Fórum - Zobrazit téma - 4GB karty vs Palm - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

4GB karty vs Palm

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 26. září, 2006 18:27    Předmět: 4GB karty vs Palm Citovat

Zajímalo by mě, kolik je tu lidí se 4GB kartou v palmu a jaké s tím máte praktické zkušenosti. Díky za každý příspěvek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: st 27. září, 2006 0:18    Předmět: Citovat

Právě jsem koupil od kamaráda 4GB kartu a zatím se zdá fungovat perfektně (alespoň jí palm v pohodě hlásí jako 4GB a funguje s ní). Celou jsem jí zatím nezaplnil, tak uvidíme...
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
xXx
nováček
nováček


Registrace: 4.4. 2005
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: út 23. leden, 2007 18:46    Předmět: 4GB Citovat

teďka sem zkoušel 4gb kartu Transcdent na palmu TX a na mém Zire 72 nefunguje i když mám FAT 32 driver
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xXx
nováček
nováček


Registrace: 4.4. 2005
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: út 23. leden, 2007 20:27    Předmět: 4GB Citovat

ještě mám dotaz, nevíte v jakém softwaru bych mohl tu paměťovku rozdělit na fat16 třeba 10MB a potom fat 32 zbytek, na ten fat16 bych nahrál ty ovladače
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vlasta
nováček
nováček


Registrace: 20.10. 2006
Příspěvky: 37
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: út 23. leden, 2007 22:20    Předmět: Citovat

Já jsem zkoušel ve svém TX-ku 4 GB zn.: "take MS 133x", koupil jsem ji na za necelé 2 tisíce, a funguje perfektně. Ono totiž TX-ko umí FAT 32 už "z krámu" i když se o tom moc neví Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: st 24. leden, 2007 0:42    Předmět: Citovat

Před vánocemi jsem koupil "Take MS 133x", též za necelé 2 tisíce, a funguje, ale... Nějak si nejsem jist zda je v pohodě, protože:
Už 2x se mi stalo, že TREO najednou ukazovalo, že je na kartě volných jen 1-2MB, přičemž ve skutenosti nebyla karta plná ani zpoloviny. Karta nešla přečíst ani ve čtečce, PC ji nenašlo.
Pomohlo filepc2pda a zazálohování obsahu karty do PC. Následně se mi ji povedlo naformátovat. Na vině byla nejspíš moje blbost, protože jsem na kartu přenesl aplikaci MHD, ačkoli to její tvůrce nedoporučuje (už víte prč).

Podruhé jsem kartu zazálohoval do PC stejně, s tím rozdílem, že nevím proč se to stalo. Jedině, že některé aplikace při spouštění hlásily chybu 0x2A02.

Ale jinak je karta vpohodě a funguje.

PS: Nestala se někomu stejná chyba - rád bych věděl co to je zač. Dík.
Vypadá to, že karta je zcelůa vpohodě, jen vyžaduje "slušné zacházení" neboť má citlivější povahu, tzn. při odpojování od komplu, vždy používat odhlášení zařízení Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
michal964
nováček
nováček


Registrace: 13.5. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st 07. březen, 2007 13:57    Předmět: 4GB A-Data na Treo 680 - OK s výhradou Citovat

4GB A-Data na Treo 680
Funkční je, to jo, ale než naběhne Files nebo Filez Pobavený je to věčnost ... pak už přecházení mezi adresáři je OK
No, po vyzkoušení (4GB uživím ve foťáku, ne v mobilu) jsem se pokorně vrátil jen Mrkající na 2GB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
formanekj
nováček
nováček


Registrace: 23.12. 2005
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt 08. březen, 2007 14:17    Předmět: Re: 4GB A-Data na Treo 680 - OK s výhradou Citovat

michal964 napsal:
4GB A-Data na Treo 680
Funkční je, to jo, ale než naběhne Files nebo Filez Pobavený je to věčnost ... pak už přecházení mezi adresáři je OK
No, po vyzkoušení (4GB uživím ve foťáku, ne v mobilu) jsem se pokorně vrátil jen Mrkající na 2GB


