Fórum - Zobrazit téma - TX - zkusenosti a otazky - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

TX - zkusenosti a otazky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: so 14. duben, 2007 15:04    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
... nechci ho pouzivat, abych ho hned neznicil - vazne je dost forove.

Pobavený Je to tvoje věc, ale ono zase tak fórové není, tedy pokud to nezapínáš kladivem. Takže si nedělej vrásky předem a klidně ho používej - a teprve v případě, že by snad někdy v daleké budoucnosti to tlačítko přestalo fungovat, bude ta pravá chvíle vymýšlet náhradní řešení.

BTW, digitizer reklamovat, dokud to máš v záruce. To se samo od sebe neopraví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 14. duben, 2007 15:32    Předmět: Re: Odpoved Citovat

DR napsal:
nox napsal:
... nechci ho pouzivat, abych ho hned neznicil - vazne je dost forove.

Pobavený Je to tvoje věc, ale ono zase tak fórové není, tedy pokud to nezapínáš kladivem. Takže si nedělej vrásky předem a klidně ho používej - a teprve v případě, že by snad někdy v daleké budoucnosti to tlačítko přestalo fungovat, bude ta pravá chvíle vymýšlet náhradní řešení.

BTW, digitizer reklamovat, dokud to máš v záruce. To se samo od sebe neopraví.


Nehodlam si ho hned znicit - je z druhe ruky bez zaruky, chjo Smutný

Update: Prozatim jsem to vyresil tak, ze u jsme displej zkalibroval asi 2mm nad tema koleckama co se na ne ma klikat. Ted jen neco opravit moje nervy, protoze uz toho na me zacina byt vazne moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: so 14. duben, 2007 15:54    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox: dělěj, jak myslíš. Ale nestěžuj si na palma, tohle je čistě tvůj vykonstruovaný problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: ne 15. duben, 2007 11:17    Předmět: Re: Odpoved Citovat

Osobně mám zkušenost, že vzhledem k tomu že zobrazovací vrstva je dost hluboko pod povrchem, hodně záleží na tom jak na displej koukáš a jak držíš pero. Kalibraci prováděj tak, že budeš koukat kolmo na displej a pero budeš držet taky kolmo k němu. A stejně to bude trochu kecat; já sice na displej koukám skoro kolmo, ale pero mám v ruce dost šikmo, takže bod sepnutí nikdy přesně nesouhlasí s místem kde vidím hrot.
5mm je ale docela dost; je to po kalibraci všude po displeji, nebo jen jedna konkrétní oblast? To by naznačovalo závadu, a dokáže to docela naštvat, zvlášť když už to není záručka.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 15. duben, 2007 14:21    Předmět: Odpoved Citovat

DR: ja ti dam vykonstruovanej!!!

masoxCZ: no delal mi to jen na dolni casti displeje - ano, presne tam kde je home, menu, BT a wifi.

Jinak od vecneho kalibrovani mi displej kompletne odesel, takze budu schanet novej Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: ne 15. duben, 2007 18:12    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox: zapínací tlačítko ti normálně funguje a zatím ani nijak nenaznačuje, žy by fungovat přestávalo. Takže plýtváš časem na řešení problému, který nemáš = vymyslel sis ho. Tady http://pete.teamlupus.hu/site/photo/palmtx/img_6391.jpg máš fotku, jak to je kontrukčně řešené uvnitř, i kdyby to tlačítko snad jednou fungovat přestalo, jeho náhrada by byla velmi jednoduchá pro každého, kdo umí zajít nakoupit do GM a ví, jak se drží pájka.

A nakonec ti místo zapínacího tlačítka, které je snadno nahraditelné, umře displej, který jsi považoval za mnohem spollehlivější, než to tlačítko. To jsou paradoxy ....

Na rozhozený digitizér by mohl zafungovat nějaký opravný soft, zkus třeba něco z http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=26
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nihilt
nováček
nováček


Registrace: 25.2. 2005
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: ne 15. duben, 2007 18:34    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
DR napsal:
nox napsal:
... nechci ho pouzivat, abych ho hned neznicil - vazne je dost forove.

Pobavený Je to tvoje věc, ale ono zase tak fórové není, tedy pokud to nezapínáš kladivem. Takže si nedělej vrásky předem a klidně ho používej - a teprve v případě, že by snad někdy v daleké budoucnosti to tlačítko přestalo fungovat, bude ta pravá chvíle vymýšlet náhradní řešení.

BTW, digitizer reklamovat, dokud to máš v záruce. To se samo od sebe neopraví.


Nehodlam si ho hned znicit - je z druhe ruky bez zaruky, chjo Smutný

Update: Prozatim jsem to vyresil tak, ze u jsme displej zkalibroval asi 2mm nad tema koleckama co se na ne ma klikat. Ted jen neco opravit moje nervy, protoze uz toho na me zacina byt vazne moc.


