Fórum - Zobrazit téma - Môj prvý Palm - VX - pomoc - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Môj prvý Palm - VX - pomoc
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
m7i7k7i7
nováček
nováček


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st 05. prosinec, 2007 19:03    Předmět: Môj prvý Palm - VX - pomoc Citovat

Tento týždeň by som mal dostať Palm Vx, dar od kamaratky z Česka, a keďže som úplny začiatočník čo sa týka Palmov (tuším sa tomu povie lama Pochybující ) chcel by som poprosiť niekoho či by mi nepomohol. Zatiaľ napíšem také prvé otázky, zvyšok, keď ho už budem mať pred sebou.
1) Kamoška mi písala, že OS je v nemčine. Môj kamoš, ktorý má jeden z novších Palmov hovoril, že by tam mal byť výber jazykov ako u jeho Palmu, o čom však pochybujem, keďže Vx je už starší kúsok. Ak je možné si už v základe vybrať jazyk, napíšete mi niekto postup, v takom znení: klikni tu v tom mieste, to by malo znamenať nastavenia a pod. keďže asi je defaultne nastavený na nemčinu.
2) s tým súvisí predchodzia otázka, ak je tam iba jeden jazyk a to nemčina, ako by som si mal nainštalovať OS iného jazyku? Myslím, že súbor už mám z webu RedGrep (alebo tak nejak) no ak by sa našiel nejaký vhodný pre Vx v anj/cz, tak by som poprosil link + návod. Určite treba nejaký sw do klasického PC? Aký to je?
3) Nabíja sa Palm Vx aj cez synchronizačnú kolísku? + aký konektor má? USB či COM?
Dopredu ďakujem za pomoc. Miki
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
joshviklef
nováček
nováček


Registrace: 28.3. 2006
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: st 05. prosinec, 2007 21:35    Předmět: Citovat

Stahni si Flash tool a prehraj si tim OS v nemcine na OS 4.1 v anglictine
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 05. prosinec, 2007 21:50    Předmět: Citovat

Nabíjí se přes kolíbku a má COM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
m7i7k7i7
nováček
nováček


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: so 08. prosinec, 2007 12:49    Předmět: Citovat

tento FlashTool mi nefungoval (chyba nejaky dll subor), tak som stiahol aspon OS 3.5 ENG zo straniek palmu, no mam problem so spojenim s pc. Palm je zapnuty, v koliske, pripojena je ku COM1 (alebo 2) v Hot Sync v PC je nastaveny ten COM ktory je prepojeny s Palmom. Snazil som sa lokalizovat OS do ENG, v Palme je momentalne nemecky OS ibaze mi pri stlaceni HotSync a po prejdeni na tretiu ikonku vyskoci chybova hlaska:

Die Verbindung zwischen ihrem Handheld-Computer und dem Desktop wurde unterbrochen. Einige Ihrer Daten waren NICHT gesichert. Uberprufen Sie das Setup, und versuchen Sie es noch einmal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
joshviklef
nováček
nováček


Registrace: 28.3. 2006
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: so 08. prosinec, 2007 13:13    Předmět: Citovat

m7i7k7i7 napsal:
tento FlashTool mi nefungoval (chyba nejaky dll subor)...

Spoustel jsi ho z adresare, kde je Palm Desktop Otázka
(Staci vyuzit napr. vyhledavani ve Windows a hledat tu tzv. "chybejici" dll)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
m7i7k7i7
nováček
nováček


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: so 08. prosinec, 2007 13:22    Předmět: Citovat

nie, no teraz som tvoj FlashTool dal do toho adresara, a vyhodilo to tu istu chybu (to po nemecky co som uz napisal).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
m7i7k7i7
nováček
nováček


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: ne 30. prosinec, 2007 16:46    Předmět: Citovat

Uz tam mam lokalizaciu (ta s red grepu), poslal som cez irda, no chcel by som ho upgradnut na 4.1, kde v Palme sa nastavuje uzivatelske meno ppc? Viem, ze je potrebne mat rovnake meno na pc v hot sync a aj v Palme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 30. prosinec, 2007 16:54    Předmět: Citovat

To se nenastavuje v palmu, ale v Palm Desktopu na PC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
m7i7k7i7
nováček
nováček


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: ne 30. prosinec, 2007 17:05    Předmět: Citovat

no, ono to stoji na druhom kroku - identifikuji uzivatele, a potom vyskoci hlaska Bylo preruseno spojeni s vasim pocitacem. Nepodarilo se ulozit vsechna data! Zkontrolujte, prosim, spojeni a zkuste to znova.

