Fórum - Zobrazit téma - Me zkusenosti s TREO 680 + zadost o rady - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Me zkusenosti s TREO 680 + zadost o rady
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Permon
nováček
nováček


Registrace: 26.3. 2005
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: so 05. květen, 2007 11:27    Předmět: Me zkusenosti s TREO 680 + zadost o rady Citovat

Zdravim,

drive jsem mel Treo 650, od ctvrtku mam Treo 680. Zde jsou me postrehy a zaroven uzivatelske srovnani s Treo650. Take bych mel par dotazu k problemum co s Treo 680 mam.

Postrehy "+":
1) pekny moderni design,
2) sikovne prepinani do ticheho rezimu. Nejen, ze T680 pekne kratce zavibruje, ale prepinac ma v poloze Ticho prepinac oranzovy, kdyz se tedy podivam na Tre680 v me kapsi od kosile, hned krasne vidim, ze mam rezim Ticho. Maly detail, ale VELMI povedeny!
3) telefonni cast ma pekny design a zlepsene funkce a je krokem vpred
4) vsechny aplikace co jsem pouzival na T650 bezproblemove funguji
5) konecne dorucenky v SMS
6) zatim zadny reset. Dosud je T680 velmi stabilni! Snad jsem to ted nezakrikl
7) baterie neni takova tragedie jak se vsude pise. Jen pro priklad, za noc (vypnuta tel. cast. bluetooth off) pokles z 32/ na 31%. Tzn. zadny skryty zrout energie. Pocitam, ze pri mem beznem pouziti vydrzi cca 2 dny. To je zcela akceptovatelne.

Postrehy "-"
1) ergonomie je oproti T650, rekneme o 2 kroky zpet. Jakoby Palm vyrabel Treo pro levaky, tlacitko Home je uplne napravo, pro pravaka je to akrobacie. Umisteni tlacitka Menu (dole vpravo) je vsak totalni selhani vyvojaru! Puvodni rozmisteni techto dvou tlacitek na T650 bylo naprosto idelani. PROC TO PROBOHA ZMENILI?
2) tlacitka Zelene a symbol Telefonu.... proc vytvorili na jednu funkci dve tlacitka? Na T650 vse zvaladalo jedno tlacitko ZelenehoTelefonku! Dalsi stupidni napad. (tenhle problem T680 ale uz resi Butler, DIIIKY BOHU)
3) D-pad se mi hure ovlada nez na T650, stredove tlacitko je prilis zapusteno.
4) operacni system T680 je oproti verzi pouzitev T650 o poznani pomalejsi! T650 bylo vzdy a za kazdych okolnosti briskni. Na T680 musim cekat a to casto i pri spusteni systemovych aplikaci.
5) vubec v ruce necitim nizsi hmotnost, ani mensi rozmery

A ted k tomu, co mne trapi a nevim si s tim rady.

1) lokalizace - pokud nainstaluji Piloc pro 680, tak funguje bezvadne AZ NA TO, ZE neumi vyhledavat kontakty s diaktritikou. To mi Piloc drive delal i na T650, ale pak vydali novou verzi a Piloc krasne ignoroval diakritiku a vyhledal kontakty bezvadne. Nyni se situace s T680 opakuje. Proste nenajdu polovinu kontaktu, protoze v nich mam pouzitu diakritiku.
Zkousel jsem tedy nainstalovat Piloc z T650... hledani v kontaktech naraz fungovalo bezvadne! OVSEM, napsat neco "česky" nejde! Proste to nema ceske znaky, resp jsou tam, ale asi tak, ze pro napsani Ě musim zmacknout R. Nevite co s tim. Cetl jsem neco o vytvorenim databaze vlastnich znaku pro jednotliva tlacitka, ale uz nevim kde a vim, ze to byla operace pro zkusenejsiho uzivatele.... nebyl by nejak link na soubor, ve ketrem jsou spravne sady znaku?
Redgrep jsem zatim nezkousel, resp. pri jeho registraci jsem se dopustil chyby a tak jsem to nerozjel...
Mate nekdo radu na lokalizaci. Prosim neradte mi Fonts4PalmOS nebo jak se to jmenuje. Ja potrebuji zadavat i cist diaktriku!

2) Neexistuje nejaka utilitka jak premistit funkci Menu na jine tlacitko?

3) jak nastavim QWERTZ klavesnici? T650 se na to ptalo po hard resetu. T680 nic takoveho nedela. Je nejaka moznost jak to nastavit?


