Fórum - Zobrazit téma - Můžu poprosit názory na dva Palmy? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Můžu poprosit názory na dva Palmy?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jason
nováček
nováček


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá 17. srpen, 2007 21:36    Předmět: Můžu poprosit názory na dva Palmy? Citovat

Zdravím všechny, jsem tady úplně novej. Rád bych využil služby zdejšího e-shopu a koupil nějaké Palm PDA. A teď to důležité: rád bych přítomné požádal o pár názorů na přístroje Tungsten E2 a Zire 72 (oba repas). Oba mají Bluetooth, u Zire 72 se mi líbí miniUSB proti multikonektoru u E2. Foťák nepotřebuju (argument proti Zire 72). E2 je stále v prodeji i jako nový, takže s případným servisem by měly být menší problémy. Na druhou stranu se mi zdá, že Zire 72 má rychlejší procesor, ale E2 má zase o maličko víc využitelné paměti. Displeje jsou podle tech.dat srovnatelné, ale E2 má asi novější OS.
Pokud jde o případné využití PDA, nemám docela jasno, protože pořádně nevím, co vlastně od něj můžu chtít (kromě diáře, kontaktů a občas možná trochu MP3). Měl by to být v podstatě hlavně diář a poznámkový blok (jízdní řády, apod.).
A vůbec - nebylo by lepší si do funkce PDA pořídit nějaké Treo? Přesto, že telefon mám a chci, aby i dál zůstal jako samostatná krabička? Přece jen má HW klávesnici. :-/ Prostě nevím. Poraďte, prosím.
Pokud se někdo najdete čas na odpověď, předem mockrát děkuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
n3o21
nováček
nováček


Registrace: 3.11. 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá 17. srpen, 2007 23:17    Předmět: Citovat

Zire72 je starsi, ale lepsi nez E2, nema totiz NVFS (v lidstine Flash pamet ktera se zachova i po uplnem vybiti). Diky tomu je stabilni, rychlejsi, a aplikace na nem nemaj problemy.

Treo je dobra vec Radostný uvidis ze si ho zamilujes, a telefon uz nikdy nebudes chtit Mr. Green Natoz obycejnej Radostný
Ale pokud nechces telefon, sel bych bud do TX (kvuli WiFi, pokud vyuzijes) a nebo do toho Zire72. E2 je takove nicmoc, nema HiRes+ ani WiFi, a kdyz Zire 72 nabizi totez, jen starsi a stabilnejsi, sel bych do nej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 18. srpen, 2007 7:15    Předmět: Odpoved Citovat

Nevyhoda E2 je take vysoke procento reklam, uz se to tady na foru probiralo. Byt tebou sel bych do Zire72 - USB-mini, nema NVFS, rychlejsi CPU. S treem opatrne, ne kazdy si zvykne na to mit vse v jednom, sam jsem se takhle napalil s Qtekem 9000.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 19. srpen, 2007 1:40    Předmět: Citovat

Osobně všem doporučuji TX, ale na to ses neptal. Takže bych se přikláněl taky k Z72 a nebo ještě lépe k tomu Treu. Treo 650 je spolehlivý, rychlý (i když má NVFS), má velmi dobrou klávesnici a když už z toho nebudeš telefonovat (což bych ovšem nezatracoval), tak je to bezkonkurenční na SMS a dobře použitelný na maily (web jen nouzově).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bob650
nováček
nováček


Registrace: 3.3. 2007
Příspěvky: 10
Bydliště: KL

PříspěvekZaslal: ne 19. srpen, 2007 7:56    Předmět: Treo Citovat

Já používám Treo 650 mimo jiné právě na jízdní řády a na poznámky a taktéž hlavně jako diář. Plná spokojenost! A tím, že je to !i) telefon, mám tudíž vše vždy při sobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nexus6
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 2.3. 2005
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: ne 19. srpen, 2007 20:48    Předmět: Citovat

Připojím se k ostatním. E2 nebrat, já sám jsem s ním zažil patálie až neskutečné, ostatně i Badel by o tom mohl vyprávět. Stejně jako on se já kloním k TX, ale je pravda, že ten je trochu dražší. Takže zbývá ten Zire 72. Pokud se pro něj nakonec rozhodneš, doporučuji stříbrnou variantu - ze všech modrých 72 se totiž stříbrné stanou dříve nebo později také, barva se hodně loupe.

Ad Treo. Na rozdíl od ostatních si nemyslím, že by mělo nějaký smysl, pokud s ním opravdu nechceš telefonovat a psát SMS. Pokud bys však svůj postoj přehodnotil a rozhodl se, že jej budeš používat i k telefonování, pak je to jasná volba. Pokud ne, zůstal bych u Z72.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 19. srpen, 2007 21:09    Předmět: Citovat

Zire72 je po všech stránkách lepší až na jednu a to je výdrž, v té je přímo děsný. Takže tohle zvážit. Děsný = vydrží tak 3 dny když ho normálně používáš. Jinak stabilní, velmi rychlý, paměť má stejnou jako E2. Vpohodě na něm jede TomTom6 a hlavně Linux :p
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 20. srpen, 2007 9:48    Předmět: Citovat

Pokud chceš hodně ušetřit, volil bych radši 72ku než E2, a pokud by ses nakonec rozhodoval mezi TX a Treem, zvaž co budeš a co nebudeš chtít používat.
TX má sice Wifi, ale Skypovat na něm nebudeš, protože nemá mikrofon. A bez klávesnice na něm ani wifinu nevyužiješ, protože tě nebude bavit řešit poštu a dokumenty škrábat na graffitti.
Pokud máš poštovní účet na Exchangi, chceš využívat push-mail, a nechce se ti připlácet za 750ku (pro kterou jako jedinou je Skype klient, na druhou stranu má jen 3G a nemá EDGE, takže pro Vodafone bezúčelná), ber Treo 680.
Ve všech ostatních případech bych volil Treo650 s 2GB kartou. Ovšem nikoli původní US verzi z cca prvního roku výroby, protože kamarád ji má a je bez EDGE. Zato má proti 680ce daleko lepší výdrž baterky, díky externí anténě lepší citlivost na signál, a v neposlední řadě je o poznání levnější. Rozdíl ve velikosti vnitřní paměti stejně nevyužiješ.

P.S. mám 680ku a docela lituju, že jsem neušetřil skoro 2 tisíce a nevzal 650ku.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jason
nováček
nováček


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne 26. srpen, 2007 21:16    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
Zire72 je po všech stránkách lepší až na jednu a to je výdrž, v té je přímo děsný. Takže tohle zvážit. Děsný = vydrží tak 3 dny když ho normálně používáš. Jinak stabilní, velmi rychlý, paměť má stejnou jako E2. Vpohodě na něm jede TomTom6 a hlavně Linux :p


Můžu se zeptat co to má znamenat? Linux na Palmu? O tom jsem ještě ani neslyšel. To jde? Stydící se
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 27. srpen, 2007 0:51    Předmět: Citovat

Na téma Palm & Linux je ve fóru celá samostatná kategorie:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=24
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412