Momentalne pouzity Com mam nastaveny v Hot Syncu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 30. prosinec, 2007 17:13    Předmět: Citovat

Tomu nerozumim, doporučoval bych obrátit se na Hotline, aby bylo možno to trochu prodiskutovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
MichalJurajda
nováček
nováček


Registrace: 20.6. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá 18. červenec, 2008 13:33    Předmět: Flash Vx Citovat

Chtel bych se zeptat m7i7k7i7 jak nakonec dopadl jeho palm Vx. Nedavno se mi dostal do rukou stary Palm Vx take v nemcine a jelikoz nemecky neumim chtel jsem flashnout na OS v anglictine.
Na zacatku jsem mel trochu problemy. Balicek od palm.com obsahujici flash tool a palm desktop verze 3.? mi odmital flashnout pres Palm OS 3.5 v nemcine stejnou verzi OS v anglictine.
Pak ale stacilo smazat flash tool pro verzi 3.5 v adresari palm desktopu a nahradit souborem z www.palmhelp.cz s verzi 4.1 a spustit flash.
Nyni mi vesele beha verze 4.1 a jako odchovanec WM jsem mile prekvapen jak to vsechno rychle beha a jak drzi baterka prestoze je ten strojecek aspon 10 roku stary.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
m7i7k7i7
nováček
nováček


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: so 19. červenec, 2008 11:02    Předmět: Citovat

tak som dopadol, že odvtedy som si zvykol na 3.5. Cez infraport som si tam poslal lokalizáciu od red grepu, takisto vynikajúci Launcher III (fakt doporučujem) a jedinú naozaj potrebnú aplikáciu - Palm Fiction (k nemu doporučujem TiBr converter - txt 2 zTxt). Nič viac som neinštaloval, Palmik ide krásne rýchlo a spoľahlivo. Ani nevidím dôvod flashnúť na 4.1 ENG, hlavne, že mám v češtine úlohy a nastavenia ;) Nič viac ani nepotrebujem Radostný
Každopádne v októbri si kúpim Centro Radostný
/a s baterkou tiež vynikajúco Radostný odvtedy mám čitateľské maratóny - od desiatej večer do pol štvrtej rána Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mha
nováček
nováček


Registrace: 22.7. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út 22. červenec, 2008 15:01    Předmět: Citovat

m7i7k7i7 napsal:
/a s baterkou tiež vynikajúco Radostný odvtedy mám čitateľské maratóny - od desiatej večer do pol štvrtej rána Radostný


Čiže ďalší dotaz do fóra bude niečo v zmysle: nepoznáte dobrého očného lekára? Zlomyslný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
m7i7k7i7
nováček
nováček


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: út 22. červenec, 2008 17:05    Předmět: Citovat

nemyslím Radostný ako mi raz mama povedala - "Nečítaj toľko na tom Palme, veď si oči pokazíš!" A ja:" Aký problém? Zväčším písmo a čítam ďalej" Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MichalJurajda
nováček
nováček


Registrace: 20.6. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: út 29. červenec, 2008 9:09    Předmět: Citovat

Musim se priznat, ze nemcina je pro mne prilis nesrozumitelny jazyk, takze jsem byl rad, ze se mi podarilo flashnout na Vx-ko OS v anglictine. Podpora cestiny od red grepu je opravdu super. Napriklad cestina pro WM od Sunnysoftu se mi v mem hx4700 casto hadala s ruznymi programy.
Jinak OS 4.1 je na Vx-ku znatelne pomalejsi nez puvodni 3.5. Asi zkusim flashnout zpet 3.5 (ted uz v angictine-predpokladam, ze downgrade bude bezproblemovy). Jsem zvedav jestli pak nektery SW prestane behat Radostný Ja jsem udelal z Vx-ka hlavne grafickou kalkulacku.
V jinem vlakne se tu resily problemy s kalibraci digitizeru. Mate vypozorovano, kdy se kalibrace "rozhodi"? Ja jsem v tom zatim zadnou zakonitost nevypozoroval.
Jinak stale trva me nadseni z palm OS a Vx-ka - jak pekne beha na 20MHz procesoru a jak male jsou instalace aplikaci a jak malo spotrebovava energie diky pomalemu procesoru. Snad by se hodil slot na SD kartu a podsviceni displeje Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 29. červenec, 2008 10:23    Předmět: Citovat

No určitej typ podsvětlení to má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
MichalJurajda
nováček
nováček


Registrace: 20.6. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: út 29. červenec, 2008 13:37    Předmět: Citovat

Priznam se ze jsem neprocetl cely navod. Jak se da podsviceni zapnout? A maji ho vsechny verze Vx? Nekde jsem se uz s udajem o podsviceni displeje u Vx setkal, ale pochopil jsem to tak, ze podsviceni je jen u nekterych verzi. Budu vdecny za radu jak podsviceni zapnout.

EDIT:
oplati se cist cely navod Pobavený Dlouhe zmacknuti zelenoho tlacitka aktivuje backlight Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 29. červenec, 2008 14:59    Předmět: Citovat

Jj, taky mi chvíli trvalo, než jsem to našel. To tlačítko je takový nějaký nenápadný. Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
MichalJurajda
nováček
nováček


Registrace: 20.6. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: út 29. červenec, 2008 15:18    Předmět: Citovat

Spise by clovek necekal jakou bude mit tozelene tlacitko dalsi funkci Pobavený Jinak to podsviceni je hodne zvlastni Překvapený Predpokladam, ze je pouzitelne akorat pri absolutni tme. Za sera mi pripada citelnost stejne mizerna i s tim podsvicenim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 29. červenec, 2008 15:29    Předmět: Citovat

To je pravda, ale pro noční čtení e-booků mi to přijde lepší než u moderních palmů. Něco podobnýho měl kdysi i muj Visor a bylo to super.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412