Fórum - Zobrazit téma - Linux na Palm - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Linux na Palm
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm a Linux
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 01. únor, 2007 16:01    Předmět: Administrace Citovat

Badel napsal:
Jj, už se těším, až budu moci přistupovat k administraci webu přes PDA v nějakým použitelným prohlížeči. Jen aby tam nebyly nějaký "ALE"...

Zkousel jsem administrovat Nuke stránky a taky Wordpress stránky... bez sebemenších potíží, všechno jak jsem zvyklý z desktopu. Akorát v této nové image nemám české znaky, ale to v linuxu není problém.
Jako jediná nevýhoda je, že pokud to na rozlišení 320x320 chci vidět, chce to nejmin 50% velikost stranky a je treba casto jezdit dpadem po strance.. nicmene to jde hezky rychle. Ale to neni vec linuxu.. ale obecne velikost dipsleje na PDA.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 01. únor, 2007 16:43    Předmět: Citovat

No to je právě docela zásadní ALE. Posouvat neustále obrazovkou sem a tam by se mi teda moc nechtělo Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: čt 01. únor, 2007 16:53    Předmět: Citovat

Bylo by prima, kdyby treba fungoval neco jako nahled cele stranky. Do ktereho by se dalo kdykoliv vratit stiskem nejake nadefinovane klavesy. A po klepnuti na urcitou cast takhle zobrazeneho nahledu by se to "zvetsilo" na normalni zobrazeni...

I kdyz i to by mohlo byt mensi, ten screen ze seznamu je dost neprehledny...

Ale na zacatek pekny, fakt cucim jak to funguje ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 01. únor, 2007 17:24    Předmět: Citovat

chaoos napsal:
Bylo by prima, kdyby treba fungoval neco jako nahled cele stranky. Do ktereho by se dalo kdykoliv vratit stiskem nejake nadefinovane klavesy. A po klepnuti na urcitou cast takhle zobrazeneho nahledu by se to "zvetsilo" na normalni zobrazeni...

I kdyz i to by mohlo byt mensi, ten screen ze seznamu je dost neprehledny...

Ale na zacatek pekny, fakt cucim jak to funguje ...


No to ale neni úkol pro lidi, co portují Linux, ale spíš pro někoho, kdo by speciálně upravil Web browser, aby optimalizoval stránky pro rozlišení PDA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 01. únor, 2007 17:46    Předmět: Já gui neresim Citovat

S tim pohybovanim po strance je to ale vsude.. muj nazor je, ze je to lepsi nez porad prepinat mezi nahledem atd.. co se tyce userspace, tak to ja neresim. Tohle je proste prvni pokus kde jsme vzali novy konqueror a proste ho zkompilovali s defaultnimi nastavenimi..
No.. natocil jsem takove smesne video (abych dohnal Morbida Radostný), jak to chodi, omluvte kvalitu, v jedne ruce jsem drzel fotak a druhou to ovladal, nekdy zmatkuju, protoze jsem nevedel zda koukat do fotaku nebo do palma Radostný

http://www.palmlinux.cz/soubory/docs/photosz72/konq.asf
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 01. únor, 2007 17:58    Předmět: Citovat

No na prohlížení je to evidentně paráda, ovšem na tu administraci bych přeci jen uvítal možnost přepnutí do jakéhosi flowed režimu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: čt 01. únor, 2007 18:16    Předmět: Re: Já gui neresim Citovat

Skorpi napsal:
S tim pohybovanim po strance je to ale vsude.. muj nazor je, ze je to lepsi nez porad prepinat mezi nahledem atd.. co se tyce userspace, tak to ja neresim. Tohle je proste prvni pokus kde jsme vzali novy konqueror a proste ho zkompilovali s defaultnimi nastavenimi..
No.. natocil jsem takove smesne video (abych dohnal Morbida Radostný), jak to chodi, omluvte kvalitu, v jedne ruce jsem drzel fotak a druhou to ovladal, nekdy zmatkuju, protoze jsem nevedel zda koukat do fotaku nebo do palma Radostný

http://www.palmlinux.cz/soubory/docs/photosz72/konq.asf


Boli me za krkem, ale video pekny Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 01. únor, 2007 18:37    Předmět: Citovat

Badel napsal:
No na prohlížení je to evidentně paráda, ovšem na tu administraci bych přeci jen uvítal možnost přepnutí do jakéhosi flowed režimu.


