Fórum - Zobrazit téma - Používáte na svém PDA GPS navigaci ? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Používáte na svém PDA GPS navigaci ?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Juliop
nováček
nováček


Registrace: 17.12. 2005
Příspěvky: 6
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út 03. duben, 2007 16:38    Předmět: Citovat

LD 3W (Nokia) + TomTom5 + TT3 + Treo 650

Jsem spokojen, vše drží v pohodě! Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: út 15. květen, 2007 23:42    Předmět: Citovat

Zkusím to trochu oživit - nikdo jiný už GPSku k PAMu nemá? TO je divný, zěte se , podělte se o zkušenosti Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Radowan
nováček
nováček


Registrace: 14.11. 2005
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st 16. květen, 2007 1:03    Předmět: Citovat

1. TomTom5 DE-AT-CH-PL-CZ + Tungsten T3 + Navilock BT-338 20kanalu - super v zastavbe i na geocaching - nezamrza na pozici jako LD3W pri rychlosti pod 5km/h. Muzu jedine doporucit, pripada mi nejlepsi na trhu v rozumnem vykonu.

2. Palmik mi jede na redukci v zapalovaci a kabel imrvere
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanZel
nováček
nováček


Registrace: 24.11. 2005
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st 16. květen, 2007 9:40    Předmět: Citovat

Používám taky GPS BT modul LD 3W (Nokia) s Treem 650.
Vypnul jsem si statickou navigaci, takže nemám při geocachingu problém se zamrzáním na pozici při nízké rychlosti.
Za soft používám v autě TT5, na tůrách pathaway s mapami KČT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Radowan
nováček
nováček


Registrace: 14.11. 2005
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st 16. květen, 2007 12:07    Předmět: Citovat

Mhm, slysel jsem o te moznosti vypnuti. Ale nikdy jsme nenasli jak na to, ac GIYF. Jak jsi to udelal? Kamarad kvuli tomu, ze nemohl pouzivat nokii na geocaching ji prodal a koupil si navilock jako ja.
Myslim, ze bych nejen ja uvital navod jak na to??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanZel
nováček
nováček


Registrace: 24.11. 2005
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st 16. květen, 2007 14:32    Předmět: Citovat

Návod k vypnutí statické navigace je třeba zde:
http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/AR.asp?ARI=113030

Používám na PC program SiRFDemo a jako bluetooth nějaký levný USB modul s ovladači BlueSoleil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 17. květen, 2007 12:00    Předmět: Citovat

Radowan napsal:
Mhm, slysel jsem o te moznosti vypnuti. Ale nikdy jsme nenasli jak na to, ac GIYF. Jak jsi to udelal? Kamarad kvuli tomu, ze nemohl pouzivat nokii na geocaching ji prodal a koupil si navilock jako ja.
Myslim, ze bych nejen ja uvital navod jak na to??


Kromě už uvedených odkazů je návod i na technetu idnes, spolu s velkým testem. BTW mám Navilock BT-308, a i když je to jen 12tikanál, mám lepší zkušenosti než kolega s touhle Nokií LD-3W. Děje se mu totiž to, že když projede Husákovým tichem (tunel pod Těšnovem), rozpadne se úplně přesnost zaměření a slušně se to spískne až někde na Hradčanské. Do té doby je každou chvíli na jiném břehu Vltavy a navigační soft má tanec sv. Víta.
Ukazoval mi v mapě promítnutý dump dat; k tunelu perfektní, je poznat i pruh kterým jel, a za tunelem klubko hadů.
Když jsme to srovnávali s mojí BT-308, tak sice se pozná jen na které půlce silnice jsem, ale skrz tunel pokračuje projekce podle posledního zaměření, která se po půl minutě vrátí na poslední místo kde modul viděl satelity, a po vyjetí se do 5ti vteřin zase chytne na skutečnou polohu auta, takže to kolem tunelu nakreslí takovou hranatou mašličku. A narozdíl od Nokiemá zpoždění v zatáčkách cca max. vteřinu, takže podle zákresu sktečně zatáčím na most bez výletů do vody Vysmátý
A na BT-338 jsem slyšel jen chválu, ale v době kdy jsem GPS kupoval byla 338 horká novinka a stála o 2 tisíce víc. Ale ani tak si nestěžuju.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tfc_007
nováček
nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt 17. květen, 2007 16:53    Předmět: Citovat

