Fórum - Zobrazit téma - Dotykovy displej u TX - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dotykovy displej u TX

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
miko3891
nováček
nováček


Registrace: 8.8. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po 25. září, 2006 21:57    Předmět: Dotykovy displej u TX Citovat

Zdravym.

Mam taky "maly" problem. TXko mam asi 2 tyzdne.Po napisani asi dvoch strav Wordovskeho dokumentu som si vsimol, ze sa mi znizila citlivost dotykovaj plosky pre zadavanie znakou pomocou Grafity.
Testoval som to pomocou zapisnika a inych obrazkovych editorov, ked som jemne tahal ciary po disleji. Prave v mieste kde sa nachadza ploska pre zadavanie znakou sa ciary prerusovali. Taktiez pri pisani na malej klavesnici sa pismenka v tomto mieste zadavaju tahsie.
Mam tam nalepenu foliu dodavanu k PALMu.

Je to na reklamaciu?

Pripadne v com je problem? Da sa to nejako riesit?

Dakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 25. září, 2006 22:13    Předmět: Citovat

No jistě, na reklamaci to je. Ale první je dobré se přesvědčit, esli to nedělá fólie. Minulý týden jsem nalepoval novou fólii a nevědomky mi šla pod roh. Dopadlo to tak že prostředek (proč?) byl necitlivý a uhýbalo to do opačné strany samo od sebe..
Tu fólii od PALMu bych klidně odlepil a zahodil a koupil novou. Mám s ní zkušenost že moc dlouho nevydrží a během cca 3 týdnů se "otape" pokud se používá virtuál klávesnice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: út 26. září, 2006 0:32    Předmět: Citovat

Přesně, jak říká jacktalking... Buď je přístroj poškozený - zlobí digitizér. A nebo je špatně nalepená fólie a někde v rohu nebo na kraji to tlačí - potom se skutečně může stát že displej bude zlobit. Na úplně jiných místech než fólie příliš tlačí ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miko3891
nováček
nováček


Registrace: 8.8. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út 26. září, 2006 20:51    Předmět: Citovat

Ak dam dole folu.
A budem PALM pouzivat bez nej, velmi poskodim displej?
Pripadne, je tu niekto kto na svojom Palme foliu nema a sluzi mu dobre?
Lebo pri niektorych foliach co som nasiel na internete sa udava doba pouzivania asi tak 1 az 2 mesiace. A to sa mi zda dost vela. Vyhodit niekolko stavak a vediet ze o mesiac budem musiet investovat znova.

Ktore folie su najlepsie?
Neda sa kupit jedna velka a z tej si kazdy mesiac kusok odstrihnut?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 26. září, 2006 21:08    Předmět: Citovat

miko3891 napsal:
Ak dam dole folu.
A budem PALM pouzivat bez nej, velmi poskodim displej?
Pripadne, je tu niekto kto na svojom Palme foliu nema a sluzi mu dobre?
Lebo pri niektorych foliach co som nasiel na internete sa udava doba pouzivania asi tak 1 az 2 mesiace. A to sa mi zda dost vela. Vyhodit niekolko stavak a vediet ze o mesiac budem musiet investovat znova.

Ktore folie su najlepsie?
Neda sa kupit jedna velka a z tej si kazdy mesiac kusok odstrihnut?

Stylusem displej až tak nepoškodíš, ale po pár měsících bude ploška jemně poškrábaná. A jakýkoliv oděr i pouzdra se na tom projeví. Takže fólii koupit!!

Fólii dej dolů jenom kvůli tomu abys vyzkoušel proč to zlobí. Pak si samozřejmě pořiď fólii určenou pro tvůj přístroj. Už jsem si zvykl na fólie typu Brando a podobné za 200Kč, co jsou přímo pro dané zařízení. Výhody:
- jsou přesně na displej, nemusí se stříhat a nehrozí že by to zlobilo, případně bylo nakřivo
- vydrží mnohem déle, jelikož jsou tlustější

Fólie Brando co mám vydrží minimálně rok. Takové levné za 50-100Kč vydrží pár měsíců. Zkušenosti mám... Vyplatí se jednorázově investovat více peněz a mít pokoj na dlouhou dobu

Velká se dá koupit a odstřihnout, ale to jsou prostě univerzální fólie, tenké a dělají bublinky.

Nejkvalitnější (a nejdražší, cca 200Kč) jsou fólie Brando a InnoPocket. Prostě koupíš pro svůj přístroj a nalepíš.

Fólii pro svůj palm mám odsud http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=catalog&file=index&cPath=3_30
v PalmHelp shopu se jistě také něco najde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 26. září, 2006 21:43    Předmět: Citovat

No teda nejsem zastáncem cenzury, ale odkaz k nám bych tedy preferoval: http://shop.palmhelp.cz/detail.php?kateg=FOLIE Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: st 27. září, 2006 0:20    Předmět: Citovat

LoL, hlídá si obchody Vysmátý
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 27. září, 2006 0:35    Předmět: Citovat

Mrkající ...obě kolena už mám provrtaný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 27. září, 2006 6:25    Předmět: Citovat

Badel napsal:
No teda nejsem zastáncem cenzury, ale odkaz k nám bych tedy preferoval: http://shop.palmhelp.cz/detail.php?kateg=FOLIE Radostný

Rozhodně jsem to nedal schválně, pouze proto, že Brando jsem onehdy v palmhelp eshopu nenašel, tudíž jsem se musel podívat jinde Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miko3891
nováček
nováček


Registrace: 8.8. 2006
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st 27. září, 2006 8:03    Předmět: Citovat

Original na TX som nasiel iba jednu foliu :
( ADPO - SCREEN WARD PRO TX )
Kedze pri vystrihovani folie dodavanej k PALMu som si vsimol ze kazdy model ma inu velkost displeja.

Je nejaky model PALMu z ktoreho by folia sedela aj na TX.
Napriklad T5 alebo LifeDrive?
( Stacilo ju iba zmensit, alebo ina mala uprava )

Lobo pri popise folie nieje udavany jej rozmer,ale iba na aky model je upravena. Ja by som ocenil aj rozmery v mm. Tak by sa rozsirila ponuka, s ktorych by som si mohol vybrat. Nápad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 27. září, 2006 8:33    Předmět: Citovat

Na TX lze bez problémů použít i jakoukoliv fólii určenou pro LifeDrive nebo T5. Existuje zde ale jeden malý rozdíl a to sice v tom, že zatímco TX má spodní okraje displeje zakulacené, zbylé dva jmenované palmy je mají hranaté. V praxi to ale není žádný problém, stačí malé zastřihnutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412