Fórum - Zobrazit téma - TomTom 6 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

TomTom 6
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
karob
nováček
nováček


Registrace: 17.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne 03. červen, 2007 12:19    Předmět: Citovat

Zkoušel jsem centra měst BRNO-Benátky (Italské Radostný ) Mohlo by to být kartou, ale já mám obyčejnou Kingstonku 1GB za 216 Kč, proto jsem zvažoval vyzkoušet kvůli opožděnému vykreslování mapy nějakou rychlou kartu. Může hrát roli i fragmentace na kartě (domněnka)... nevím

GPS mám KlickTel SysOnChip Smart Blue Mini Bluetooth Sirf III
http://cgi.ebay.de/KlickTel-Navigator-Sirf-3-III-Bluetooth-GPS-Maus_W0QQitemZ270124085782QQihZ017QQcategoryZ123177QQcmdZViewItem
Je naprosto úžasná. Funguje i v zavřeném popelníku ve Fabii anebo v myčce pod střechou, to mě celkem až vyděsilo, jak to?? Radostný Nemá statickou navigaci a kurzor ani nikam moc necestuje, spíš se otočí nebo naskočí rychlost 1km. V Tomu se ale mapa při zastavení auta netočí. Při chůzi to normálně funguje a ukazuje rychlost cca 3km. Za 1700Kč celkem pěkná hračka.
_________________
Sony Clie PEG-SL10 | Palm T|E2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: ne 03. červen, 2007 14:05    Předmět: Citovat

karob: kartou by to být nemělo. Teď jsem to zkoušel a ta 60x 1GB má čtení cca 6,5Mb/s, ta 150x 2GB má čtení cca 8Mb/s. Čtečka nějaká USB 2.0 MSI "StarReader".

Ale máme odlišné mapy a je vidět, že čím větší mapa, tím déle to plánuje. Zkusím to samé ještě s TX.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
karob
nováček
nováček


Registrace: 17.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne 03. červen, 2007 14:17    Předmět: Citovat

Já mám ještě 2GB kartu do foťáku Kingston Elite pro 50x, ale tu mi E2 nebere. Zkoušel jsem i ty FAT32 ovladače a nic. Možná to dělám blbě, či to chodí jen s některýma 2GB kartama. Musim se tu po fóru pořádně porozhlídnout Radostný Zkusim i tu velkou euro mapu, za jak dlouho mi to spočítá, ale až budu mít nabíjecí kabel, nechal jsem ho v autě v práci.
_________________
Sony Clie PEG-SL10 | Palm T|E2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po 04. červen, 2007 8:19    Předmět: Citovat

Tohle se mi dělo taky na Treu 650. Trasu ze Zlína do Olomouce to počítalo několik minut. Stává se to u verze TomTom 6.010 a 6.020. Verze 6.030 vyhledá stejnou trasu během několika sekund. Zmíněnou trasu z Brna do Benátek mi to spočítalo přibližně za 1min 30s. Použil jsem mapy West & Central Europe verze 650 build 1052 na SD kartě Transcend 4GB 150x.

Pro úplnost uvádím i velikost volné paměti:
DB Cache: 11466 KB (celková volná pamět), 9289 KB (největší volný blok).
Heap memory: 3980 KB (celková volná pamět), 3092 KB (největší volný blok).


Naposledy upravil killinghawk dne pá 24. srpen, 2007 12:46, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 04. červen, 2007 10:19    Předmět: Citovat

2GB karta FAT32 na TE2: TE2 AFAIK FAT32 neumí a ani jsem nezakopl o ovladač. Přeformátuj si ji na FAT16 a mělo by to být OK. BTW mi není jasné, proč máš 2GB kartu formátovanou na FAT32. To na ní máš desetitisíce souborů o velikosti do 4kB? Jinak to totiž nemá smysl.

