Fórum - Zobrazit téma - ROM pro TX - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

ROM pro TX

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Ostatní software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 19. srpen, 2007 8:45    Předmět: ROM pro TX Citovat

Pri cteni nejmenovaneho konkurencniho webu me napadlo, jak malo se vlastne mluvi o ROMkach k novym palmum, jmenovite k memu TX. POkud vim, krome te oficialni dodavane s pristrojem existuje jeste jedna - nejaka neoficialni s Filez a Netfrontem. Ale o nicem dalsim uz nevim. Pritom si myslim, ze by se naslo dost malych chybek, ktere by staly za to opravit, napriklad samovolne vyskakovani Graffitty plosky.

Vite nekde jeste o nejake jine ROM pro TX?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
scot666
nováček
nováček


Registrace: 24.2. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st 05. září, 2007 13:00    Předmět: Citovat

Ja teda o zadne dalsinevim, ale zajimalo by mne, jestli nekdo zkousel tu od Dmitryho. Celkem me to laka, ale bojim se, aby se to nepralo s cestinou nebo s necim takovym. Jde pak sehnat puvodni rom na flash zpatky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 05. září, 2007 15:56    Předmět: Citovat

scot666 napsal:
Ja teda o zadne dalsinevim, ale zajimalo by mne, jestli nekdo zkousel tu od Dmitryho. Celkem me to laka, ale bojim se, aby se to nepralo s cestinou nebo s necim takovym. Jde pak sehnat puvodni rom na flash zpatky?


Tohle bych taky rad vedel. Ale asi mi to za to riziko nebude stat. Ted mi treba vsechno pojede, ale po pul roce zjisti ze nejaka aplikace nejede a co potom?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
scot666
nováček
nováček


Registrace: 24.2. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st 05. září, 2007 16:01    Předmět: Citovat

Co jsem cetl, da se to vratit, pomoci nejakho placeneho update od palmu, tusim to ma neco do cineni s WPA wifi. Jeste jsem to moc nezkoumal, postuduju a pokud bude cesta zpet, zkusim.
Edit: Zpatky by to melo jit pomoci http://www.palm.com/us/software/esu/ Jde to u nas koupit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
scot666
nováček
nováček


Registrace: 24.2. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st 05. září, 2007 22:09    Předmět: Citovat

Tak myslim, ze jsem sehnal vse potrebne pro flash i pripadny navrat. Pokud situace dovoli, tak to zitra to testnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Cvrnda
nováček
nováček


Registrace: 8.2. 2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: st 05. září, 2007 23:08    Předmět: Citovat

Edit: Zpatky by to melo jit pomoci http://www.palm.com/us/software/esu/ Jde to u nas koupit?

Jde to. Koupil jsem to přes PDASOFT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 05. září, 2007 23:45    Předmět: Citovat

Lze to samozřejmě zakoupit i u nás přes tento formulář:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Feedback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 06. září, 2007 6:40    Předmět: Citovat

romku od dmitrije doporucuju, zkousel jsem i esu, ale rad jsem se k te dmitrijove vratil, zda se mi velmi stabilni.
esu doporucuju jen tem co nutne potrebuji resit pripojeni k zabezpecenemu wifi (wpa apod.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
scot666
nováček
nováček


Registrace: 24.2. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: čt 06. září, 2007 7:49    Předmět: Citovat

Tak uz tam tu TX2 romku mam, zatim nepozoruju zadne problemy, ani s cestinou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 06. září, 2007 17:18    Předmět: POpsat Citovat

scot666 napsal:
Tak uz tam tu TX2 romku mam, zatim nepozoruju zadne problemy, ani s cestinou.


A mas Piloc nebo Locale? Nemohl bys tu vypsat plusy a minusy te nove ROMky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
scot666
nováček
nováček


Registrace: 24.2. 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: čt 06. září, 2007 17:41    Předmět: Citovat

Mam tam Locale, na zadne minusy jsee zatim nenarazil. Plusem je, ze tam nejsou veci co nepouzivam a jsou co pouzivam, ale neni to nijak drasticke. Zatim jsem nemel ani jeden reset, dokonce ani v opere 4 beta2. Nemel jsem nejak moc casu to testit, zatim tak 2 hodky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 12. leden, 2008 13:12    Předmět: Dotaz Citovat

Kdyz uz jsme u tematu TX ROM, Palm zatim stale nevydal zadny update, takte by me zajimalo, jake chyby jste zatim v originalni ROM nasli? Mam na mysli skutecne chyby, ne jaky cizi software byste do ni chteli pridat. Za sebe pridavam:

