Fórum - Zobrazit téma - Zarizeni nerozpoznano - Palm TX - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zarizeni nerozpoznano - Palm TX
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomaspavlik
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: čt 28. červen, 2007 19:17    Předmět: Zarizeni nerozpoznano - Palm TX Citovat

Ahoj, nevim proc, ale najednou mi pri pripojeni meho TX zacalo PC hlasit, ze zarizeni nebylo rozpoznano, zkusil jsem snad vse, preinstalovat hotsync atd, stokrat vypojit, zapojit, restartovat, ale stale nic. Palmik se pres kabel nabiji, ale PC s nim nemluvi... Vite nekdo, co s tim?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 28. červen, 2007 21:34    Předmět: Citovat

Tohle se tu řešilo už stokrát. Zkus projít kategorii Synchronizace, může to míz spoustu příčin a spoustu řešení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pá 29. červen, 2007 6:07    Předmět: Citovat

Stokrát řešilo, ale nikdy nevyřešilo, pokud vím. Takže to může mít i fůru příčin a žádný řešení Vysmátý Tenhle případ je ještě to lepší. V horším to buď sestřelí widle nebo resetuej palma, tohle aspoň dobíjí. Jedna z možností je vadný kabel, třeba špatné kontakty nebo tak. Ale taky to může být někde zakopané v registrech a na to zatím jsem řešení nikde neviděl. (teda stoprocentní, aby fungovalo všude) Prostě se někde něco podělá a už to hlásí "neznámé zařízení", nebo "zařízení nebylo rozpoznáno" Někdy to nehlásí nic a rovnou se zresetují Windowsy (XP). On to je problém spíš Windowsů, setkal jsem se s tím už víckrát u různých USB zařízení. Jak je jich víc, někdy se stane že přestane poznávat třeba Mass Strorage (flešky), někdy něco jiného, mobil, palma...) Někdy pomůže zkusit jednoduše jiný port USB, což ale taky není řešení, páč těch portů na PC zas není tolik aby se to dalo donekonečna, nehledě k tomu, že to funguje též jenom někdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá 29. červen, 2007 6:44    Předmět: Citovat

Tak tohla samé se mi stalo u TT......ale samo to přešlo....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pá 29. červen, 2007 6:47    Předmět: Citovat

Jo to se taky stává.. Vysmátý Mně to též na PC asi po půl roce začlo zničehonic chodit, ale absolutně jsem nedokázal vysledovat proč ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tomaspavlik
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: pá 29. červen, 2007 7:12    Předmět: Citovat

Zkousim prohlednout forum, ale moc jsem toho nenasel. Nechci kvuli tomu zkouset preinstalovavat wokna bo neco podobneho, mate nejdo konkretni reseni, jake jste zkusili a pomohlo? Vim, ze to neni stoprocentni, ale zkusil bych to taky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pá 29. červen, 2007 7:26    Předmět: Citovat

No v prvé řadě zkus prověřit ten kabel. Použij jiný pokud máš, očisti kontakty, zkus to párkrát zastrčit do palmu a trochu s tím zahýbat Vysmátý ...
Pak můžeš vyzkoušet další USB porty v PC, možná se někde chytne... Jinak fakt nevím. Hledal jsem na to řešení dost intenzivně loni, ale jak už jsem psal, na nic jsem nepřišel. Někde jsem četl že kdosi doporučoval hardreset palma, ale to nepovažuju za řešení a myslím že jsem to ani nezkoušel. jinak fakt nevím. U mně se to chovalo ještě tak divně, že to normálně poznalo Treo z kterým to chodilo OK, a TXko vyvolalo restart XP. Ještě je potom v adresáři PalmOne v Program Files složka USB_Drivers a tam je inf soubor (aspoň já to tam mám), můžeš to zkusit přidat jako nové zařízení, ale mně to tehdy nepomohlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 29. červen, 2007 7:29    Předmět: Citovat

Už mám taky tento problém. Pod lupou jsem si všimnul, že kontakty pěkně oxidují. Vyřešil jsem to kartáčkem na stříbro.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pá 29. červen, 2007 7:38    Předmět: Citovat

Každopádně tím kablem bych začal. Je to nejjednodušší a někdy to je v něm, takže se tím to vyřeší. Ony ty dnešní kably nejsou nic moc, ostatně vůbec ten konektor u palmu (ten bych taky něčim očistil, když už jsme u toho) taky nic moc. Nechápu proč tam nenarvou normální mini USB. Jednak to je standard a určitě by s tím bylo míň problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 29. červen, 2007 9:47    Předmět: Citovat

petr napsal:
Každopádně tím kablem bych začal. Je to nejjednodušší a někdy to je v něm, takže se tím to vyřeší. Ony ty dnešní kably nejsou nic moc, ostatně vůbec ten konektor u palmu (ten bych taky něčim očistil, když už jsme u toho) taky nic moc. Nechápu proč tam nenarvou normální mini USB. Jednak to je standard a určitě by s tím bylo míň problémů.

