ochotu - jsi první opravdu ochotný linuxák na kterého jsem na netu narazil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 06. březen, 2008 7:30    Předmět: Citovat

Docela chapu... na cteni je podle mne idealni CB palm s vydrzi dlouhe tydny. Blbe je ze na tom asi prodelas. Jinak.. linuxaci jsou ochotni, ti neochotni, to je jedno jestli jsou to linuxaci nebo cokoli.. to jsou blbci. Nerozlisuju lidi podle OS Radostný
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 06. březen, 2008 8:03    Předmět: Citovat

Jo, asi tak. Počítám že to dám levnějc, co se dá dělat, špatná volba. U mně by to mělo nakonec použití akorát na ten občasný internet a zas aby mi to jen tak po většinu času někde leželo jsou vlastně vyhozené peníze. Ostatně už mám těch mobilit doma, že se mně nevejdou na noční stolek, takže asi udělám čistku a prodám toho víc. Ono to je u toho Palmu blbé, že ani jedno zařízení není úplně univerzální a zvlášť pro moje potřeby bych potřeboval takové TXko s HW klávesnicí a telefonem Vysmátý

No jasně, jsou blbci a ti ostatní Vysmátý Já mám akorát z linuxový komunity takový, no smíšený, či spíš nedobrý pocity od loňska kdy jsem řešil problém připojení CDMA modemu do Mandrivy no a ten většinový přístup ve fórech byl typu udělej to a to, a musí to fungovat, když ne, jseš lama a blb a škoda se s tebou bavit, takže mě to zrovna nenadchlo a ve srovnání s ostatními diskuzemi ohledně třeba Palmu nebo Maca mi připadají lidi okolo linuxu, jak bych to řekl, takoví "méně komunikativní" Vysmátý Tím taky skončil můj výlet do hájemství linuxu, protože jak jsem si představil že tohle budu řešit s něčím jiným každou chvíli mě to znechutilo. Tak jsem si pořídil Maca a jsem spokojenej. (Hlavně se nemusím moc ptát Vysmátý To co jsem řešil v linuxu 5 dní a ještě mi nadávali jsem v OS X zvládnul sám za cca 15 min.) Ono každý občas je v něčem začátečník a můj dojem je takový, že u linuxu když potřebuješ jako začátečník poradit je to takové to "Až-jestli se pan milostivý guru smiluje a potěší nebohého prosťáčka perlou svého moudra" Jinde, třeba u Palmu (nebo ještě kdysi dávno u Psionu) jsem se něčím takovým prakticky nesetkal, nebo jen vyjímečně. Proto ta poznámka o ochotě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 06. březen, 2008 8:40    Předmět: Citovat

Asi mas pravdu.. je to pry nejcastejsi duvod. Prijde novacek na forum, zepta se na neco (logickeho) a nekdo mu napise, jsi lama, jdi do pr**le... ja zacal s linuxem a poradili mi kamaradi ve firme. A nikdo uceny z nebe nespadl. Dnes mohu rici, ze mam zkusenosti s Win a Linuxem, Mac mi zatim chybi. Jinak.. za kolik ji nabidnes?
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 06. březen, 2008 12:17    Předmět: Citovat

Asi tak. On linux není špatný, jenomže chybí kde se naučit základy a jak nemáš nikoho známého a jsi odkázaný jenom na netová fóra to je pak těžký. Nějakou pořádnou učebnici "od základů dál" jsem taky nenašel, buď je to takové to úplně základní typu "kde je tlačítko start?" nebo zas už příliš odborné, nic mezi tím. Ono to možná ani dost dobře nejde, každá ta distribuce je trochu jiná, nevím.

No nad cenou jsem ještě neuvažoval, stálo to cca 76oo, takže asi začnu na 6500 a uvidím. (Nebo jestli máš zájem navrhni cenu a nějak se třeba domluvíme.) Když tak to hodím do aukra. Jenom je třeba připomenout, už jsem to tu zmiňoval, že to nemá úplně souvislé podsvícení. Z pravé strany je takový stín, na bílé to je znát (záleží na úhlu a osvětlení). Nevím jestli to je na reklamaci nebo ne, co jsem viděl videa na "tubě" tak to tam bylo taky z té pravé strany displeje. No každopádně je to v záruce a komu by to vadilo může si to vyreklamovat. Do 6 měsíců je to tuším u dodavatele (nevím přesně podle obch. zákoníku). Jinak je to pořád jako nové, komplet se vším všudy, ještě i s tou původní fólií (sice je už dost poškrábaná, ale samotný displej ještě nebyl ani odkrytý) a nepoužitýma sluchátkama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 06. březen, 2008 12:41    Předmět: Citovat

Ucebnice jsou.... nejlepe v PDF ke stazeni, staci http://www.abclinuxu.cz/ucebnice

Jaka distribuce, to je uplne jedno... zaklad je stejny ve vsech unixovych systemech.

O tu nokii zajem nemam, ja jsem s n770 max. spokojen, jen to treba dam vedet lidem okolo mne co koukaji na mou n770 Radostný
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dodger
nováček
nováček


Registrace: 26.8. 2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so 24. květen, 2008 10:40    Předmět: Citovat

Ahoj Mrkající
Chcel by som sa spytat aku linuxovu nokiu by ste mi doporucili.
Predtym som mal t5, potom n770 (flashol som ju os2007 a bolo to odost pomalsie ako na 2006) a teraz som u widiel s x50v:evil: . U n800 mam strach z konstrukcie a toho podsietenia (n810 si ako student nemozem dovolit)
Btw ja osobne pouzivam fedoru 9 ale chystam sa na suse linux enterprise desktop ale nespravis chybu ziadnou z distribucii Machr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Offtopic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412