Fórum - Zobrazit téma - Konkuruje Windows Palmu anebo to je naopak? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Konkuruje Windows Palmu anebo to je naopak?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm OS
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 26. září, 2007 17:40    Předmět: Citovat

VDC napsal:
ale já ty widle nechci, nechci a ještě jednou nechci.


Jenomže je božuhell smutným faktem, že z masově nasazených komerčních OS je WM jediný, který má všechno, co se po něm chce:
- stojí za ním finančně zajištěná firma, která se hned tak nepoloží, ergo má pro všechny praktické účely zajištěnou kontinuitu vývoje
- je pod ním hromada zařízení, ze kterých si po stránce HW vybere každý od puberťáka ve škole po managora
- má multitasking; hromada lidí bude křičet, že MT je na nic a oni že ho k ničemu nepotřebují. Jenomže já toho v autě najezdím tolik, že by se mi velice hodila možnost navigace zároveň ukládající do KMLka projetou trasu současně s nahráváním dění před autem kamerou, přičemž nic z toho by příchozí hovor zvednutý fungující BT HFkou nezbořil. A na žádném palmáckém zařízení tohohle dosáhnout prostě nejde. Kromě toho mi čekání na cokoli, na co bych správně čekat vůbec neměl, pije krev, takže nemožnost shození stahování pošty / synchronizace po BT do pozadí, stahování RSS do klienta, považuju v dnešní době za neomluvitelnou. MS tohle umí od roku 2000 - SEDM LET!.
- standardizované a dokumentované API na všechno a vrstu abstrakce hardwaru (HAL). Proč má programátor čehokoli složitějšího řešit hardwarová specifika jednotlivých modelů, nebo jakou architekturu procesoru výrobce zvolil? Jakým právem tohle výrobce po těch, co mu ve výsledku zajišťují odbyt, vůbec požaduje? Když píšu aplikaci, nezajímá mě jestli mám s displejem otáčet logiku směrové klávesy, jestli mám akcelerovanou grafickou kartu a podobně. Chci systém, kde řeknu "z tohohle portu přitečou data, udělám s nimi takovouhle operaci, a výsledek hodím na displej a zvukovce pošlu zvukový soubor nebo MIDI sekvenci".
- standardní databázový stroj: Palm dodnes nemá, WM má rovnou SQL server. Výsledek je ten, že pod WM píšu dotazy do databáze, na Palmu si databázový stroj musím napsat sám, pokud nechci být závislý na řešení někoho dalšího, kdo mi možná udělá čáru přes rozpočet a svůj produkt "ukončí".
- nemá záludnosti (absence matematických knihoven, např. případ různých verzí MathLib) způsobující, že na první pohled primitivní aplikace způsobí havárii systému s následnou částečnou nefunkčností.
- aplikace nejsou závislé na někým přidělovaném ProducerID - na Palmu stačí aplikace se zpraseným (resp. od boku vymyšleným CID) a při jejím smazání se rozsype kdoví co všechno
- chyby v systému MS opravuje. Palm namísto toho ukončí výrobu modelu a začne vyrábět jiný s jinou verzí systému, která se chová opět jinak. Proč mám psát verzi aplikace pro Z72, TE2, T3, T5, LF, T650, T680? Nebo spíš ZA CO?
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st 26. září, 2007 18:34    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:

Jenomže je božuhell smutným faktem, že z masově nasazených komerčních OS je WM jediný, který má všechno, co se po něm chce:
- stojí za ním finančně zajištěná firma, která se hned tak nepoloží, ergo má pro všechny praktické účely zajištěnou kontinuitu vývoje


Tady k tomu bych řekl, že je nejrozšířenější, ne proto, že je to zajištěná firma, která neklekne, ale proto, že je to zajištěná firma, která může cpát hafo peňauzí do marketingu

masoxCZ napsal:

- je pod ním hromada zařízení, ze kterých si po stránce HW vybere každý od puberťáka ve škole po managora


To kolik je pro kterou platformu zařízení bohužel nic nevypovídá o kvalitách a vhodnosti pro toho či onoho.

masoxCZ napsal:

- má multitasking; .....umí od roku 2000 - SEDM LET!.


Někdy by se hodil, to je pravda, leč neschopnost opustit aplikaci ve standardním launcheru tak aby se opravdu zavřela je k nas***í.

masoxCZ napsal:

- standardizované a dokumentované API na ...... sekvenci".