To chapu.. no to uz je na jinych vyvojarich, takove veci me osobne nebavi Radostný)
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt 01. únor, 2007 22:18    Předmět: Citovat

Ad video: to že stále scrolluje i po puštění tlačítka je standardní funkce toho prohlížeče a nebo je to stále tím "nedoladěným" systémem?

Jinak, neberte to nijak špatně... Ale osobně to vidím na hodně dlouhé lokte a světlo na konci tunelu ještě dále. Nevím kdy bude hotový plný linux na PALM, který by byl stejně funkční jako OS na PDA (tzn. PPC, Palm OS,..). Ale do konce tohoto roku to nevidím. A do půli příštího asi také ne.
Ale i tak, i kdyby to bylo za měsíc, toho se asi nedočkám. PALMa jsem si schoval jako náhradní zařízení. Bylo to fajn, ale co je moc, to je příliš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 02. únor, 2007 9:25    Předmět: Nic nescroluje Citovat

jacktalking napsal:
Ad video: to že stále scrolluje i po puštění tlačítka je standardní funkce toho prohlížeče a nebo je to stále tím "nedoladěným" systémem?


Nic nescroluje.. nechápu. Spíš je opozdeny zvuk na tom videu, tocil jsem to fotakem. Zkus si to na nejakym palmu spustit a uvidis.

jacktalking napsal:
Jinak, neberte to nijak špatně... Ale osobně to vidím na hodně dlouhé lokte a světlo na konci tunelu ještě dále. Nevím kdy bude hotový plný linux na PALM, který by byl stejně funkční jako OS na PDA (tzn. PPC, Palm OS,..). Ale do konce tohoto roku to nevidím. A do půli příštího asi také ne.
Ale i tak, i kdyby to bylo za měsíc, toho se asi nedočkám. PALMa jsem si schoval jako náhradní zařízení. Bylo to fajn, ale co je moc, to je příliš


No, to je vec nazoru, ja osobne na PalmOS nebo na WM nehledim jako na PLNY system.. protoze oboji maji nedostatky. Zatimco linux jako takovy je plne funkcni, jde jen o to ho dobre naportovat na palm.
Jinak nezapomen, ze to co je na videu, je na starem palmu a s novym OS, plnohodnotny multitasking, antialiasing pismo, filesystem, libovolne kodovani, stranky se nacitaji rychle, neb USB v linuxu jede 12Mbit (fullspeed).. mohl bych pokracovat dale. Se vsim vsudy je rychlost vynikajici, treba viz i to prohlizeni PDF.
Jinak samozrejme, kazdy at si pouziva co chce... ale ja jsem ten typ, ktery nechce mit nalajnovane pouzivani PDA podle panu z MS ci Palmu. Stejne tak na PC.
Co se budoucnosti tyce, tak HW palmu je da se rici uz nekolik let stale ten samy.. takze vsechna prace ted je pouzitelna na nove modely.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 02. únor, 2007 14:29    Předmět: Re: Nic nescroluje Citovat

Skorpi napsal:

Nic nescroluje.. nechápu. Spíš je opozdeny zvuk na tom videu, tocil jsem to fotakem. Zkus si to na nejakym palmu spustit a uvidis.

Ne zvuk.. Na tom videu mačkáš 5way a i po puštění tlačítka (tzn už ho nedržíš) to malou chvilku jako doscrollovává.. Je to tak zlomek sekundy, ale postřehnout to jde. Asi to bude tím hardwarem jak říkáš, protože PALM a Linux na PDA je fakt o něčem jiném, o tom žádná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 02. únor, 2007 21:27    Předmět: Re: Nic nescroluje Citovat

jacktalking napsal:
Skorpi napsal:

Nic nescroluje.. nechápu. Spíš je opozdeny zvuk na tom videu, tocil jsem to fotakem. Zkus si to na nejakym palmu spustit a uvidis.

