Fórum - Zobrazit téma - Nejde resetovat Palm M515 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Nejde resetovat Palm M515
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
warstar
nováček
nováček


Registrace: 24.7. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út 24. červenec, 2007 20:28    Předmět: Nejde resetovat Palm M515 Citovat

Na mém Palm m515 stále bliká úvodní - spouštěcí obrazovka s logem palm. Když dám hardreset (mimochodem stačí chvíli podržet hlavní spínač místo resetování vzadu), tak se ještě zeptá, zdali zachovat či vymazat data, ale při jakékoliv volbě opět pouze cyklicky nabíhá a padá startscreen. Nepomohlo ani odpojení baterie. Co s tím? Šlo by to nějak flashnout?
Díky všem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 24. červenec, 2007 23:41    Předmět: Citovat

Tak to je zralý minimálně na flash. Doporučuji poslat do servisu: servis.palmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
joshviklef
nováček
nováček


Registrace: 28.3. 2006
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: st 25. červenec, 2007 5:53    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Tak to je zralý minimálně na flash. Doporučuji poslat do servisu: servis.palmhelp.cz

A nevyjde to na vic nez "bazarovej" kousek?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 25. červenec, 2007 10:57    Předmět: Citovat

To záleží na tom, co se s tim nakonec bude muset dělat. Ale nemusíš se bát, nejdříve ti přijde cenový návrh.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
joshviklef
nováček
nováček


Registrace: 28.3. 2006
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: st 25. červenec, 2007 12:06    Předmět: Citovat

Badel napsal:
To záleží na tom, co se s tim nakonec bude muset dělat. Ale nemusíš se bát, nejdříve ti přijde cenový návrh.

<ot> Kdyz jsem jednou volal do servisu, tak mi sdelili "cenovy navrh" a po ukonceni hovoru jsem vzal kladivo a palmika prochu "polechtal" po displeji ;)) U starsich typu (skoro cehokoliv) IMHO nema smysl zasilat do servisu </ot>

OnT: Neznate nekdo free flashovaci utilitku k nahrani ROM ? Nahodou jsem nekde vyhrabal ROM m515 a poslal ho Warstarovi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
joshviklef
nováček
nováček


Registrace: 28.3. 2006
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: ne 29. červenec, 2007 8:10    Předmět: Citovat

Takze tady je navod:

ROM tool si stahnes napr. tady

Tady:

"http://kb.palm.com/SRVS/CGI-BIN/WEBCGI.EXE/,/?St=97,E=0000000000681953541,K=5378,Sxi=14,Case=obj(12784)"

je navod na ROM flash v advanced mode.

Jak se dela debug reset

Hodne stesti Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mud
nováček
nováček


Registrace: 19.3. 2005
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po 30. červenec, 2007 14:31    Předmět: Citovat

Možná je to hloupost, ale pro pocit jistoty, nemáš na displeji ochranou folii, která je zalezlá pod okrajem krytu? Mě se jednou takhle zbláznilo TX a stačilo jen sundat a lépe (přesněji) nalepit folii. Jak byla pod okrajem tak tlačila na display a palm nevěděl co se ním děje a choval se hodně podobně jak popisuješ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
warstar
nováček
nováček


Registrace: 24.7. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po 30. červenec, 2007 14:56    Předmět: Díky všem Citovat

pro joshviklef:
Díky moc, vyzkouším to, hned jak se k tomu dostanu.

pro mud:
dokonce jsem jej i rozebral, (jestli nevisí tlačítko) ale nikde nic.

Je to darovaný kus, nemá téměř žádnou hodnotu, ale rád bych ho rozchodil. Nedá mi to...

Díky všem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
warstar
nováček
nováček


Registrace: 24.7. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po 30. červenec, 2007 21:09    Předmět: Povedlo se! Citovat

Takže díky všem za rady, oživil jsem ho (vnutil jsem mu flash na M505), jen jsem ho dostal do verze OS 4.0. Poradí někdo jak na verzi OS 4.1.?
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
joshviklef
nováček
nováček


Registrace: 28.3. 2006
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: po 30. červenec, 2007 21:31    Předmět: Re: Povedlo se! Citovat

warstar napsal:
Takže díky všem za rady, oživil jsem ho (vnutil jsem mu flash na M505), jen jsem ho dostal do verze OS 4.0. Poradí někdo jak na verzi OS 4.1.?
Díky

A ten ROM ode me?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
warstar
nováček
nováček


Registrace: 24.7. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út 31. červenec, 2007 9:52    Předmět: Podivná instalace, ale funguje Citovat

Bohužel ne. Neumím ho tam dostat. Někde jsem se dočetl, že se tam někomu podařil dostat ROM z M505, (byl v tom odkazu od Tebe) tak jsem to taky zkusil. Dost se to té instalaci bránilo ale udělal jsem ji 2x a Palm se chytil. Jde o upgrade na 4.1 ale v palmu je nyní nainstalována 4.0. Moc to nechápu, ale až na vyjímky (např nastavení osvětlení z touchpadu) funguje vše.