Do toho nevidím, jsem user.

masoxCZ napsal:

- standardní databázový stroj .... svůj produkt "ukončí".


To jsem taky nikdy neřešil, ale chápu...

masoxCZ napsal:

- nemá záludnosti (absence matematických knihoven, např. případ různých verzí MathLib) způsobující, že na první pohled primitivní aplikace způsobí havárii systému s následnou částečnou nefunkčností.


Zrovna nedávni mi chybělo nějaké NET něco, a přitom výrobce psal, že je to určeno pro ten můj WM telefon.....

masoxCZ napsal:

- aplikace nejsou závislé na někým přidělovaném ProducerID - na Palmu stačí aplikace se zpraseným (resp. od boku vymyšleným CID) a při jejím smazání se rozsype kdoví co všechno


Ano, Wm mají registry, kterou jsou určitě mnohem a mnohem lepší. Wow...

masoxCZ napsal:

- chyby v systému MS opravuje. Palm namísto toho ukončí výrobu modelu a začne vyrábět jiný s jinou verzí systému, která se chová opět jinak. Proč mám psát verzi aplikace pro Z72, TE2, T3, T5, LF, T650, T680? Nebo spíš ZA CO?


Nevím tedy, když je WM tak nádherně univerzální, proč je u mnoha aplikací napsáno, že funguji jen na tom a tom, že podporují jen takové a takové displaye.

Kolego, tvůj příspěvek se dá rozebrat i z druhé strany.

Palm mám 5 let, měl jsem 3,5 OS a už asi 3 roky 5 OS. Jsem spokojen, ale mouchy jsou všude.

V práci jsem nafasoval WM stroj a odvázaný tedy nejsem, opravdu přenášet ovládání stolního OS do kapsy není to pravé ořechové.
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: st 26. září, 2007 23:48    Předmět: POZN. spolehlivost Citovat

No můj PALM OS 5.4 přežil překopírování RAM z TREO 600-TREO 650-TREO 680 a nainstalování asi 100 programů. Treo funguje stále naprosto spolehlivě. Je fakt, že jsem hodně poučený uživatel PALM OS.
Takhle zacházet s Windows je sci-fi. Windows potřebují kompletní reinstalaci po nainstalovaná cca 5-ti programů Radostný

Jináč by mě zajímala ta kamerka do navigace - něco takového existuje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: st 26. září, 2007 23:59    Předmět: Windows PALM OS drží nad vodou Citovat

Rád bych připoměl tuhle myšlenku, kterou jsem četl v nějaké diskusi. Vtip je v tom, že PALM OS 5.4 je jediná alternativa Windows pro PDA, takže Windows spíš PALM OS drží nad vodou, než naopak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 27. září, 2007 8:10    Předmět: Citovat

He, to se to tu rozepsalo, ale vesmes ma MasoxCZ ve vsem pravdu. Jen bych chtel rict jeste, ze systemy s multitaskem (kdyz jsou dobre napsane), jsou stabilnejsi. U POS kdyz neco pokaka nejaka aplikace, tak s sebou vezme cely system do resetu. U multitasku se shodi jen onen proces a jede se dal... co je lepsi? Takze nehledejme vyhody jen v tom ze se da na pozadi stahovat posta ci rss...
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 27. září, 2007 18:59    Předmět: Odpoved Citovat

Nemyslim, ze si PalmOS a WM konkuruji, spise se doplnuji:

PalmOS je jednoduchy a rychly. Bohuzel take nedodelany (unicode, multitasking, usb host, atd.).

WM je pomaly, ale zato komplexni. Ma vetsi podporu SW, napriklad Skype. Bohuzel s osobni zkusenosti s Qtekem 9000 s dobrou ROM musim rici, ze jsem mel pocita ze mam v ruce desktop skopany do krabicky. O ergonomii napriklad nabidky start v PDA radsi ani nemluvim.