Predem diky za rady.


Naposledy upravil Permon dne ne 06. květen, 2007 21:55, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 05. květen, 2007 22:13    Předmět: Citovat

Ohledně toho RedGrepu doporučuji se na ně obrátit, určitě ti vyjdou vstříc, co se té chyby v registraci týče.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Permon
nováček
nováček


Registrace: 26.3. 2005
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: so 05. květen, 2007 22:26    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Ohledně toho RedGrepu doporučuji se na ně obrátit, určitě ti vyjdou vstříc, co se té chyby v registraci týče.


Jj, hned jsem jim psal email.
Ted jde o to, jestli mi edgrap vyresi problem, ktery mam s Pilocem, tj. vyhledavani kontaktu s diakritikou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 05. květen, 2007 22:43    Předmět: Citovat

To bohužel nevyřeší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Permon
nováček
nováček


Registrace: 26.3. 2005
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: so 05. květen, 2007 23:41    Předmět: Citovat

Badel napsal:
To bohužel nevyřeší.


Aha. A proc to na T650 nakonec slo a ted to na T680 opet nejde? Si z nas uzivatelu delaji srandu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Permon
nováček
nováček


Registrace: 26.3. 2005
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: po 07. květen, 2007 8:54    Předmět: Citovat

Nema tedy nekdo radu, jak si poradit s vyhledavanim kontaktu s diakritikou? Resp. zatim to delam pres funkci Find, to je ale provizorni reseni:-(
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 07. květen, 2007 10:07    Předmět: Citovat

Permon napsal:
Nema tedy nekdo radu, jak si poradit s vyhledavanim kontaktu s diakritikou? Resp. zatim to delam pres funkci Find, to je ale provizorni reseni:-(

Mno.. Jedno řešení tu je.. Prostě před jména která chceš/všechna jména, dáš mezeru. Pak vyhledávání jména (příjmení) bude " Řindáček". Takhle to je již v poho. A vypadá to na displeji i trochu lépe, jelikož všechny zápisy jsou posunuté o jedno místo. Tzn není to nalepené na okraj displeje.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Permon
nováček
nováček


Registrace: 26.3. 2005
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: po 07. květen, 2007 11:12    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:

Mno.. Jedno řešení tu je.. Prostě před jména která chceš/všechna jména, dáš mezeru. Pak vyhledávání jména (příjmení) bude " Řindáček". Takhle to je již v poho. A vypadá to na displeji i trochu lépe, jelikož všechny zápisy jsou posunuté o jedno místo. Tzn není to nalepené na okraj displeje.


A to jsi zkousel na jakem stroji? S jakou lokalizaci? Mne ta tvoje metoda na T680 tedy nefunguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 07. květen, 2007 11:28    Předmět: Citovat

Permon napsal:
jacktalking napsal:

Mno.. Jedno řešení tu je.. Prostě před jména která chceš/všechna jména, dáš mezeru. Pak vyhledávání jména (příjmení) bude " Řindáček". Takhle to je již v poho. A vypadá to na displeji i trochu lépe, jelikož všechny zápisy jsou posunuté o jedno místo. Tzn není to nalepené na okraj displeje.


A to jsi zkousel na jakem stroji? S jakou lokalizaci? Mne ta tvoje metoda na T680 tedy nefunguje.

Tungsten E2, Piloc (malá lokalizace). Je pravda že tady mi to funguje OK (České dráhy vyhledám bez problému), na Zire 31 to tak však nebylo a musel jsem to dělat právě přes tu mezeru. Tam jsem měl taky Piloc, malý
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Permon
nováček
nováček


Registrace: 26.3. 2005
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: po 07. květen, 2007 14:50    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
Permon napsal:
jacktalking napsal:

Mno.. Jedno řešení tu je.. Prostě před jména která chceš/všechna jména, dáš mezeru. Pak vyhledávání jména (příjmení) bude " Řindáček". Takhle to je již v poho. A vypadá to na displeji i trochu lépe, jelikož všechny zápisy jsou posunuté o jedno místo. Tzn není to nalepené na okraj displeje.


A to jsi zkousel na jakem stroji? S jakou lokalizaci? Mne ta tvoje metoda na T680 tedy nefunguje.

