Fórum - Zobrazit téma - Problém s Dicota Input - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Problém s Dicota Input

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: ne 03. červen, 2007 22:13    Předmět: Problém s Dicota Input Citovat

Zdravím všechny Palmisty,
je to již dešlí dobu, co jsem si pořídil skládací klávesnici Dicota Input za směšných 220Kč. Trošku mě mrzelo, že za poštovné a balůné jsem dal dalších 220Kč. Co mě víc štve je to, že se mi dodnes nepodařilo klávesnici rozběhat. Pokaždé, když se při připojení ke klávesnici vyšle z klávesnice jakýkoliv impuls, spustí se v palmu hotsync. Zkoušel jsem nainstalovat různé ovladače klávesnice do čistého palmu a stále bez úspěchu. Nemá někdo nápad?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milanv
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 31.7. 2005
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne 03. červen, 2007 23:25    Předmět: Citovat

A používáte lokalizaci? U mého TT jsem musel ve volbách prográmku piloc povolit ext. keyboard. A v ovladači (aplikace keyboard) v nastavení (general) zapnout driver. V záložce connected je i test klávesnice - doporučuji použít. Nic víc jsem ke zprovoznění nepotřeboval.
Bez tohoto se mi též spouštěl hotsync, pročež usuzuji, že vaše klávesnička chodí dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: po 04. červen, 2007 16:17    Předmět: Vyzkouším Citovat

milanv napsal:
A používáte lokalizaci? U mého TT jsem musel ve volbách prográmku piloc povolit ext. keyboard. A v ovladači (aplikace keyboard) v nastavení (general) zapnout driver. V záložce connected je i test klávesnice - doporučuji použít. Nic víc jsem ke zprovoznění nepotřeboval.
Bez tohoto se mi též spouštěl hotsync, pročež usuzuji, že vaše klávesnička chodí dobře.


Budu-li však zkoušet klávesnici na zcela čistém palmu, myšleno i bez lokalizace a jen s nainstalovaným driverem, tak by nikde, co se SW týče, problém být neměl, ne? Mimochodem můj přístroj je Palm M515...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: út 05. červen, 2007 18:09    Předmět: Už fakt nevim Citovat

Tak jsem právě vyzkoušel opět čistý palm pouze s keyboard driverem, dokonce dvě verze a nic, stále se při vydání impulsu spustí hotsync a stejně to nenapíše písmeno... Jednou jsem na netu našel něco o možném zkratu uvnitř palmu, neb zapojení konektoru pro usb sync je jiné než pro serial sync, a jelikož mám kolíbku usb a klávesnice využívá seriového rozhraní někoho napadlo, jestli problémem může být zkrat někde v zapojení konektoru v palmu. Do klávesnice jsem se díval, tam je vše zapojeno jak má být.

Asi nejlepší by bylo vyzkoušet tuto klávesnici i na jiném palm přístroji, nejlépe i stejném modelu, jenže já o nikom takovém v dosahu (ústecký kraj) nevím. Prosím, víte-li o někom, dejte mi vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BorgDog
nováček
nováček


Registrace: 30.4. 2006
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: st 20. červen, 2007 4:48    Předmět: Citovat

Tu klávesnici mám a tento problém jsem řešil rovněž. Takto se skutečně projevuje chybně nebo vůbec neinstalovaný driver, v Piloc musí být nastavený support klávesnice - a nesmí tam být předtím jiný ovladač třeba pro Palm Wireless keyboard, to mě dost vypeklo! Radostný

Zkuste extrémní pokus: hard reset, instalace Piloc, instalace Driveru, a test!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: st 20. červen, 2007 9:19    Předmět: Citovat

BorgDog napsal:
Tu klávesnici mám a tento problém jsem řešil rovněž. Takto se skutečně projevuje chybně nebo vůbec neinstalovaný driver, v Piloc musí být nastavený support klávesnice - a nesmí tam být předtím jiný ovladač třeba pro Palm Wireless keyboard, to mě dost vypeklo! Radostný

Zkuste extrémní pokus: hard reset, instalace Piloc, instalace Driveru, a test!


Jako lokalizaci mám RedGrep, ale na tom nesejde, páč jsem to zkoušel na uplně čistém palmu, jen OS, PIM a keyboard driver, nic jiného, ani žádná lokalizace... A nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BorgDog
nováček
nováček


Registrace: 30.4. 2006
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: st 20. červen, 2007 9:34    Předmět: Citovat

Teď mě mimochodem napadla možná trochu hloupá myšlenka, když tak promiň, ale - podporuje tenhle typ Palmu vůbec tu klávesnici???

Ale jinak, já mám T3, takže nevím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: st 20. červen, 2007 20:41    Předmět: Citovat

BorgDog napsal:
Teď mě mimochodem napadla možná trochu hloupá myšlenka, když tak promiň, ale - podporuje tenhle typ Palmu vůbec tu klávesnici???

Ale jinak, já mám T3, takže nevím...