Nejvice mi chybi nejaky dalsi subjekt, ktery by vytvoril vlastni OS kombinujici oba zname systemy. Proc se proboha nekdo takovy nenajde? Patrne kvuli obrovske setrvacnosti soucasnych firem a ekomoniky. Vsimli jste si uz, ze pokazdy kdyz se nekde objevi smysluplny, prakticky a levny vyrobek, je zadupan necim drahym a tezko pouzitelnym? Kdo sleduje Asus EEE tak vidi, jak pomalu ale jiste upada. Pritom je to vyborna myslenka - levne, bez tocivych casti, v cene levny OS...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
-pm-
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 11.9. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: so 29. září, 2007 18:58    Předmět: Citovat

2 masoxCZ: Ok Palm Inc. má co dohánět pokud jde nejen o podporu vývojářů to ano, ale neobjevoval bych Ameriku většina tvých výtek jsou věci dlouho známé

1. ad multitasking - stokrát probrané, někdy je vhodné ho mít jindy je spíš na obtíž u kapesních zařízení. Nu ale dobrá, především i Palm OS 5 je multitaskingový OS (viz. např. SysTaskCreate). Palm ale multitaskingové API Palm OS 5 nezveřejnil a použití si vyhradil pro systémové funkce. Nad kernelem je UIAS, který je singletaskový a z 95% všechny aplikace běží jako podproces UIAS. Pokud potřebuješ použít nepodporované a tedy nedokumentované vlastnosti Palm OS je tu SDK od Mobile Stream. Pokud ale píšeš aplikace pro Palm OS, tak bych předpokládal, že tyto věci jsou ti známé.
Jinak nevím, měl jsem za to, že při pádu aplikace nedochází ke zhroucení celého Palm OS (opět mohou existovat vyjímky), ale aplikace s sebou "vezme" UIAS a to se pomocí resetu restartuje. Ještě k API a tvým přáním co vše chceš od Palm Inc. a co naopak nechceš řešit atd. Popravdě řečeno, trochu sebestředné vyjádření které mě u vývojáře aplikací nepřekvapuje Vysmátý a pokud by šlo pouze o PDA a handheldy tak ano, měl bys pravdu a šířka dostupných aplikací by byla zásadně důležitá. Jenže je jiná doba a pro segment smartphone kam, ač chceme nebo nechceme, Palm s většinou současné produkce, tedy s Treem i Centrem, stále více míří je doinstalovatelnost aplikací třetích stran mnohem méně důležitá a spíš bych řekl, že pro současné největší zákazníky Palm Inc., kterými jsou mobilní operátoři, obtěžující ... většina uživatelů smartphonů stejně nakonec používá jen to co má předinstalováno od výrobce nebo operátora.

2. ad MS, WM, verze, vývojáři, kontinuita, opravy OS etc.: opět bych nebyl tak hysterický. Především ani MS neaktualizuje staré OS typu WM 2003 /2003 SE a tak třeba současníci Zire 72 a TT3 jako např. FS Loox 410/420 nebo Acer N35 ač obsahují chyby a zastaralé kancelářské aplikace etc. nejsou aktualizovány. Palm většinou drží kritické opravy systému minimálně po dva roky od vydání. Ano i mě vadí že nemám v TX poslední verzi Blazeru, protože mi Blazer pro anglické či německé webové stránky nepřipadá tak špatným prohlížečem (jádro z má z NetFrontu) a jediná opravdová potíž je Unicode. Unicode je ale řešitelné v rámci aplikace, tedy kdyby se chtělo viz. beta verze web browseru Universe.
Ad SQL - ok souhlas to chybí. Pokud jde o CID etc. každý systém i ten sebe lépe napsaný má svou Achillovu patu, u WM jsou to už zmíněné registry u Palm OS zase třeba tohle. Rozdíl je v tom, že Palm OS 5 je několik let starý, ale WM6 fungl nové. Mimochodem matematické knihovny můžeš k softu přibalovat, pokud požaduješ konkrétní verzi.
Ještě k podpoře více verzí a vzývané kontinuitě - to přece platí i pro Windows Mobile viz třeba WM6 Standard a Professional které jsou velmi rozdílné. Navíc řada aplikací pro WM2003 nefunguje pod WM5 a nejen díky změně architektury paměti, ale i díky změně práce s databázemi apod. Pokud vím, bylo díky tomu některé aplikace potřeba od základu přepsat.

3. Palm OS i po těch letech má z mého pohledu uživatele několik výhod - především je to přímočarost a snadná použitelnost, přehlednost a také rychlost. Navíc jednoduchost Palm OS jako systému dává prostor pro řadu vylepšení. Ano, všichni víme, že Palm OS 5 má svá nejlepší léta za sebou, ale stejně je obdivuhodné jak dokáže víceméně držet krok i s dnešními mobilními operačními systémy.

