Fórum - Zobrazit téma - T5 a GPS - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

T5 a GPS
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
spon
nováček
nováček


Registrace: 13.7. 2005
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po 23. říjen, 2006 23:06    Předmět: T5 a GPS Citovat

Mám následující problém: Zakoupil jsem ke své T5 GPS přijímač ( B-Speech GPS 12c ) . Standartně se obě zařízení spárovali přes bluetooth.
Až sem vše v pořádku , v okamžiku kdy spustím jakýkov program s gps ( coto GPS, GPS Tester atd..) při načítání dat z přijímače dojde k zatuhnutí T5 a hlášce " MemoryMGR.c,Line:3752,NULL handle " .
Co dělám špatně ???? Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 25. říjen, 2006 22:24    Předmět: Citovat

Zkus si projít tyhle odkazy: http://www.google.cz/search?q=MemoryMGR.c%2CLine%3A3752&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 19. únor, 2008 14:26    Předmět: Citovat

Mimochodem, jakou navigaci na TT5 používáš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
keton
nováček
nováček


Registrace: 20.8. 2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út 16. září, 2008 17:55    Předmět: T5 a GPS Citovat

Zdravim. Mam stejny problem. Pouzivam TT5 s GPS Evolve a chtel jsem nainstalovat Smartmaps demo a objevil se stejny napis. mam TT5 nove a nejsem veru vubec odbornik a navic-problem anglictina. Smutný s GPS Testerem to ale chodi vzorne, jen s tim problemem ze souradnice me ulice ukazuje o cca 500 metru jinde Radostný jak tedy na to? diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
selmi
nováček
nováček


Registrace: 20.12. 2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá 19. září, 2008 7:02    Předmět: Citovat

pouzivam T5 + TomTom Navigator, mal som podobny problem ako ty. ide o to ze T5 ma malo pamate (a TomTom ju vlastne oficialne ani nepodporuje). Pomohlo mi UDMH, nastavil som si v nom 10MB dynamickeho heapu pre navigator a odvtedy funguje celkom spolahlivo

a to ze ukazuje mimo, to je pravdepodobne mapou... konkretne tomtom ma otrasnu mapu slovenska, nevedela mi najst ani cestu kosice-poprad (verzia 2006), zapadna europa a tak nastastie funguje dobre
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
keton
nováček
nováček


Registrace: 20.8. 2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne 21. září, 2008 17:17    Předmět: T5 a GPS Citovat

predem Diky za odpoved i snahu Radostný Z toho co pises ale jen z casti jsem moudrej.Muzes mi jeste poradit jak nastavim UDMH dynamickeho heapu?Nevim presne oc jde.Teprve se seznamuji s technoligii PDA Radostný
Ale jinak GPS tester nema zadnou mapu, jsou tam jen GPS souradnice.Je to jen testovaci program pro GPS moduly.mimochodem vybornej!!moc chvalim. To je ta zminka jak jsem psal s "500metrama vedle" Radostný No a jinak Smartmaps pise, ze by to melo chodit na Tungstenu dobre.Mam zajem o turisticke mapy 1:50000 a to myslim tom tom ani nenabizi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 22. září, 2008 11:48    Předmět: Citovat

Těch 500m vedle může pocházet z toho, že ve formát souřadnic má několik verzí. U formátu stupně-minuty-vteřiny je důležité vědět, jestli SW jede ve verzi ss°mm'ss" (tedy šededátková soustava), nebo ss°mm.ss (dekadická).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
selmi
nováček
nováček


Registrace: 20.12. 2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po 22. září, 2008 12:05    Předmět: Re: T5 a GPS Citovat

vyzera to ze to udmh nepotrebujes, nepoznal som ten gps tester tak som predpokladal ze ti to blbne tak ako mne. ale pre buducnost: http://www.palmpowerups.com/readarticle.php?article_id=8

a co sa tyka smartmaps, nepoznal som to a vyzera to dobre, ale vyzera to ze sa to predava len s ceskymi turstickymi mapami...nevies ci sa do toho nedaju narvat aj nejake dalsie? (vysoke tatry, slovensky raj...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
keton
nováček
nováček


