Fórum - Zobrazit téma - Co vsechno by melo byt v krabici? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Co vsechno by melo byt v krabici?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 16. červen, 2007 9:04    Předmět: Co vsechno by melo byt v krabici? Citovat

Napadlo me udelat tu malou anketu. Otazka Zni:

Co vsechno by podle vas melo byt standardne v krabici s PDA?

Namety: Kolebka, synchronizacni kabel, nabijecka, nahradni stylus, pouzdro, pametova karta, folie, druha baterie, nabijecka do auta, atd.


Naposledy upravil nox dne ne 17. červen, 2007 20:01, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
majki
plavčík
plavčík


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: so 16. červen, 2007 14:12    Předmět: Citovat

No nevím jak s tou kartou a baterkou, jinak souhlasím s náměty. Taky by tam měla být nějaká příručka typu PDA pro debily. Folie by měla být nejlépe už nalepená.
S tou kartou je to otázka, protože většinou přibalují mrňavý a člověk je stejně musí zaplatit i když je třeba pak nevyužije... Ta baterka asi ne, ale bylo by ideální udělat baterku k PDA vyměnitelnou jak u mobilů a ne, že člověk něco pachtí se šroubovákem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 16. červen, 2007 15:37    Předmět: Citovat

Co by tam mělo být (nejen PDA, ale i chytré telefony):
1) samotné zařízení Vysmátý
2) nabíječka
3) v případě zařízení s výměnou baterií by tam měla být i náhradní baterie. Hlavně pokud se jedná o žrouta jako můj Qtek 8500... Nazlobený Za 650mAh v zařízení/1 den výdrže bych opravdu vraždil a věšel na pouliční osvětlení pro výstrahu
4) různé manuály (ačkoliv je nikdo nečte), úplně nejlépe takové ty "quick manual" - manuál jak prvně nabít zařízení a podobné užitečné rady. V každém případě by ty manuály měly být přímo šité na míru tomu zařízení a ne nějaké univerzální POZOR!
5) pokud je tam dotykový displej, tak jistě fólie. Nebudu říkat že musí být nějaká kvalitní, protože to by byla blbost. Někdo fólii rád má, někdo vůbec. Takže dát tam nějakou obyčejnou. Moc místa nezabere, na váhu se to také nepozná. Samozřejmě, pokud by výrobce dodal nějakou kvalitní fólii typu Brando a spol, nezlobil bych se. Spíš naopak bych viděl, že výrobce se opravdu stará.
6) náhradní stylus by také nebyl špatný (v případě zařízení s dotykovým displejem). Nádherně by stačil obyčejný plastový v ceně pár korun. Jako nouzové řešení není nutné mít nějaký 99999 in 1 stylus (btw, zrovna včera v Tescu Eden jsem našel dole v garážích stylus k nějakému PPC, značně okousaný)
7) vzhledem k dnešní ceně paměťovek by nebylo od věci tam nějakou obyčejnou dát (1GB microSD za 300Kč). Klidně jenom 64MB apod. Na pár dokumentů a obrázků by to stačilo. Kdo už by chtěl muziku, musí si pořídit větší. Na ceně by se to neprojevilo. Někteří prodejci to už začínají dělat (už jsem zažil i 1GB kartu k zařízení), ale stále je to málo.
Machr na kolébku prdím, stačí mi obyčejný kabel
8a) s tím souvisí kompletní příslušenství na CD. Pokud nejsou manuály papírové, tak alespoň na CD. Kdoví kdy se to může hodit. A nějaký ten základní software k tomu - to co není zabudováno v zařízení - takže většinou obyč email klient, obyč kancelářský balík. Na druhou stranu ale ne každý by o to musel mít zájem..
9) redukce USB>auto zapalovač by nebyla špatná. Ušetří se za celou nabíječku
10) tak pouzdro jistě. Hlavně ne ty kožené, odřené displeje fakt nemusím. Nejlépe takové ty z umělé hmoty, jak se z toho dělají batohy, ledvinky (udělám díru, přejedu prstem a zacelí se). Ani k Zire 31, ani k E2 jsem pouzdro nedostal, tak jsem si koupil obyčejné pouzdro od Asuse za 130Kč. Vypadá sice hrozně levně a sockově, ale svůj účel plní výtečně.
11 vzhledem k dnešní situaci s lokalizacemi bych jistě chtěl nějakou lokalizaci už rovnou. Jestli na výběr nebo nějakou určitou, to jest na prodejci. Hlavně nováčci neví, že si to musí najít a pak koupit
12) záruční listy a podobné papíry snad ani zmiňovat nemusím.