Zkus na kalibraci pouzit PowerDiGi. me pomohl a ma kalibraci hires+
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 28. duben, 2007 20:12    Předmět: Dalsi vec Citovat

Dalsi vec - nepodarilo se mi v TiBR 1,52 namapovat na prostredek d-padu zavreni dokumentu, mate s tim nekdo zkusenosti? Uz na TT1 jsem ovladal cely TiBR pouze d-padem a tady diky tomu nemuzu, proste program to tlacitko nenamapuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jardas
nováček
nováček


Registrace: 29.7. 2006
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: st 09. květen, 2007 6:51    Předmět: Re: Tlacitko Citovat

nox napsal:
To vypinaci tlacitko me zacina stvat cimdal vic. Zapinam palma Launcher tlacitkem, jenze tim se nevratim do naposledy spustene aplikace. Vypinani resim programem Off-it, ktery spoustimz nabidky naposledy spustenych programu - dlooouhe podrzeni Launcher tlacitka. To je ale dost pomale.

Neznate nekdo lepsi reseni? Nechci mapovat Off-it na dalsi tlacitko, uz by mi jich moc nezbylo.


o vikendu jsem si "omylem" vzpomnel na dalsi zpusob zapnuti TXka - kdyz pri vypnutem TX stisknes a drzis prostredni tlacitko D-padu, tak ti to naskoci na zobrazeni aktualniho data a casu a kdyz v tu chvili stisknes tlacitko jeste jednou, tak se TX zapne a zaroven zustane v posledni aplikaci Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 09. květen, 2007 13:50    Předmět: Citovat

Ty jo, to s tim druhým stisknutím jsem ani nevěděl. Šokovaný Dost dobrá vychytávka Mrkající

Naposledy upravil Badel dne čt 10. květen, 2007 0:59, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 09. květen, 2007 20:29    Předmět: Hezke Citovat

Hezke, todle jsem delal i na TT1, je fajn ze to jde i na TX. Jen je to dost pomale. Jsem zvykly zmacknout a mit zapnuto/vypnuto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 10. květen, 2007 20:02    Předmět: Versamail Citovat

Tak jsem dneska zkousel z versamailu cvicne prijmout a odeslat mail. Stale mi to pise: Unable to resolve name pop3.centrum.cz. Check your dns settings or enter the IP adress for you mail server. Zkousel jsme 2 ruzne emailove ucty, pripojeni z na net z mobilu i pc. Kdyz jsem si nahral stary dobry Eudora mail, vsechno slape v pohode, akorat bych ty maily radsi cetl v hiresplusu.

Nejaky navrh reseni?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 10. květen, 2007 21:15    Předmět: Citovat

Někdy se stává, že když přepíšeš původní VersaMail účet, tak pak blbne pop3 nebo smtp server. Je nutno jej úplně smazat a vytvořit vlastní zcela nový účet.

Popř. zkus updatovat VersaMail na 3.5.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 11. květen, 2007 9:54    Předmět: VersaMail Citovat

Podle meho je VersaMail amatersky udelany program.. ma takovych bugu ktere nikdo nikdy neopravil a asi uz neopravi... hruza. Jinak by to byl asi nejlepsi klient. Snapper mail je na tom o neco lepe...
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 12. květen, 2007 9:23    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Někdy se stává, že když přepíšeš původní VersaMail účet, tak pak blbne pop3 nebo smtp server. Je nutno jej úplně smazat a vytvořit vlastní zcela nový účet.

Popř. zkus updatovat VersaMail na 3.5.


Ta nova verze 3.5 vypada ze je placena, takze z toho nebude nic. No kazdopadne diky za radu, ale asi zustanu u te Eudory, u ni mam jistotu spolehlivosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ob
nováček
nováček


Registrace: 8.3. 2005
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út 06. květen, 2008 14:33    Předmět: Prosba Citovat

Poraďte!
Mám TX.Běželo normálně.Minulý týden jsem ho nechal přes noc dobít a ráno jsem měl z ničeho nic totálně rozhozený digitizér.Ne rozhozený,ale prostě nepoužitelný.Kdekoliv na displeji tapnu,tak reagují maximálně ikonky na spodní liště.Nepomohl ani soft a hard reset.
Potkal se s tím někdo?
Poradí někdo jak z toho ven?
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 06. květen, 2008 15:27    Předmět: Citovat

Tak jestli to dělá po i hard resetu, pak to vypadá na HW problém. Doporučuji poslat k nám na diagnostiku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: ne 11. květen, 2008 13:35    Předmět: Citovat

Tak si na mě palm opět vymyslel novou fíčuru. Kromě toho, že když ho občas vytáhnu z kapsy, stojí tam, že baterie je v kriticky nízkém stavu a je v Preferencích (tzn. mezitím určitě byl nějakej restart); tak nová automatická věc - automatické vypínání. Nejlepší je to při poslechu hudby - zapnete, dáte do kapsy, hraje. Ujdete jeden krok a cvak, zacyklení a musí následovat reset. Ani jsem nevěděl, že Palm má zabudovaný senzor pohybu Pochybující
O stále se zhoršujícím digitizéru ani nemluvě..... Smutný Nešťastný
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 11. květen, 2008 20:48    Předmět: Citovat

Zkusil bych, jestli to dělá i po hard resetu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Novel_Whoop
plavčík
plavčík


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so 06. září, 2008 21:15    Předmět: re Citovat

jj,hardreset vyresi temer vse,ovsem pokud se vam palmik nekousne pri hardu.... xD jako se to stalo mymu kamosovi s LD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412