Fórum - Zobrazit téma - Kdo ještě vůbec prodává Palmy? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kdo ještě vůbec prodává Palmy?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm Inc.
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: čt 17. květen, 2007 15:43    Předmět: Kdo ještě vůbec prodává Palmy? Citovat

Teď jsem sháněl nějaké příslušenství na TE2 a moc mě to nepotěšilo. Drtivá většina obchodníků nabízí jenom zařízení s PPC, i ti, kterí Palm v sortimentu měli, už ho vyřadili. Pár e-shopů to nevytrhne. Ještě nedávno byl Palm v LEVI nebo v Cybexu, ale už není. To samé platí o příslušenství. Originálního příslušenství je minimum, dodací lhůty dlouhé. Konkrétně třeba originál CL adaptér pro E2/TX. V pouzdrech taky nic moc výběr. Mám palma od roku 98, začínal jsem s III, pak IIIx po čase rozšířený o AxxPack (ko vůbec ví, co to bylo?), pak M505, M515. když mi M515 ukradli, šel jsem do E2 a letos do TX. Ale situace na trhu je bohužel zcela jednoznančná, Palmy se přestávají prodávat.

A to nemluvím o servisu, to je kapitola sam pro sebe.

Nejsou na obzoru nějaké změn k lepšímu, nebo se mám začít učit s PPC?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 17. květen, 2007 17:01    Předmět: AxxPack Citovat

AxxPack - to byly ty nabijeci baterky, do palmu na mikrotuzky? Na kolibku se neco pridelalo a ono to potom nabijelo ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt 17. květen, 2007 17:22    Předmět: Citovat

Palmista napsal před pár měsíci takové zamyšlení o PALM. Bylo to o dvojím přístupu k zákazníkům. Zvyšující se prodej PPC mě moc nepřekvapuje. Hlavně teď, kdy MS přišel s WM6, kterej je už dost promakanej. Zkoušel jsem ho na HTC TYTN a fakt překvapení. S mým WM5 se to naprosto nedá srovnávat.
Jinak snad ještě palmpc.cz by měl prodávat PALMy.. Pak palmhelp eshop. Ale v kamených obchodech je PALM fakt podpultové zboží. Schválně zkusím v červnu obejít pár obchodů a porovnat co se nabízí víc (=co je víc vidět na prodejnách)
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 17. květen, 2007 18:16    Předmět: Citovat

Co naplat... je to smutné. Palm na Evropu skoro kašle.. asi je to podobné když půjdete do obchodu a v jakém zastoupení sežente Mac či PC...

Na jednu stranu je Palm pro mne srdeční záležitost, a na druhou stranu jsme na ně všichni naštvaní už hodně dlouho...
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 17. květen, 2007 18:17    Předmět: Citovat

No a PalmHelp je jediná opravdu slušná podpora apod.. ale je to málo pro masivnější rozšíření
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xmpetr
nováček
nováček


Registrace: 19.1. 2006
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: čt 17. květen, 2007 19:39    Předmět: Citovat

Palm OS strojky má v nabídce stále řada eshopů viz třeba místní eshop na palmhelp a řada kamených prodejen, včetně největšího it shopu v CZ (tvrdí to o sobě) Alzy, která má Palm OS strojky skladem, stejně tak SoftCom (computershop.cz) který má i řadu příslušentsví a také třeba tradiční prodejce palmpc.cz atd. atd.

btw od příchodu první Nokie 7650 se stále píše, že nonGSM PDA jsou už pasé a od ukončení výroby Palm OS PDA od Sony (Clié) pro změnu, že i Palm OS je mrtev. FUD (Fear, Uncertainty, Doubt) vedený proti nonGSM PDA a Palm OS má prostě určité dopady na chování spotřebitelů aniž nutně v době kdy byl psán měl reálný základ. Dnes je sice možné říci, že předpovědi se potvrzují již druhým rokem, ale to také může dost dobře být princip rozbité vázy ala matrix, že.

Pamatuji si jak mě koncem už roku 2004, když jsem si chtěl koupit Zire 72 několik známých přesvědčovalo, že Palm OS je pasé a jak třeba FS Loox 410 je mnohem lepší a dokonce jsem ho měl i půjčený. Pamatuji si jak mě překvapilo jak moc se rozcházelo co se o Looxu+WM psalo a jaká byla realita. Právě osobní zkušenost rozhodla tehdy o nákupu Zire 72 a nikdy jsem nelitoval.

Bohužel ale Palm v segmentu PDA záměrně stagnuje (LifeDrive budiž velkou vyjímkou, jenže ten zas měl některé HW prvky použity trochu kontroverzně). Ostatně podobně na tom byl i Palm OS, který se už druhým rokem drží ve verzi 5.4.9 a změny jsou opravdu minoritní.
Přičteme-li k tomu, že Palm a Palm OS nebyl v Evropě nikdy z nejsilnějších, Windows Mobile se postupně zlepšují a zlepšují a i nabídka strojků s Windows Mobile roste ...

