Fórum - Zobrazit téma - Externí Palm IR klávesnice - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Externí Palm IR klávesnice

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zdenytreo
nováček
nováček


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: pá 04. květen, 2007 23:02    Předmět: Externí Palm IR klávesnice Citovat

Mám Palm OneUniversal Wireless Keyboard. Je bezvadná až na to, že nevím, jak napsat verzálky s diakritikou ani kroužkované ů minusku či verzálku. Tedy ĚŠČŘŽÝŮů atd. Neví někdo, jak toho docílit, pokud to vůbec jde?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 05. květen, 2007 11:04    Předmět: Re: Externí Palm IR klávesnice Citovat

zdenytreo napsal:
Mám Palm OneUniversal Wireless Keyboard. Je bezvadná až na to, že nevím, jak napsat verzálky s diakritikou ani kroužkované ů minusku či verzálku. Tedy ĚŠČŘŽÝŮů atd. Neví někdo, jak toho docílit, pokud to vůbec jde?


klávesnici teď nemám při ruce.. ALe je to alt (nebo shift) a tlačítko pod enterem.. Na palmista.blogspot.com je příspěvek a v něm edit jak to napsat (ode mě)
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zdenytreo
nováček
nováček


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: so 05. květen, 2007 18:52    Předmět: Citovat

Děkuji za odkaz. Pokusím se někde sehnat Czech.prc z verze pro T3, jak se tam píše. Snad se to pak podaří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 06. květen, 2007 10:31    Předmět: Citovat

zdenytreo napsal:
Děkuji za odkaz. Pokusím se někde sehnat Czech.prc z verze pro T3, jak se tam píše. Snad se to pak podaří.

To není nutné. Pokud máš Piloc (jako že ano), bude to fungovat i bez ovladače pro cizí zařízení.

Klávesnici jsem zapnul. Mám E2 a originální malou lokalizaci pro E2. ĚŠČŘŽÝŮů (jak malé tak velké) se napíše (první musíš zapnut na CZ klávesnici a to ALT GR+Y) SHIFT+\ (to nad tlačítkem ENTER) a písmeno. Pokud chci napsat Ě, stisknu SHIFT+ \ + E (pro velké písmeno se musí SHIFT stále držet). Pro Ů je to to samé.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zdenytreo
nováček
nováček


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: ne 06. květen, 2007 11:16    Předmět: Citovat

Už jsem to udělal, použil jsem Czech.prc z verze pro T3, ale žádnou změnu jsem nepoznal. Minusky s diakritikou píšu, s tím není problém, jen ty verzálky. Pokud použiji tvůj postup, tak shift + \ mi dá okamžitě háček a pokud dopíši písmeno, tak háček se nachází před ním a nemohu s tím nic dělat. Některé znaky lze dělat stiskem AltGr + F, ale kromě Ů, jsou na zcela nečekaném místě a jen některé. Přehlásky jako Ä lze zkoušet při zadání AltGr + J. ? Nevím, jestli něco nedělám špatně, ale zatím to není nic moc k použití.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 11. květen, 2007 11:52    Předmět: Citovat

Opět odkážu na článek "Jak se správně ptát" (vyhledej Googlem), protože ses neobtěžoval zmínit s jakým Palmem a jakou lokalizací se to pokoušíš rozchodit.
Na T3+PiLoc jsem pro háčky používal AltGr + v PO písmeni, pro čárku AltGr + D PO písmeni, pro kroužek AltGr + K (symbol kroužku).
T5 + PiLoc mi verzálky s idakritikou nešly vůbec, minuskule až po přepnutí na českou nálož přes AltGr + Y, na T680 s RedGrepem nefunguje diakritika ani na minuskulích.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zdenytreo
nováček
nováček


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: ne 13. květen, 2007 11:04    Předmět: Citovat

Děkuji ti za názor, ale poučovat o dotazu mě nemusíš. Ptal jsem se obecně, abych dostal odpověď od kohokoliv s čímkoliv. Kdyby sis přečetl celou diskusi, poznal bys snadno, že se mluví zatím jen o Pilocu. A pokud tě to zajímá, používám LifeDrive. Výsledek je zatím tento:
AltGr + D + písmeno dá čárku nad verzálkou, dobré funguje u všech
AltGr + V + písmeno ? nefunguje, háček je mimo
AltGr + F +U dá Ů
AltGr + F + O dá Ň
AltGr + F + E dá Č
Zatím jsem ničeho lepšího nedosáhl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 14. květen, 2007 11:31    Předmět: Citovat

Jen pro informaci, na každém modelu se to chová jinak. Proto se laskavě nauč uvádět VŠECHNY relevantní informace.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412