Fórum - Zobrazit téma - Používáte na svém PDA GPS navigaci ? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Používáte na svém PDA GPS navigaci ?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: út 26. září, 2006 10:56    Předmět: Používáte na svém PDA GPS navigaci ? Citovat

1.V kombinaci s jakým hardwarem a mapami ?

2.Jste s navigací při ostrém použití v terénu spokojeni? Dostanete se vždy na místo kam chcete ?

3.Pokud GPS navigaci nepoužíváte, uvažujete o ní (například do auta) ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eLzyx
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2005
Příspěvky: 80
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: út 26. září, 2006 11:20    Předmět: Citovat

1. Treo 650 + 12 kanalova micronet bt gps, mapy tomtom DE-AT-CH-PL-CZ-Plus (mapy z TT5, soft TT6)
2. V terénu je to good, občas se snaží pronavigovat mě tou opravdu nejkratší trasou (přes vesnický hřbitov atd.). Stává se mi také, že při výběru nejrychlejší trasa mi to vybere trasu s co největším počtem rychlostních silnic, přitom při jízdě po obyč okreskách je ta cesta vzdáleností i časem kratší.
3. bez navigace do auta ani nesednu Radostný


--------------------------
za luxusní funkci u tomtom považuju počasí. Mrknu na cílové místo jak tam asi bude a podle toho se obléknu, případně vezmu deštník.
Další naprosto dokonalou funkcí, u nás bohužel nefunkční, je doprava. Dopravní omezení, uzavírky, objíždky atp. To když pak jedu v zahraničí, tak si říkám ... oni ty silnice snad vůbec neopravujou a přesto jsou v dobrém stavu
_________________
Palm Pre Minus WebOS 2.1
bylo:
TREO 650 + 1GB SD + Bluetooth gps
Palm Tungsten T3 + wifi karta + 256MB SD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: út 26. září, 2006 11:52    Předmět: Citovat

1) TX + LD 3W (Nokia) + TomTom5
2) Pri pesich pochuzkach parada, prvni ostre nasazeni v aute me ceka zitra (Italie)

BTW, kdyz jedete treba 12 hodin v aute, nechavate Palmika celou dobu zapleho, nebo, nebo obcas vypnete?

Diky
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 26. září, 2006 17:31    Předmět: Citovat

1) TomTom 5 a Navigator 5 s DE-AT-CH-PL-CZ-Plus nebo SmartMaps a Nokia LD 3W
2) Používám jen když nevím, kudy přesně má jet a to jsem celkem spokojen, na pěší turistiku nepoužívám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 28. únor, 2007 17:45    Předmět: Citovat

Docela mě udivuje ta informace o TT6 + mapy TT5, protože TomTom tvrdí, že právě tahle kombinace zcela záměrně nejde.

Jinak já mám T680, T5 a P800, na všech rozchozeného TT5.2 s mapami PLCZSKHU+ a na T5ce jsem měl ještě CHATPLCZHUDE s průjezdní mapou celé Evropy od Gibraltaru po Pireus a Narvik, a všechno chodí.
Jen tam dost silnic chybí (docela logika, při stáří podkladů Radostný ).

Modul BT Navilock BT308, 12 kanálů.

Na T680 se občas stává, že příchozí hovor způsobí pád komunikace s GPSkou, takže po návratu do TT zůstanu stát "doma". Pomůže ale TT přes menu ukončit, skočit do panelu BTčka, vypnout, vyskočit, a TT po půl minutě pustit a potvrdit dotaz na zapnutí BT.


20070404 doplnění: po pročištění zařízení (hardreset a nová instalace používaných aplikací) problém se zamrzáním BT stacku zmizel, a dokonce perfektně funguje i souběžné spojení s BT HF Motorola HS820.


Naposledy upravil masoxCZ dne st 04. duben, 2007 16:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tomas71
nováček
nováček


Registrace: 3.2. 2007
Příspěvky: 21
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st 28. únor, 2007 21:54    Předmět: Citovat

zkušenost žádnou nemám, teprve se chystám gps koupit. přemýšlím o modulu od nokia a TT6. máte někdo zkušenost s tímhle modulem?je to LD-3W
_________________
NOKIA 6120c, TREO 680,
SD Kingston 2.0 GB, BT GPS Nokia+ TT6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 28. únor, 2007 21:58    Předmět: Citovat

Tady je recenze: http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=776
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: čt 01. březen, 2007 8:41    Předmět: Zkusenost Citovat

Pouzivam Treo 650 + bluetooth GPS (snad 12 kanalovou) a me zkusenosti:
- s TT6 pri pouzivani v aute super (jen pri volbe nejkratsi trasy mne to obcas navede k neexistujicimu mostu, schodum apod.)
- se Smartmaps pouzitelne jen na pesi turistiku - jednak diky preciznim mapam (budovy, bludne balvany...) a taky proto, ze Smartmaps nejsou schopne sestavit itinerar pro cestu autem: napr. stojim uprostred krajskeho mesta, zadam trasu do bodu X a ono mi to vypocte trasu ktera zacina na ceste az 800m ode mne! A celou cestu k tomu bodu porad rika: jedete mimo vyznacenou trasu. Jo a taky se Smartmaps obcas nechteji sparovat s GPS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 02. březen, 2007 9:58    Předmět: Re: Zkusenost Citovat

Mareka napsal:
- s TT6 pri pouzivani v aute super (jen pri volbe nejkratsi trasy mne to obcas navede k neexistujicimu mostu, schodum apod.)


To je problém mapových podkladů, ne programu. TomTom by dokonce měl mít na stránkách odkaz nazvaný snad "Maps feedback", kam je možno chyby v mapách hlásit.