Ne zvuk.. Na tom videu mačkáš 5way a i po puštění tlačítka (tzn už ho nedržíš) to malou chvilku jako doscrollovává.. Je to tak zlomek sekundy, ale postřehnout to jde. Asi to bude tím hardwarem jak říkáš, protože PALM a Linux na PDA je fakt o něčem jiném, o tom žádná


Uz chapu.. nicmene to jak to je videt dela i POS. Natoc POS a nejaky dlouhy posouvatko a bude to to samy. Je to vec toho, ze buffer keypadu se naplnuje a po odlehceni se jeste zpracuji nektera preruseni. Stejne to mam i treba ted na PC kdyz to zkousim. Spise nejsme zvykli na to koukat ale mackat, pak nam to neprijde.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
skenderax
nováček
nováček


Registrace: 24.2. 2006
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: út 20. únor, 2007 9:44    Předmět: T|X Citovat

Fanfasticke veci tu pisete a uprimne povedane sa mi zbiehaju slinky na to, aby som to vyskusal.

Mohli by ste ma odkazat na nejaku stranku, kde najdem novinky o Linuxu na T|X-ku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Morbid
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: út 20. únor, 2007 13:40    Předmět: Citovat

http://hackndev.com/palm/tx
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
skenderax
nováček
nováček


Registrace: 24.2. 2006
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: út 20. únor, 2007 15:09    Předmět: Citovat

je mozne ku tymto imagom ziskat i manual??? nemyslim instalovanie, ale nastavenie internetu cez BT (mobil)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Morbid
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: út 20. únor, 2007 16:24    Předmět: Citovat

Pokud vím tak BT zatím nefunguje.
Vše je zatím jen ve stádiu vývoje! Tudíž dokumentace neexistuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 21. únor, 2007 9:31    Předmět: Presne tak Citovat

Morbid napsal:
Pokud vím tak BT zatím nefunguje.
Vše je zatím jen ve stádiu vývoje! Tudíž dokumentace neexistuje.


Presne tak.. na dokumentaci je prilis brzo. Bluetooth je velky problem, protoze chip obsazeny v palmech je chranen licencemi a je uplne uzavren. Pracuje se na tom stale, avsak reverzni inzernyring v tomto pripade je vec narocna a pomala. Internet jde zatim pouze pres USB.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 25. únor, 2007 19:19    Předmět: Citovat

Pokud jsme správně informován, uživatelsky použitelná verze bude až za rok. Je to pravda. Nebojíte, že v tý době už to může bejt pasé?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 25. únor, 2007 20:16    Předmět: Tot otazka Citovat

Zatim nikdy v historii zadna firma neudelala na PDA otevreny OS... muzu to srovnat se situaci na PC, ac temer pro vsechny je windows pouzitelne, stejne jsou lide, kteri inklinuji na linuxu a jinak tomu neni na Palmech.
Vim ze zde nadchazi uvaha o ALP, ale to nikdy nebude to prave, dokud to nebude open source.

Nehlede na to, ze ALP bude mit starsi jadro.. ted jsme presli na 2.6.20 a ted mohu rici, ze system pracuje rychleji nez na Palmu TX PalmOS Radostný

No.. jinak udelal jsem ovladac pro LED MMC trigger - jinak receno LED dioda blika jako signalizace aktivity karty, jako HDD LED na PC... takova malickost, ale jak je to prijemne.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 25. únor, 2007 23:54    Předmět: Citovat

To je paráda, i tak se ale bojim, že dokončení někdy za rok může být dlouho. Navíc k tomu je ještě potřeba připočítat čas potřebnej pro implementaci na jednotlivý modely. Chtělo by to, aby se na vývoji podílelo co nejvíc lidí. Kolik vás na tom dělá teď?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm a Linux Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Další
Strana 3 z 15

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412