Shrnu to podle nejdůležitějšího:
a) pouzdro
b) fólie
c) baterie
d) redukce na USB>auto
e) obyčejná paměťová karta
f) manuály v jakékoliv podobě (především jak pečovat o zařízení a baterii!)
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
totalcomander
nováček
nováček


Registrace: 28.1. 2006
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po 18. červen, 2007 17:32    Předmět: Nechat bejt Citovat

Citace:
Shrnu to podle nejdůležitějšího:
a) pouzdro
b) fólie
c) baterie
d) redukce na USB>auto
e) obyčejná paměťová karta
f) manuály v jakékoliv podobě (především jak pečovat o zařízení a baterii!)


Jesteze to tam nekteri vyrobci nedavaji a nezdrazuji tim zbytecne cenu vyrobku. lepsi by bylo obednat si telefon a k nemu rovnou doplnky jako u auta, ale prodavat standartne radeji ten "zaklad" tzn telefon s nabijeckou a kablem k pocitaci. protoze to dopada nasledovne:
a,pouzdro 90% lidi si najde nejake jine nez to pribalene
b,nekdo rad matnou, nekdo lesklou, nekdo tenkou,jiny tlustou...
c,jedna baterka staci, proc mam platit za dve, kdyz ji treba nepotrebuju?
d,to by byt mohlo, to je celosvetovy standard, na druhou stranu to stoji stovku...
e,vybalim,vyzkousim,koupim si vetsi a tuhle zahodim...
f,manual rozhodne a co nejpodrobnejsi, nejlepe pak v elektronicke podobe vhodne pro dany typ zarizeni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 18. červen, 2007 17:47    Předmět: Re: Nechat bejt Citovat

totalcomander napsal:

Jesteze to tam nekteri vyrobci nedavaji a nezdrazuji tim zbytecne cenu vyrobku. lepsi by bylo obednat si telefon a k nemu rovnou doplnky jako u auta, ale prodavat standartne radeji ten "zaklad" tzn telefon s nabijeckou a kablem k pocitaci. protoze to dopada nasledovne:
a,pouzdro 90% lidi si najde nejake jine nez to pribalene
b,nekdo rad matnou, nekdo lesklou, nekdo tenkou,jiny tlustou...
c,jedna baterka staci, proc mam platit za dve, kdyz ji treba nepotrebuju?
d,to by byt mohlo, to je celosvetovy standard, na druhou stranu to stoji stovku...
e,vybalim,vyzkousim,koupim si vetsi a tuhle zahodim...
f,manual rozhodne a co nejpodrobnejsi, nejlepe pak v elektronicke podobe vhodne pro dany typ zarizeni

Mnohdy to záleží na distributorovi, který může něco extra přibalit. A za 64MB kartu se snad cena tolik nezvýší (již od 100Kč). Fólii PALM často též přidává.
a) ano, to je pravda. Někomu stačit bude, někomu ne. Ale na ten začátek je asi lepší něco mít, dle mého. Lepší ošklivá ochrana do doby než si koupím něco svého, než nulová
b) to samé jako A - lepší něco než nic. PALM mi fólii k zařízení dodal, já takhle půl roku nemusel nic kupovat. Pak jsem si koupil lepší, kvalitnější, tvrdší.
c) psal jsem, že to je dobré pro zařízení, která žerou jak pes. Qtek 8500 mi při emailech, volání, SMS a muzice vydrží jeden den. To je dost pruda. Pokud bych to používal primárně jako přehrávač, tak to vydrží cca 9 hodin, možná méně. Mimo to, jak asi poznáš v ceně celého zařízení baterii? To se prostě skryje Mrkající nevíš jestli je dražší nebo levnější, protože ta baterie už tam je. Je to pak jen o pocitu, že jsi asi zaplatil víc. K Samsungu E600 jsem dostal náhradní baterii. Nová stála tehdy 1200Kč. Celej mobil mě stál 10 000Kč. Rozhodně jsem si tedy neříkal, že samotný mobil stál 10 000-1200 Mrkající Nebo když si spočtu, kolik u telefonu stojí originální headset, originální fólie, originální nabíječka, originální datový kabel, originální nabíječka do auto zapalování, 256MB microSD, pouzdro - pak mě telefon stojí 3400Kč (5400 za to příslušenství). Jenže koupit ho samotný nelze, a pokud ano, tak stejně tak za 8000Kč.
e) psal jsem cosi o nováčcích. Někdo si pořídí PDA s tím, že ho bude používat jako přehrávač (neznalec). Přijde domů, nějak to zprovozní a nějak se tam snaží narvat pár alb. A ejhle, nejde to. Tak se diví a diví a diví. 64MB karta se prostě neztratí. Dodnes mám 128MB kartu jako záložní, kde mám jak základ pro PALM, tak pro WM. Zároveň používám do foťáku.

