Fórum - Zobrazit téma - TomTom 6 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

TomTom 6
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 05. říjen, 2006 23:59    Předmět: TomTom 6 Citovat

Tak co, kdo z vás už má zkušenosti s TomTom 6? Pochlubte se. Já se na to chystám konečně zítra. Za cenu kolem 2000,- Kč už neni nad čím uvažovat. Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: pá 06. říjen, 2006 9:46    Předmět: Citovat

Citace:
TomTom navigační software + mapy na MiniSD kartě.

Na CD/DVD to k dispozici není? To balení by mohlo být levnější. Redukci na miniSD se mi kupovat nechce (ani nevím zda nějaká je).

Citace:
Krystalicky jasná 2D a 3D grafika

Je to tedy možné přepnout na 2D zobrazení známé z klasických papírových map? Aby to bylo využitelné i pro pěší turistiku např. ve městě.
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 06. říjen, 2006 13:42    Předmět: Citovat

Je to dodáváno jen na miniSD, ale i s adaptérem do klasického slotu, takže žádnej problém. Co se týče toho 2D, tak přepnout to samozřejmě lze, ale s mapou bych to moc nesrovnával.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jerry-krtek
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 2.11. 2005
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne 08. říjen, 2006 21:15    Předmět: Už mám TomTom 6 :-) Citovat

Tak už od pátku mám TomTom 6 a jsem s kvalitou nových map hodně spokojen. Zatím jsem neměl tolik času na prozkoumání všech funkcí, ale nějakou tu cestu už jsem absolvoval a je to fakt skvělý. Jinak prostředí a funkce jsou popsány v nedávném článku zde na Palmhelpu.
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=876

TomTom 6 provozuju na T|E2

ke zprovoznění je potřeba mít více volné heap paměti, jinak smůla. S pomocí llidiček z Palmhelpu se to padařilo, ale muselo dojít k hardresetu a ke kompletní obnově dat, protože mi zřejmě nějaká aplikace ukrojila větší část heap paměti. Bohužel i po tomto zásahu je nutné před každým spuštěním TomToma udělat soft reset a pak se rozeběhne. Pokud by někdo věděl o prográmku, který zvětší onu heap pamět u E2 , tak ať neváhá dát nějaký ten typ do této diskuze, určitě tím pomůže nejednomu uživateli či zájemci o navigaci. pozn. utilita UDMH na mé E2 nechodí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petrvostry
nováček
nováček


Registrace: 28.3. 2005
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po 09. říjen, 2006 12:53    Předmět: Nové mapy Citovat

Slyšel jsem (a viděl)), že v mapách bývají dost rozdíly. Kvalita mapy je pro mě dost zásadní. Co přináší nová verze mapy?
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jerry-krtek
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 2.11. 2005
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po 09. říjen, 2006 13:26    Předmět: Citovat

nemůžu porovnat TomTom 5 s 6, ale podle mě jsou hodně podrobné. Města nad cca 50 tis obyvatelých jsou všechny ulice i s čísli popisnými (např. Ústí nad Labem), menší města většinou "jen" všechny ulice s názvy (např. Děčín). Ještě menší města, (spíš už vesnice) jsou jen zakresleny všechny ulice, tak že projedete, ale již bez názvu ulic. Jsou zaneseny i pěší zony a zatím se mi nestalo, že bych byl vehnán do jednosměrky, ale to mohla být klidně náhoda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: út 24. říjen, 2006 8:56    Předmět: Re: Už mám TomTom 6 :-) Citovat

jerry-krtek napsal:


TomTom 6 provozuju na T|E2

ke zprovoznění je potřeba mít více volné heap paměti, jinak smůla. S pomocí llidiček z Palmhelpu se to padařilo, ale muselo dojít k hardresetu a ke kompletní obnově dat, protože mi zřejmě nějaká aplikace ukrojila větší část heap paměti. Bohužel i po tomto zásahu je nutné před každým spuštěním TomToma udělat soft reset a pak se rozeběhne. Pokud by někdo věděl o prográmku, který zvětší onu heap pamět u E2 , tak ať neváhá dát nějaký ten typ do této diskuze, určitě tím pomůže nejednomu uživateli či zájemci o navigaci. pozn. utilita UDMH na mé E2 nechodí.


Heap memory u Trea650 resim pouzivanim MemInfo - zajimave je, ze kdyz nejdrive zvolim Flush DBcache pred zapnutim TomToma tak ten se rozbehne bez problemu. Ale kdyz se jej pokusim spustit bez MemInfo a objevi se hlaska o nedostatku Heap Memory, tak MemInfo nezabere a musim udelat softreset.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 24. říjen, 2006 14:01    Předmět: Citovat

Kdosi tu už psal, že soft reset je nakonec většinou účinnější než softwarové pomůcky Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: út 24. říjen, 2006 14:37    Předmět: To jo Citovat

Badel napsal:
Kdosi tu už psal, že soft reset je nakonec většinou účinnější než softwarové pomůcky Rozpačitý


Jo to jsem psal ja Pobavený

Ale resetit se mi vzdy nechce....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 24. říjen, 2006 14:41    Předmět: Citovat

Dentista
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Trubkyn
nováček
nováček


Registrace: 11.5. 2005
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st 25. říjen, 2006 9:55    Předmět: Citovat

Uchodil to někdo na LD?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 16. listopad, 2006 1:28    Předmět: Citovat

Ještě k těm "očistným resetům"... Máte na TX také problém uložit více než 2 oblíbené body? Při třetím to ohlásí málo paměti a po resetu už bod není uložen Smutný Stejně tak v historii není oproti "GO verzi" příliš mnoho záznamů. Máte s tím někdo jinou zkušenost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: čt 16. listopad, 2006 9:08    Předmět: Citovat

