Fórum - Zobrazit téma - Mobipocket Reader fonty - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Mobipocket Reader fonty
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Hry a volný čas
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 24. červenec, 2007 13:46    Předmět: Citovat

Pokud jde o ty fonty, stačí převést TT fonty z Windows pomocí EasyConvert s nastavením, které jsem popsal výše. Potom ty fonty už jen nakopírovat do RAM a aktivovat přes Fonts4OS5 (pokud jsi v EasyConvert zvolil tento program).

V EasyConvert je i položka Mobipocket, takže pokud nemáš Fonts4OS5, tak zkus tuhle volbu.

V každém případě ale musíš mít skript nastavený na "Středoevropský".

Pokud to však nepřečteš ani s Pilocem, tak je chyba v konverzi. Mně se ta diakritika v emulátoru taky zobrazuje správně, ale v tom výsledném souboru háčky a čárky chybí.

Pokud to převádíš z nějakého wordovského formátu, tak je nejlepší použít DocsToGo přímo v palmu. Prostě to otevřeš ve WordToGo a uložíš jako Palm DOC. Jinak i ten Creator pro Monipocket Ti to vždy uloží do HTML, takže k převodu můžeš použít konverzní program přibalený k RichReaderu. Když tam pak budeš mít nějaké znaky navíc, tak to můžeš ještě upravit ve WordToGo.


Naposledy upravil killinghawk dne po 24. září, 2007 11:38, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
BorgDog
nováček
nováček


Registrace: 30.4. 2006
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: st 25. červenec, 2007 2:17    Předmět: Citovat

Děkuji - tohle právě jsem potřeboval vědět! Pobavený Ještě, nedal bys mi, prosím, link na ten Easy Convert? Zkoušel jsem Google, ale zdá se, že se tak jmenuje několik programů současně a já v tom nejsem moc zběhlý, nevím, který je ten pravý. A také prý existuje nějaká "odlehčená" free verze těch Fonts4OS5, ale nenašel jsem ji...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 25. červenec, 2007 3:12    Předmět: Citovat

Co se takhle podívat přímo u nás? Mrkající
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownloaddetails&lid=1529
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
BorgDog
nováček
nováček


Registrace: 30.4. 2006
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: so 28. červenec, 2007 6:08    Předmět: Citovat

Hmm, tak Easy Convert funguje (děkuji všem!), ale stejně je mi to na pendrek, už několik dní zkouším všechny možné fonty, moderní, staré z Win 95, open font Gentium... ale ať dělám co dělám, v tom Readeru je to stejně pokaždé špatně, začíná si myslet, že to je chyba programu. Pokud se mi podaří dát to při svojí ubohé anglině dohromady, zkusím poslat dotaz přímo na Mobipocket fórum u zdroje, uvidíme co bude...

Mimochodem, je tu snad někdo, kdo vážně dokáže vyrábět e-knihy z .doc souborů v programu "Mobipocket Creator," pak je přenést do Mobipocker Readeru v Palmu, a v tom samém programu je zobrazit s kompletně správnou češtinou? Pokud ano, opravdu by mě zajímalo, jak to ten čaroděj dělá, protože po tomhle jsem už s rozumem fakt v koncích...

Přesto všem děkuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: so 28. červenec, 2007 9:45    Předmět: Citovat

Já nevím, ale říkám to tu od začátku... (no skoro Radostný ) S Creatorem to nejde nijak. Creator neumí win1250. Creator umí převést akorát do UTF-8 a Win1252. Veškeré češtiny, které jsou pro Palm dostupné jsou win1250 ! (ne 1252 !) pak ISO-8859-2 a Mac. Pokud chceš převádět, musíš použít buď klasický Aportis Doc a udělat to jako holý text v DocReaderu např. (pak to je klasické .pdb čitelné čímkoli včetně MobipocketReaderu) nebo použít starou verzi která se jmenuje MobiPocket Publisher, ale ta už na stránkách Mobipocket asi není, aspoň jsem ji nikde nezahlíd. Takže pohledat. Ta používá nastavení kodování z té konvertované stránky (takže stránka musí mít deklarovaný "charset=windows-1250") a není Unicode. S tímhle to jde, běžně to tak dělám. Ale není to bezproblémové a má to svá úskalí.

A jenom takový tip, vidím že jsi zdárný experimentátor Pobavený Zkus přečíst tu stránku zkonvertovanou přes Creator v PalmFictionu (ale nesmí tam být obrázky) Některé stránky jdou takhle přečíst a čeština je OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so 28. červenec, 2007 9:53    Předmět: Citovat

Zkus stáhnout tohle: Mobipocket Creator Win 1250 nebo tohle Mobipocket Creator Win 1250 Mirror 2.

Originální verze Creatoru: Mobipocket Creator Home Edition 4.0 build 19.

Stačí jen nahradit soubor "creator.exe" souborem "creator Win 1250.exe". V Emulátoru se to pak sice bude zobrazovat špatně, ale výsledný soubor .prc bude obsahovat diakritiku v kódování Windows-1250.