Ano, podporuje, je to napsané na originálním obalu a prodejce mi tvrdil, že klávesnice testují i na m515, dokonce mi tvrdil, že zkouší každý kus, takže v klávesnici problém být nemůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
moesh
nováček
nováček


Registrace: 5.3. 2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: st 20. červen, 2007 23:32    Předmět: Citovat

Taky se omlouvam, psal jste, ze jste zkousel ruzne drivery... U me T3 funguje s Dicotou jen tenhle driver. A zkusil jste treba tyhle ovladace vsechny? Ja si jen pamatuju, ze podobne se T3 chovala, kdyz jsem zkusil "original" driver dodany s Dicotou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: čt 21. červen, 2007 16:03    Předmět: Citovat

moesh napsal:
Taky se omlouvam, psal jste, ze jste zkousel ruzne drivery... U me T3 funguje s Dicotou jen tenhle driver. A zkusil jste treba tyhle ovladace vsechny? Ja si jen pamatuju, ze podobne se T3 chovala, kdyz jsem zkusil "original" driver dodany s Dicotou.


Všechny jsem zkoušel, některé již dříve. Ty cop jsem zkoušel teď jsem ale nezkoušel po HR...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BorgDog
nováček
nováček


Registrace: 30.4. 2006
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: pá 22. červen, 2007 3:57    Předmět: Citovat

To nůže být ono, myslím, to, jste je nezkoušel po hard resetu. Zjistil jsem, že dokonce i když starý ovladač před instalací nového smažete, v některých případech po něm zůstane někde v Palmu nějaké "smetí," které pak nový ovladač narušuje, jediná skutečně jistá možnosti je hard reset před KAŽDOU novou instalací. Smutný

A nerad bych se někoho dotkl - ale zvážil jste i možnost, že je prodejce jednoduše darebák, co vám prodal vadný kus??? Zlomyslný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: so 23. červen, 2007 22:04    Předmět: Citovat

BorgDog napsal:
To nůže být ono, myslím, to, jste je nezkoušel po hard resetu. Zjistil jsem, že dokonce i když starý ovladač před instalací nového smažete, v některých případech po něm zůstane někde v Palmu nějaké "smetí," které pak nový ovladač narušuje, jediná skutečně jistá možnosti je hard reset před KAŽDOU novou instalací. Smutný

A nerad bych se někoho dotkl - ale zvážil jste i možnost, že je prodejce jednoduše darebák, co vám prodal vadný kus??? Zlomyslný


To byla první myšlenka, co mě napadla... Stydící se jenže bych musel dát nemalé peníze za poštovné, ani nevím, odkud (z jakého města) jsem to kupoval, ale poštovné bylo dražší než klávesnice...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BorgDog
nováček
nováček


Registrace: 30.4. 2006
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: ne 24. červen, 2007 4:32    Předmět: Citovat

Hmm, tak se obávám, že jsem s nápady v koncích... a s mým dotazem na probémy s infra klávesnicí v jiném fóru si zřejmě taky nikdo moc rady neví, ach jo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: út 14. říjen, 2008 23:24    Předmět: dotaz na šéfa Citovat

Dobrý den,
jelikož se mi s rozchozením té klávesnice pohnout nepodařilo a opravdu mě štve, že moje půltisícová investice, která by mohla skvěle rozšířit uplatnění palmu, leží stále ladem, nemohl by mi nějak pomoct palmhelp? Co kdybych vám tu klávesnici zaslal a vy ji zkusili otestovat? jak jsem psal, byla zkoušená na m515 a TT3, bez úspěchů. koukal jsem, zdali jse na konektoru správně zapojená (vysvětlovalo by to spouštění hotsyncu) a podle všeho je.
Co Vy na to, šéfe? Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: st 15. říjen, 2008 17:54    Předmět: Re: Problém s Dicota Input Citovat

proky napsal:
Pokaždé, když se při připojení ke klávesnici vyšle z klávesnice jakýkoliv impuls, spustí se v palmu hotsync.


Napadá mě jediné - hodně googlit Zlomyslný
Ta klávesnice bude pravděpodobně fungovat, mě to taky dělala a řešení jsem našel na netu. Ale je to hodně dlouho, mezitím byla spousta jiných palmíků...
Takže jestli ti to pomůže aspoň jako útěcha - nemusí to být hned v <>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
proky
plavčík
plavčík


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: pá 17. říjen, 2008 0:38    Předmět: Dicota input Citovat

Hm, tohle je můj takovej poslední vzdor... Tu klávesnici už mám přes tři roky... Každopádně díky. Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: pá 17. říjen, 2008 1:26    Předmět: Re: Dicota input Citovat

proky napsal:
poslední vzdor... Tu klávesnici už mám přes tři roky... Radostný


Já jsem ji kdysi rozchodil s mým palmem m515 a vloni ji chtěl darovat kamarádovi taky s m515. Ale už jsem ji podruhé nerozchodil, tak jsem z toho potichu vycouval. Stydící se Už to nebyl můj vzdor. Šlo pravděpodobně o ovladače, buď od klávesnice, nebo origo od palmu, pořadí instalace, nebo jiná konstelace Mrkající Vše dělat po HardResetu, pak dohrát ostatní věci, prostě SW kouzla. Už nevím. Jediný, proč jsem se ozval, že ta klávesnice se tak chová, mrtvá by neměla být a řešení jsem kdysi na netu našel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412