Fórum - Zobrazit téma - Linux na Palm - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Linux na Palm
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm a Linux
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 30. září, 2008 18:28    Předmět: Citovat

Projekt jako takovy pokracuje, to ze funguje wifi na TX ale dnes vpodstate uz nikoho nezajima, protoze vetsina lidi uz vymenila HW. No a Palm s PDA skoncil, takze se uvidi co dal.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 30. září, 2008 18:47    Předmět: Citovat

V podstatě je to pravda, ale Palm TX se pořád vyrábí stejně jako Tungsten E2 nebo Z22. Takže s tím koncem PDA bych si nebyl tak jistý. Ed Colligan takovou možnost také opakovaně odmítl. Jen se jim prostě do příchodu novýho systému nevyplatí vyvíjet nový modely.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 30. září, 2008 19:12    Předmět: Citovat

No ale kazdy pulrok poklesnou prodeje o skoro 50%... a ja mam pocit, ze Palm z toho usuzuje, ze klesa zajem o PDA. Jiny uhel pohledu (podle mne spravny) je ten, ze ty jejich osoupany TXka a E2ky uz nikdo nechce a kdyby udelali PDA uspesne jako na poli telefonu treba Centro nebo TreoPro, tak by se prodej zvedl. No... nakopl jsi mne, prave taham nejnovejsi Qtopii a zkusim ji na z72, co je noveho Radostný
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: út 30. září, 2008 19:35    Předmět: Citovat

Pravda, ale na druhou stranu co zlepsovat? Do prichodu noveho systemu (ten uz je jako novy nabozenstvi, aspon pro me Šokovaný ) uz stajnak system moc novinek nepodporuje, vlastne nevim o moc pokrocich co se na poli PDA zlepsilo... Vsichni robi jen smartfouny a komunikatory, Palm je jediny vetsi vyrobce PDA na ktereho si ted vzpomenu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 02. říjen, 2008 13:18    Předmět: Citovat

Pokud bych měl dneska volit PDAčko bez telefonu, chtěl bych následující:
- displej by stačil 480x320 á-la TX / T5 bohatě
- graffitti + stylus jako u řady Tung TX / T5 (T3kový by se kvůli úspoře místa v zařízení skousnul taky
- podporu USB host, klidně na mikrokonektoru s adaptérem na standardní USB-A a podporou USB hubů (pro připojení klávesnice a dalších zařízení)
- podporu IR a BT klávesnice
- přes USB podporu externích mechanik, mass storage, a síťové karty
- klidně přes USB podporu externí VGA pro výstup na velký monitor
- OS Linux: výsledkem by bylo, že bez periferií by to šlo používat jako PDA, s nimi (a s externím napájením, s nímž by šlo podstatně zvýšit dostupný výkon) jako desktop nebo modulární netbook / UMPC
- podporu tisku přes USB, IR, BT, WiFi
- bezchybnou lokalizaci

Proč? Protože pro kancelářskou práci a video T5ka bohatě stačí i se svým 416MHz PXAčkem, a přitom má výdrž jako ocelová kráva (než se mi mechanicky rozpadla klávesnice, stačila baterka T5ky při intenzivním nasazení v kanceláři běžně 3 dny). V šasi od LD při použití SSD úložiště (přitom pod Linem by 8GB bohatě stačilo, nemluvě o tom že ceny jdou stabilně dolů) by se ještě zvedla.

Komickým paradoxem až k pláči je, že s výjimkou USB host, tisku, a připojení k ethernetu T5ka tohle všechno splňuje dodnes.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 02. říjen, 2008 13:30    Předmět: Citovat

To vse krome IR splnuji Nokia tablety N800/810 od vyroby, N770 usb host po uprave (napajeni). IRda klicenku by pouzit slo taky... neni problem. Navic luxusni displej.... a proto jsem taky presel k nim.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: pá 03. říjen, 2008 9:48    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
Projekt jako takovy pokracuje, to ze funguje wifi na TX ale dnes vpodstate uz nikoho nezajima, protoze vetsina lidi uz vymenila HW. No a Palm s PDA skoncil, takze se uvidi co dal.


Na WiFi na TX jsem čekal hodně dlouho, je to už v nějakém použitelném stavu? A je to někde ke stažení? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alucard
nováček
nováček


Registrace: 17.10. 2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: út 07. říjen, 2008 7:11    Předmět: T5 Citovat

Ahoj.
Má někdo zkušenosti s Opii na TT5? Nechodí mi ukazatel baterie a regulace podsvětlení. Jinak se zdá být vše plně funkční... Zajímalo by mě, zda-li má někdo konkrétně s T5 a linuxem nějaké zkušenosti....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 07. říjen, 2008 8:16    Předmět: Citovat

Ad wifi, Miskova citace: Tak trochu. Poradne sem na to jeste nekoukal, ale kdyz se wifi nahodi v palmos a nabootuje se linux, tak pak se da s problemama ovladat pomoci wireless-tools. Nepovedlo se mi scanovat, ale ruzni lide reportovali, ze se jim povedlo ad-hoc a nekdo snad tvrdil, ze i wpa.