S kartou od stejné značky jsem měl podobný problém. V Zire 72 nefungovala vůbec - Palm ji prostě ingnoroval. V Treo 650 se sice ukázala, ale jen s poloviční kapacitou - 1.7 GB. Pomohla aktualizace nainstalovaného SW Softick Card Export II na verzi 2.25. Pak už to běhalo i když žádná velká rychlost - přenos hudebních souborů cca 2 hodiny... Smutný

----------------------------------------
Treo 650 + A - Data 4GB + Softick Card Export II verze 2.25
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt 08. březen, 2007 15:22    Předmět: Re: 4GB A-Data na Treo 680 - OK s výhradou Citovat

formanekj napsal:
Pomohla aktualizace nainstalovaného SW Softick Card Export II na verzi 2.25. Pak už to běhalo i když žádná velká rychlost - přenos hudebních souborů cca 2 hodiny... Smutný

----------------------------------------
Treo 650 + A - Data 4GB + Softick Card Export II verze 2.25

Jelikož se stále jedná o přenos přes USB 1.1 (nebo 1.2?). A jelikož se dle softick nejedná o "přímý" přístup ke kartě, je to o to pomalejší. Kvůli tomu jsem si pořídil čtečku karet. PALM vysokorychlostí kartu nijak nevyužije, ani zrychlení se nedá všimnout
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sokrates
nováček
nováček


Registrace: 29.5. 2006
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: pá 09. březen, 2007 8:09    Předmět: Re: 4GB A-Data na Treo 680 - OK s výhradou Citovat

jacktalking napsal:
formanekj napsal:
Pomohla aktualizace nainstalovaného SW Softick Card Export II na verzi 2.25. Pak už to běhalo i když žádná velká rychlost - přenos hudebních souborů cca 2 hodiny... Smutný

----------------------------------------
Treo 650 + A - Data 4GB + Softick Card Export II verze 2.25

Jelikož se stále jedná o přenos přes USB 1.1 (nebo 1.2?). A jelikož se dle softick nejedná o "přímý" přístup ke kartě, je to o to pomalejší. Kvůli tomu jsem si pořídil čtečku karet. PALM vysokorychlostí kartu nijak nevyužije, ani zrychlení se nedá všimnout



u T650 a T680 som si praveze vsimol, ze rychla karta pomaha napr. pri praci s fotkami a ukladani fotografii na pamatovu kartu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 09. březen, 2007 11:17    Předmět: Re: 4GB A-Data na Treo 680 - OK s výhradou Citovat

sokrates napsal:
jacktalking napsal:
formanekj napsal:
Pomohla aktualizace nainstalovaného SW Softick Card Export II na verzi 2.25. Pak už to běhalo i když žádná velká rychlost - přenos hudebních souborů cca 2 hodiny... Smutný

----------------------------------------
Treo 650 + A - Data 4GB + Softick Card Export II verze 2.25

Jelikož se stále jedná o přenos přes USB 1.1 (nebo 1.2?). A jelikož se dle softick nejedná o "přímý" přístup ke kartě, je to o to pomalejší. Kvůli tomu jsem si pořídil čtečku karet. PALM vysokorychlostí kartu nijak nevyužije, ani zrychlení se nedá všimnout



u T650 a T680 som si praveze vsimol, ze rychla karta pomaha napr. pri praci s fotkami a ukladani fotografii na pamatovu kartu

A jak máš tu kartu zaplněnou? Pokud máš novou kartu, běhá to rychle. Jakmile však je zaplněná, jde to pomaleji a pomaleji. Když jsem si koupil vysokorychlostní 1GB, myslel jsem jak to je rychlé. Ale teď co to mám plné muziky (ehm, samozřejmě legálně zakoupené.. ehm.. Mrkající ), je stejně pomalá jako tak 512MB.. PDA ani není vybaveno na takovou rychlost přenosu, jako nabízí čtečka.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
formanekj
nováček
nováček


Registrace: 23.12. 2005
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá 09. březen, 2007 11:53    Předmět: Re: 4GB A-Data na Treo 680 - OK s výhradou Citovat

