Fórum - Zobrazit téma - Linux na Palm - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Linux na Palm
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm a Linux
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: út 18. březen, 2008 20:20    Předmět: Citovat

Knihomol94 napsal:
hmm... a jsou pro to specialni aplikace nebo se daji pouzit klasicky pro desktop linux?


Už jen proto že je v Palmu jiný CPU, tak nemůžeš použít balíčky pro běžný PC desktop.
Jinak já testoval Linux na TX-ku, chodí docela rychle i když samozřejmě pomaleji než PalmOS. Nejvíc mi na něm chybí podpora WiFi a taky nedořešený reboot (jednou jsem ho udělal a už jsem myslel že budu muset odpájet baterii abych Palma probral k životu) a taky vyresetování času při vypnutí Linuxu a startu PalmOS. Ale to WiFi mě bolí nejvíc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: út 18. březen, 2008 20:46    Předmět: Citovat

Tak jestli zatim nejede WiFi, tak si jeste pockam... Bez tyhle technologie ja prakticky nemuzu zit Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: út 18. březen, 2008 20:49    Předmět: Citovat

Knihomol94 napsal:
Tak jestli zatim nejede WiFi, tak si jeste pockam... Bez tyhle technologie ja prakticky nemuzu zit Smutný


Bohužel zatím nejede, ani na TX ani na LD ... a netuším, jestli někdy pojede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: út 18. březen, 2008 20:53    Předmět: Citovat

Tak budeme doufat, ze ano, protoze tohle je k uzoufani... Jestli Palm hodne rychle nevyda novy system nebo v Linuxu nepojede WiFi tak newim newim co bude dal... To bych mozna byl schopnej prejit i k Nokii, kterou jsem doposud nenawidel, ale pokud nebude jina moznost... Pac Widle nechcu!!!
P.S. pokud odpovidas na predchozi prispewek tak necituj!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: út 18. březen, 2008 21:07    Předmět: Citovat

Knihomol94 napsal:
Tak budeme doufat, ze ano, protoze tohle je k uzoufani... Jestli Palm hodne rychle nevyda novy system nebo v Linuxu nepojede WiFi tak newim newim co bude dal... To bych mozna byl schopnej prejit i k Nokii, kterou jsem doposud nenawidel, ale pokud nebude jina moznost... Pac Widle nechcu!!!
P.S. pokud odpovidas na predchozi prispewek tak necituj!!!


No já mám Palm TX i Nokia770 a Widle nechci ani na PC ani na PDA ... ale na PalmOS se mi líbí, že je tolik šikovných malinkých rychlých aplikací pro každodenní použití. Linux je fajn, mám ho jinak všude, ale do kapsy mi zatím nejvíc sedí PalmOS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: út 18. březen, 2008 21:10    Předmět: Citovat

Ja widle uplne nenawidim a mas pravdu Palm OS nerikam ze by byl spatny jenom uz tak trochu zaostava... Hlavne soft podporou... Jo a jak to vypada na N770 se stabilitou a vydrzi baterky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: út 18. březen, 2008 21:40    Předmět: Citovat

Já doufám v úspěch nějakého linuxového nástupce PalmOS, možná ALP, možná nový systém od Palmu založený na Linuxu o kterém se taky píše, pak vypadá zajímavě Android, taky na Linuxu. Současně aby na tom bylo možné spouštět aplikace pro současný PalmOS Garnet - GarnetVM pro N770 to sice umí, ale je to beta a má své mouchy, přesto je to příslib do budoucna. Stabilita N770 je velmi dobrá, parkrát mi sice taky sletěla, ale minimálně, výdrž baterky je kolem 3hod při zapnutém a aktivně používaném WiFi. Ale co mi chybí je nějaké dobré nativní PIM (emulované přes GarnetVM nepočítám), prostě N770 podle mě není PDA, ale spíš malinký linuxový desktop a co je naprosto š*cenzura*é, je prohlížeč Opera, naprosto nesrovnatelné s tím co je na PalmOS. Taky přehrávání videa je díky HW akceleraci super. Ale celkově je N770 poměrně pomalá, m.j. kvůli malé RAM a pomalému CPU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 19. březen, 2008 8:17    Předmět: Citovat

Problem s wifi ovladaci je ten, ze na to neni kombinace clovek-zarizeni. Bez takovehle kombinace jen tezko bude. Jinak n770 jsi popsal presne. Ja ji nosim a na PIM pouzivam telefon.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: pá 02. květen, 2008 13:00    Předmět: Citovat

Tak jsem nabootoval opie linux a mam 3 dotazy: 1. po navratu z linuxu do pos by mel byt system jako po resetu, ale vse je jako driv, tak cim to je? za 2. jaky nastroj musim mit v desktopu abych mohl posychrovat palmika s bootovanym linuxem? a za 3. odkud muzu stahnout nejaky app pro opii?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: pá 02. květen, 2008 13:41    Předmět: Citovat

jo a jak to vypada s podporou PUWK? kde mam sehnat ovladace? a jak na ni jde psat s cestinou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 02. květen, 2008 17:37    Předmět: Citovat

Takoveto dotazy spise na hackndev.com nebo palmlinux.cz. POS je nezmenen po navratu u vsech NVFS palmu, to uz bylo receno. Aplikace pro Opii se zatim stahnout nedaji. Ovladac pro klavesnici je nekde ke stazeni, je to patchnuty kbdd od Marexe. Ceske rozlozeni zatim nema.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: pá 02. květen, 2008 18:15    Předmět: Citovat

Dik za odpoved, jenom na palmlinuxu mi moc nepomuzou... Mas link na ten ovladac?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so 03. květen, 2008 10:14    Předmět: Citovat

jakto? Na palmlinuxu odpovidam stejne vetsinou ja, a je dulezite, aby se fora netristila. link je zde http://marex-hnd.blogspot.com/2007/09/palm-wireless-keyboard.html ale binarka neni ke stazeni. Kdyztak napis PM kam ti ji mam poslat.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 27. září, 2008 21:36    Předmět: Citovat

Děje se ještě něco kolem linuxové implementace pro Palm nebo už to uplně umřelo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: ne 28. září, 2008 14:52    Předmět: Citovat

Jak tak koukam na hackndev.com tak je docela zivo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 28. září, 2008 15:05    Předmět: Citovat

Chybí tu někdo, kdo by o tom trochu referoval Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: po 29. září, 2008 20:24    Předmět: Citovat

No dnes uz nemam cas, ale pokusim se o tom sem neco hodit nebo napsat clanek...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 29. září, 2008 22:42    Předmět: Citovat

To je slovo chlapa Machr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 30. září, 2008 8:07    Předmět: Citovat

Pokud muzu mluvit za sebe, tak s ukoncenim skoly a zarazenim do pracovniho cyklu na to proste uz nemam cas. A ostatni jsou taky vytizeni necim jinym. Castecne ted delam pro jiny linuxovy projekt (webkameru). A vzhledem k tomu, ze mam n770 tak kdyz uz neco delam, tak pro ni. Palm uz jen lezi ladem a obcas slouzi jako navigace. Ja dokonce mam novou da se rici release pro z72, ale uz jsem byl liny to uploadnout... kazdopadne dokud jsem palma pouzival, tak s linuxem (s Opie) a byl jsem spokojeny.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 30. září, 2008 10:55    Předmět: Citovat

...já jen, že tohle bývalo nejdiskutovanější téma na PalmHelpu Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm a Linux Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Další
Strana 13 z 15

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412