Dál by mě zajímalo, jak na podkladu PLCZSKHU plánujete cestu do italských Benátek, když mě na tomhle podkladu silnice končí na hranicích PLCZSKHU Radostný Ale možná mám edici bez průjezdní mapy zbytku Evropy. Ale schválně na tu Kingstonku 2GB elite Pro (50ti spída) nahrnu kompletní Evropu a zkusíme. Ale pokud si pamatuju, na 1GB aData mi T5 cestu Gibraltar - Tromsö plánoval asi 12 minut.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hrabuvka
nováček
nováček


Registrace: 11.11. 2005
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: po 04. červen, 2007 15:05    Předmět: Citovat

ahoj, neporadíte mi někdo jak na Tungstenu/E zprovoznit TOMTOM? teda je to vůbec reálné? verze 5 jen problikne a tím to končí Nešťastný UDMH jsem zkoušel, ale nezdá se že by pomáhalo. případně mi zkuste doporučit něco jiného. předem děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: po 04. červen, 2007 15:54    Předmět: Citovat

masoxCZ: cestu do italských benátek plánujeme na podkladu PLCZSKHU plus WE (cca220MB) nebo Central europe plus major roads WE (466MB). WE znamená West Europe ;-).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
karob
nováček
nováček


Registrace: 17.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po 04. červen, 2007 19:17    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
2GB karta FAT32 na TE2: TE2 AFAIK FAT32 neumí a ani jsem nezakopl o ovladač. Přeformátuj si ji na FAT16 a mělo by to být OK. BTW mi není jasné, proč máš 2GB kartu formátovanou na FAT32. To na ní máš desetitisíce souborů o velikosti do 4kB? Jinak to totiž nemá smysl.


Já tu kartu na FAT 32 normálně neformátuju, já to bral jako šanci, jak ji na E2 pomocí toho ovladače rozchodit, jen jsem to zkoušel, jelikož mi to nijak jinak nejde. E2 mi na ni vubec nereaguje.
_________________
Sony Clie PEG-SL10 | Palm T|E2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 05. červen, 2007 13:12    Předmět: Citovat

DR napsal:
masoxCZ: cestu do italských benátek plánujeme na podkladu PLCZSKHU plus WE (cca220MB) nebo Central europe plus major roads WE (466MB). WE znamená West Europe ;-).


To leccos vysvětluje Radostný Tuhle edici nemám Radostný
20070607.1440: Takže jsem z archivního DVDčka WE edici stáhnul, a pod TT5.201 na T680 s kartou Kingmax Ultra 2GB s deklarovanou rychlostí 50x výpočet nejrychlejší trasy centrum-centrum z Brna do Benátek rovná 1 minuta, Gibraltar - Narvik 3:50, Brno - Benátky nejkratší se zrovna teď počítá, ale právě to doběhlo ... 6:15. Všechno včetně zápisu instrukcí trasy.
Na T5ce mi tahle mapa kdovíproč odmítá počítat, vždycky napíše Chyba výpočtu, a přitom běží z jedný karty.
BTW TT na webu doporučuje kartu co nejrychlejší (logicky).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vrty
nováček
nováček


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 38
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st 11. červenec, 2007 3:30    Předmět: Citovat

killinghawk napsal:
Tohle se mi dělo taky na Treu 650. Trasu ze Zlína do Olomouce to počítalo několik minut. Stává se to u verze TomTom 6.01 a 6.02. Verze 6.03 vyhledá stejnou trasu během několika sekund. Zmíněnou trasu z Brna do Benátek mi to spočítalo přibližně za 1min 30s. Použil jsem mapy West & Central Europe verze 650 build 1052 na SD kartě Transcend 4GB 150x.

Pro úplnost uvádím i velikost volné paměti:
DB Cache: 11466 KB (celková volná pamět), 9289 KB (největší volný blok).
Heap memory: 3980 KB (celková volná pamět), 3092 KB (největší volný blok).


jaká je ted vubec nejnovější verze pro palm?
_________________
Palm Centro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: st 11. červenec, 2007 13:11    Předmět: Citovat

vrty napsal:
killinghawk napsal:
Tohle se mi dělo taky na Treu 650. Trasu ze Zlína do Olomouce to počítalo několik minut. Stává se to u verze TomTom 6.01 a 6.02. Verze 6.03 vyhledá stejnou trasu během několika sekund. Zmíněnou trasu z Brna do Benátek mi to spočítalo přibližně za 1min 30s. Použil jsem mapy West & Central Europe verze 650 build 1052 na SD kartě Transcend 4GB 150x.

