Fórum - Zobrazit téma - Instalace Opery mini - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Instalace Opery mini
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radekr
nováček
nováček


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne 16. září, 2007 23:39    Předmět: Instalace Opery mini Citovat

Nemá někdo návod, jak instalovat Operu mini z IBM Java VM? Protože pokud se nainstaluje samostatně, pak padá a nefunguje dobře. Podle mně se musí spouštět a i nastavit přímo z okna téhle aplikace od IBM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
radekr
nováček
nováček


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne 16. září, 2007 23:43    Předmět: Citovat

Je, já to omylem napsal do špatnýho vlákna. Může to dát admin do "komunikace"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po 17. září, 2007 0:03    Předmět: Citovat

Zkus se podívat do tohoto vlákna na PDASoftu: Java aplikace z karty.

Je tam mimo jiné i odkaz na Operu Mini z karty spolu s návodem na spouštění javovských aplikací přes PowerRUN.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
radekr
nováček
nováček


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po 17. září, 2007 2:39    Předmět: Citovat

Díky moc! Už asi vím, v čem je problém. Ta předchozí verze Opery (3.atd, co má i češtinu), ta restartuje Treo hned po spuštění. Ta nová betaverze (4) jede, problém je v nastavení paměti pro Java aplikace v "Nastavení" - "IBM Java VM" na Set Memory Maximum na 8MB (údajně) a Stack Size na 8Kb. Jenže to stejně padá. Možná ještě vyšší hodnoty, nebo je ta Opera pro PalmOS prostě pořád nestabilní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po 17. září, 2007 7:59    Předmět: Citovat

A co máš za palma. Na Treu 650 je maximum 1MB. Při vyšších hodnotách dochází k nestabilitě.

EDIT: Chceš-li nastavit vyšší hodnoty, musíš použít UDMH (program který mění velikost heap memory).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
radekr
nováček
nováček


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út 18. září, 2007 7:47    Předmět: Citovat

Co mám, by mělo už být v podpisu Radostný Pořád jsem nepřišel na nastavení, ve kterém by ta Opera byla stabilní. Asi žádný neexistuje.
_________________
Treo 680
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 18. září, 2007 8:04    Předmět: Citovat

A zkusil jsi tu Operu 2? Na mém Treu 650 chodí bez problémů. Jen je potřeba dávat pozor při zadávání textu. Je totiž vždy nutné nejdřív zmáčknout enter a pak backspace. Potom je taky dobré zmáčknout alt, aby se Ti objevila softwarová klávesnice (a mohl případně vkládat a kopírovat).

Pokud nepostupuji tak, jak jsem popsal, tak dochází k nestabilitě. Jinak Opera 3 mi taky dělá problémy. Hlavně na některých stránkách (např. IDOS.cz). Opera 2 s výše uvedeným postupem však funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
radekr
nováček
nováček


Registrace: 12.9. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út 18. září, 2007 14:30    Předmět: Citovat

Zkousel jsem tu 4 beta. Ta totiz vypadala, ze se ji chce fungovat Radostný Trojka, ta shodila vzdycky system okamzite a Treo restartlo. Takze zkusim tu dvojku, pokud se k ni da nekde dostat.
_________________
Treo 680
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 18. září, 2007 14:33    Předmět: Citovat

Klikni na odkaz v mém prvním postu v tomto vlákně a jsi jeden klik od Opery Mini 2 z karty.

Nebo klikni sem: Moje stránky.

Tam najdeš vše na jednom místě.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde


Naposledy upravil killinghawk dne pá 02. listopad, 2012 11:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
plamator
nováček
nováček


Registrace: 15.12. 2006
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá 01. únor, 2008 16:29    Předmět: Citovat

na tungstenu T mi to neběží..ani jedna verze stabilně..jediná který běží aspoň trochu je ta první, ale po chvíly se sekne Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá 01. únor, 2008 17:47    Předmět: Citovat

Tak to je velmi pravděpodobné. Všechny verze Opery z toho odkazu jsou určené pro Treo 650 s výjimkou verze 1.2 Russian Mod's.

Doporučil bych sehnat verzi pro tvůj palm, resp. změnit nastavení paměti v Javě.

Postup změny nastavení paměti:
  1. Zkopíruj všechny soubory z adresáře "Opera%2ELauncher%2E0%2E13" do vnitřní paměti.
  2. Změň nastavení Javy (Prefs->Other: IBM Java->Set Memory Maximum: 1Mb na nižší hodnotu).
  3. Pokud chceš Operu spouštět z karty, tak přesuň pomocí FileZ do adresáře "Palm\Programs\PowerRUN\Opera%2ELauncher%2E0%2E13" všechny soubory kromě "J9 Midp Options: .prc".
  4. Soubor "J9 Midp Options: .prc" přesuň Resco Explorerem do toho samého adresáře na kartě.