Premyslim o koupi, ale na nejakem foru jsem cetl, ze sipka se seka, ze nejede plynule, je to pravda? Chtel jsem si to koupit k vanocum, ale takhle...
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jerry-krtek
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 2.11. 2005
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt 16. listopad, 2006 9:55    Předmět: Citovat

Bez restartu TomToma nepustím ani náhodou, ale pak funguje úplně normálně, můžu přidávat oblíbených bodů kolik chci.
Jedu na T|E2

Jen pro zajímavost, na TX musíš taky před každým spouštěním restartovat? A pokud ano, existuje vůbec nějaký palm na kterém nemusíš provádět onen restart a TomTom běží tak jak má?

Někdy jsou situace, kdy se už začíná silně projevovat zastaralost systému a vznikající problémy s některými aplikacemi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: čt 16. listopad, 2006 10:47    Předmět: Citovat

Na Treo 650 mi jede TT6 v pohode bez sekajici sipky a predrestartu Překvapený)
Na Zodiacovi2 mi funguje TT5 taktez v pohode ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jerry-krtek
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 2.11. 2005
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt 16. listopad, 2006 10:59    Předmět: Citovat

No Treo 650 je snad jedinej palm, u kterého výrobce TomToma uvádí kompatibilitu. Pak ale nachápu, proč na jiných palmech dělá problémy když s pamětí na tom je treo 650 téměr stejně a snad v porovnáni s TX i hůř.

Mě se teda mapa při navigaci neposouvá plynule, naférovku skáče. cca každé 2 vteřiny změní polohu, mapa poposkočí o několik metrů dále. Jde to zkousnout, ale při jízdě v noci mi to dost vadí (odvádí to moji pozornost). Jestli je to někde v nastavení, popř. jestli je to závyslé na GPS přijímači, tak to jsem zatím nezjistil. Používám GPS přijímač HOLUX (model cca 2 roky starý ze sady perfekt passengera).

Nakonec jsem nikde nezjistil, zda vůbec výrobce TomToma počítá stím, že by chtěl uživatel změnit PDA a spárovat tak aktivaci s novým ser. číslem PDA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PETR123
nováček
nováček


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt 16. listopad, 2006 22:26    Předmět: Citovat

S výměnou palmu TomTom nepočítá, ani na Palm vyměněný v záruce Vám nové registrační číslo neposkytne. Musíte si ho koupit na nový Palm znovu. Je to stejné, jako třeba update map - kup jak to leží a běží a cokoliv nového zaplať znovu celé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xmpetr
nováček
nováček


Registrace: 19.1. 2006
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: pá 17. listopad, 2006 12:42    Předmět: Citovat

jerry-krtek napsal:

Někdy jsou situace, kdy se už začíná silně projevovat zastaralost systému a vznikající problémy s některými aplikacemi.

Budu trochu offtopic ale v tomto případě nejde ani tak o zastaralost Palm OS. Jde spíš o nedostatečný hardware, speciálně o nedostatek paměťi.
Je moc fajn že třeba TX má 128 MB Storage Memory ale k tomu má navíc bohužel jen 20 MB opravdové "RAM". Tou "RAM" myslím DB Cache + Dynamic Heap které spolu sdílejí paměťový prosotor.

Potíže s DB Cache umí Palm OS v TX vyřešit většinou sám, klasicky třeba Blazer provadí při startu čištění DB Cache automaticky.
TomTom 6 to bohužel neumí (neumí volat příslušnou funkci? nebo spíš špatně systému anoncuje svou potřebu DB Cache?)
K tomu se ještě přidává fragmentace paměťového prostoru a souvislé bloky jsou tak nedostatečně velké (tady je to naopak chyba Palm OS, že ji umí defragmentovat jen při resetu a ne dle potřeby)

Potíž je taky v tom, že se po resetu automaticky do DB Cache natahují datábáze velkého množství aplikací (zbytečně) a výsledkem je pak její nedostatek při spouštění náročnějších aplikací jako TomTom apod.

Řešení vidím 3
1. občasný reset a aplikace kterým to nevadí držet na SD kartě (neměly by se po resetu automaticky natahovat do DB Cache)
2. koupě UnCache + Unlimited Dynamic Memory Heap od Dmitryho a povypínání automatického cachování u nepotřebných aplikací a naopak nastavení více dynamic Heap pro naročné aplikace.
3. donutit Palm Inc. aby zvýšil množství DB Cache a Dynamic Heap v Palmech Vysmátý

Osobně mám v Palmu TX na potíže s DB Cache aplikaci Memory Info, ale protože často používám Blazer tak jsem Memory Info za poslední snad 3 měsíce nepoužil ani jednou a potíže s DB Cache nemám. (možná díky tomu že nepoužívám TomTom Zlomyslný)

ps: pokud se v něčem pletu tak budu rád když mě znalejší opraví
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 17. prosinec, 2006 13:04    Předmět: Citovat

Je tady někdo, kdo rozchodil TomTom Navigator 6 na Treu 680? Hlasí to nekompatibilitu a končí to reset. Nešťastný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
rOMAN007
nováček
nováček


Registrace: 27.7. 2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne 17. prosinec, 2006 13:12    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Je tady někdo, kdo rozchodil TomTom Navigator 6 na Treu 680? Hlasí to nekompatibilitu a končí to reset. Nešťastný


Na konkurecni webu myslim ze nekdo jo po nejake uprave.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412