Fórum - Zobrazit téma - Proč LifeDrive neuspěl? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Proč LifeDrive neuspěl?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Patriot
nováček
nováček


Registrace: 19.3. 2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Valašské Meziříčí

PříspěvekZaslal: čt 21. prosinec, 2006 18:06    Předmět: Proč LifeDrive neuspěl? Citovat

Proč se LifeDrive na trhu nějak výrazně neprosadil?Nechápu to,podle mne jde o vůbec nejlepší Palm,jaký se kdy objevil.Mám ho doma a jsem s ním naprosto spokojený.Využívám ho jako přehrávač filmů,mám ho místo hardiskového mp3 přehrávače,na dovolené si do něj ukládám fotky.Zasloužil by si mnohem vyšší prodeje.A nového nástupce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 21. prosinec, 2006 19:03    Předmět: Citovat

Místo odpovědi doporučuji prostudovat tento článek: http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=577
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 21. prosinec, 2006 20:18    Předmět: Predevsim Citovat

No predevsim pouzit hardisk v dobe, kdy jdou kapesni zarizeni hromadne do flash pameti asi neni to prave. Skoda ze se neobjevil s 4GB flash.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Patriot
nováček
nováček


Registrace: 19.3. 2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Valašské Meziříčí

PříspěvekZaslal: čt 21. prosinec, 2006 21:37    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Místo odpovědi doporučuji prostudovat tento článek: http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=577

Nevím,ty problémy se stabilitou možná budou,byť to zní dost nepravděpodobně,záležitostí kusu od kusu.Na svém LD používám ty samé aplikace jako na mém předešlém Tungsten E a kromě "sekavého" chodu Anotherballu jsem se nesetkal s žádným projevem nestability.A co se disku týče,nosím LD v batohu jako mp3 přehrávač,tedy žádné "beznárazové" prostředí a vše šlape bez problémů.Mrzí mne,že Palm asi o nástupci neuvažuje.Trea mne nezajímají,chci klasické PDA Nešťastný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 21. prosinec, 2006 22:08    Předmět: Citovat

LD je určitě méně stabilní než TX. Používáme obojí, sám jsem od LD utekl k TX.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
majki
plavčík
plavčík


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: čt 21. prosinec, 2006 23:05    Předmět: Citovat

Ta spotřeba hard disku v porovnání s flash pamětí není zrovna nejlepší... Navíc ten hdd je krapet křehčí zařízení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt 21. prosinec, 2006 23:22    Předmět: Re: Proč LifeDrive neuspěl? Citovat

Patriot napsal:
Proč se LifeDrive na trhu nějak výrazně neprosadil?Nechápu to,podle mne jde o vůbec nejlepší Palm,jaký se kdy objevil.Mám ho doma a jsem s ním naprosto spokojený.Využívám ho jako přehrávač filmů,mám ho místo hardiskového mp3 přehrávače,na dovolené si do něj ukládám fotky.Zasloužil by si mnohem vyšší prodeje.A nového nástupce.

viz majki - 1) PDA je určeno k práci a přenosu. Je očekáváno, že se s ním nebude zacházet jako v bavlnce (usuzuji dle faktu, že se nedodává standardně nějakej futrál). HDD v LD má hodně pohyblivých součástí a tak to inklinuje k snadnému poškození. Nejběžnější je situace kdy se zapisuje na disk a dojde k otřesu. Samozřejmě je tolerance kdy se zařízení nic nestane (třeba ten batoh), ale i tak se toho dost lidí bojí. Mě u LD odradil právě ten HDD. Každému něco spadne a riskovat drahé zařízení tak to fakt ne...
Trochu mimo - pamatuji si dobře na jeden disk od Western Digital z roku 1998, kterej měl vydřenej prostředek plotny díky opotřebení. Po cca 2 letech používání se to opotřebilo, hlavička asi trochu vykloktala a dotýkala se prostředku plotýnky.

2) ačkoliv se u HDD udává XXX hodin bezchybného provozu/parkování hlav/jánevímčeho, faktem zůstává že už po roce není HDD tak "pohyblivý" jako v době výroby=koupě. Ložiska přestávají být mazlavá a spíš to lepí.

