Fórum - Zobrazit téma - Jaky Palm a GPS koupit? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jaky Palm a GPS koupit?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xromano
nováček
nováček


Registrace: 16.10. 2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út 16. říjen, 2007 10:01    Předmět: Jaky Palm a GPS koupit? Citovat

Dobry den, resim nasledujici problem: Moje stara m505 doslouzila a potrebuji nove PDA, ktere bych rad vyuzival i jako navigaci a chtel bych, aby to byl opet pristroj s Palm OS. Windows Mobile bych povazoval za krajni reseni. Prosel jsem vsechna mozna fora a weby, takze vim, ze toto reseni je mozne, ale nikde jsem nenasel praktickou radu. Takze by me zajimalo nasledujici:
1. Jake PalmOS zarizeni a jaky GPS modul koupit?
2. Vim, ze asi nejlepsi by bylo pracovat s navigaci Tomtom. Ale na webu Tomtomu jsem nenasel podporu pro PalmOS, pritom vim, ze to funguje. Jak to tedy mam vse nainstalovat a rozchodit?
Budu moc vdecny za kazdou informaci.
Diky moc
Roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 16. říjen, 2007 11:50    Předmět: Citovat

TomTom 5 i 6 (s nejnovejsi mapou) chodi na PalmOS, moje konfigurace je Zire72 a BT-338, jezdim s tim uz pres rok a nikdy zadny problem. Pry na nekterych pristrojich s NVFS ten TomTom6 nekdy blbne, ale s tim nemam zkusenosti.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 16. říjen, 2007 11:53    Předmět: Citovat

Ideální kombinace je toto:
TomTom NAVIGATOR 6 SW
TomTom bezdrátový GPS přijímač
Autodržák s foto rámečkem
CL nabíječka pro Palm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xromano
nováček
nováček


Registrace: 16.10. 2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út 16. říjen, 2007 12:40    Předmět: Citovat

Diky za odpovedi. Jeste bych se trosicku poptal po tom Palmu. Jsou nejake minimalni pozadavky na rychlost procesoru, pamet a rozliseni displaye? Samozrejme cim vic tim lip, ale pod jake minimum nejit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 16. říjen, 2007 13:34    Předmět: Citovat

Ono to neni tak presne zavisle na tom co pisete. U Palmu zalezi na velikosti heap pameti, spis bude lepsi rici ze tomtoma nespustite na starych OMAP palmech jako TE, TT, Z71 apod. Na novem E2 (ten uz je ale pxa) take nic moc. Jinak pri prechodu z TomTom5 na TomTom6 jsem pocitil vetsi naroky na procesor, aplikace ma delsi odezvy. Takze tech 312MHz bych videl jako to minimum, pamet heap co nejvetsi. Rozliseni displeje je subjektivni pozadavek, lepsi je to stejne poslouchat pri ceste, navic obecne - cim vyssi rozliseni, tim pomalejsi. Ale u palmu si stejne lze vybrat jen z 320x320 nebo 320x480 a na obojim to bezi rekl bych stejne.
Pokud nerozhoduje cena, vyberte to nejlepsi.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: út 16. říjen, 2007 15:52    Předmět: Citovat

Po diskutování (i na tomto serveru) používám:

TREO 650
Navibe BT 735
TOMTOM 6.030
karta TEKE MS 4GB - tu jsem, ale 2x (úspěšně) reklamoval než jsem s její funkčností spokojený. Z dalších 4GB karet vím, že dobře s T650 spolupracuje Transcend 15Ox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kehil
nováček
nováček


Registrace: 6.6. 2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út 16. říjen, 2007 17:55    Předmět: Citovat

Muzu potvrdit E2 jako minimum pro spusteni TT6. Mala pamet znamena reset pred kazdym spustenim, ale jinak jede dobre.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 17. říjen, 2007 15:19    Předmět: Re: Jaky Palm a GPS koupit? Citovat

xromano napsal:
Dobry den, resim nasledujici problem: Moje stara m505 doslouzila a potrebuji nove PDA, ktere bych rad vyuzival i jako navigaci a (...)
Budu moc vdecny za kazdou informaci.
Diky moc
Roman


Pokud bych měl volit já, na Tvém místě bych volil Treo650 (zabiješ několik much jednou ranou - PalmOS zařízení, slušný telefon, výborná klávesnice, výborný displej, dobrá výdrž) radši než Treo680 (mám a nevyhovje mi výdrž baterky, i když displej je o trošku lepší a má integrovanou anténu).
Pokud už telefon máš a měnit ho nechceš, byl bych ochoten prodat cca rok a půl starou T5ku (výborná fólie na displeji, trochu ošoupaná ale neomlácená), ovšem bez síťové nabíječky (dá se dokoupit a do auta budeš stejně potřebovat CLko). Je k ní i UWK klávesnice. Vzhledem k tomu že mám Treo pro ni nemám moc využití.
Posledního půl roku jezdím s GPS modulem Qstarz s čipsetem MTK - můžu jen doporučit, v SunnySoftu stál cca 1400 (i když se teď často pod jinou OEM značkou prodává přes 2 tisíce a viděl jsem ho i za 3,5), v balení je k němu síťová i CL nabíječka, i když díky solárnímu článku (který sice nenabíjí ale hodně prodlužuje výdrž baterky) ho nabíjím tak jednou týdně. Má i konektor pro externí anténu (cca 600 Kč), takže pokud jezdíš s tankem, nalepíš ji zvenku na poklop a dovnitř protáhneš kablík (ale ještě jsem nepotkal nikoho kdo by ji potřeboval). Až Ti v něm umře akumulátor, koupíš nokiácký za 3 stovky a pokračuješ.
Držák ... mám výbornou zkušenost se značkou SH, naopak špatnou se značkou Brando (křehké plasty, západky se dost brzy ulomily).

Na Treu 680 musíš pro provoz TT6 nainstalovat update (je ke stažení tady na PalmHelpu), protože TT6 Treo680 oficiálně nepodporuje a padá na něm kvůi nedostatku DBcache paměti. Na Treu650 je to AFAIK bez problému a bez updatu.

Pokud si budeš chtít trasy ukládat do KML logů pro zobrazení v Google Earth, jednoznačně spíš než Treo680 ber T5 nebo Treo650, protože T680 protokoly mrví a musíš je pak ručně editovat a vymazat poškozené záznamy - většina z nich bez toho nejde v GE ani otevřít. T650ka ani T5ka to nedělají.
Jak už jsem napsal, po zkušenostech bych T650 bral spíš než T680ku. Rozdíl je jen v tom, že T680 nemá kolík antény, vydrží na baterku cca den, má o tuším 12MB víc NVFS paměti uvnitř v zařízení (ale po zkušenostech se zaplněním paměti stejně všechno házím na kartu a v zařízení mám jen to, co z karty chodit neumí), a pro T650 není update poštovního klienta pro MS Exchange push-mail.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412