Fórum - Zobrazit téma - Padani signalu na Treo 750 v CR - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Padani signalu na Treo 750 v CR

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fire00
nováček
nováček


Registrace: 3.3. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so 03. březen, 2007 9:36    Předmět: Padani signalu na Treo 750 v CR Citovat

Zdravim vsechny nadsence noveho Windowsoveho Trea 750 a chci se zeptat, jestli jsem pouze jediny uzivatel, ktery se velmi trapi problematikou ztraceni signalu. Bez jedineho zasahu do systemu se mi nekolikrat do dne ztrati signal i v tech mistech, kde s jinym zarizenim nemam absolutne zadne problemy.

Co je horsi, Treo po ztrate signalu nevyhledava nove pripojeni, takze bud zarizeni musim resetovat, nebo restartovat tel-aplikaci a nebo zustanu bez signalu. Vlastnim ted uz 3. zarizeni Treo 750, v minulosti jsem mel Vodafone-brandovane modely, ted mam konecne nebrandovany original v nejnovejsi verzi s podporou HSDPA a stale mam tento problem.

Zrejme se jedna o technickou nedokonalost ceskych siti, jelikoz v nemecku odkud pochazi ma SIM-karta tyto problemy nemam. V CR jakozto pro mne v roamingu zjistuji tento fenomen ve vsech sitich (o2, T-Mobile, Vodafone). V nekolika forech jsem se jiz docetl o podobnych hlasenich, nicmene Palm o necem takovem nic nevi a nechce vedet a asi ma i pravdu, protoze to vypada, ze se jedna o nedostatek mobilnich operatoru v CR.

Ma nekdo stejny problem??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 03. březen, 2007 11:08    Předmět: Re: Padani signalu na Treo 750 v CR Citovat

fire00 napsal:
Zdravim vsechny nadsence noveho Windowsoveho Trea 750 a chci se zeptat, jestli jsem pouze jediny uzivatel, ktery se velmi trapi problematikou ztraceni signalu. Bez jedineho zasahu do systemu se mi nekolikrat do dne ztrati signal i v tech mistech, kde s jinym zarizenim nemam absolutne zadne problemy.

Co je horsi, Treo po ztrate signalu nevyhledava nove pripojeni, takze bud zarizeni musim resetovat, nebo restartovat tel-aplikaci a nebo zustanu bez signalu. Vlastnim ted uz 3. zarizeni Treo 750, v minulosti jsem mel Vodafone-brandovane modely, ted mam konecne nebrandovany original v nejnovejsi verzi s podporou HSDPA a stale mam tento problem.

Zrejme se jedna o technickou nedokonalost ceskych siti, jelikoz v nemecku odkud pochazi ma SIM-karta tyto problemy nemam. V CR jakozto pro mne v roamingu zjistuji tento fenomen ve vsech sitich (o2, T-Mobile, Vodafone). V nekolika forech jsem se jiz docetl o podobnych hlasenich, nicmene Palm o necem takovem nic nevi a nechce vedet a asi ma i pravdu, protoze to vypada, ze se jedna o nedostatek mobilnich operatoru v CR.

Ma nekdo stejny problem??

Tak to vidím jako chybu nastavení v telefonu. Jelikož když je člověk v zahraničí, telefon je v tzv "speciálním režimu" (tak tomu říkám). Pokud jsem mimo roaming (tzn mám CZ sim a jsem v ČR), zaregistruje se jen do mé sítě. Najde to sice jiné, ale tam má zakázáno se přihlásit (alespoň v ČR). Ještě na Samsungu SGH-E600 jsem měl nastavení, aby si síť nevyhledával automaticky. V případě toho samsungu to znamenalo, že kašlal na ostatní sítě a snažil se najít pouze tu mou dle SIM (kašlal na O2 a T-Mobile, snažil se Vodafone). Pokud jsem ale vyjel do zahraničí a octnul jsem se mimo dosah mé sítě, toto nastavení mělo za následek že nebyla nalezena žádná síť. Tudíž jsem musel dát "automatické hledání" a pak to již šlo. Mám za to, že v Treu to bude stejné.
Nebude to o síti, jelikož princip všech sítí musí být stejný, kvůli kompatibilitě

edit: ztráta signálu bude zase jiná věc. Tam to bude o pokrytí a integrované anténě. Taky se mi teď stává, že v Praze mi jako nenalezne signál, od té doby co mám véčko bez antény. Předchozí véčko s anténou v těch místech nemělo problém
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 03. březen, 2007 23:26    Předmět: Citovat

Kolega má švýcarské Treo 750 a v místě, kde je velmi slabé pokrytí (taková kamenná kobka), mu signál úplně vypadne přestože na mém Treu 680 běží dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 03. březen, 2007 23:43    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Kolega má švýcarské Treo 750 a v místě, kde je velmi slabé pokrytí (taková kamenná kobka), mu signál úplně vypadne přestože na mém Treu 680 běží dál.

