Fórum - Zobrazit téma - K čemu používáte Palmíka?? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

K čemu používáte Palmíka??
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm OS
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lad
nováček
nováček


Registrace: 17.5. 2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st 28. listopad, 2007 8:12    Předmět: Citovat

Po úpravě byl u mě datový tok 320kb/s a stejně se kousal Radostný ale jak říkam knihy vedou - 1 prostý důvod celá Duna mě stála kolem 4000,- T2 2000,- na aukru Vysmátý

PS: až budu chtít video pořídím si T/X nebo T5
Life drive je sice zajímavý, ale zkušenost s ním nejsou nic moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 28. listopad, 2007 10:36    Předmět: Citovat

Co si pamatuju tak v TCPMP zvladal Zire71 video rozumne do 190kb/s pri 20fps. Zire72 na tom je asi 2x lepe. Jinak neni to jen procakem. Ted na n770, ktera to roztahuje na rozliseni X*480 bezi filmy s celkem velkym datovym tokem. Je to dano tim, ze to prehrava mplayer a pres video rozhrani od nokie. Video ma rozliseni nejlepe okolo 400x300 a rekneme take 20fps. A to do toho jedou jeste titulky, ale tem jsem snizil fps na 5fps, vic mi prijde zbytecne. Jinak celkem slusne prehravaci schopnosti ma Zire72 v GPE prave take s mplayerem. Ale je to asi podobne jako v TCPMP.

A obecne TX ma mene taktovany proc nez LD, takze videa tam pojedou spis pomaleji. Nekde byly i nazory ze je lepsi video zkonvertovat rovnou jako landscape, ale to se mne u Zire72 nikdy netykalo Radostný

Jinak rychlost karty je dulezita, konkretne Zire72 umelo bez cukani natacet video jen na par vyvolenych karet... na ostatni to proste nestihalo. Smutne bylo to ze ta sama karta, ten samy typ os stejneho vyrobce ma ruzne chipy... konkretne to byl Kingston 256MB, jedna mela japonsky chip a frcela krasne a druha nejaky korejsky a trhala se... proste kdyz neco kupovat, nechat si rozbalit a udelat test. Ale i na to pozor, udelal jsem to tak, a po zaplneni daty se karta zpomalila na kritickou hodnotu. Takze od ted uz si pripavit data, nakopirovat na kartu a provest test rychlosti primo v prodejne na zaplnene karte.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xXx
nováček
nováček


Registrace: 4.4. 2005
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st 28. listopad, 2007 13:45    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
Takze od ted uz si pripavit data, nakopirovat na kartu a provest test rychlosti primo v prodejne na zaplnene karte.


Jo kdyby byli všichni prodejci tak ochotní rozbalovat karty Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 28. listopad, 2007 15:41    Předmět: Citovat

To je pravda.. moje zkusenost je ze Sunnysoftu, normalne prinesli kartu v tom plastovem bazmeku a ja ho mohl rozrezat (dali mi jeste nozik), vyzkouset a pak teprv jsem rekl ze ano. Samozrejme jsem se nejdrive zeptal, jinak by asi koukali Radostný kazdopadne Sunnysoft prodejna +1.

P.S. akorat na mne koukali divne ti kravataci co jich je vzdy plnej kram s PPC, kteri jen kupuji bez ohledu na penize... :p ale coz
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lad
nováček
nováček


Registrace: 17.5. 2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st 28. listopad, 2007 16:54    Předmět: Citovat

Ještě k tomu videu, vyzkoušel jsem tenhle program - PocketDivXEncoder_0.3.60
a výsledek není špatný, taky je poznat jak hluboko v adresářích je to video vložené, alespoň mám ten dojem Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt 29. listopad, 2007 15:03    Předmět: Citovat

Na čtení je palm nejlepší.....nepokrčíte stránky.... Nápad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
Xerxes
nováček
nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: pá 30. listopad, 2007 17:17    Předmět: Osvědčené parametry videa u T|E2 Citovat

Já jsem si zhruba před rokem pořídil Tungsten E2 převážně na přehrávání videa během dlouhých (několikahodinových) cest autobusem do školy. Věděl jsem, že docela riskuju, ale výsledek mě velmi překvapil. Sice musím vše konvertovat (pochopitelně), ale video přehrává krásně plynule a baterie se drží uspokojivě (v kuse dokáže přehrávat video přes 3 hodiny, což je mnohem déle, než je člověk schopen vydržet sledovat).