To co jsem napsal samozřejmě neznamená, že WM třeba nebudu používat časem taky a ani neznamená, že nový Palm OS bych si nepřál mít už v nyní TXku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
VDC
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: ne 30. září, 2007 9:05    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
VDC napsal:
ale já ty widle nechci, nechci a ještě jednou nechci.


Jenomže je božuhell smutným faktem, že z masově nasazených komerčních OS je WM jediný, který má všechno, co se po něm chce:


Ale no jo, já to chápu že Palm OS spoustu věcí neumí. Já si můžu dovolit ho hájit, protože ty věci co neumí z valné většiny nepotřebuju. Kdybych je potřeboval, tak bych asi byl nucenej názor změnit. Můžu jenom doufat, že Palm ještě neřekl poslední slovo a ještě něco vytvoří.
_________________
PAjDA.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
n3o21
nováček
nováček


Registrace: 3.11. 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne 30. září, 2007 14:27    Předmět: Citovat

Ja bych si dovolil zalinkovat jeden svuj clanek...

Je to zvlastni, ze MS opravuje chyby, a od prvni verze WM neopravil nejvetsi chybu systemu: praci s registry. Reristry se totiz neustale zanaseji, a je to sam o sobe spatny koncept. Kazda aplikace by mela mit vlastni konfiguracni soubor, jako je to v Linuxu.
Vrcholem je ze samotny system neumi s registrem pracovat, sam si ho poskodi, a muzete vesele delat HardReset. To je asi jedina chyba co mi celou dobu brani v pouzivani nejakeho WM zarizeni.
Nechapu jak to muze byt vhodny pro firemni zakazniky... Maximalne proto, ze se MS cpe vsude. Firma naopak potrebuje stabilni pristroj, na ktery se da spolehnout. WM pristroje jsou spis pro ty pubertaky, co maji cas si s nimi neustale hrat, restartovat, a podobne veci.
Kdy konecne MS opravy ty registry??
Ja uz sem koukal po pristrojich od HTC, protoze maji skvely HW (HTC Kaiser), ale jelikoz se ten WM chova porad stejne blbe, nemuzu si koupit komunikator all-in-one. Nebo muzu, ale mam obavy ze by brzy skoncil v kosi, nebo bych ho nesmel pouzivat, aby se nahodou ty WM nerozsypaly...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 30. září, 2007 19:21    Předmět: Odpoved Citovat

n3o21 napsal:

Nechapu jak to muze byt vhodny pro firemni zakazniky... Maximalne proto, ze se MS cpe vsude. Firma naopak potrebuje stabilni pristroj, na ktery se da spolehnout. WM pristroje jsou spis pro ty pubertaky, co maji cas si s nimi neustale hrat, restartovat, a podobne veci.


No firmy je chteji z toho duvodu, ze na desktopech maji Windows, Outlook a na serverech Exchange - a MS je kompatibilni pouze s MS a to jen za prihodneho pocasi v Redmontu. A problem je ze krome WM a PalmOS neexistuje nejaka dalsi rozsirena alternativa.

A registry holt nepocitaji s vetsim mnozstvim softu, pripadne s jeho nekorektni funkci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 30. září, 2007 19:44    Předmět: Citovat

[quote="n3o21"]Ja bych si dovolil zalinkovat jeden svuj clanek...

Cetl jsem ten clanek... doposud jsem nevedel ze WM jsou az tak hrozne. Podle clanku i komentare se WM chovaji jako nejaka hodne spatna alfa verze OS. Zatim jsem mel zkusenost jen s Hardresetovanym PPC a to slo normalne. To co pises jsem nezazil na PalmOS ani na linuxu nikdy.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 30. září, 2007 21:40    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:

No firmy je chteji z toho duvodu, ze na desktopech maji Windows, Outlook a na serverech Exchange - a MS je kompatibilni pouze s MS...


Palm OS Treo je s MS Exchange taky kompatibilní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 30. září, 2007 21:55    Předmět: Citovat

[quote="Skorpi"]
n3o21 napsal:
Ja bych si dovolil zalinkovat jeden svuj clanek...