3) pokud si LD nepořídí někdo kdo o hardware nic neví, tak každému dojde že náhodné čtení na LD bude pomalejší právě kvůli těm pohyblivým částem. Takže například na flash kartu to nemá (mimochodem, kdesi na internetu jsem viděl návod jak z LD vypreparovat HDD a dát tam flash kartu).

4) LD je už víc než běžný člověk potřebuje na práci. Můj názor je ten, že LD je spíš pro lidi co to budou používat jako multimediální centrum na cestách. Pro práci stačí už obyčejná E2, případně nadupaná TX. Plný potenciál LD pro práci snad nikdo nevyužije.
A ta cena - v začátku prodeje LD se dal sehnat repasovaný notebook který stál stejně a byl lépe hardwarově vybaven. Takže pokud by někdo potřeboval pracovat, jistě by si pořídil ten notebook

5) 4GB karta stojí mnohem méně
_________________
Sony Ericsson


Naposledy upravil jacktalking dne čt 21. prosinec, 2006 23:23, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: čt 21. prosinec, 2006 23:22    Předmět: Citovat

Mám TX s 4GB kartou, takže nevím, čím by mě mohl LD zaujmout Rozpačitý
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 22. prosinec, 2006 3:00    Předmět: Citovat

To já bych věděl - diktafonem, designem, HW tlačítky. Ten disk je ale žel skutečně nepřijatelně špatně implementován. Jinak si nemyslím, že použití HDD v PDA je a priory chybou. Nakonec Apple iPod to jasně dokazuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cat
nováček
nováček


Registrace: 25.8. 2006
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: pá 22. prosinec, 2006 9:33    Předmět: Citovat

Musím se Patriota tak trochu zastat, konec konců jsem také "nováček". Mám ale podobný pocit, totiž, že LD je od počátku na tomto serveru považován za krok stranou. Nemyslím si to. Když jsem ho v srpnu zakoupil, byl jsem dlouholetým vlastníkem různých PDA řady Psion. Přechod na úplně jiný OS byl "bolestný" a musím přiznat, že jsem poměrně dlouho uvažoval o návratu k léty prověřené značce. Konec konců, kdyby vývoj Psionů neustrnul a šel s dobou, zřejmě bych nepsal do této diskuze. Nicméně přestál jsem období "resetů a hardresetů" a teď si na stabilitu nemohu stěžovat. Pokud mi program při testování způsobí reset, tak "jde ven", většinou existuje přijatelná alternativa. Což byl mimochodem, alespoň pro mě, ten hlavní důvod pro výběr značky Palm. Samozřejmě, že existují prográmky, které mě mrzí, např. HandyShopper, který jsem zkoušel rozchodit delší dobu. Nakonec jsem ho ale musel nahradit a myslím, že Bonsai je víc než dobrá volba.
Víte celé mi to připadá tak, že tady trochu chybí smířlivější přístup k "uživatelům" LD. Ano souhlasím s tím, že HD jako každé mechanické zařízení bude asi víc náchylnější k poškození. Ano souhlasím s tím, že doba nabíhání po resetu (který opravdu obvykle přichází v době, kdy nejvíc spěchám) je dlouhá, ale nejsem mega Tester, jsem běžný uživatel a jako takový jsem s LD spokojený. Když jsem zpočátku, po zakoupení LD "hltal" každou zmínku o svém novém PDÁčku(btw v této praxi pokračuji a PalmHelp je opravdu nejlepší), tak jsem si mnohokrát říkal, jestli jsem neudělal velkou chybu, protože kromě Badela, vycházela všechna srovnání a recenze špatně a s odsudky. Takže, co jsem chtěl vlastně říct - myslím, že určitě existuje skupina spokojených uživatelů výborného PDA LifeDrive a Badel má pravdu; je opravdu velice příjemně HW zpracován, zrovna padne do ruky. Vysmátý
_________________
Psion S3 -> Psion Revo -> Psion 5mx -> LifeFlash + KINGSTON 1GB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 22. prosinec, 2006 12:04    Předmět: Citovat