1. Nekdy samovolne vyskoci graffitty ploska a musim ji rucne shodit dolu.
2. Kalibrace displeje probiha na cele plose displeje - pouze v hiresu, nikoliv v hiresplusu.
3. Po soft resetu se spusti preference, proc ne rovnou launcher?
4. Aplikace SMS je silne odflaknuta - nepodporuje D-pad, u prichozi sms zobrazi pouze te. cislo a ne jmeno z kontaktu, pri kontrole sms nacita z mobilu jiz prijmute zpravy podruhe
5. Rozhodne by se melo uz v ROM vyresit poskani displeje
6. Pro T5 Palm vyvinul program Drive Mode, v TX by mohl byt take
7. I po hardresetu je v polozce smazat spousta veci, misto aby byl tento seznam prazdny. Clovek potom nevi, co si muze a nemuze dovolit smazat.
8. Nejnizsi podsviceni displeje je v noci stale prilis intenzivni.
9. Versamail by si zaslouzil aktualizaci - v soucasne verzi obcas prestane fungovat
10. Chybi moznost prijimat pres BT vsechny formaty souboru s ulozenim na kartu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so 12. leden, 2008 16:03    Předmět: Citovat

Hezkej vycet... Radostný -> poridit si jine zarizeni. Nemam obavu ze by Palm neco napravoval na aplikacich treba jako SMS.. jsou uplne stejne od doby Zire72. A tak je to se vsim...
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 12. leden, 2008 18:11    Předmět: Citovat

Palm už kdesi otevřeně přiznal, že na updaty kašle a soustředí se na nový systém, takže se nové ROM určitě nedočkáme. Ale třeba nový VersalMail už dávno je a některé tebou popisované chyby nejsou ani tak chyby, jako vlastnost systému. Další chyby jsou společné pro všechny palmy a ne jen pro Palm TX.
...no prostě je to marný boj Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 12. leden, 2008 20:24    Předmět: Ach jo Citovat

Tohle nemelo byt dalsi stezovaci vlakno, jen jsem chtel shromazdit seznam chyb TX ROM. Jinak tou vlastnosti Versamailu myslis napriklad to, ze najednou z niceho nic prestane stahovat maily, ikdyz je stale nakonfigurovan?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 13. leden, 2008 1:27    Předmět: Citovat

Nemluvil jsem o vlastnostech VersaMailu, ale systému, což se tedy vztahovalo k jiným bodům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 13. leden, 2008 11:28    Předmět: Odpoved Citovat

Badel: Aha, jsem se nejak prehlidl. No novy versamail sice je, ale bohuzel s nim neni zadna oficialni nova ROM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Xerxes
nováček
nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne 13. leden, 2008 23:06    Předmět: Citovat

Já jsem již týden šťastným majitelem Palm TX (z druhé ruky) a musím říct, že je zarážející, kolik prográmků jsem do něj musel nacpat, abych vychytal drobné mušky:

1) BrightnessFix pro svobodnou kontrolu podsvícení.
2) WhineHack, aby mě zbavil pískání displeje.
3) TXHomeBtn, abych měl "místo lupy domeček" a mohl na něj klikat pro ukončení aplikace.
4) PowerBtn, abych mohl PDA vypínat tlačítkem určeným původně pro launcher (původním tlačítkem se sice zapínat dá, ale musí se nepříjemně silněji stisknout).
5) EUAudio, který umlčel šumění ve sluchátkách.

Na druhou stranu je pěkné, že tyto utility jsou k dispozici zdarma a zatím, jak se zdá, spolu fungují dobře.

K seznamu mušek bych ještě přidal, že pokud si v Prefs nastavím Handedness na Left (abych mohl PDA na šířku otáčet proti směru hodinových ručiček), je toto nastavení po resetu nastaveno znovu na Right. Vadí to taky někomu? Víte někdo, co s tím?
_________________
III -> Visor Neo -> Tungsten E2 -> TX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: po 14. leden, 2008 6:47    Předmět: Citovat

byla na to taky nejaka aplikace, ktera to po resetu automaticky prehodila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vlastimil
nováček
nováček


Registrace: 9.6. 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po 14. leden, 2008 19:02    Předmět: Citovat

Doporučuji free CenterMrnu od A. Prusse, umí otáčet displej klávesami a spoustu dalšího.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Ostatní software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412