Fórum - Zobrazit téma - Linux na Palm - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Linux na Palm
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm a Linux
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 11. prosinec, 2006 13:40    Předmět: Re: Synchronizace Citovat

Skorpi napsal:
Co vím, tak pro windows uživatele (nejen) chodí Qtopia Desktop (freeware) http://www.trolltech.com/developer/downloads/qtopia/desktopdownloads

Pro linuxáky je možností více, třeba Open Sync

A nevyhazujte mě.. už nepíšu raději nic. Vysmátý

Co se týče rozhození na TE2, tento palm nemám. Ale na webu jsou nějaké garuxy a rootfs, mělo by to chodit. Jestli došlo k zaseknutí, tak to možná bylo staré, protože na E2ce je někde pěkný how-to a na youtube video jak na tom chodí GPE. Nicméně pro Zire72 nebylo vůbec nic, takže jsem se do toho nejdříve namočil a teď už nelze přestat. Musel jsem upravit zdrojáky aby mi chodil touchscreen atd. Také jsem si přepsal driver na Palm 4-řadou ir klávesnici a v linuxu na palmu chodí, časem to uploadnu do SVN.

Šmarjá, on je tu zase a zase nám dělá pomyšlení Vysmátý Vysmátý Pobavený Pobavený Sekyru a lopatu popadnu a na lov se vydám Vysmátý

Já jsem právě tak trochu začátečník takže ten Linux do E2 jsem tam nabušil s cizí pomocí, teda spíš to byla práce jeho než moje Vysmátý Kdybys mi mohl pomoct tak by to bylo fajn, ale vím že máš jistě dost jiných věcí na práci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 21. prosinec, 2006 13:34    Předmět: Zodiac Citovat

chaoos napsal:
slo by to do Zoda ? Radostný

Teoreticky by na Zoda slo, protoze teoreticky se linux da spustit na vsem, bezi i na hodinkach IBM (a to neni zert). Nedavno jsem nekde projizdel nejake ARM linuxove projekty a tam byla podpora pro Zodiac, ale ted nevim, zda to nebylo nejake komercni jen pro vyvojare atd... nicmene Hackndev se timto nezabyva, protoze tam nikdo Zodiac asi nema. Pokud by se nekdo takovy nasel, tak by tomu asi uz nic nebranilo.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Morbid
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: st 17. leden, 2007 13:19    Předmět: K čemu Linux na Palmu? Citovat

Kdyby snad někdo netušil k čemu by to bylo dobré, může mrknout na video kde je předvedeno prohlížení pdf souboru o velikosti 500Kb.
http://morbid.palmhelp.cz/linux4palm/Zire72_Opie_Pdf.avi
http://morbid.palmhelp.cz/linux4palm/Zire72_Opie_Pdf.3gp
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st 17. leden, 2007 13:37    Předmět: Citovat

Tak to je slovy nactileteho MEGAHUSTÉ!!!!!
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 17. leden, 2007 18:01    Předmět: Citovat

jj, vypadá to úžasně. Přestávám být skeptikem, co se Linuxu na palmech týče Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 17. leden, 2007 19:18    Předmět: Dekuji Citovat

Dekuji za uznani. Dru na tom da se rici kazdy den. Asi nejvetsi prevrat prichazi pro mne dnes, kdy jsem dokoncil podporu pro vypnuti a zapnuti palma. Da se rici, ze zbyva jiz jen bluetooth a camera. Jinak je vse v zakladu jiz funkcni. Ohledne BT je to na spadnuti.
Kdo by mel zajem, www.palmlinux.cz v Downloads jsou me releasy na Z72.

Za zminku stoji, ze se odstartoval port pro Treo650 a 680! A uz nyni jsou prvni uspechy s GSM casti.

Hezký den
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 17. leden, 2007 19:57    Předmět: Portace Citovat

No kdyby se udelala nejaka universalni distribuce, ktera by fungovala na vsech novejsich palmech, tak by to byla slusna nahrada PalmOS5. A zejmena by se mohli vyresit nedostatky typu UNICODE.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 17. leden, 2007 21:00    Předmět: Citovat

A jak to vypadá se stabilitou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Morbid
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt 18. leden, 2007 7:43    Předmět: Re: Portace Citovat

nox napsal:
No kdyby se udelala nejaka universalni distribuce, ktera by fungovala na vsech novejsich palmech, tak by to byla slusna nahrada PalmOS5. A zejmena by se mohli vyresit nedostatky typu UNICODE.


No ono to někam tam směřuje. Po té co bude ukončen vývoj ovladačů mělo by vše směrovat na http://www.angstrom-distribution.org. Což je asi to co jsi myslel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Morbid
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt 18. leden, 2007 7:54    Předmět: Citovat

Badel napsal:
A jak to vypadá se stabilitou?

Zatím těžko posoudit. Vývoj jde moc rychle, ale zatím jsem pád systému ještě neviděl. Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 18. leden, 2007 9:58    Předmět: Stabilita Citovat

Co se týče stability, tak je to takto:
kernel je nyní verze testing - tzn. nejnestabilnější verze, poté přechází v unstable a tepr poté do stable.. a vzhledem k tomu, že HW port ještě není úplný, tak si ještě počkáme (ale ne zas tak dlouho typuji).

Verzi Familiaru co má Morbid a já jej používám je ve verzi 0.8.4-rc3 - takže release candidate. Nyní je už verze 0.8.4 stable, ale pro testování je to fuk, build familiar u je na dlouhý strojní čas.

Jinak pády nejsou.. ale mě se to už stalo, spadnul konqueror, když jsem načítal stránky z karty.. nevím proč. Z webu to jede vpohodě.