Tungsten E2, Piloc (malá lokalizace). Je pravda že tady mi to funguje OK (České dráhy vyhledám bez problému), na Zire 31 to tak však nebylo a musel jsem to dělat právě přes tu mezeru. Tam jsem měl taky Piloc, malý


Nechapu jak by to melo fungovat a taky to nefunguje. Kdyz dam mezeru pred jmeno, rep. prijmeni, tak jej Treo zaradi na zacatek v tel. seznamu, ale to je tak vse. Kdyz zacnu vyhledavani s mezerou, tak to Treo bere jako moji chybu, ignoruje takove zadani a ceka na prvni regulerni znak a od nej zacina vyhledavat.... tedy zadna zmena.

Tohle vazne neni reseni a to uz radsi budu pouzivat funkci Find, nez prekopavat polovinu tel seznamu a s tim, ze ta tva metoda stejne nenajda jmena, ktere maji diakritiku na druhem, tretim atd. miste.

Proste by to chtelo novou lokalizaci, ktera by to zvladla, tak jak to umel Piloc 3.71 na Treu 650 s 1.20ENA. Ach jo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 07. květen, 2007 19:00    Předmět: Citovat

Permon napsal:

Nechapu jak by to melo fungovat a taky to nefunguje. Kdyz dam mezeru pred jmeno, rep. prijmeni, tak jej Treo zaradi na zacatek v tel. seznamu, ale to je tak vse. Kdyz zacnu vyhledavani s mezerou, tak to Treo bere jako moji chybu, ignoruje takove zadani a ceka na prvni regulerni znak a od nej zacina vyhledavat.... tedy zadna zmena.

Tohle vazne neni reseni a to uz radsi budu pouzivat funkci Find, nez prekopavat polovinu tel seznamu a s tim, ze ta tva metoda stejne nenajda jmena, ktere maji diakritiku na druhem, tretim atd. miste.

Proste by to chtelo novou lokalizaci, ktera by to zvladla, tak jak to umel Piloc 3.71 na Treu 650 s 1.20ENA. Ach jo.

Tak to asi bude verzí lokalizace. Viz problémy s klávesnicí s lokalizacemi pro různé stroje.
V praxi to moje řešení funguje tak, že ti to opravdu vše překope na začátek seznamu, když tam je ta mezera. Když ale vše uděláš s mezerou, bude vše řazeno tak jak má. Když jsme u té mezery, tak na E2 mi tu mezeru bere. Pokud ale vypnu lokalizaci, tak ne.
Jinak překopat ten seznam není nic těžkého s pomocí Outlooku. Otázka cca 5 minut.
Moc mě to mrzí že to nefunguje všude. Dost mě ty lokalizace lezou krkem, respektive žádná lokalizace v přístroji od výrobce...
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
michal964
nováček
nováček


Registrace: 13.5. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st 09. květen, 2007 7:49    Předmět: Citovat

Permon napsal:

Nechapu jak by to melo fungovat a taky to nefunguje. Kdyz dam mezeru pred jmeno, rep. prijmeni, tak jej Treo zaradi na zacatek v tel. seznamu, ale to je tak vse. Kdyz zacnu vyhledavani s mezerou, tak to Treo bere jako moji chybu, ignoruje takove zadani a ceka na prvni regulerni znak a od nej zacina vyhledavat.... tedy zadna zmena.

Souhlas, na mém Treu 680 s RedGrep se to chová stejně Zlostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
qwertz
nováček
nováček


Registrace: 30.4. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st 09. květen, 2007 11:59    Předmět: Citovat

na Zire72 i m515 s PiLocem mi vyhledavani sdiakritikou fungovalo, ale na T680 nefunguje tak jak popisujete. Mam malou RedGrep. Jeste by mne zajimalo jak se zbavujete zvetsovani maleho 'i' ze ktereho se mi stale stava 'I' cili [aj] v anglictine, v T680 jsem pro to zadne nastaveni nenasel Smutný
_________________
Treo680 / Zire 72 / m515 @ PalmOS
& DateBk6 / DateBk5 & Bible+ & daMemoPad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Permon
nováček
nováček


Registrace: 26.3. 2005
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st 09. květen, 2007 13:04    Předmět: Citovat

qwertz napsal:
na Zire72 i m515 s PiLocem mi vyhledavani sdiakritikou fungovalo, ale na T680 nefunguje tak jak popisujete. Mam malou RedGrep. Jeste by mne zajimalo jak se zbavujete zvetsovani maleho 'i' ze ktereho se mi stale stava 'I' cili [aj] v anglictine, v T680 jsem pro to zadne nastaveni nenasel Smutný


