Fórum - Zobrazit téma - Koupit Treo 680 nebo znovu 650 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Koupit Treo 680 nebo znovu 650

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kaspar
nováček
nováček


Registrace: 20.12. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út 04. prosinec, 2007 21:21    Předmět: Koupit Treo 680 nebo znovu 650 Citovat

Opustilo mne Treo 650, resp. klávesnice(po kuchnutí se na mě vysypala sběrnice klávesnice) a teď jsem jak ten němec co nevím jak se jmenuje. Chci koupit znovu Treo, buď 650 repas, nebo 680 nové(ty repasy asi dlouho nebudou, že?). Pročítám všechna možná fóra, kde se tyto dva typy srovnávají, ale nikdo nenapsal zkušenosti po cca roce používání a zároveň srovnání 650vs680. Jak je na tom s 680tka s výdrží po instalaci všech možných patchů, stabilitou a vůbec.
Taky mi prosím polopatě vysvětlete, jak přesně funguje kombinace HF-BT+navigace.

Použítí SW+HW(bez češtiny):
Telefon+BT-HF
ZLauncher
Agendus
Navigace TT+GPS-BT
PalmFiction+PalmPDF
Profiles
Butler
Fonts4OS5

Díky.
PS. Kdyby bylo k sehnání Treo 680 orange, tak neváhám ani minutu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 04. prosinec, 2007 22:20    Předmět: Citovat

Všechno, co jsi vyjmenoval, na Treu 680 normálně maká, se stabilitou problémy nejsou. Dlouhodobý zkušenosti mám s obojím - výhoda Trea 650 je výdrž baterie a v některých operacích vyšší rychlost. Treo 680 zase vyniká větší pamětí (proto jsem u něj zůstal) a je příjemnější na používání díky menším rozměrům.

Oranžový nejsou, ale budeme mít teď pár kousků repasovaných bílých a červených.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kaspar
nováček
nováček


Registrace: 20.12. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út 04. prosinec, 2007 22:45    Předmět: Citovat

Dík za reakci.
S pamětí jsem neměl problém ani u 650ky.
K výdrži: cca 1hod hovoru, nakouknutí do kalendáře, zapsat událost cca 10x za den, večer hodinka čtení, přes den jas 3/4, večer téměř zhasnuto. Vydrží to s tímto režimem dva dny, resp. přes víkend?
Rychlost: můžeš prosím upřesnit ty operace. Když se bude dlouho načitat knížka, nebo start TT, takje mi to jedno, ale operaci Agendus>kontakty>najít kontakt>vytočit číslo používám často.
BTW teď mě napadlo, že když k tomu koupím silicon pouzdro,tak z té barvy toho stejně moc nebude vidět i když to bílý bych možná vzal. Bude u toho nějaká akce jako v listopadu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 04. prosinec, 2007 23:15    Předmět: Citovat

Tak to bílý už je v PalmShopu:
http://shop.palmhelp.cz/detail.php?kod=BBS_Pal_0604

Vypadá fakt zajímavě. Co se týče rychlosti, tak je to přesně opačně, než by sis přál. Takový ty okamžitý záležitosti jaký popisuješ mají na T680 malinké prodlevy. Dá se na to zvyknout, ale T650 je v tomhle rychlejší. Načítání složitějších věcí je naopak rychlejší na T680. Jinak s tou výdrží v popisovaným režimu by to ty dva dny mělo vydržet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kaspar
nováček
nováček


Registrace: 20.12. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út 04. prosinec, 2007 23:34    Předmět: Citovat

Supr. Už objednávám. Jenom nemůžu najít folii. Je stejná jako na 650?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 04. prosinec, 2007 23:36    Předmět: Citovat

Ano, fólie jsou stejné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kaspar
nováček
nováček


Registrace: 20.12. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út 04. prosinec, 2007 23:53    Předmět: Citovat

Díky. Objednáno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 05. prosinec, 2007 18:39    Předmět: Citovat

Co se týče jasu displeje, zjistil jsem zajímavý fígl.
Jas se nastaví na dobrou čitelnost ve dne, a pokud je to v šeru nebo v noci moc, kombinace Option+Menu přepne na tuším třetí stupeň intenzity. Dost to zlepšuje výdrž a nemusí se pořád šoupat jasem ani instalovat baterku slušně žeroucí blbinka nastavující displej přes kameru.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kaspar
nováček
nováček


Registrace: 20.12. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st 05. prosinec, 2007 21:06    Předmět: Citovat

To funguje i u 650(option+shift) a snizi to na polovinu. Coz mimochodem u nizkeho jasu vypne podsviceni uplne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vlasta
nováček
nováček


Registrace: 20.10. 2006
Příspěvky: 37
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: pá 07. prosinec, 2007 15:25    Předmět: Citovat

Při tom rozhodování mezi 650-kou a 680-kou bych doporučil vzít v úvahu, že 680-ka překvapivě neumí DUN profil. Tudíž je problém využít jí jako BT modem např. ke stolnímu PC, NB nebo jinému PDA-čku.
Pro koho je tato funkce důležitá, koupí si jednoznačně TREO 650.
_________________
Treo 650, muzeum PDA.


Naposledy upravil Vlasta dne pá 07. prosinec, 2007 20:55, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kaspar
nováček
nováček


Registrace: 20.12. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: pá 07. prosinec, 2007 20:10    Předmět: Citovat

Pred casem jsem se snazil pres DUN+BT+Linux pripojit PC na internet a nepodarilo se mi to ani s 650. Ale to byla nejspis chyba mezi zidli a klavesnici. Ted uz to nepotrebuju, ale zajimava pripominka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
-pm-
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 11.9. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: so 08. prosinec, 2007 16:26    Předmět: Citovat

Vlasta napsal:
Při tom rozhodování mezi 650-kou a 680-kou bych doporučil vzít v úvahu, že 680-ka překvapivě neumí DUN profil. Tudíž je problém využít jí jako BT modem např. ke stolnímu PC, NB nebo jinému PDA-čku.
Pro koho je tato funkce důležitá, koupí si jednoznačně TREO 650.

Šokovaný Tak to nevím jak je v tom případě možné, že info o tom jak nastavit DUN na Treu 680 je přímo na stránkách palm.com?
viz.
[url]http://kb.palm.com/SRVS/CGI-BIN/WEBCGI.EXE?New,Kb=PalmSupportKB,ts=Palm_External2001,Case=obj(41670)[/url]

Ještě přidávám odkaz na stránku podpory palm.com s rozcestníky pro nastavení DUN na všech Treech.
http://www.palm.com/us/support/DUN/index.html


Naposledy upravil -pm- dne so 08. prosinec, 2007 16:55, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: so 08. prosinec, 2007 16:32    Předmět: Citovat

Vlasta napsal:
Při tom rozhodování mezi 650-kou a 680-kou bych doporučil vzít v úvahu, že 680-ka překvapivě neumí DUN profil. Tudíž je problém využít jí jako BT modem např. ke stolnímu PC, NB nebo jinému PDA-čku.
Pro koho je tato funkce důležitá, koupí si jednoznačně TREO 650.


Není pravda, je to naprosto primitivní a funguje to úplně stejně jako třeba na SEčkách. Akorát se musí zkonfigurovat BT modem a doplnit initstring.
Daleko větší špek ale je, že PDAčka od samotného Palmu (sic!!!) nedokážou T680ku jako modem využít, takže s T5kou musím na net prostřednictvím SE P800. OSTUDA!!!
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412