Registrace: 20.8. 2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne 23. listopad, 2008 17:17    Předmět: Re: T5 a GPS Citovat

Ahoj po dlouhe dobe se zase hlasim.Tak mrkni se na stranky Smartmapsu,ale vidim to na jen ty ceske turisticke. jinak problem s " MemoryMGR.c,Line:3752,NULL handle " se opravdu resi UDMH.Mam to vyskousene na smartmapsu.

nicmene se objevil novy problem a stim si tedy nevim moc rady. "zahodil"jsem GPS evolve a koupil ten z palmhelpu.GPS modul je skvelej.Nicmene nevim proc, ale uplne vypadava nainstalovany soft-navigace od tomtomu.Nepomaha ani UDMH a co vic! na T3 jsem to videl a fungovalo to bezvadne.Ptam se tedy nekoho"PROC? Je to fraska! T5 ma vetsi pamet,vesti procesor nez T3 atd.a nejen ze to zada UDMH coz tady resime skoro vsichi (na T3 s tomtomem se UDMH VUBEC!! nepotrebuje) ale ani s tim UDMH to proste nechodi... jen zapnu tomtom hned to spadne...jen se stihne ukazat mapa a hned to vyskoci. Kdyby mel nekdo podobnou zkusenost.napiste DIK!

pardon:ted jsem se koukl do shopu a tech gps modulu je tam vic:takze jde o modul Bluetooth GPS receiver BTGP38-Plus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 24. listopad, 2008 13:15    Předmět: Citovat

Jakého používáš TomToma? Já na T5ce s TomTomem 5.201 probém nemám ani s mapou celé západní Evropy. Může to dělat klidně něco, co kvůli zavěšení na systémové eventy zůstává aktivní v paměti. Jaký máš nainstalovaný soft? Měl jsem podobný problém v době, kdy jsem si T5ku zaplevelil hromadou softu. Po hardresetu doporučuju jako prvního nainstalovat PiLoca, jako druhý ovladač klávesnice PalmUWK (tedy samozřejmě jen pokud ji používáš), a až pak teprve všechno ostatní. Od té doby nemám problém. Jo a ještě jak máš rychlou kartu? Já 120x speedu 2GB Kingstona.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: po 24. listopad, 2008 15:38    Předmět: Citovat

Kde se dá sehnat TomTom pro PalmOS? Všude jsem našel jenom pro PoPelniCe, nebo Palmy s WM:
http://www.tomtom.com/products/features.php?ID=278&Category=2&Lid=10
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 24. listopad, 2008 15:51    Předmět: Citovat

Třeba tady:
http://palm.cz/21980004-TomTom-NAVIGATOR-6-SW-mapy.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
keton
nováček
nováček


Registrace: 20.8. 2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt 11. prosinec, 2008 19:50    Předmět: Citovat

Omlouvam se, ze reaguji az ted.Spoustu veci jinych ted musim resim.Tak tedy mam tam tomtoma 6. A pouzivam karty Kingston 1Gb.Rychlost netusim ale jestli to vyctes:P849686, 30453-042.A00U, SD-MO1G 0744 TR5997U.Priznam se, ze nevim co s tech cisel je to spravne Radostný A jinak mam nainstalovano vic SW.To muze byt fakt problem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: pá 16. leden, 2009 9:12    Předmět: Citovat

Chcu se zeptat, vyřešil někdo TomToma6 na Tungstenu T5? Včera jsem to zkoušel a T5 dříve či později vyskočí do launcheru, občas ohlásí chybu v MemMgr.c. Zkoušel jsem UDMH, nastavit heap paměť prvně na 10MB (program běžel ale když jsem dal výpočet trasy tak spadl), následně jsem nastavil 20MB, ale nemělo to žádný lepší efekt oproti 10MB.
Neexistuje nějaký patch? Jinak volné RAM má tato T5 něco kolem 38 MB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
selmi
nováček
nováček