Ten kabel pro E2 je fakt nic než moc. Je to moc vachrlaté. Na zire 31 to miniUSB bylo fakt super. Tady se mi to kinklá jako po mnoha letech intenzivního používání. Kde asi soudruzi udělali chybu? Rozpačitý
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pá 29. červen, 2007 9:55    Předmět: Citovat

No těžko říct, americké firmy jsou všecky stejné - Happy až do bankrotu Vysmátý Co na tom že to je blbé, ale hlavně že to je jejich vlastní řešení (které je pochopitelně jediné a nejlepší, páč všichni ostatní jsou blbci). To je jak v tom ruském vtipu o prvním ruském počítači Vysmátý Mně Palm svým přístupem dost připomíná Commodore blahé paměti a dost mě to děsí. Takže už taky pomalu po očku koukám okolo, do PocketPC nechci, rád bych zůstal u Palmu, ale zatím z toho vývoje moc nadšený nejsem. On to není jen konektor...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tomaspavlik
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: pá 29. červen, 2007 10:41    Předmět: Citovat

Diky za rady, zkusim ten kablik a zkontrolovat kontakty. Staci je vycistit jen hadrikem bo vatou bo necim inym? Palmik me taky zacina dost stvat, vetsi problemy s nim nemam, ale kdyz uz se vyskytnou, stoji opravdu za to...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
tomaspavlik
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: pá 29. červen, 2007 10:44    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
Už mám taky tento problém. Pod lupou jsem si všimnul, že kontakty pěkně oxidují. Vyřešil jsem to kartáčkem na stříbro.


jsou to jen kontakty na kabelu bo i na Palmiku? Nerad bych ho poskodil nejak... Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pá 29. červen, 2007 10:48    Předmět: Citovat

Asi spíš hadříkem než vatou, to by zas potom mohl být problém vyčistit to od vaty. Vysmátý a nejspíš asi lihem, je třeba dát pozor ať to není nic co by naleptalo tu umělou hmotu okolo. Takže s čistidly opatrně. Nejlíp asi spešl čistidlo na kontakty, ale to zas má málokdo po ruce (Kontox např., nebo jak se to jmenuje)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 29. červen, 2007 10:50    Předmět: Citovat

petr napsal:
Mně Palm svým přístupem dost připomíná Commodore blahé paměti a dost mě to děsí

Co dělal (nebo nedělal) Commodore? Máme oba na mysli TEN Commodore co udělal Commodore 64? Já ho dostal ještě jako dítě k vánocům, rodiče to koupili v NDR Vysmátý V roce 1995 to už fakt bylo pasé, ale daly se na to stále dokoupit paměti (512kb RAM, to byl fofr! Vysmátý ).

Jinak si ale na kvalitu provedení u PALM zařízení nijak extra nestěžuju (nemluvím teď o kombinaci software>hardware). Až na ten konektor je moje E2 celkem OK. Už si to prošlo tuším 5 reklamacema, kdy se vyměnil reproduktor, displej, displej, vypínací tlačítko. Takže teď už mi to půl roku jede bez reklamace.
Ačkoliv.... Zatím jsem na netu nikde nečetl, že by měly zařízení s PPC problém s digitizer drift (ujíždění). Teď samozřejmě nemluvím o typu systému. Ale opravdu jsem nečetl o tomto problému na zařízeních typu Acer, HP, HTC, Samsung (asi jenom Nexio má dotykovou obrazovku). No nevím. Nijak extra si na provedení PALM nestěžuju.
Pokud bych ale měl mluvit o software, asi by to bylo na dlouhé lokte Pochybující

edit:

tomaspavlik napsal:

jsou to jen kontakty na kabelu bo i na Palmiku? Nerad bych ho poskodil nejak... Smutný

Konktakty na palmu. Na kabelu jsou OK a na ně bych stejně vůbec nesahal, protože jsou hodně ale hodně ohebné Zlostný

petr napsal:
Asi spíš hadříkem než vatou, to by zas potom mohl být problém vyčistit to od vaty. Vysmátý a nejspíš asi lihem, je třeba dát pozor ať to není nic co by naleptalo tu umělou hmotu okolo. Takže s čistidly opatrně. Nejlíp asi spešl čistidlo na kontakty, ale to zas má málokdo po ruce (Kontox např., nebo jak se to jmenuje)