Dokoupit si cokoliv značkového mnohdy stojí opravdu velké peníze. Takže já jsem radši proto, aby to tam výrobci/prodejci dávali.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: po 25. červen, 2007 19:37    Předmět: Muj nazor Citovat

Takze abych taky pridal svuj nazor:

Kolebka s oddelitelnym a samostatne pouzitelnym kabelem i nabijeckou Zlomyslný , nahradni stylus, jednoducha folie, cd se softem a manualem, kratky manual na papire, tot snad vse.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 25. červen, 2007 20:20    Předmět: Citovat

Jak to tak čtu, divím se že se vždycky najde někdo komu jsou nový zařízení drahý. Evidentně máte všichni prachů že nevíte co s nima.
Já osobně bych ocenil, kdyby v krabici byl device s miniusb kabelem, jedním kvalitním a jedním plastovým záložním stylusem, minicdčko / minidvdčko se softem včetně dokumentace, baterka na dvoudenní provoz (jednodenní u T680 mi občas docela pije krev), nalepená základní měkká hladká fólie, a jednoduchá drátová mono HF sada, použitelná v autě, tzn. kablík kolem metru.
Všechno ostatní ale možnost přibalit jako option, ovšem hned k dodávce a bez čekání, tzn. zakázku si poskládat podle sebe a zaplatit jen to co fakt chci.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 25. červen, 2007 22:00    Předmět: Citovat

Dotaz: co všichni máte furt s tou kolébkou?? Šokovaný Chápu že každej má nějakej ten fetiš, ale tohle je fakt monstrózní.. Jakou výhodu má kolébka oproti nabíječce?
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: út 26. červen, 2007 17:47    Předmět: Odpoved Citovat

To jackaltalking:

Protoze pokud jsi jako ja zvykly pri praci na pc si obcas udelat do pda poznamku, nebo se ti ozve alarm z diare, je lepsi mit palm hezky po ruce, nez ho nekde lovit na kabelu. Zvlaste pokud mas vedle pda i stojan se stylusem, ktery nemusis pracne lovit v pda. Ver mi ze je to velke pohodli.

To masoxcz:

Taky by se mi libilo, moci si presne vybrat co k zarizeni chci a nechci, jako kdyz kupuju PC. Bohuzel by vyrobce musel mit skladem obrovske mnozstvi polozek, vzhledem k nekompatibilite konektoru, stylusu, karet, atd (mluvim o pda obecne, nejen palmy).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 26. červen, 2007 17:58    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
To jackaltalking:

Protoze pokud jsi jako ja zvykly pri praci na pc si obcas udelat do pda poznamku, nebo se ti ozve alarm z diare, je lepsi mit palm hezky po ruce, nez ho nekde lovit na kabelu. Zvlaste pokud mas vedle pda i stojan se stylusem, ktery nemusis pracne lovit v pda. Ver mi ze je to velke pohodli.

ale já ten kabel mám také pěkně po ruce, hned pod monitorem. A tam bych si kolébku také dal. A pokud si poznámku potřebuju zapsat a mám to na kabelu, udělám to přes Utlouk.

edit: co se stylusu týče, tak speciálně pro mě by mohl bejt obyčejnej plastovej Vysmátý Stylus používám akorát na psaní v tramvaji. Jinak používám palec levé ruky Pobavený
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 27. červen, 2007 9:16    Předmět: Re: Odpoved Citovat

Totální souchlast, až na to že s ohledem na bordel páchaný palmem v kalendáři utlouka funguju přes palmdesktop Radostný
Božuhell, když porovnám plasťák u T680ky s ocelovou traverzou u T5ky, vítězem je jednoznačně T5ka Radostný
Hlavně by to ale chtělo konečně lokalizaci na úrovni systému, fungující beze špeků a bordelu. Např. Blazer češtinu neumí vůbec, Opera jen zobrazovat, dtto všechny ostatní javovský aplikace, o dokumentech nemluvě.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 27. červen, 2007 14:47    Předmět: Citovat

Idelání by to bylo opravdu jako s tím autem.. možnost koupit si jen samotné PDA a ostatní si k tomu přidat.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412