Pro příklad:
Most v Davli, levý břeh vltavy. Není tam vůbec tobogán na most, TT nutí k odbočení skrz zábradlí do vody Radostný


Naposledy upravil masoxCZ dne po 05. březen, 2007 10:50, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tomas71
nováček
nováček


Registrace: 3.2. 2007
Příspěvky: 21
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: ne 04. březen, 2007 21:27    Předmět: Citovat

1)Treo 680+ TT6+ LD-3W

2)Vysmátý dneska jsem poprvé vyjel do terénu s navigací a musím říct, že to dopadlo dobře. Jel jsem mimo město, ale mapový podklad na TT6 je dobrý a modul LW-3D fungoval spolehlivě. I na silnicích místního charakteru. Kolikrát je problém takový silnice najít na mapě. V týdnu vyzkouším i městskou zástavbu. Tak doufám, že to dopadne stejně dobře. Pobavený
_________________
NOKIA 6120c, TREO 680,
SD Kingston 2.0 GB, BT GPS Nokia+ TT6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tomas71
nováček
nováček


Registrace: 3.2. 2007
Příspěvky: 21
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pá 30. březen, 2007 21:24    Předmět: Citovat

Tak jsem tenhle týden vyzkoušel TT6 v Německu a Polsku. Fungoval perfektně. I na okrskách v Polsku. Byl jsem až nahoře u Štětína. Vysmátý
_________________
NOKIA 6120c, TREO 680,
SD Kingston 2.0 GB, BT GPS Nokia+ TT6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: pá 30. březen, 2007 23:37    Předmět: Re: Zkusenost Citovat

Mareka napsal:
Pouzivam Treo 650 + bluetooth GPS (snad 12 kanalovou) a ...


eLzyx napsal:
1. Treo 650 + 12 kanalova micronet bt gps, mapy tomtom DE-AT-CH-PL-CZ-Plus (mapy z TT5, soft TT6) ...
u


Můžete prosím napsat výrobce a model GPS, popř. pořizovací cenu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eLzyx
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2005
Příspěvky: 80
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: so 31. březen, 2007 12:33    Předmět: Citovat

Micronet Bluetooth GPS Receiver SP3160 - pořizovací cena 1490,- ve výprodeji. Už ji ale nemám, ztratil jsem ji a nahradil nokia ld-3w, která má mnohem lepší citlivost(divil jsem se, že funguje i uprostřed vlakovýho vagonu-kupé)
_________________
Palm Pre Minus WebOS 2.1
bylo:
TREO 650 + 1GB SD + Bluetooth gps
Palm Tungsten T3 + wifi karta + 256MB SD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 31. březen, 2007 22:20    Předmět: Citovat

Hm.. Tak bych se rád poptal, zda někdo neví o Bluetooth GPS modulu, kterej by šel jak s PALM OS, tak s Windows Mobile Smartphone Edition. Rád bych setřel dvě mouchy jednou ranou
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 01. duben, 2007 1:04    Předmět: Citovat

To jde snad každej GPS modul ne? Třeba zrovna ta Nokia...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 01. duben, 2007 9:35    Předmět: Citovat

Badel napsal:
To jde snad každej GPS modul ne? Třeba zrovna ta Nokia...

Mno, jde mi o to, že pokud budou ovladače (jako že tomu nehovím, o GPS pro PDA toho nevím moc..), tak aby to šlo jak pro PALM OS, tak pro Smartphone
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vecernik
plavčík
plavčík


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: ne 01. duben, 2007 9:46    Předmět: Citovat

Na vetsinu GPS zadne ovladace nepotrebujes.. vetsina (nebo snad vsechny) BT GPS pouzivaji SPP (Profil Serioveho Portu) tzn. staci aby dane zarizeni tento profil podporovalo (to jsou dnes uz snad vsechny zarizeni vcetne normalnich mobilu)
_________________
Treo650 + 2 GB SD + BT klavesnice + BT sluchatka + BT GPS ... co vic si prat? akorat vetsi RAM a Dynamic Heap a funkcni linux..
.. a ten multitasking by se obcas taky hodil Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 01. duben, 2007 9:48    Předmět: Citovat

vecernik napsal:
Na vetsinu GPS zadne ovladace nepotrebujes.. vetsina (nebo snad vsechny) BT GPS pouzivaji SPP (Profil Serioveho Portu) tzn. staci aby dane zarizeni tento profil podporovalo (to jsou dnes uz snad vsechny zarizeni vcetne normalnich mobilu)

Super, díky Vysmátý POZOR! Takže se začnu porozhlížet Machr
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vaclavikmiva
nováček
nováček


Registrace: 29.6. 2006
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 01. duben, 2007 20:03    Předmět: Citovat

1 - Treo 680 + Gps Navibe TT5 + Mapa Cz,pl,sk,hu + Garmin e-trex - kolo


2 - Občas po startu jí trochu trvá než se probere - ukazuje mi že jedu třebo po souběžné ulici cca 50 m. ale po chvilce je korektní a se signálem potom nemám problém.
_________________
TX + SD 1Gb + GPS Navibe, +SE W810i
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: po 02. duben, 2007 15:58    Předmět: Re: Zkusenost Citovat

tomt napsal:
Mareka napsal:
Pouzivam Treo 650 + bluetooth GPS (snad 12 kanalovou) a ...


eLzyx napsal:
1. Treo 650 + 12 kanalova micronet bt gps, mapy tomtom DE-AT-CH-PL-CZ-Plus (mapy z TT5, soft TT6) ...
u


Můžete prosím napsat výrobce a model GPS, popř. pořizovací cenu?


Takze je to 16 kanalova Nemerix 16 BT GPS. Problem s citlivosti mam jen v uzkych ulicich mezi vysokymi domy kdyz odpojim pridavnou antenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412