Ta vec ohledne "I" souvisi s tzv. prediktivnim vlakdanim, jez defaultne pracuje s databazi pro anglictinu. Opravuje tedy amiky kdyz napisou "i" (já) na "I". Tohle jde resit, resp. na Treu650 jsem to resil pres aplikaci Autocorrect. Kdyz jsem ji ale nainstaloval na T680 tak slo do resetu. Proste to zatim nemaji pro T680 udelane. Viz. vice zde: http://mytreo.net/downloads/details-753.html

Tak uz jsem nasel ten soubor pro T680. Viz. download v 3. prispevku od vrchu.

http://discussion.treocentral.com/showthread.php?t=129937

FUNGUJE!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Permon
nováček
nováček


Registrace: 26.3. 2005
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st 09. květen, 2007 13:26    Předmět: QWERTZ na Tre680 Citovat

A nevite nekdo jak premluvit T680 aby melo klavesnici QWERTZ? Jedine co mne napada je po HardResetu, asi nevybrat anglictinu, ale napr. nemcinu. Ale to bych mel asi nemecke preostredi OS a to nechci. Znate nejaky jiny trik?

Diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 09. květen, 2007 13:46    Předmět: Citovat

němčina + Locale není německý, ale český prostředí. Jedinej problém je, že některý aplikace se defaultně přepnou do němčiny, ale těch je naprostý minimum (třeba Java).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
michal964
nováček
nováček


Registrace: 13.5. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st 09. květen, 2007 14:14    Předmět: Citovat

qwertz napsal:
Jeste by mne zajimalo jak se zbavujete zvetsovani maleho 'i' ze ktereho se mi stale stava 'I' cili [aj] v anglictine, v T680 jsem pro to zadne nastaveni nenasel Smutný

řešení už tady někdo napsal, ale než provedeš update (tzn. dokud se ti mění i->I), ještě si zkus napsat text "agian" (=náhrada za překlep again)a za něj mezeru Posměváček Posměváček nebo "adn" + mezera
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Permon
nováček
nováček


Registrace: 26.3. 2005
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st 09. květen, 2007 14:24    Předmět: Citovat

Badel napsal:
němčina + Locale není německý, ale český prostředí. Jedinej problém je, že některý aplikace se defaultně přepnou do němčiny, ale těch je naprostý minimum (třeba Java).


To myslis, ale komplet lokalizaci. Ja pozuivam pouze lite. Nechci mit pocesteny system. Jde mi jen zavadani a cteni diakritiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st 09. květen, 2007 14:38    Předmět: Citovat

qwertz napsal:
Jeste by mne zajimalo jak se zbavujete zvetsovani maleho 'i' ze ktereho se mi stale stava 'I' cili [aj] v anglictine, v T680 jsem pro to zadne nastaveni nenasel Smutný

To řešení jsem zde popisoval já pro Treo 650. Jde jen o to, nahradit slova v souboru s automatickými opravami nulami a opravit délku pole, která je na začátku. Jedná se jen o pár minut práce s hex editorem.

U Trea 650 se ten soubor jmenoval HsExtensionsExt_Device_enUS.oprc a byl umístěn v ROM. Myslím, že by stačilo ten soubor zkopírovat kamkoliv jinam, opravit ho a nakopírovat zpět do vnitřní paměti. Po soft resetu by se měly projevit změny.

České fonty jsou zase v souboru LatinLocModule-2X_enUS.oprc. Zde by ale byly nutné větší změny, tzn. použít lokalizaci Locale od Red Grep nebo Piloc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
qwertz
nováček
nováček


Registrace: 30.4. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st 09. květen, 2007 22:30    Předmět: Citovat

michal964 napsal:

řešení už tady někdo napsal, ale než provedeš update (tzn. dokud se ti mění i->I), ještě si zkus napsat text "agian" (=náhrada za překlep again)a za něj mezeru Posměváček Posměváček nebo "adn" + mezera


To Permon: diky moc bezi to jak ma Radostný super

To michal964: jj, tyhle nahrady jsou Posměváček super POZOR! ale stejne jako 'hel' a tak jsou wotravny, ale rozhodne ne tak jako i->I Radostný
_________________
Treo680 / Zire 72 / m515 @ PalmOS
& DateBk6 / DateBk5 & Bible+ & daMemoPad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412