Fórum - Zobrazit téma - Foleo - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Foleo
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
chazi
nováček
nováček


Registrace: 16.7. 2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: st 30. květen, 2007 20:58    Předmět: Foleo Citovat

Tak foleo už je venku. viz http://www.palminfocenter.com/news/9436/palm-officially-introduces-the-foleo/

Co na něj říkáte??? Já se přiznám, že nevim nevim Rozpačitý Rozpačitý Rozpačitý Prostě takovej malej noťas, kterej toho moc neumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 30. květen, 2007 21:05    Předmět: Vize Citovat

Ze by se naplnila moje vize a sen?

http://www.svetpda.cz/svetpda/svetpda.nsf/aad8669dd8f99e28c1256b0c007e8594/dcc560d89735ce0cc1257053006b93cb?OpenDocument&Highlight=0,psion

Jsme zvedav na prvni recenze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 30. květen, 2007 21:11    Předmět: Citovat

No bude to produkt jen pro někoho, ale pro mě zrovna asi jo, pokud je ta Opera dobře implementovaná. Machr

Naposledy upravil Badel dne st 30. květen, 2007 21:14, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
chazi
nováček
nováček


Registrace: 16.7. 2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: st 30. květen, 2007 21:13    Předmět: Citovat

videoprezentace zde http://www.palm.com/us/products/mobilecompanion/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vlasta
nováček
nováček


Registrace: 20.10. 2006
Příspěvky: 37
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: st 30. květen, 2007 21:38    Předmět: Citovat

Krom rozměrů displeje a přítomnosti BT nevíme nic o HW konfiguraci. A bez WiFi to nebude ono. Zvlášť, když pupeční šnůrou svázané komunikátory TREO všech provedení jí taky nemají. A přes BT se dostanete na net jen s 650-kou.
Jinak se mi líbí a koupím si ho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
trimper
nováček
nováček


Registrace: 23.10. 2006
Příspěvky: 40
Bydliště: dunajská streda

PříspěvekZaslal: st 30. květen, 2007 22:15    Předmět: Citovat

má to wifi.vyzerá to na dobrý kompromis pda vs. notebook.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vlasta
nováček
nováček


Registrace: 20.10. 2006
Příspěvky: 37
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: st 30. květen, 2007 22:22    Předmět: Citovat

Ano, WiFi má, což je fajn. Teď už jen vědět jak je pořešená paměť nebo dokonce HD? Legrací by byl slot na microSD při těch rozměrech. Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
trimper
nováček
nováček


Registrace: 23.10. 2006
Příspěvky: 40
Bydliště: dunajská streda

PříspěvekZaslal: st 30. květen, 2007 22:28    Předmět: Citovat

5 hodín výdrže nie je až tak veľa.cena nie je až taká zlá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 30. květen, 2007 22:37    Předmět: Citovat

Psal jsem to uz na Pajdu. Prijde mi to jako externi displej pro Treo... za stejne penize bych si bez premysleni poridil subnotebook starsiho data s plnohodnotnym HW a OS.
Co se povedlo je design...

Jo a absence touchscreenu me velmi zklamala. Doufam, ze Palm bude stejne inovativni i s novymi klasickymi PDA Radostný
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 31. květen, 2007 0:55    Předmět: Citovat

No tak podle prvních informací se mi to celkem zamlouvá. Je to tenoučký, lehoučký, umí to hezky internet (snad) a je to levný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
UsiReV
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 30.6. 2006
Příspěvky: 90
Bydliště: DC

PříspěvekZaslal: čt 31. květen, 2007 9:53    Předmět: Citovat

Badel napsal:
No bude to produkt jen pro někoho, ale pro mě zrovna asi jo, pokud je ta Opera dobře implementovaná. Machr

Opera a ty, to nejde dohromady Ohromený Šprýmař


na takovýhle zařízení je stejně potřeba taška, takže se vyplatí fakt vzít klasický NB s Windows
kdyby to ovšem mělo dotykový display, tak je to věc jiná...................
_________________
Dude, that hot chick was so totally a Goa'uld!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pavelbures
nováček
nováček


Registrace: 4.8. 2005
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: čt 31. květen, 2007 10:15    Předmět: Re: Foleo Citovat

Mě osobně se Foleo nelíbí, čekal jsem něco jako HTC Universal, což je dle mého zařízení, které Palmu stále chybí, tj. PDA/komunikátor s klávesnicí pro pohodlné psaní mailů a zároveň velikost přístroje takové, aby se stále vešel do kapsy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vlasta
nováček
nováček


Registrace: 20.10. 2006
Příspěvky: 37
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: čt 31. květen, 2007 10:21    Předmět: Citovat

V čem mění dotykový displej tak zásadně situaci, že by to "byla věc jiná"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eLzyx
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2005
Příspěvky: 80
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: čt 31. květen, 2007 10:52    Předmět: Citovat

Vlasta napsal:
V čem mění dotykový displej tak zásadně situaci, že by to "byla věc jiná"?