Treo 680 má anténu, kdežto 750 ne. Nebo se pletu? Nějak se v tom už neorientuju.
V praxi to vypadá tak, že foun bez antény má občas problém a to především v zástavbě a v místě špatného pokrytí. Místo antény (š*cenzura*) je uvnitř kus feritového blbce, kterej anténu supluje.
V průběhu GSM sítí v ČR jsem vystřídal mnoho mobilů a vždy to bylo anténa-zabudovaná anténa-anténa-zabudovaná anténa. Zabudovaná anténa sice vypadá hezky (respektive nevypadá nijak), ale je to pak horší se signálem. Toho si všimám po několika letech, kdy jsem musel přejít z mého (klep klep na dřevěnou nohu) SGH-E600 na Qtek bez antény..
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 03. březen, 2007 23:54    Předmět: Citovat

Pleteš se. Treo 680 a Treo 750 mají úplně stejné vnější provedení, liší se ale operačním systémem (viz recenze na našem portálu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 03. březen, 2007 23:55    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Pleteš se. Treo 680 a Treo 750 mají úplně stejné vnější provedení, liší se ale operačním systémem (viz recenze na našem portálu).

Však jsem to říkal Vysmátý Prostě si to už nepamatuju. Vím že je jedno treo a to má anténu..
Jo, tak jsem našel že to je 650 Stydící se
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eLzyx
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2005
Příspěvky: 80
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: út 06. březen, 2007 21:40    Předmět: Citovat

Hele to, že se treo nepřihlásí do roamingové sítě po ztrátě vlastní sítě ... je asi normální ... mě se to stává u 650tky.
_________________
Palm Pre Minus WebOS 2.1
bylo:
TREO 650 + 1GB SD + Bluetooth gps
Palm Tungsten T3 + wifi karta + 256MB SD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 06. březen, 2007 23:05    Předmět: Citovat

eLzyx napsal:
Hele to, že se treo nepřihlásí do roamingové sítě po ztrátě vlastní sítě ... je asi normální ... mě se to stává u 650tky.

To není normální. Respektive ne u sítě. Pak je chyba v softwaru telefonu.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fire00
nováček
nováček


Registrace: 3.3. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st 07. březen, 2007 9:21    Předmět: Citovat

Ale tak jako tak se jedna o problem v Treo a ne v siti, jelikoz v tomto momente pouzivam jiz 3. Treo 750 a ten problem byl doposud u kazdeho z nich. Doufal jsem na zlepseni v ne-brandovanem, volne dostupnem Treo 750 primo od Palm (ne Vodafone), ten ma i novejsi firmware a verzi OS, ale bohuzel.....signal pada a nevyhledava novy, pote co spadne Smutný

Doufam uz jen v to, ze se to trochu zlepsi vzhledem k zmene operatora meho zamestnavatele z Vodafone na T-Mobile, nerad bych Treo zase vymenoval, protoze pro mne je to opravdu prozatim to nejlepsi zarizeni.

(Vymenil jsem ho jiz za HTC p4350 (herald), s620 (excalibur) atd., ale zase se vratil k Treu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Thor Steinar
nováček
nováček


Registrace: 5.9. 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: st 07. březen, 2007 18:39    Předmět: Citovat

Mam obavu,ze zmenou operatora se to asi nevyresi,co se tyce signalu,tak nemam s TM moc dobry zkusenosti,ale nechci to vest jinym smerem.Mam 750 od vcerejska a zatim bez problemu se signalem.Pouzivam O2.Jakou verzi ROM tam mas?Ja tam mam 1.12.Jen je to nekdy liny jak pr..e.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fire00
nováček
nováček


Registrace: 3.3. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st 07. březen, 2007 20:11    Předmět: Citovat

Ja mam nasledujici verzi (mam ale Treo 750 bez brandingu, coz ma oproti Vodafone-verzi novejsi verzi SW a asi i firmware):

SW: TREO750-1.16-RWG
HW-Version: P
Firmware: 1.27.0b.00

V poslednich dnech se docitavam podobnych stiznosti od lidi, kteri tento fenomen pozoruji, kdyz jsou v roamingu. Na nejake odborne WM-strance jsem i cetl, ze je to opravdu problem se sitemi 3G (UMTS), ktere nejsou vsechny jeste uplne tak vyladene a proto napr. pri prechodu z UMTS do GSM dochazi k vypadku signalu (sit neni dokonale upravena a telefon to tak nezvladne).

Co mne vcera pozitivne prekvapilo byla zpravicka cloveka, ktery si na to stezoval s HTC Hermes....soudim tedy, ze vinikem je zrejme kombinace:

UMTS / Roaming / Software ve Windows Mobile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Thor Steinar
nováček
nováček


Registrace: 5.9. 2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá 09. březen, 2007 19:58    Předmět: Citovat

Verze Software:1.12-VFC
Hardware verze:A
Verze firmware:1.12.0a.00

Problem se signalem nemam.Ani s prechodem GPRS-UMTS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412