Navibe 735 + TT6 + TREO 650. Chodi to jak ma Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mastereizo
nováček
nováček


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so 10. listopad, 2007 21:27    Předmět: Citovat

Používám na Palmu TX krátce Smart Maps Navigator a to ve spojení s BT jednotkou Qstarz Q818. Chci navigaci v PDA používat hlavně pro pěší turistiku a cyklovýlety, takže využiji Cykloatlas ČR, občas mapu Prahy a příležitostně autonavigaci u nás případně na Slovensku. Zkoušel jsem zatím s Navigátorem jezdit po Praze. Funguje bez problémů, je pravda, že sem tam navigační šipka přikazuje odbočení jinam než hlasová navigace a kurzor (stalo se mi zatím asi dvakrát). Dále jsem se nechal na zkoušku navigovat při cestě z Prahy do Jeseníků. Naprosto výborně to šlapalo včetně přepočítání cesty, když jsme schválně vyjeli z určené trasy. Bohužel, při plánování itineráře mi občas Palm spadne, pokud nastavím více než řekněme 4-5 POI. A to i po resetu resp. vyčištění heap paměti. Komplikovanou trasu je tedy lepší nastavovat postupně na etapy. Snad tuto nepříjemnost výrobce aplikace časem odstraní (velké nároky na malou dynamickou paměť TX).
Pořídil jsem si také FM vysílač, mohu vřele doporučit, pokud chcete hlasovou navigaci využívat. Reproduktor na TX vzadu mohl navrhnout jen někdo od konkurence. Výdrž Palmu TX je dostatečná, i bez napájení vydrží v provozu klidně 4,5 hod. navigovat a ještě ukazuje 40% kapacity baterií. Díky za vaše přechozí příspěvky, dost mi pomohly se v problematice orientovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 14. listopad, 2007 17:32    Předmět: Citovat

mastereizo napsal:
Bohužel, při plánování itineráře mi občas Palm spadne, pokud nastavím více než řekněme 4-5 POI. A to i po resetu resp. vyčištění heap paměti. Komplikovanou trasu je tedy lepší nastavovat postupně na etapy. Snad tuto nepříjemnost výrobce aplikace časem odstraní (velké nároky na malou dynamickou paměť TX).


Nepíšeš jestli používáš TomToma 5 nebo 6. Já mám, jak už jsem psal, 5.201, a T5ka i Treo680 mi totéž dělaly v době, kdy jsem na nich zběsile instaloval a zase mazal aplikace bez ladu a skladu Radostný Konkrétně na T5ce šíleně záleží i na pořadí instalace aplikací, které něco nechávají aktivní v paměti a spouštějí se při startu - lokalizace, ovladač klávesnice, WeekUP, a podobně. Doporučil bych Ti, abys až budeš mít tak víkend čas, TXko hardresetnul, hodil na něj jednotlivě jenom ty věci které skutečně nezbytně potřebuješ (na T5ce dokonce hrálo roli jestli jsem přes HotSync instaloval hromadu věcí najednou nebo po jednotlivých synchronizacích), a ostatní spouštěl třeba přes LinkStart pomocí zástupců z karty. Já tak spouštím např. Bonsai (instalace do zařízení, pomocí LinkStart přesun na kartu a v zařízení zůstane jen zástupce, který aplikaci "rozbalí" z karty do zařízení, spustí, a po ukončení zase kompletně "odhodí" na kartu), eReader, a spoustu dalších věcí, a na T680 mi z cca 54MB přístupných uživateli zůstává 41MB volných (a pak už z toho ukusují jen maily, které průběžně zahazuju).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mastereizo
nováček
nováček


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne 18. listopad, 2007 20:55    Předmět: Citovat

Používám Smart Maps, Tom Toma nemám, ani o něm zatím neuvažuju. I po hard resetu se to bohužel chová stejně. ZAdám více jak 5-6 POI a palmík jde do tmy... Jinak spokojenost. Pochopitelně se snažím nemít v PDA zbytečné programy a využívat spíše karty než RAM (cca 70 MB je volných). Nápad Navigace mne nedávno úspěšně naváděla do Žiliny a zpět (Autoatlas SK 1:100 000). Díky za předchozí reakci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mastereizo
nováček
nováček


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út 20. listopad, 2007 20:43    Předmět: Praktická rada ke Smart Maps Navigátoru na Palm TX Citovat

Smart Maps NAVIGATOR - návod jak odstranit padání Palmu (vyzkoušeno na TX) při hledání cest přes více bodů v mapě.