Když už...: neznáte nějaké dobré stránky se softem na M515 (OS4)?

dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
joshviklef
nováček
nováček


Registrace: 28.3. 2006
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: út 31. červenec, 2007 11:22    Předmět: Re: Podivná instalace, ale funguje Citovat

warstar napsal:
Bohužel ne. Neumím ho tam dostat.

Vzdyt jsem ti dal odkaz Rozpačitý

[url]http://kb.palm.com/SRVS/CGI-BIN/WEBCGI.EXE/,/?St=97,E=0000000000681953541,K=5378,Sxi=14,Case=obj(12784)[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
warstar
nováček
nováček


Registrace: 24.7. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út 31. červenec, 2007 12:24    Předmět: Re: Podivná instalace, ale funguje Citovat

[quote="joshviklef"]
warstar napsal:
Bohužel ne. Neumím ho tam dostat.

Vzdyt jsem ti dal odkaz Rozpačitý

Podle toho jsem taky postupoval (přes spoustu odmítavých hlášek) ale je to určeno pro m505 a výsledkem byla nainstalovaná 4.0.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
joshviklef
nováček
nováček


Registrace: 28.3. 2006
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: út 31. červenec, 2007 13:04    Předmět: Re: Podivná instalace, ale funguje Citovat

[quote="warstar"]
joshviklef napsal:
warstar napsal:
Bohužel ne. Neumím ho tam dostat.

Vzdyt jsem ti dal odkaz Rozpačitý

Podle toho jsem taky postupoval (přes spoustu odmítavých hlášek) ale je to určeno pro m505 a výsledkem byla nainstalovaná 4.0.

Pouzils soubor EN 515 .ROM (ted nevim jak se to presne jmenuje) a debug reset ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
warstar
nováček
nováček


Registrace: 24.7. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út 31. červenec, 2007 19:17    Předmět: Citovat

Jasně, už jsem to identifikoval- ten soubor OS4-1-0_EN_515.ROM to odmítá Zlostný nainstalovat a hned to vybere 4.0. Ten upgrade je určen pro M505, pro M515 není žádný k dispozici, protože to vypadá, že byly distribuovány s 0S 4.1. Samozřejmě jsem to upgadoval v debugu.

Fakt už nevím...., ale každopádně funguje a rozdílů mezi OS je minimum. I to je úspěch, Palm jsem získal jako mrtvolu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
joshviklef
nováček
nováček


Registrace: 28.3. 2006
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: st 01. srpen, 2007 6:46    Předmět: Citovat

warstar napsal:
Jasně, už jsem to identifikoval- ten soubor OS4-1-0_EN_515.ROM to odmítá Zlostný nainstalovat a hned to vybere 4.0. Ten upgrade je určen pro M505, pro M515 není žádný k dispozici, protože to vypadá, že byly distribuovány s 0S 4.1. Samozřejmě jsem to upgadoval v debugu.

Fakt už nevím...., ale každopádně funguje a rozdílů mezi OS je minimum. I to je úspěch, Palm jsem získal jako mrtvolu.

a tenhle update si zkousel? Nápad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
warstar
nováček
nováček


Registrace: 24.7. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st 01. srpen, 2007 9:59    Předmět: Citovat

To je právě jediný, který šel nainstalovat, ale po instalaci se objeví nainstalovaná verze 4.0 místo 4.1 (rozdíly jsou ale minimální)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
yachtsman
nováček
nováček


Registrace: 21.2. 2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt 06. prosinec, 2007 16:57    Předmět: Citovat

Mohl bych poprosit o zaslání rom M515? Měl jsem podobný problém, nahrál jsem tam rom M505, ale nefunguje nastavení podsvícení z graffiti plošky Smutný
_________________
Palm Vx -> Palm M515 -> Palm Vx
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
warstar
nováček
nováček


Registrace: 24.7. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá 07. prosinec, 2007 18:26    Předmět: Flash 505 Citovat

Zůstal jsem nakonec u 505 verze, s tím, že to podsvícení je jediná chybička. Nic jiného jsem tam nedostal. Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
yachtsman
nováček
nováček


Registrace: 21.2. 2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: pá 07. prosinec, 2007 18:50    Předmět: Citovat

No, ale ja to podsviceni nemam jak nastavit, existuje nejaka utilita? Chtel jsem ho pouzivat na cteni knih, ale kdyz je podsiceny na max, tak se to neda Smutný
_________________
Palm Vx -> Palm M515 -> Palm Vx
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412