No nerozumím moc tomu, že nejprve říkáš, že tady není smířlivý přístup k LD uživatelům a pak zase píšeš, že jsme jediní, kdo o LD píší v dobrém (trochu tě parafrázuji...). Tady ale přeci vůbec nejde o přístup k uživatelům. Jde o fakta a ta prostě hovoří proti LD. Já netvrdím, že pokud přestaneš používat některé aplikace jako třeba skvělý HandyShopper, tak se nevyhneš resetům. Na TX ale HandyShopper (a další na LD problematické aplikace) normálně používám a nemám problém. A především jde o to, že PDA jsou většinou používána na time management, na což je LD díky své pomalosti méně vhodný než jiná zařízení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 22. prosinec, 2006 12:45    Předmět: iPod nano Citovat

Badel napsal:
To já bych věděl - diktafonem, designem, HW tlačítky. Ten disk je ale žel skutečně nepřijatelně špatně implementován. Jinak si nemyslím, že použití HDD v PDA je a priory chybou. Nakonec Apple iPod to jasně dokazuje.


No pokud vim tak nove iPody nano jsou uz zase s flash pametma. Ale ty s vetsi kapacitou maji skutecne stale disky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
majki
plavčík
plavčík


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: pá 22. prosinec, 2006 17:43    Předmět: Citovat

cat napsal:
Musím se Patriota tak trochu zastat, konec konců jsem také "nováček". Mám ale podobný pocit, totiž, že LD je od počátku na tomto serveru považován za krok stranou. Nemyslím si to. Když jsem ho v srpnu zakoupil, byl jsem dlouholetým vlastníkem různých PDA řady Psion. Přechod na úplně jiný OS byl "bolestný" a musím přiznat, že jsem poměrně dlouho uvažoval o návratu k léty prověřené značce.


Psiona mám asi pět let...je to fakt spičková věc, ale T3 mám radši Radostný Pro mě by byl nejlepší kříženec Tx a Psiona Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vlasta
nováček
nováček


Registrace: 20.10. 2006
Příspěvky: 37
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: pá 22. prosinec, 2006 18:55    Předmět: Citovat

Nedávno jsem si pořídil TX-ko a ještě teď občas lituju, že jsem si nevzal LD. V té době se dal ještě sehnat. TX-ko je jistě dobrý stroj, ale to image jako LD zkrátka nemá. Dobře to popslal Badel ve výše zmiňovaném článku. Na druhou stranu si myslím, že LD byl vyvíjen v době, kdy SD karty stály několikanásobně víc, než teď. To samozřejmě byl 4 GB HD výhra.
Dnes dám do HP iPAQ 6515 jednu 2 GB mini SD a jednu 4 GB SD a vejdu se do 3 - 4 tisíc s obouma. A ještě můžu karty přehazovat. Ovšem LD je jedinečný a navíc s krásným dezajnem.
_________________
Treo 650, muzeum PDA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
zdenytreo
nováček
nováček


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: pá 22. prosinec, 2006 19:02    Předmět: Citovat

Mám taky LD a jsem spokojený. Sice občas se resetuje (treo skoro nikdy), ale není to nic hrozného. Vadí mi jen Palmfiction, který při spuštění často resetuje LD. Knihy jsou na HD. Hledám jinou aplikaci na čtení knih z HD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
janp
nováček
nováček


Registrace: 20.2. 2005
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá 22. prosinec, 2006 19:18    Předmět: Citovat

No, podle me je HD u jakehokoliv PDA anachronismus, zvlaste v pripade, kdy podobna velikost pameti muze byt ve flash pameti. Proste tak jde vyvoj zaznamovych medii , od gramodesek pres magnetofonove pasky, HDD a cdrom k flash pameti. Mechanika je nahrazovana elektronikou, at se nam to libi, nebo ne. Smysl stroje jako LD mi unikal, na PDA byl velmi liny a na prehlizeni obrazku a prehravani hudby ani velky obraz, ani kapesne maly maly jako pm3 a se slabyma baterkama. Byl pekne, to jo, ale byl holt podle me trosku vedle uz od zacatku. Tim nechci brat nekomu hanet hracku, ja proste od pda pozaduji sviznost, mnohostrannost a vydrz. A dve vlastnosti LD chybi, ktere asi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Patriot
nováček
nováček