Zkoušel jsem to, a čeština v Mobipocket Readeru v palmu opravdu funguje.

Enjoy!

Edit: Je to verze 4.0 build 19. Takže jestli máš jinou, tak to nemusí chodit.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde


Naposledy upravil killinghawk dne po 04. březen, 2013 10:51, celkově upraveno 13 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: so 28. červenec, 2007 9:59    Předmět: Citovat

Paráda, tak o tomhle jsem nevěděl. Akorát že ten link nefunguje. Nemáš jiný, Goggle mi zatím nic relevantního nenašel. Nebo to hoď tady na server, pokud by to šlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so 28. červenec, 2007 10:02    Předmět: Citovat

Teď už funguje. Zkus to.

Edit: Tu úpravu jsem dělal sám, takže žádný jiný odkaz neexistuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: so 28. červenec, 2007 10:06    Předmět: Citovat

Jo, už je to OK. Paráda, super. Udělals mi ohromnou radost Vysmátý Dík za všecky potřebné Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: so 28. červenec, 2007 10:14    Předmět: Citovat

Aha. Tím větší díky Vysmátý má to nějaké omezení, verze windows, IE javascriptu nebo tak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so 28. červenec, 2007 10:17    Předmět: Citovat

Myslím, že ne. Ale zkoušel jsem to jen v české verzi Windows XP SP2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: so 28. červenec, 2007 10:26    Předmět: Citovat

Aha. Já jsem to zkoušel pod W2k a XP SP1 a nikde mi to nechodí. Vždycky to zkolabuje nějakou chybou javascriptu. Jako že to "objekt tuto funkci nepodporuje" nebo tak cosi. A to i při převodu obyč. textu. On to nejdřív převede do html a jak dám Build tak se to sekne s touhle chybou. Budu ješztě experimentovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: so 28. červenec, 2007 10:32    Předmět: Citovat

Možná to je tím, já mám verzi toho Creatoru 4.2, to rozhraní vypadá i trochu jinak, Ty to máš z verze 4.0. Zkusím někde pohledat tu starší verzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so 28. červenec, 2007 10:49    Předmět: Citovat

Tak stáhni tohle: Mobipocket Creator Home Edition 4.0 build 19.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde


Naposledy upravil killinghawk dne st 23. duben, 2008 14:05, celkově upraveno 5 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: so 28. červenec, 2007 10:56    Předmět: Citovat

Zkusím to. Kdesi jsem i vyštrachal tu starou HOME verzi a zdá se že s ní to jede. Myslíš, že bys časem mohl hodit očkem i na tu verzi 4.2 a "přesvědčit" ji k Win1250? Posměváček Má nějaké vylepšení a hlavně už to není dělené na verzi placenou a free (je to jenom free) a jsou tam všecky funkce dostupné??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: so 28. červenec, 2007 11:06    Předmět: Citovat

Tak potvrzuju Radostný S touhle verzí to chodí jak na XP (SP1) tak na W2k (SP4) a čeština je OK. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so 28. červenec, 2007 20:13    Předmět: Citovat

Ještě přidávám odkaz na Creator verze 4.2: Mobipocket Creator Publisher Edition 4.2 build 35 Windows-1250.

Originální verze: Mobipocket Creator Publisher Edition 4.2 Build 35 nebo přímo od výrobce: Mobipocket.

Chová se úplně stejně jako verze 4.0, tj., když vytvoříš soubor .prc, tak se v emulátoru zobrazí špatně, ale v palmu bude správně.

Enjoy!

Edit: Přidal jsem odkazy na originální verzi 4.2.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde


Naposledy upravil killinghawk dne po 04. březen, 2013 10:51, celkově upraveno 8 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: so 28. červenec, 2007 20:20    Předmět: Citovat

Jseš fakt dobrej, dík. Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 29. červenec, 2007 1:59    Předmět: Citovat

Heleďte, moc se v tý diskuzi neorientuju a nechce se mi to testovat, ale nechtěli byste vy co už s tímhle programem máte zkušenosti vymyslet nějakej jeho popis a heslovitej popis obsluhy, že bychom to hodili i pro ostatní do sekce downloads? Případně to můžete i udělat sami: odsud
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
BorgDog
nováček
nováček


Registrace: 30.4. 2006
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: ne 29. červenec, 2007 8:40    Předmět: Citovat

FUNGUJE TO!!! - jsi génius, čaroděj a velkej, zlej pták!!! Vysmátý Vysmátý Vysmátý Dokonce se mi ty soubory ukazují správně i v tom emulátoru a Readeru pro PC, prostě je to dokonale a naprosto OK!!! Vysmátý

Nemohu odolat - nechci vyzvídat tajné informace, ale jak jsi to, ksakru, udělal, kde jsi ten soubor sebral???? Já jen, abych měl případně návod pro budoucí upgrade a nemusel už otravovat ve fóru chytřejší lidi, jako jseš třeba Ty! Mrkající

Ale každopádně velké a vřelé DÍKY!!!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Hry a volný čas Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412