Mě ale třeba vestavěná čtečka karet k PC tuhle kartu v§bec nenačte. Takže jediný způsob jak se k datům v Palmu dostat je právě utilitka softicku. Ale chápu, že to stejnou rychlost jako čtečka mít nemůže když je to v podstatě SW řešení...Jinak koupil jsem si ji kvůli sledování filmů, ale vzhledem k rychlosti/pomalosti uploadu od toho nejspíš upustím

jacktalking napsal:
formanekj napsal:
Pomohla aktualizace
nainstalovaného SW Softick Card Export II na verzi 2.25. Pak už to běhalo i když žádná velká rychlost - přenos hudebních souborů cca 2 hodiny... Smutný

----------------------------------------
Treo 650 + A - Data 4GB + Softick Card Export II verze 2.25

Jelikož se stále jedná o přenos přes USB 1.1 (nebo 1.2?). A jelikož se dle softick nejedná o "přímý" přístup ke kartě, je to o to pomalejší. Kvůli tomu jsem si pořídil čtečku karet. PALM vysokorychlostí kartu nijak nevyužije, ani zrychlení se nedá všimnout
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sokrates
nováček
nováček


Registrace: 29.5. 2006
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: pá 09. březen, 2007 11:59    Předmět: Re: 4GB A-Data na Treo 680 - OK s výhradou Citovat

jacktalking napsal:
sokrates napsal:
jacktalking napsal:
formanekj napsal:
Pomohla aktualizace nainstalovaného SW Softick Card Export II na verzi 2.25. Pak už to běhalo i když žádná velká rychlost - přenos hudebních souborů cca 2 hodiny... Smutný

----------------------------------------
Treo 650 + A - Data 4GB + Softick Card Export II verze 2.25

Jelikož se stále jedná o přenos přes USB 1.1 (nebo 1.2?). A jelikož se dle softick nejedná o "přímý" přístup ke kartě, je to o to pomalejší. Kvůli tomu jsem si pořídil čtečku karet. PALM vysokorychlostí kartu nijak nevyužije, ani zrychlení se nedá všimnout



u T650 a T680 som si praveze vsimol, ze rychla karta pomaha napr. pri praci s fotkami a ukladani fotografii na pamatovu kartu

A jak máš tu kartu zaplněnou? Pokud máš novou kartu, běhá to rychle. Jakmile však je zaplněná, jde to pomaleji a pomaleji. Když jsem si koupil vysokorychlostní 1GB, myslel jsem jak to je rychlé. Ale teď co to mám plné muziky (ehm, samozřejmě legálně zakoupené.. ehm.. Mrkající ), je stejně pomalá jako tak 512MB.. PDA ani není vybaveno na takovou rychlost přenosu, jako nabízí čtečka.


je to 2G karta a je zaplnena cca z 2/3. dokopy je tam ale kvantum fotiek, mozno aj 1000 zaberov. predtym som mal rovnake media na pomalej karte a bola to hroza, po vyfotografovani noveho zaberu som cakal niekolko sekund, kym to bolo mozne ulozit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 09. březen, 2007 13:02    Předmět: Citovat

Ono to souvisí s tím, že na kartách se používá souborový systém který FAT jen emuluje, ale ve skutečnosti je to záležitost žurnálová (journal)jako u multisession CD. Po každém zápisu se vytvoří datová struktura obsahující informace o zapsaných souborech, a při čtení se musí prohledávat všechny tyto "žurnály" které na kartě jsou, zřetězit, a teprve pak pracovat. Když se dojede na konec média, žurnály se zkompresí do jednoho a ten se zapíše, ovšem může dojít k jeho fragmentaci pokud nebylo dost volného souvislého místa.
Když obsah karty zkopíruješ na disk, kartu smažeš, a jednou operací všechno nahrneš zase zpátky, měl by sis všimnout zlepšení.
Největší výhody karet se projeví při jednorázovém zápisu a následném čtení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
michal964
nováček
nováček


Registrace: 13.5. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po 12. březen, 2007 13:55    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
Když obsah karty zkopíruješ na disk, kartu smažeš, a jednou operací všechno nahrneš zase zpátky, měl by sis všimnout zlepšení.
Největší výhody karet se projeví při jednorázovém zápisu a následném čtení.

Naprosto souhlasím, chvají se mi tak všechny SD různých velikostí v Treu i foťáku... jen jsem netušil to teoretické pozadí ;-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 26. březen, 2007 10:40    Předmět: Citovat

Já taky na ten "whiteprint" se specifikací narazil jen náhodou Radostný
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412