Mýt to Foleo dotykový displej otočný o 360° a vypínatelnou klávesnici a touchpoint, myslím, že by to bylo zajímavější... takovej malinkatej tabletPC. Dotykový displej je dobrý pro rychlé poznámky, náčrtky ... prostě načmářu svůj momentální nápad, doma zpracuju na stolním pc třeba v nějakém CADu.
_________________
Palm Pre Minus WebOS 2.1
bylo:
TREO 650 + 1GB SD + Bluetooth gps
Palm Tungsten T3 + wifi karta + 256MB SD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
UsiReV
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 30.6. 2006
Příspěvky: 90
Bydliště: DC

PříspěvekZaslal: čt 31. květen, 2007 12:55    Předmět: Citovat

Vlasta napsal:
V čem mění dotykový displej tak zásadně situaci, že by to "byla věc jiná"?

každý má tendenci hmatat na displej, obzvláště člověk zblblý z PDA Radostný
_________________
Dude, that hot chick was so totally a Goa'uld!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 31. květen, 2007 13:04    Předmět: Citovat

Tablety obecně neuspěly, takže nevidim důvod, proč by měl jít Palm hlavou proti zdi. Osobně bych to ani nechtěl, pokud je k dispozici slušný polohovací zařízení.

Jinak já a Opera opravdu nejsme kamarádi, ale v tomhle případě bych oranžového přítele Firefox asi zaprodal Potměšilý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 31. květen, 2007 13:52    Předmět: Citovat

1) TabletPC stojí od 35ti tisíc nahoru s holým systémem, 500USD je nějakých 15 tisíc za linuxovou mašinu s kancelářským balíkem.
2) na kancelářskou práci to bohatě stačí, a vzhledem k tomu že mám k volnému použití služebního booka (na kterém OFP běží jako drak Radostný ), Foleo by mi v podstatě vyhovovalo i jako hlavní domácí počítač. Kromě toho mám závažné podezření, že s výjimkou testovacího běhu našich aplikací na střediscích bych Foleo pro běžnou správu sítě využil s přehledem taky Radostný

Po soukromých testech a zkouškách lecčeho jsem totiž došel k závěru, že mediacenter počítač, natož tzv. moderní spotřební elektronika nesahá mojí skládané věži JVC (včetně kazetového decku, komplet propojená commlinkem, takže třeba kazeťák si při nahrávání spustí a zapauzuje cdčko) z roku 1990 v kombinaci s Tesláckým gramcem a reprobednami (obojí z roku 1980) nesahají ani ke kotníkům, takže není důvod ani vyžadovat mechaniku na placky, a když bude potřeba, dá se určitě přibodnout přes USBčko.

Takže jsem si nastavil "availability notifikaci", a pokud tam bude slušná verze offisů (aby nemršila češtinu) a lokalizace, bude horkým kandidátem.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt 31. květen, 2007 15:25    Předmět: Citovat

Jo to nové foleo je docela good ale chtělo by to bližší specifikaci(procák,paměť atd.)protože včil nemužu prěsně posoudit..... Zlomyslný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 31. květen, 2007 15:43    Předmět: Citovat

Fockewulfik napsal:
Jo to nové foleo je docela good ale chtělo by to bližší specifikaci(procák,paměť atd.)protože včil nemužu prěsně posoudit..... Zlomyslný


Vždyť se na to dá docela dobře usuzovat. Je tam nějaký lino, PDA aplikace, offisy od DataViz (běžící slušně svižně i na Treu), ví se že RAMka je 256MB, takže tam nejspíš bude některý z poslednějších Intelů řady PXA nebo něco podobného, takt mezi 400 a 600MHz. Víc netřeba, když si uvědomíš jak rychle běhá PXA270 v LifeDrivu nebo T5ce.
Víc mi vadí (přesněji mi to drápe žíly rybí škrabkou), že to nemá RJ45ku pro drátovou síť. S ní by to totiž byla bezkonkurenční mašina; nejen pro správu sítí, ale i pro mobilní kancelář, zvlášť pokud by kromě AC adaptéru přibalili i CLko.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eLzyx
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2005
Příspěvky: 80
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: čt 31. květen, 2007 15:51    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
Fockewulfik napsal:
Jo to nové foleo je docela good ale chtělo by to bližší specifikaci(procák,paměť atd.)protože včil nemužu prěsně posoudit..... Zlomyslný


Vždyť se na to dá docela dobře usuzovat. Je tam nějaký lino, PDA aplikace, offisy od DataViz (běžící slušně svižně i na Treu), ví se že RAMka je 256MB, takže tam nejspíš bude některý z poslednějších Intelů řady PXA nebo něco podobného, takt mezi 400 a 600MHz. Víc netřeba, když si uvědomíš jak rychle běhá PXA270 v LifeDrivu nebo T5ce.
Víc mi vadí (přesněji mi to drápe žíly rybí škrabkou), že to nemá RJ45ku pro drátovou síť. S ní by to totiž byla bezkonkurenční mašina; nejen pro správu sítí, ale i pro mobilní kancelář, zvlášť pokud by kromě AC adaptéru přibalili i CLko.


holt nezbude nic jinýho než koupit síťovku do USBčka a "jen" dobastlit do toho drivery.
_________________
Palm Pre Minus WebOS 2.1
bylo:
TREO 650 + 1GB SD + Bluetooth gps
Palm Tungsten T3 + wifi karta + 256MB SD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412