Fórum - Zobrazit téma - Vx versus T3 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vx versus T3
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
majki
plavčík
plavčík


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: čt 14. prosinec, 2006 23:58    Předmět: Vx versus T3 Citovat

Koukal jsem, že je nabídka repáslých Vx na Palmshopu. Zajímalo by mně, jestli má Vx SD slot, což je pro mě asi nejhlavnější podmínka, proč bych od T3 nepřešel k Vx Vysmátý
Jestli někoho napadne nějaký pádný argument jak mě přesvědčit abych nedowngradoval, tak ho rád uvítám !
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 15. prosinec, 2006 1:10    Předmět: Citovat

SD slot Vx samozřejmě nemá. Srovnávat tenhle přístroj s T3 ale nelze. Důvod, proč používat Vx třeba ještě vedle nějakýho moderního palmu je asi především ve výdrži baterek. Taky se mi moc líbí, jak je tenounkej, takže při cestě na delší výlet nezatěžuje, neni nutný řešit dobíjení a pokud se rozbije nebo ztratí, tak to tak nebolí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
majki
plavčík
plavčík


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: pá 15. prosinec, 2006 8:01    Předmět: Citovat

Hmm, tak to u T3 nejspíš zůstanu. Já na palmu nejvíc používám Palmfiction a na hry LJP, sem tam Astraware Sudoku...tak jsem si říkal, že k tomu nemusím vlastnit palm, který vydrží nabitý dvě hodiny Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lubi
nováček
nováček


Registrace: 18.7. 2006
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá 15. prosinec, 2006 9:34    Předmět: Citovat

Badel napsal:
SD slot Vx samozřejmě nemá. Srovnávat tenhle přístroj s T3 ale nelze. Důvod, proč používat Vx třeba ještě vedle nějakýho moderního palmu je asi především ve výdrži baterek. Taky se mi moc líbí, jak je tenounkej, takže při cestě na delší výlet nezatěžuje, neni nutný řešit dobíjení a pokud se rozbije nebo ztratí, tak to tak nebolí...

Dobrý den, jak je to u Vx s pamětí pokud dojde energie - vymažou se data či nikoliv? Hledal jsem nějaké bližší informace - a nic jsem nenašel, ale třeba jenom hledám špatně Pochybující . Děkuji za info a přeji hezký den. Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: pá 15. prosinec, 2006 10:16    Předmět: Citovat

U Vx, stejne jako u vsech non-NVFS palmu dojde ke smazani obsahu pameti = HardReset....
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 15. prosinec, 2006 11:39    Předmět: Vymazani Citovat

Po vymazani pameti u pristroje bez SD je nevyhoda, ze se neobejdes bez desktopu k obnoveni...
Ledazeby jsi mel druheho palma, ktery by pres IR emuloval hotsync misto desktopu, treba pres IR Radostný ale to uz by bylo High-Tech.
Neexistuje nahodou nejaka takova utilitka? Nebo si jen zalohovat komplet RAM Vxka na kartu do druheho palma a pak to tam jen vse protlacit pres IR - to by bylo tak na 30min Radostný a do te doby by se zase vybila T3ka Radostný))
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 18. prosinec, 2006 20:25    Předmět: Citovat

Jinak k Vx-kům zatím dodáváme ještě taky buď hardcase nebo koženou krytku dle přání zákazníka - ale je to jen pro prvních x kusů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 18. prosinec, 2006 20:40    Předmět: Citovat

Před E2 jsem měl Zire 31. A to zaručeně NVFS nebylo (teda vůbec o tom nevím a nevěděl jsem). A nikdy mi to nedovolilo používat zařízení pod 2%. Potom se prostě natvrdo vypnulo a nedalo se zapnout. Byly sice utilitky pro obejití tohoto omezení, ale kdo by to dělal, že? Mrkající K tomu naprostému smazání tedy nikdy nedošlo, ačkoliv v minimálně 7 případech to napětí bylo opravdu nízké.. Tak si říkám jestli to u Palm Vx nebude stejné.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 18. prosinec, 2006 23:18    Předmět: Citovat

Je to stejné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: út 19. prosinec, 2006 13:49    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
Před E2 jsem měl Zire 31. A to zaručeně NVFS nebylo (teda vůbec o tom nevím a nevěděl jsem). A nikdy mi to nedovolilo používat zařízení pod 2%. Potom se prostě natvrdo vypnulo a nedalo se zapnout. Byly sice utilitky pro obejití tohoto omezení, ale kdo by to dělal, že? Mrkající K tomu naprostému smazání tedy nikdy nedošlo, ačkoliv v minimálně 7 případech to napětí bylo opravdu nízké.. Tak si říkám jestli to u Palm Vx nebude stejné.