Zcela náhodou jsem přišel na to, jak poněkud nestandartně zacházet se Smart Maps Navigátorem, aby bylo možno poměrně rychle a hlavně úspěšně zadat více průjezdních bodů (viz můj příspěvek výše):
1. Doporučuji přístroj nejprve resetovat
2. Spusťte Smart Maps Navigátor, otevřete v menu Hledání cest...
3. Vyberte body pro průjezd (do cca 25 POI, při více POI TX padá)
4. Odejděte z Hledání cest kliknutím na červený křížek
5. Aplikaci řádně ukončete přes menu Konec
6. Spusťte Smart Maps Navigátor znovu (tím se zvětší HEAP a vybrané body zůstanou v seznamu i při event. pádu aplikace)
7. Otevřete znovu v menu Hledání cest...
8. Klikněte na zelenou fajfku a trasa se přepočítá Pobavený
Dále postupujte jako obvykle.
Na začátku velikost HEAP cca 3800 kB, vybráno 25 POI, trasa cca 4477 km, čas výpočtu 7:05 min. Nenechte se odradit špatným zobrazením seznamu vybraných bodů, aplikace to dělá ve všech dalších rolovacích seznamech. Chce to kurzorem posunovat nahoru a dolu, body se zobrazí.

Třeba to PLANstudio inspiruje k optimalizaci běhu aplikace...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cesilko
nováček
nováček


Registrace: 27.2. 2005
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: st 21. listopad, 2007 12:14    Předmět: Citovat

od kámoše jsem pučenou GPS, radši jsem si koupil přímo GPS Garmin, při geocachingu byli s klasickou GPS rychlejší, ale to neznamená že zavrhuju i jiné způsoby navigace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
roze
nováček
nováček


Registrace: 3.2. 2005
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá 23. listopad, 2007 11:54    Předmět: Citovat

mastereizo napsal:
Používám na Palmu TX krátce Smart Maps Navigator a to ve spojení s BT jednotkou Qstarz Q818. Chci navigaci v PDA používat hlavně pro pěší turistiku a cyklovýlety, takže využiji Cykloatlas ČR, občas mapu Prahy a příležitostně autonavigaci u nás případně na Slovensku. Zkoušel jsem zatím s Navigátorem jezdit po Praze. Funguje bez problémů, je pravda, že sem tam navigační šipka přikazuje odbočení jinam než hlasová navigace a kurzor (stalo se mi zatím asi dvakrát). Dále jsem se nechal na zkoušku navigovat při cestě z Prahy do Jeseníků. Naprosto výborně to šlapalo včetně přepočítání cesty, když jsme schválně vyjeli z určené trasy. Bohužel, při plánování itineráře mi občas Palm spadne, pokud nastavím více než řekněme 4-5 POI. A to i po resetu resp. vyčištění heap paměti. Komplikovanou trasu je tedy lepší nastavovat postupně na etapy. Snad tuto nepříjemnost výrobce aplikace časem odstraní (velké nároky na malou dynamickou paměť TX).
Pořídil jsem si také FM vysílač, mohu vřele doporučit, pokud chcete hlasovou navigaci využívat. Reproduktor na TX vzadu mohl navrhnout jen někdo od konkurence. Výdrž Palmu TX je dostatečná, i bez napájení vydrží v provozu klidně 4,5 hod. navigovat a ještě ukazuje 40% kapacity baterií. Díky za vaše přechozí příspěvky, dost mi pomohly se v problematice orientovat.


Jaký FM vysílač máš?
Jinak dík za ten tip s heapem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mastereizo
nováček
nováček


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá 23. listopad, 2007 17:58    Předmět: Citovat

Je to nějaký noname, koupil jsem ho tady na Palmhelpu v Shopu.

http://shop.palmhelp.cz/detail.php?kod=BBS_No_0473

Jediná vada na kráse je, že ho výrobce dodává s kabelem 3,5M-2,5M, takže to chce sehnat buď redukci nebo nový kablík. Ale není to problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412