Fórum - Zobrazit téma - Palm a Lotus Notes - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm a Lotus Notes

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cat
nováček
nováček


Registrace: 25.8. 2006
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st 02. leden, 2008 20:17    Předmět: Palm a Lotus Notes Citovat

Vážení kolegové Palmisti Radostný Napadlo mě (tedy spíš Badela Stydící se na jednom místě shromáždit Vaše zkušenosti s Lotus Notes versus Palm. Když jsem zhruba před rokem a půl uvažoval o koupi LD řešil jsem hlavně problém jak synchronizovat v práci Palm s LN Domino. Zvolil jsem Intellisync handheld edition. Je faktem, že zpočátku jsem měl problémy se synchronizací splněných úkolů; při odškrtávání (splnění) v LD se vytvářely v lepším případě duplicity, v horším to spadlo, ale update to vyřešil. S LN synchronizuji standardně Kalendář, Úkoly (s DateBK6), Poznámky (Journal) a Adresář. LN podporuje kategorie. Poštu s přílohami vyřešilo až zakoupení VersaMail 3.5, doporučovaný E-Mail, který je ke stažení v archivu Intellisync je sice spolehlivý, ale prakticky nic neumí, naopak nový VersaMail umí synchronizovat různé složky Pošty v LN.
Jaké jsou Vaše zkušenosti s Lotus Notes?
_________________
Psion S3 -> Psion Revo -> Psion 5mx -> LifeFlash + KINGSTON 1GB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pantata
nováček
nováček


Registrace: 11.11. 2006
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: pá 04. leden, 2008 11:41    Předmět: Citovat

Používám mNotes od Common Time - funguje to a jde synchronizovat i přes Internet.
Synchronizuji kalendář, úkoly, adresář, poznámky.

Občas mám problémy se synchronizací kalendáře, ale to připisuji tomu, že to synchronizuji jak s LN v práci, tak s iCalem (Mac OS X) doma. Vždy to vyřeší "force" nastavení synchronizace.

Na mail nepoužívám dodávanou aplikaci Mail, i když je poměrně komfortní (bezproblémová čeština, umí složky, přílohy), ale přes SnapperMail se připojuji na IMAP Domino serveru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cat
nováček
nováček


Registrace: 25.8. 2006
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: so 05. leden, 2008 7:10    Předmět: Citovat

mNotes byl mým druhým favoritem při výběru vhodného sw.
Problémy se synchro. s Intellisync a LN na několika počítačích bohužel nemohu posoudit, informace vyměňuji Pobavený pouze mezi pracovním ntb a mým LD. Ale podle Vaší odpovědi je to s mNotes možné a dokonce mezi různými OS.
Předpokládám, že dodávanou aplikací Mail míníte aplikaci dodávanou s mNotes? Mail od Intellisyncu totiž nic takového neuměl, byl, nebo je to jenom holý e-mailový klient, už je staršího data vydání.
Díky za odpověď, nepředpokládám nějakou bouřlivou diskuzi, LN jsou přece jenom určeny více pro větší firmy, státní uřady apod. I když poslední cenová politika IBM se je snaží zpřístupnit i menším subjektům.
Zajímalo by mne, jestli má někdo zkušenosti s Lotus EasySync Pro? Na stránkách IBM je to hlavní propagovaný produkt pro syncho. jak pro POS tak pro WM.
A také by mě zajímalo, předpokládám, že všechny uživatele LN Vysmátý , jestli má někdo zkušenosti se synchronizací s verzí 8 LN, dostupnou zatím v angličtině. Intellisync nabízí zatím beta verzi synchro sw. Pokud by byl Common Time pružnější, zřejmě bych šel do mNotes.
Všem díky za příspěvky Mrkající
_________________
Psion S3 -> Psion Revo -> Psion 5mx -> LifeFlash + KINGSTON 1GB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: so 05. leden, 2008 22:12    Předmět: Moje zkušenost Citovat

mNotes znám jen ve spojení s WM. Tam to bylo hodně funkční. V tuto chvíli používáme v práci Office Connctor, což je produkt Nokie, dříve Intellisyncu. Mailový client alikace je celkem slušný, ale nedají se přikládat přílohy.

Nikdy jsem neměl problémy s duplicitami nebo něčím podobným a to syncuji 4 zařízení.

České LN8 už venku jsou, ale doufám, že s českou verzí nikdy zkušenost mít nebudu. Co se syncování s LN8 týče, tak existuje Lotus Traveler, bohužel jen pro WM. K samotné synchronizaci asi tolik, že jestli není funkční nástroj teď, tak bude nejpozději do léta Radostný
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412