Registrace: 19.3. 2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Valašské Meziříčí

PříspěvekZaslal: pá 22. prosinec, 2006 20:32    Předmět: Citovat

Pořád se tady mluví o stabilitě,rychlosti,ale já nevím,jaké LD jste testovali vy,ale moje LD je svižnější a stabilnější než předešlý vynikající Palm Tungsten E.Ohledně disku,pokud se člověk k PDA nechová jako prasátko,tak vydrží.Samozřejmě,vždy se najde nějaký vadný kus,ale vsadím se,že poruchovost LD je ve srovnání s ostatními PDA stejná,možná mírně větší.Jinými slovy,když s tím PDA nebudu mlátit o zem,budu ho nosit v pouzdře,budu se k němu chovat tak jak si zaslouží věc za 14000 Kč,tak vydrží věčně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
stavarekj
nováček
nováček


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pá 22. prosinec, 2006 21:04    Předmět: Citovat

Já jsem používal několik palmů (+ nějaké to pocketpc a psion...). Palm byl pro mne vždycky symbolem rychlosti, stability a ideálního nástroje pro time management. A u LD jsem musel tento názor bohužel trochu přehodnotit. Pokud neinstalujete bezhlavě nové aplikace, dá se sice i z LD vytvořit relativně stabilní zařízení, ale ta jeho "rychlost" mi z hlediska time managementu nevyhovuje... čekat několik sekund na zobrazení kontaktu, půl minuty na spuštění mailové aplikace, občasný reset v nejnevhodnější chvíli a následující minutu trvající start...
Zkrátka - LD mám sice rád, ale jako primární nástroj pro time management ho nevyužívám. Spíše ho používám jako doplněk k notebooku. Pomocí Lifedrive manageru synchronizuji všechny pracovní dokumenty, tudíž na porady s sebou nosím jenom LD a vím, že všechno podstatné mám pořád s sebou... zkrátka - LD je trochu jiná kategorie než ostatní palmy. Nicméně mé nároky na primární rychlý nástroj na organizaci času nesplňuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
zdenytreo
nováček
nováček


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: pá 22. prosinec, 2006 21:26    Předmět: Citovat

S tou rychlostí je to asi dost relativní. Je pravda, že spuštění a zavření LD je pomalé, ale otevřít poznámku nebo kontakt je bleskové jako jinde. S DocTOGO také žádný problém. Psaní na ext. klávesnici je paráda. Připojení na wi-fi a spuštění versamailu je velmi rychlé. Rovněž prohlížení internetu je docela rychlé a rád ho využívám. Zkušenosti mohou být různé v souvislosti s různým způsobem používání. Také nechápu řeči o možném poškození disku. Jistě, stát se může cokoli, ale také s čímkoli, nejenom s LD. Jsem moc rád, že LD mám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xmpetr
nováček
nováček


Registrace: 19.1. 2006
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: pá 22. prosinec, 2006 22:11    Předmět: LD Citovat

Neřekl bych že neuspěl, jen LD nebyl takovou revolucí jako někteří očekávali.
A důvody podle mne
1. Pokud by HDD byl použit jen jako uložiště a ne i jako "RAM" byl by LD o třídu ryhlejší a výdrž na baterie by byla větší
2. Teprve od Updatu 2.0 se stal LD opravdu použitelným
3. Nedotažený VersaMail, WiFi driver a Blazer
4. Chyběl pořádný multimediální přehrávač

Osobně jsem přesvědčen, že LifeDrive je/byl tak trochu betaverzí "třetího byznysu" Palm Inc. tedy chystaného strojku s kódovým jménem "Hawk". Jeff Hawkins se asi v případě LD podělil o svůj "dřevěný palm" s širší veřejností Mrkající

Mimochodem Ed Cooligan na poslední konferenci k fiančním výsledkům Palm Inc. nápadně často mluvil o diverzifikaci výrobního portfolia ...


Naposledy upravil xmpetr dne pá 22. prosinec, 2006 22:27, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412