Takze, je to tak na puli cesty.

Ad T5, na T5 by nemel byt problem, pokud jsi pouzil Snuovo odsud http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~miska/
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alucard
nováček
nováček


Registrace: 17.10. 2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: st 08. říjen, 2008 7:46    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
Ad T5, na T5 by nemel byt problem, pokud jsi pouzil Snuovo odsud http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~miska/


Tak jsem si znovu nahrál tuhle verzi a už vše běží.... Jenom je mi trochu divné, že se palmík nabíji již asi 18 hodin a podle ukazatele baterie není ještě zcela nabitý... Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 08. říjen, 2008 8:46    Předmět: Citovat

alucard napsal:

Tak jsem si znovu nahrál tuhle verzi a už vše běží.... Jenom je mi trochu divné, že se palmík nabíji již asi 18 hodin a podle ukazatele baterie není ještě zcela nabitý... Radostný


No, on je ten ukazatel empiricky odvozeny, da se rici puvodne od me baterky na Zire72 Radostný kazdopadne se jedna o smernici primky. Jinak dokud mas pripojenou nabijecku, tak se ten ukazatel hybe, az po odpojeni uvidis procenta. Na T5 tu presnost myslim nikdo neoveroval.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Chytrex
nováček
nováček


Registrace: 24.8. 2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Bohumín

PříspěvekZaslal: st 08. říjen, 2008 9:44    Předmět: Citovat

Chtěl bych linux pro Palm vyzkoušet.. našel by se někdo kdo by zkompiloval kernel pro Treo 680? Ani po hodině a půl googlení jsem nic kloudného nenašel..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 08. říjen, 2008 12:36    Předmět: Citovat

Chytrex napsal:
Chtěl bych linux pro Palm vyzkoušet.. našel by se někdo kdo by zkompiloval kernel pro Treo 680? Ani po hodině a půl googlení jsem nic kloudného nenašel..

Protože pro t680 to není nijak doladěný, ale zákldaní věci tam myslím jdou, binárku neseženeš. Nejjednodušší je kompilace kernelu + vzít rootfs z něčeho jiného. Pokud jsi nikdy nekompiloval jádro, tak jdi na IRC #hackndev-cz na freenode.net, tam ti poradi(me). Ja tam byvam pod nickem z72ka. Predem si projdi tohle starsi how-to http://trac.hackndev.com/palmz72, sekce ohledne kompilace jadra. Akorat zdrojaky uz nemame v SVN na sourceforge, ale v gitu, viz. http://hackndev.com/node/62
Predpokladem je ze znas/mas linux, nejlepe debian a odvozeniny (treba cokoli-buntu).
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Chytrex
nováček
nováček


Registrace: 24.8. 2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Bohumín

PříspěvekZaslal: čt 09. říjen, 2008 0:26    Předmět: Citovat

¨Takže.. kernel sem nikdy nekompilil.. Mám už asi 2 roky Kubuntu 6.06 a živím se jako správce Unixových serverů, takže myslím že znám Linux a unixy docela na dobré úrpvni.. BTW plánujete někdy odladit to i pro Treo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 09. říjen, 2008 8:09    Předmět: Citovat

Chytrex napsal:
¨Takže.. kernel sem nikdy nekompilil.. Mám už asi 2 roky Kubuntu 6.06 a živím se jako správce Unixových serverů, takže myslím že znám Linux a unixy docela na dobré úrpvni.. BTW plánujete někdy odladit to i pro Treo?


Jak jsem psal, t680 mame zalozene, fungujou jen zakladni veci. V planu je vse, co neni.. ale nejsou na to lidi.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vecernik
plavčík
plavčík


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: st 15. říjen, 2008 12:15    Předmět: Citovat

Ahoj,
nemáte někdo zprávy jak zije p3t3? na palmlinux.cz uz snad ani nebyva... je to skoda, zvladl spoustu veci, a hlavne jeho release funguje bez jakychkoliv problemu - a to nemusim s linuxem nic umet.
uz se ale dlouho nic nedeje, tak jsem se chtel zeptat jestli nekdo vi o nejakem pokroku...
dnes jsem zase ruzne hledal na netu, a narazil jsem na:
http://download.enlightenment.org/misc/Illume/Treo-650/2008-10-12/
ale to mi bohuzel nejde rozjet, protoze:
A)chybi initrd.gz
B)nedokazu naformatovat kartu tak jak to pisou v navodu. nejsem linuxak, ubuntu mam akorat virtualizovany, a asi to dela problemy pri tom formatovani a mountovani..