Pro úplnost uvádím i velikost volné paměti:
DB Cache: 11466 KB (celková volná pamět), 9289 KB (největší volný blok).
Heap memory: 3980 KB (celková volná pamět), 3092 KB (největší volný blok).


jaká je ted vubec nejnovější verze pro palm?


Pořád 6.000.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MaCoffee
nováček
nováček


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt 12. červenec, 2007 3:29    Předmět: Citovat

presneji: verze 6.030
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: čt 12. červenec, 2007 18:22    Předmět: Citovat

Ale na TomTom webu žádný update pro Palma není?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Steve
nováček
nováček


Registrace: 23.12. 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: pá 13. červenec, 2007 15:47    Předmět: Citovat

Ale tady 6.03 je:
http://palmone.r3h.net/downloads.palm.com/TomTomNAV6_680Update.zip
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 13. červenec, 2007 16:58    Předmět: Citovat

Občas by něškodilo zapátrat také u nás:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownloaddetails&lid=1966
Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: pá 13. červenec, 2007 18:37    Předmět: Citovat

Ta verze 6.030 je pro Treo. Bude to funkční i na TX? O tom se tam nikde nic nepíše.

V tomhle http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=1068 článku se navíc píše, že TT6 nechodí na TX bez softresetu kvůli malé dbCache. Poslední verze TomTom Navigatoru je v Palm OS verzi naprogramována poněkud diletantsky

To není pravda. S hláškou o nedostatku paměti jsem se setkával na TE2, na TX nikdy. A i na TE2, když se používá jenom jako navigace (nespouští se jiné aplikace), tak se hláška o nedostatku paměti nevyskytuje. Z toho bych logicky usoudil, že problém s čištěním paměti nemá TomTom, protože ten spouštím pořád dokola a paměť se nezaplní. A ještě dodám, že stejný problém má i TT5, takže není pravda, že se tento problém týká jen poslední verze TT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Steve
nováček
nováček


Registrace: 23.12. 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: pá 13. červenec, 2007 19:41    Předmět: Citovat

Zajimave je, ze pokud na Treu 650 dam Sluzby TomTom PLUS a tam Najit aktualizace, pripoji se a ohlasi, ze je k dispozici nova verze 6.03 Build 8270. To je hezky, ale TomTom Home nehlasi, ze by byla nova verze. Jen to stahlo databazi telefonnich cisel, jinak nic.

A co je ta verze 6.02 - pro ktery to je? Ja to tam nenasel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá 13. červenec, 2007 20:34    Předmět: Citovat

Z logiky věci je jasné, že update platí pro stejné palmy jako původní verze 6.000. Tzn., stačí se podívat na stránky TomTom, jaké palmy podporuje TomTom 6.000, příp. 6.010 nebo 6.020. To, co platí pro tyto verze, platí i pro verzi 6.030.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Steve
nováček
nováček


Registrace: 23.12. 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: pá 13. červenec, 2007 21:54    Předmět: Citovat

killinghawk napsal:
To, co platí pro tyto verze, platí i pro verzi 6.030.

Omlouvam se Ti, ale nejak jsem to nepochopil - na strance palmu pisou, ze pro T650 netreba upgrade. Tak proc mi tu 6.03 hlasi?

Daval nekdo 6.03 na T5?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá 13. červenec, 2007 22:52    Předmět: Citovat

To Ti bude hlásit vždy, když vydají novou verzi. Ale update na verzi 6.030 se podle mě vyplatí, protože zvyšuje stabilitu a rychlost výpočtu (viz můj příspěvek o několik postů výš).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412