Jo, ale kdyz uz je takhle vystaveny a nedas mu par elektronu do baterky, tak po par dnech se vymaze. Ver mi, parkrat jsem to zazil, jak na Vx, tak na Zire72.
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 16. květen, 2007 11:04    Předmět: Citovat

Nemáte někdo Palm OS 4 pro Palm Vx?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 16. květen, 2007 14:04    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Nemáte někdo Palm OS 4 pro Palm Vx?

Mám, ale pouze soubor ROM (tzn ne patcher). K naflashování je potřeba program a ten já nemám. Pokud chceš, tak se nějak dohodneme kam to dát (nevím jestli to je vůbec legální Stydící se )
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 16. květen, 2007 22:43    Předmět: Citovat

Palm OS 4 na Vx nefachá, musí to být 4.1. Ale snad už mám řešení. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 16. květen, 2007 22:46    Předmět: Citovat

Tak to mě zajímá, co to mám - PalmVx_OS40_VEFIGS Šokovaný Mám to na disku, chtěl jsem to původně naflashovat bratránkovi, ale nějak z teho sešlo..
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
UsiReV
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 30.6. 2006
Příspěvky: 90
Bydliště: DC

PříspěvekZaslal: čt 17. květen, 2007 8:36    Předmět: Citovat

4.0 EFIGS zrovna Vx odstřelí do věčných lovišt, vyzkoušeno Posměváček
_________________
Dude, that hot chick was so totally a Goa'uld!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: čt 17. květen, 2007 14:44    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Palm OS 4 na Vx nefachá, musí to být 4.1. Ale snad už mám řešení. Díky.


Poslední oficiální fw pro Vx byl 3.5. OS 4.x (včetně 4.0), tuším původně z M500 se tam dal dostat jedině pro brutálním vykuchání všech možných vestavěných aplikací pomocí EditRom (malá velikost FLASH paměti u Vx). Svého času o tom byl dokonce moc hezký článae na pilot.sk (ten serve ruž dávno neexistuje Smutný).

Ale nějak jsem nikdy nepochopil, k čemu je dobré mít ve Vx OS 4.x - kromě toho, že to sežralo celou FLASHku, takže nějaké zálohování dat přes FlashPro nebylo možné. OS3.5 je na oficiálních stránkách Palmu stále dostupný.

BTW, ani naflashování nevhodného OS Vx nikam neodstřelí, vyždycky se dá ručně přepnout do flashovacího režimu a nahrát tam původní OS - pokud ho tedy člověk má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 29. květen, 2007 12:51    Předmět: Citovat

Tak jsme zkusili flashnout na PalmOS412_FullRel_EZ_EFIGS.rom a nebo na PalmOS412_FullRel_EZ_enUS.rom a palmík se již neprobudil. Pomůže jedině downgrade. Mám dojem, že na vině je skutečnost, že se jedná modely s německou ROM. Neměl by někdo nápad, co s tím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 30. květen, 2007 16:33    Předmět: Nemeckou? Citovat

Jak to myslis nemeckou ROM? Co znam palmy od m105 tak vsechny meli standardne asi 8 jazyku primo v ROM a pri HR se mezi nima prepinalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 30. květen, 2007 17:48    Předmět: Citovat

Tohle ale není řada "m". Po HR žádný výběr jazyků není, prostě to naběhne v němčině.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 30. květen, 2007 18:27    Předmět: Zajimave Citovat

Badel napsal:
Tohle ale není řada "m". Po HR žádný výběr jazyků není, prostě to naběhne v němčině.


Zajimave. Asi je to blbost, ale co zkusit prejmenovat ten soubor tak, aby vypadal jako originalni nemecky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412