... tak me napadlo ze bych mohl vzit:
1)cocoboot+initrd od p3t3ho
http://www.palmlinux.cz/p3t3/AngstromTreo650-v01.zip
http://www.mikeasoft.com/~mike/cocoboot.prc
2)zimage (jestli jsem to pochopil dobre tak je to kernel) od mike
http://junk.mikeasoft.com/zImage (je to novejsi verze nez ma p3t3, a pouzit zimage z Illume nejde, protoze zustane viset uz v cocobootu)
3) a zavrsil jsem to rootfs noveho Illume distra:
http://download.enlightenment.org/misc/Illume/Treo-650/2008-10-12/openmoko-illume-image-glibc-ipk--20081012-palmt650.rootfs.ext2.gz
(to jsem rozbalil, prejmenoval na "AngstromOPIE_t650-v01.ext2" protoze naprosto netusim jak upravit ostatni soubory)
...
tohle vsecko jsem nahral na kartu, spustil cocoboot, a svete div se... zacalo to nabihat.. nabihalo to az moc dlouho, ale porad se neco delo (posouval se posuvnik, nebo aspon probihaly radky s prikazama) az nakonec obrazovka zcernala (konzole bez textu) a zustal jen kurzor nahore... a tak to i zustalo... jenze tim ze to nabihalo tak dlouho, ocekavam ze to je aspon trosku funkcni. Bohuzel se svyma znalostma linuxu s tim nic nedokazu udelat.
Nenasel by se tady nekdo kdo o linuxu neco vi a zprovoznil by to? Pokud by byl dotycny z Brna, muzu jeden kus T650 zapujcit na testovani.
_________________
Treo650 + 2 GB SD + BT klavesnice + BT sluchatka + BT GPS ... co vic si prat? akorat vetsi RAM a Dynamic Heap a funkcni linux..
.. a ten multitasking by se obcas taky hodil Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 16. říjen, 2008 16:44    Předmět: Citovat

Tohle by nemel byt problem... ale nemuzes kombinovat kernel od nekoho jineho s moduly co jsou v te image co jsi stahnul. To se pak pokousis nahrat nekompatibilni moduly jadra. Jinak... Ecko je efektni, ale jinak je to k nicemu dokud nebude na t650 fungovat vse co ma.

Edit: Jsem to zkusil na Z72, funguje to, jak jinak. Je to novy projekt, je fakt ze to chodi celkem hezky, me osobne rychleji nez na ukazce co je na t650, ale oni neresei t650 ale maj to jen jako malo vykonne zarizeni na zkouseni.
_________________
HP Pre3, Vodafone


Naposledy upravil Skorpi dne čt 16. říjen, 2008 17:00, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vecernik
plavčík
plavčík


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: čt 16. říjen, 2008 16:48    Předmět: Citovat

jak jsem rikal - nejsem linuxak takze mi to vubec nic nerika... myslel jsem ze celej system je v rootfs, akorat kernel je v samotnym zimage, ale uz jsem si neuvedomil ze je takovej rozdil v ruznejch kernelech... myslel jsem ze je to vsecko (temer) stejny..

mno kazdopadne kdyby se nasel nekdo kdo by se na to chtel vrhnout tak by to bylo jen dobre... posledni zpravy co jsem videl byly o tom ze nekdo rozchodil volani v linuxu uz i pomoci AT prikazu, takze napsani vhodne aplikace bych s troskou stesti zvladl i ja (kdyby byly ovladace, a vedel jsem na kterej port mam prikazy posilat)
_________________
Treo650 + 2 GB SD + BT klavesnice + BT sluchatka + BT GPS ... co vic si prat? akorat vetsi RAM a Dynamic Heap a funkcni linux..
.. a ten multitasking by se obcas taky hodil Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 16. říjen, 2008 17:05    Předmět: Citovat

Prozatim ti bude stacit, kdyz to, co vis, ze ti chodi, tak adresar /lib/modules/2.6.neco nakopirujes do toho rootfs Illume, taky do korenoveho adresare nakopiruj soubor pointrecal odtamtud, kde jsi uspesne zkalibroval touchscreen (v tom Ecku myslim neni utilita na kalibraci).
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vecernik
plavčík
plavčík


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: čt 16. říjen, 2008 17:09    Předmět: Citovat

D´oh!
uvidime co s tim udelam... kazdopadne dik za navod.. jak to vidim tak budu muset zase zacit studovat jak se pracuje s linuxem...
_________________
Treo650 + 2 GB SD + BT klavesnice + BT sluchatka + BT GPS ... co vic si prat? akorat vetsi RAM a Dynamic Heap a funkcni linux..
.. a ten multitasking by se obcas taky hodil Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm a Linux Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Další
Strana 14 z 15

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412