Co se distribuce týče, tak ta snaha je jak psal Morbid. Grafické prostředí založené na Opie či GPE a ty stránky argstromu, tak tam rozjeli projekt pro snadné zbuildování celé distribuce a to s nejnovějšími balíčky (což nynějšímu Familiaru jaksi chybí). Jinak poslední palmy jsou si HW velmi podobné a každé další nové zařízení se proto portuje daleko rychleji.. spousta věcí stačí jen (téměř) okopírovat.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pcernik
nováček
nováček


Registrace: 28.1. 2006
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt 18. leden, 2007 12:44    Předmět: linux na treo? Citovat

kdyby jste meli aspon trosku funkcni verzi na Treo650 tak se rad stanu testerem Pobavený .. uz se nemuzu dockat...

ps: USB host je zalezitosti hardwaru nebo softwaru?? pac by me zajimala moznost pouzit USBcko u Trea (s externim zdrojem) jako USBhost pro pripojeni flashky a podobnejch..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 18. leden, 2007 16:00    Předmět: Re: linux na treo? Citovat

pcernik napsal:
kdyby jste meli aspon trosku funkcni verzi na Treo650 tak se rad stanu testerem Pobavený .. uz se nemuzu dockat...

ps: USB host je zalezitosti hardwaru nebo softwaru?? pac by me zajimala moznost pouzit USBcko u Trea (s externim zdrojem) jako USBhost pro pripojeni flashky a podobnejch..


Na to Treo650 si pockej, ale pracuji na tom ted ti nejlepsi. USBhost je mozny.. problem je ten, ze nevime, zda PXA270 palmy maji softwarove prepinaci piny a zda jsou vodice vyvedeny na konektor.. jinak to samozrejme funguje (ale momentalne to neni kam pripojit). OMAP palmy toto vyvedene maji, a proto USB host uz je odzkousen treba na Zire 71.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludmil
nováček
nováček


Registrace: 30.1. 2006
Příspěvky: 20
Bydliště: Horní Bříza

PříspěvekZaslal: čt 18. leden, 2007 18:44    Předmět: Citovat

zdravím všechny!

Mohl by někdo vytvořit nějaký univerzální návod na spučtění Linuxu na Palmu? (čitelnej i pro obyč. lidi)
Mám T3, zkoušel jsem to několikrát a nic.
Co všechno je k tomu potřeba?
Jsem prostej uživatel, žádný programování apod..

:D Dík L
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 18. leden, 2007 21:42    Předmět: Citovat

Ludmil napsal:
zdravím všechny!

Mohl by někdo vytvořit nějaký univerzální návod na spučtění Linuxu na Palmu? (čitelnej i pro obyč. lidi)
Mám T3, zkoušel jsem to několikrát a nic.
Co všechno je k tomu potřeba?
Jsem prostej uživatel, žádný programování apod..

Vysmátý Dík L


Doporucuji http://ked.wz.cz/palmlinux/

Najdes tam how-to a kEdAR tam ma nejnovejsi buildy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Morbid
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: pá 19. leden, 2007 10:12    Předmět: Citovat

Ludmil napsal:
zdravím všechny!

Mohl by někdo vytvořit nějaký univerzální návod na spučtění Linuxu na Palmu? (čitelnej i pro obyč. lidi)
Mám T3, zkoušel jsem to několikrát a nic.
Co všechno je k tomu potřeba?
Jsem prostej uživatel, žádný programování apod..

Vysmátý Dík L


V Podstatě na tom pracuji a mělo by to vyjít na palmhelp. Ale z důvodu nefunkčnosti sposty věcí stim ještě otálim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 25. leden, 2007 19:16    Předmět: Komu se nelení, tomu se zelení Citovat

Aktualita ze světa PalmLinuxu:

Započali jsme se sestavováním distribuce Angstrom. Tato distribuce linuxu pro embedded zařízení je mladá a je aktuální (každý den aktualizované zdroje). Takže Familiar linux sbohem.. jsi starý a nikdo tě neobhospodařuje. Vytvořili jsme první konfigurace pro sestavení linuxových image pro Zire 72, a to jak s prostředím GPE tak už dokonce i s Opie. S tímto buildováním přišly na řadu i nové záležitosti, jako kompilace s Extended ABI a uClibc = v praxi to znamená další velké zrychlení běhu! (rychlejší něž na videu výše). Snažíme se o přiblížení k uživatelům a už nyní se boot linuxu umí schovat pod pěkný bootsplash (připomínající resety na nových palmech) viz obrázek (Zire72).
www.hackndev.com/system/files?file=images/101_4363_0.JPG
Tímto se nám usnadnila cesta k plné podpoře hardware do nového systému. A plány jsou velké...
Odkazy:
http://www.angstrom-distribution.org/
http://opie.handhelds.org/cgi-bin/moin.cgi/
http://gpe.handhelds.org/
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 25. leden, 2007 22:45    Předmět: Citovat

OK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 31. leden, 2007 17:57    Předmět: Konqueror Citovat

Prvni pokus - nejnovější Konqueror-embedded v Angstrom Opii. Az neuveritelne zni, ze na tak starem palmu jako je Z72 mohu pustit webový prohlížeč a to dokonce třeba tři záložky najednou.. a dokonce se paralelně načítají, mohu se mezi nimi při načítání přepínat, dokonce se vše zobrazuje správně a i vcelku rychle atd... prostě funkčnost browseru jako na desktopu.

Nechápu, že snad žádný komerční OS nemá ve své výbavě tak dobrý prohlížeč... sami posuďte z obrázku!



A je to jen první pokus...
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 31. leden, 2007 18:25    Předmět: Citovat

Jj, už se těším, až budu moci přistupovat k administraci webu přes PDA v nějakým použitelným prohlížeči. Jen aby tam nebyly nějaký "ALE"...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm a Linux Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Další
Strana 2 z 15

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412