... ale neklesal bych na mysli, prvního (snad) příjemného překvapení se dočkáme už koncem května a o budoucnosti Palm OS 5 je také rozhodnuto, bude "přenesen" na linuxové jádro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
karob
nováček
nováček


Registrace: 17.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: čt 17. květen, 2007 20:32    Předmět: Citovat

já mám TE2 krátce a zatim se s jeho možnostma a novýma programama sžívám. Měl jsem před tím obyčejné Clie SL-10. Potřeboval jsem si k E2 koupit USB kabel + CL/USB a taky jsem chtěl hliníkový kryt. Oboje bez problémů za 850Kč přes eBay. Sice to nesouvisí s tím, že je s Palmem mrtvo, ale když je něco třeba koupit, cesta se najít naštěstí dá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
karob
nováček
nováček


Registrace: 17.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: čt 17. květen, 2007 20:51    Předmět: Citovat

aha, tak na tento PalmHelp eShop jsem při vyhledávání prodejců v ČR bohužel nenarazil Rozpačitý trapas Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: čt 17. květen, 2007 20:58    Předmět: Citovat

Tak nevyhrál nikdo Zlomyslný. Ale já jsem za ty roky už taky zapomněl, že to nebyl AxxPack, ale jenom AxxPac. Byl to slot pro paměťové karty, který se vložil do slotu pro expanzní paměťový modul (to měly jenom IIIXka) http://www.mobilmania.cz/default.aspx?section=44&server=1&article=1103280 a tady německy s obrázky. Takže pak IIIX normálně četl a zapisoval na SM karty. Byl k tomu potřeba malý driver, který jsem si editromem zakomponoval přímo do ROMky - takže jsem měl OS s podporou splupráce s paměťovou kartou. K tomu ještě backupovací soft (taky v romce) a nějaký hardreset v terénu mě nemohl rozházet. A to bylo někdy v roce 2000. První Palm s paměťovým slotem byl až M500 (a TRGPro které mělo CF, k tomu Visor se slotem pro speciální moduly).

xmpetr: celý problém Palmu je v marketingu. I když to víme, je nám to prd platné. V době, kdy se na trhu objevila první WindowCE všichni prodejci masírovali zákazníka kecy o kompatibilitě Office na desktopu a PDA, o práci s *.doc a*.xls přímo v PDA. Přitom v té době byl Palm na tom s kompatibilitou v kancelářských aplikacích citelně lépe a v oblasti PIM je na tom, IMHO lépe dodnes. Jenže to nikdo nevěděl. A tak to jde stále dál. Je to stejné schema, jako Windows kontra OS/2.

Dneska už je prakticky dobojováno. V kategorii klasických PDA má palm celkem 4 zástupce, po jednom v každé třídě. Superlevné Zire 22, mainstreamový TE2, "hitech" TX a hračku Lifedrive. Srovnávat to s nabídkou PPC nemá cenu, na trhu jsou destíky (narychlo jsem napočítal přes 40) různých PPC PDA, s foťákem, s GPS, s WiFi i bez, se dvěma paměťovými sloty, s VGA displejem, .... Smutný. Nabidka Palmu vedle toho vypadá dost chudě, TE2 má sice 320x320, ale plochu diispleje o třetinu menší než konkurence, TX na VGA stroje taky nestačí, Lifedrive, je krok stranou (HDD se flash pamětem nevyrovná), jen zire díky ceně nemá konkurenci - cena je jediné významnější plus i u TX a TE2. Jediné, kde Palm (zatím) drží krok jsou komunikátory. Jenže až začnou na komunikátory přecházet současní majitelé "obyčejných" PPC PDA, jaký OS si zvolí? IMHO ten, který už znají.

Podívejte se na nabídku aplikací. Hezky je to vidět na navigacích, to je celosvětový soft. Jaké je nabídka pro PPCa co z toho se dá použít i na Palmu? Nedokážu si představit, co by se muselo stát, aby se tahle situace otočila.

Ohledně nákupu příslušenství. Ano, sehnat se dá. Ale věci na Palm prakticky neseženete jinak, než na dobírku ze specializovaných E-shopů (pražáci jsou výjimky) = které zaplatíte poštovné atd. Kdežto na PPC nakoupíte v kterémkoliv velkoobchodě/e-shopu a můžete ten nákup spojit s nákupem dalšíh věcí a využít např. i nějaké už dosažené lepší ceny (nějaký věrnostní program, dealerceké ceny, atd). Když při nákupu nabíječky za 300 zaplatím poštovné a dobírečné dalších 92 Kč, tak to je 30% navýšení ceny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm Inc. Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412