Cetl jsem ten clanek... doposud jsem nevedel ze WM jsou az tak hrozne. Podle clanku i komentare se WM chovaji jako nejaka hodne spatna alfa verze OS. Zatim jsem mel zkusenost jen s Hardresetovanym PPC a to slo normalne. To co pises jsem nezazil na PalmOS ani na linuxu nikdy.


No nechci se v nejmenším zastávat mobilních Windows, ale pokud vím, tak třeba s Treem 750 problémy ani moc nejsou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
-pm-
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 11.9. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po 01. říjen, 2007 0:24    Předmět: Citovat

Badel napsal:
No nechci se v nejmenším zastávat mobilních Windows, ale pokud vím, tak třeba s Treem 750 problémy ani moc nejsou.

To mě nepřekvapuje, i s WM je to pořád Palm Machr a tak pár dobrých vlastností musela 750 podědit Pobavený
Skoro až oslavná recenze Trea 750 na ce4you.cz pak hovoří IMHO za vše ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 01. říjen, 2007 1:11    Předmět: Citovat

Škoda, že to zatim nepochopil žádný z českých operátorů. Třeba Vodafone prodává Treo 750 skoro všude kromě Česka. Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
n3o21
nováček
nováček


Registrace: 3.11. 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po 01. říjen, 2007 6:47    Předmět: Citovat

s Treem 750 nemam zkusenosti. A je nutny dodat ze HTC pristroje byvaj lip odladeny nez ty FS (viz. Loox v clanku), ale presto...
Chapu ze je desne jednoduchy vyvyjet pro WM, protoze ma spoustu veci uz hotovych. Ale je spatne, ze je to postaveny na spatnym zakladu. To MS za ty roky nezjistil ze registry sou spatna cesta? Podle me jedina vec co ten system kazi. Ma vybornou HW zakladu, pristroje s WM jsou daleko lip vybavene a desingove povedene nez od Palmu, ale ten zaklad je spatny. Nechapu ze to MS dodnes nepredelali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
pavelbures
nováček
nováček


Registrace: 4.8. 2005
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: po 01. říjen, 2007 11:09    Předmět: Citovat

n3o21 napsal:
To MS za ty roky nezjistil ze registry sou spatna cesta?


Co je podle Vás na registrech špatného? Z mého pohledu jsou dobré jak pro schopnější uživatele, co si je mohou upravovat, tak i pro vývojáře.

Jo a k tomu článku na blogu, váš kamarád asi ještě nikdy nenarazil na SPB Backup, že? Tak že mu vzkazuji, ať se na tenhle program podívá a třeba zjistí, že nemusí po každém HR všechny programy instalovat manuálně.
_________________
Vlastním: HP iPaq hx4700 (WM5), Nokia e61
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 01. říjen, 2007 11:32    Předmět: Citovat

pavelbures napsal:


Co je podle Vás na registrech špatného? Z mého pohledu jsou dobré jak pro schopnější uživatele, co si je mohou upravovat, tak i pro vývojáře.

Jo a k tomu článku na blogu, váš kamarád asi ještě nikdy nenarazil na SPB Backup, že? Tak že mu vzkazuji, ať se na tenhle program podívá a třeba zjistí, že nemusí po každém HR všechny programy instalovat manuálně.


Ja bych taky tipoval ze nezalezi na platforme, ale kdyz je nekdo lama tak lamou zustane a nepomuze mu ani svecena voda. Jsou lide kteri umi problemy resit a pak jsou lide, co umi nadavat - a tech je ve spolecnosti vetsina. Je docela mozne ze podobny pribeh by sel napsat i na PalmOS.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 01. říjen, 2007 12:33    Předmět: Citovat

No já vidim problém jinde. Podle mě musí být produkty udělané právě tak, aby si s nima poradil naprosto každý - tedy i "lama". To je důvod, proč iPhone má a bude mít takový úspěch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pavelbures
nováček
nováček


Registrace: 4.8. 2005
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: po 01. říjen, 2007 12:54    Předmět: Citovat

Podle mého lama dokáže "zprasit" i iphone, sice ne tolik, protože nejdou instalovat cizí aplikace atp., ale i tak si myslím, že to půjde.

Podobnou logiku kdysi někdo použil na Windows x Mac OS. Známej mi nedávno ukazoval jeden macbook, který byl v tak dezolátním stavu, že jakákoliv i jednoduchá akce mu trvalo desítky vteřin.
_________________
Vlastním: HP iPaq hx4700 (WM5), Nokia e61
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm OS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412