Ze začátku jsem hodně experimentoval, ale nakonec jsem začal používat následující parametry. Video nechávám v původním fps (při polovičním fps je totiž sekání velmi patrné), šířku zmenšuju na 320 (širokoúhlé videa občas useknu na „čtvercovitější poměr“, abych vůbec něco viděl), komprimuju do XviD 256 kbps (až na rychlé scény, kde obraz „kostkovatí“, je kvalita na displeji palmu velmi dobrá). Zvuk nakonec převádím do MP3 128 kbps CBR. Pokud vám tato hodnota připadá příliš vysoká, vězte, že jsem zkoušel nižší, ale způsobovalo to sekání videa (domnívám se, že při 128 kbps je zvuk dekódován v „nativním rozlišení“ pro zvukovku palmu, 44100 Hz, takže se nemusí nijak dodatečně zpracovávat). Bitrate je tedy 384 kbps, hodina videa má cca 170 MB. Titulky, pokud je potřebuji (snažím se jim vyhýbat), přímo do obrazu „vpálím“ speciálním filtrem pro VirtualDub. Přehrávám (pochopitelně) v TCPMP, konverzi mi pomocí AviSynth a VirtualDubu zajišťují vlastní skriptíky.

Kromě toho na palmu nejčastěji čtu knížky (ultimátní PalmFiction) nebo technickou literaturu či zdrojáky (Plucker). Denně cestuji pražskou MHD, proto hodně využívám MHD2. Palm mi také nahrazuje kalkulačku (SC-123PU). Krátkou chvíli občas zaháním hrami Vexed a sokobanem vlastní výroby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 01. prosinec, 2007 0:00    Předmět: Citovat

xXx napsal:
Skorpi napsal:
Takze od ted uz si pripavit data, nakopirovat na kartu a provest test rychlosti primo v prodejne na zaplnene karte.


Jo kdyby byli všichni prodejci tak ochotní rozbalovat karty Pobavený

Nerozbalí? Nechtějí? Nekupuj, fakt doporučuji. Jsou ale lidi, kteří se nechaj ukecat, ale třeba takovej telefon by bez rozbalení nekoupili.
V našem případě zkoušíme karty už preventivně dopředu, protože se občas stane, že jeden kus z celé série holt nechce kartu vzít. A lepší ušetřit si reklamace/storna/dobropisy hned, než prodat něco zabaleného, dostat peníze a pak brzy slyšet "brý den, vono to nechodí". Ale jsou i tací (ale notak, nebudeme tu hned jmenovat satron, pššt Mrkající ).
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lad
nováček
nováček


Registrace: 17.5. 2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: so 01. prosinec, 2007 9:52    Předmět: Citovat

To Xerxes

Jak funguje to "vpalování" titulků ve VirtualDub.
Nějak na to nemůžu přijít ?
Díky za odpověď Radostný Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Xerxes
nováček
nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: so 01. prosinec, 2007 11:12    Předmět: Titulky ve VirtualDub Citovat

Lad: Je potřeba speciální filtr Subtitler od autora VirtualDubu (soubor "subtitler.vdf" nakopírovat do adresáře "plugins" programu). Problémem ale může být to, že zvládne otevřít pouze titulky ve formátu SSA. Výhodu to má takovou, že tento formát umožňuje specifikovat spoustu vlastností (font, velikost, pozice, barva...) pro každý titulek zvlášť. Nevýhodou ale je nutnost titulky v běžném formátu SUB nebo SRT do SSA nějak rozumně konvertovat. Určitě se na to dá sehnat spousta utilit, já sám jsem si na to však napsal vlastní skript...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po 03. prosinec, 2007 21:40    Předmět: Citovat

V poslední dobe ho používám dost na ICQ.... Nápad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
m7i7k7i7
nováček
nováček


Registrace: 3.12. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá 28. prosinec, 2007 10:58    Předmět: Citovat

Keďže som nováčik v svete Palmov a nie je mi ešte všetko jasné používam VX na eknihy (konečne som rozbehol Palm Fiction a Weasel), kalkulačku (Easy Calc), a na poznámky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá 28. prosinec, 2007 12:17    Předmět: Citovat

po koupi LD taky na filmy Vysmátý Vysmátý ......asi předělám na LF....doufám ,že se mi ve škole při písemce nepodělá MD POZOR! Nápad ......
_________________
Visor Platinum--->Palm m515--->Tungsten T--->LifeDrive(Hitachi has died in action...)--->LF(SanDisk CF 4GB Extreme III 200x) ----> Palm m500 Smutný---> Treo Pro--->HTC HD2--->BlackBerry 9790
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm OS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412