Registrace: 20.12. 2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá 16. leden, 2009 9:28    Předmět: Citovat

lukee napsal:
Chcu se zeptat, vyřešil někdo TomToma6 na Tungstenu T5? Včera jsem to zkoušel a T5 dříve či později vyskočí do launcheru, občas ohlásí chybu v MemMgr.c. Zkoušel jsem UDMH, nastavit heap paměť prvně na 10MB (program běžel ale když jsem dal výpočet trasy tak spadl), následně jsem nastavil 20MB, ale nemělo to žádný lepší efekt oproti 10MB.
Neexistuje nějaký patch? Jinak volné RAM má tato T5 něco kolem 38 MB.


tych 20mb by mozno pomohlo ale musis najprv zarucit ze tam tych 20mb volnych bude a na to by mohol pomoct flushit alebo dbcachetool, nastav si to aby sa spustal pri starte kazdej aplikacie (alebo spustit rucne pred startom navigatora). mne sa kombinaciou udmh a flushit dari vytrieskat nieco malo pod 20mb volnej pamate, bez neho niekedy ani polovicu....

ale osobne co mam skusenosti s tomtom6 na t5ke tak mozes sa aj potrhat a aj tak sa to pri vypocte zlozitejsej cesty zrube. osvedcilo sa mi zadavat mu trasu po mensich kuskoch aby nemusel prehladavat prilis vela moznosti ale ani takto to nie je 100%. tomtom6 inak nie je na t5 oficialne podporovany, takze ked som autorom na tuto temu napisal mail akurat ma (celkom slusnym sposobom) poslali do haja Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: pá 16. leden, 2009 9:30    Předmět: Citovat

OK, budu se s tím muset smířit (lépe řečeno přítelkyně).
Co říkáte na tohle? http://palm.cz/PLAN.0427-SmartMaps-Navigator-BASIC-Autoatlas-CR-SR-Evropa-cykloturisticky-atlas-CR-Palm-OS.html

Jaké to má vlastnosti oproti TT6 a jak to poběží na Tungstenu T5?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 16. leden, 2009 10:05    Předmět: Citovat

No je to úplně jiný produkt, nelze říct jestli lepší nebo horší. Pokud vim, tak na TT5 to běží, i když je to taky paměťově dost náročný. Spíš tam někdy bejvaj problémy s některými GPS receiverama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
keton
nováček
nováček


Registrace: 20.8. 2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá 16. leden, 2009 10:11    Předmět: T5 a GPS Citovat

Zdravim Vas. ANO ANO! Rovnez jsem dostal i z jineho zdroje informaci, ze T5 a tomtom6 k sobe nejdou! Muzu se potrhat abych to spustil,ale take mi to hrohne pada.Mala dobra zprava je, že pry tomtom5 na to chodi pry dobře.Ted se opakuji,ale FAKT nechapu jak muze tomtom6 chodit na T3.videl jsem to na vlastni oci.Asi HW T5 je nejak slusne receno nefunkcni!!! Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: pá 16. leden, 2009 10:14    Předmět: Citovat

Badel napsal:
No je to úplně jiný produkt, nelze říct jestli lepší nebo horší. Pokud vim, tak na TT5 to běží, i když je to taky paměťově dost náročný. Spíš tam někdy bejvaj problémy s některými GPS receiverama.


Copak to nepodporuje standartní Bluetooth serial profil?
V nadpisu v eshopu to má napsáno, že obsahuje i mapu evropy - znamená to tedy, že mě to vyvede např. z Vídně když zabloudím? Nebo např. když se chystám na lyže do Alp, že mě to dovede do městečka někde za Innsbruckem?
Pokud to na T5 nebude fungovat (i když T5 je v seznamu kompatibilních zařízení), lze podle zákona o internetovém nakupování do 14ti dnů vrátit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
keton
nováček
nováček


Registrace: 20.8. 2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá 16. leden, 2009 10:15    Předmět: Re: T5 a GPS Citovat

omlouvam se vsem...jsem to ale amater.nepodival jsem se zpet do debaty Ano T5 a tomtom5 uz kolega psal, ze to chodi.Dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412