_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Burys
nováček
nováček


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: so 02. únor, 2008 9:01    Předmět: Opera mini Citovat

Já na TT3 rozjedu jen operu mini 1.Opera3 se nenainstaluje sekne se to asi v 1/4 a opera 4 ani nenaběhne (error).Jinak nejlepší prohlížeč, ale chtělo by to abych rozchodil novější verzi Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so 02. únor, 2008 10:59    Předmět: Citovat

A zkoušel jsi verzi pro TT3? Ta se dá stáhnout ze stránek Opery (viz Opera Mini 3 pro Tungsten T3).
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
plamator
nováček
nováček


Registrace: 15.12. 2006
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: so 02. únor, 2008 12:17    Předmět: Citovat

killinghawk napsal:
Tak to je velmi pravděpodobné. Všechny verze Opery z toho odkazu jsou určené pro Treo 650 s výjimkou verze 1.2 Russian Mod's.

Doporučil bych sehnat verzi pro tvůj palm, resp. změnit nastavení paměti v Javě.

Postup změny nastavení paměti:
  1. Zkopíruj všechny soubory z adresáře "Opera%2ELauncher%2E0%2E13" do vnitřní paměti.
  2. Změň nastavení Javy (Prefs->Other: IBM Java->Set Memory Maximum: 1Mb na nižší hodnotu).
  3. Pokud chceš Operu spouštět z karty, tak přesuň pomocí FileZ do adresáře "Palm\Programs\PowerRUN\Opera%2ELauncher%2E0%2E13" všechny soubory kromě "J9 Midp Options: .prc".
  4. Soubor "J9 Midp Options: .prc" přesuň Resco Explorerem do toho samého adresáře na kartě.


No dal jsem to na 512 a pak to šlo, ale ta 1,2 je fakt nic moc..a i tak se občas sekne...zkusím ještě ten tvůj návod stepBYstep...jinou verzi teda nemám šanci..ta 4 se sekne před koncem instalace a stojií Smutný
Jo jinak na heap používám prográmek FHR, pomohl mi rozchodit smartmaps3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Burys
nováček
nováček


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: so 02. únor, 2008 12:44    Předmět: Opera mini Citovat

Právě že to byla přímo verze pro TT3 a při instalaci se zakousne a hotovo. Nešťastný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: po 04. únor, 2008 10:53    Předmět: A jak je to u Lifedriva? Citovat

Mate nekdo Operu v LD?

Jde mi o to, ze kdyz uz mam k dispozici vetsi RAM (oproti Treo 650) klidne bych ji tam nacpal. Na Treu mi verze z karty od killinghawka beha perfektne ale u LD je velmi pomale nacitani (to jsem cekal) a celkem nestabilni. Nejlepe kdyby nekdo poskytl obdobny soupis (nebo stazeni) jako kakadu1 radil pro Tungstena http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=8099#8099.
Na strankach operamobile.com najdu jen to jedno prc pro LD, ale co ty ostatni potrebne soubory? Muzu tam nasypat jakoukoli verzi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
empee4
nováček
nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá 12. prosinec, 2008 18:35    Předmět: problem s instalaciou Citovat

pri instalacii opery 4.2 na T650 sa instalacia asi v 1/4 zastavi a nic sa dalej nedeje ziadna hlaska, nic, jednoduxo stoji, treo pracuje normalne dalej, da sa vratit do launcheru, vedel by mi niekto poradit co to moze byt? thx
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
empee4
nováček
nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne 14. prosinec, 2008 5:47    Předmět: Re: problem s instalaciou Citovat

empee4 napsal:
pri instalacii opery 4.2 na T650 sa instalacia asi v 1/4 zastavi a nic sa dalej nedeje ziadna hlaska, nic, jednoduxo stoji, treo pracuje normalne dalej, da sa vratit do launcheru, vedel by mi niekto poradit co to moze byt? thx


takze uz nic, bolo treba vypnut piloc, uz to fici
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2zar
nováček
nováček


Registrace: 8.1. 2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt 15. leden, 2009 23:10    Předmět: Rozjel to nekdo na T3 ? Citovat

Zdravim,
zkousel jsem rozjet operu na Tungstenu T3 a nic. Jede mi akorat verze 2 ze stranek killinghawk. Bohuzel zobrazovani stranek je drobatko s chybou (neukaze asi pravou petinu stranky). Opera 3 nikdy nenajela a verze 4 se (asi jako vsem) sekne ve ctvrtine startu (piloc - nepiloc). Takze me zajima, zda to nekdo rozjel na T3 a pripadne jak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Brajen
nováček
nováček


Registrace: 25.8. 2010
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne 03. říjen, 2010 21:37    Předmět: Re: problem s instalaciou Citovat

empee4 napsal:
pri instalacii opery 4.2 na T650 sa instalacia asi v 1/4 zastavi a nic sa dalej nedeje ziadna hlaska, nic, jednoduxo stoji, treo pracuje normalne dalej, da sa vratit do launcheru, vedel by mi niekto poradit co to moze byt? thx
Taky my to dela akorat na t3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412