Toto jsem dělal také... Ale výrobce většinou do toho lihu přidá i něco navíc. Takže to vždycky něco leptá.. Rozpačitý Dalším problémem je, že všechny čistidla co jsem zkusil obsahovala nějakou přísadu, která se držela na té plošce. A po čase to nádherně oxidovalo.
V Datartu lze ale sehnat stlačený vzduch ve spreji. Z mé zkušenosti to je tak na 30-50 stlačení. Proud vzduchu je opravdu silný, protrhne i papír. Na číštění ideální. V kombinaci s nějakým kartáčkem je to naprosto super.
Stojí to ale cca 150Kč. Pokud někdo opravdu chce použít nějakou tekutinu k tomu určenou, doporučuji to první zkusit na nějaký bezcenný kus mědi. Pokud měď zhnědne nebo začne nedejbože zelenat, čistidlo radši zahodit.
Nejlevnější varianta je ale stejně zajít do klenotnictví a koupit si tam hadřík/kartáček na stříbro. Před týdnem jsem přítelkyni kupoval stříbrný šperk a k tomu jsem si přikoupil hadřík za 38Kč. Hmatem je cítit, že to je asi něčím napuštěné. No a vzhledem k tomu, že stříbro je choulostivější než měď, nebál bych se to použít právě na tu měď.
_________________
Sony Ericsson


Naposledy upravil jacktalking dne pá 29. červen, 2007 10:59, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tomaspavlik
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: pá 29. červen, 2007 10:50    Předmět: Citovat

petr napsal:
Asi spíš hadříkem než vatou, to by zas potom mohl být problém vyčistit to od vaty. Vysmátý a nejspíš asi lihem, je třeba dát pozor ať to není nic co by naleptalo tu umělou hmotu okolo. Takže s čistidly opatrně. Nejlíp asi spešl čistidlo na kontakty, ale to zas má málokdo po ruce (Kontox např., nebo jak se to jmenuje)


Ok zkusim, diky, doufam, ze neco takoveho maji v Tescu, bo se zastavim primo v Palkmhelpu, Badel bude mit radost Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pá 29. červen, 2007 10:55    Předmět: Citovat

Já právě nevím kde se to dá sehnat, někde kde prodávají elektrosoučástky, jestli to mají i v Tescu nevím. Ale v nouzi stačí i líh. Dá se i lihobenzinem isopropylem nebo něčím jiným, ale hodně opatrně. Když tak vyzkoušet někde na těle toho konektoru jestli to neleptá. No v PalmHelpu budou určitě něco mít, řekl bych že s palmími kably a kontakty už budou mít své zkušenosti Vysmátý A taky mohou třeba zapůjčit jiný kabel na vyzkoušení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 29. červen, 2007 11:03    Předmět: Citovat

petr napsal:
isopropylem

isopropyl je rozpouštědlo. Kdysi jsem dostal jako dárek discman. No a před rokem jsem se rozhodl ho vyhrabat a že ho vyčistím. Vzal jsem isopropyl na čočku (což mi poradil jeden koumák v Datartu v Tescu Eden). Dokud čočka byla mokrá, vypadalo to čistě. Ale jak to oschnulo, bylo vidět že jí to naleptalo Zlostný Takže s tímhle bacha.
A hlavně aby někoho nenapadlo pít denaturovaný líh Vysmátý
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pá 29. červen, 2007 11:10    Předmět: Citovat

No právě říkám, na to pozor. Ono taky závisí na koncentraci, asi neni isopropyl jako isopropyl. My jsme tím kdysi před lety taky čistili u starých počítačů hlavy, kontakty, páskové dráhy a tak. A taky záleží i na tom plastu, některé věci mám dojem naleptává i ten sprej na kontakty, něco se mi tak motá v hlavě. Právě proto, pokud to je něco jiného než líh, je to třeba nejdřív zkusit někde na tom plastu, kde to nezpůsobí problémy. Ale máš pravdu, isopropylu je lepší se asi vyhnout. Mě to napadlo jak jsem vzpomínal na to čistidlo a až potom jsem si uvědomil, že isopropyl nemusí být dobrý nápad a jistota je jistota.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 29. červen, 2007 11:25    Předmět: Citovat

Isopropyl se dá dobře použít na kovové hlavy (jestli jsou pochromované?), ale na nic moc jiného bych to fakt asi nepoužil. Nikdy prostě nevíš, co do toho ještě přidali. Radši se fakt vyplatí investovat do toho vzduchu ve spreji. Tam žádné nečistoty ani tekutiny nejsou. Prostě jenom plyn. Takto čistím základní desku na PC, protože vysavač ani nic jiného se tam nedostane. A je to opravdu výborná věc. Já jsem si prostě k tekutinám na elektroniku vypěstoval tak trochu averzi..
V případě nouze se dá použít i ta švédská utěrka. MUSÍ ale být NOVÁ, právě vytažená z obalu. Protože na ní se prach a ostatní chytá. A tak druhé použití již není čistění elektroniky, ale špíš špinění..
V Praze kousek od národní dělají čistění ultrazvukem, ale to v případě lidí z Děčína je zbytečné zmiňovat.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412