Fórum - Zobrazit téma - Doporučte klávesnici pro E2 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Doporučte klávesnici pro E2
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 17. říjen, 2007 17:38    Předmět: Citovat

Až budeš objednávat stovky kusů od jedný položky, tak budeš těžko tvrdit, že se jedná o dárek. A to dopravný za dolar, to určitě není běžná cena z USA... Navíc se někdy připlácí i za věci, o kterých běžný smrtelník nemá ponětí (pojištění zásilky, mimo cla celní poplatky, FORM A, prohlášení o shodě, ...).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 17. říjen, 2007 17:41    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Až budeš objednávat stovky kusů od jedný položky, tak budeš těžko tvrdit, že se jedná o dárek. A to dopravný za dolar, to určitě není běžná cena z USA... Navíc se někdy připlácí i za věci, o kterých běžný smrtelník nemá ponětí (pojištění zásilky, mimo cla celní poplatky, FORM A, prohlášení o shodě, ...).

Jistě, stovky kusů ne. A o tom jsem také nemluvil. Dotaz byl na belkin klávesnici a dle toho co napsal jsem usoudil, že to chce akorát pro sebe - 1ks.
Nikdy jsem si nic v tomto množství neobjednával, nevím tudíž nic o prohlášeních o shodě, apod.
edit: baterie k notebooku mi přišla v krabici cca 20x5. Poštovné zde http://www.usps.com/business/shippingtools/shippingproducts.htm?from=home&page=shippingproductsservices
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 17. říjen, 2007 17:46    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
Jistě, stovky kusů ne. A o tom jsem také nemluvil. Dotaz byl na belkin klávesnici a dle toho co napsal jsem usoudil, že to chce akorát pro sebe - 1ks.


Já reagoval na to, že přepočítávat ceny v dolarech na koruny je dost často prostě nesmysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 18. říjen, 2007 19:03    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
Badel napsal:
Až budeš objednávat stovky kusů od jedný položky, tak budeš těžko tvrdit, že se jedná o dárek. A to dopravný za dolar, to určitě není běžná cena z USA... Navíc se někdy připlácí i za věci, o kterých běžný smrtelník nemá ponětí (pojištění zásilky, mimo cla celní poplatky, FORM A, prohlášení o shodě, ...).

Jistě, stovky kusů ne. A o tom jsem také nemluvil. Dotaz byl na belkin klávesnici a dle toho co napsal jsem usoudil, že to chce akorát pro sebe - 1ks.


Komentovals cenu uvedenou v obchodě, takže obhajovat to tím že při indivindi zásilce pokoutní cestou jsou jiný náklady je docela dost blábol Radostný
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt 18. říjen, 2007 20:47    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:


Komentovals cenu uvedenou v obchodě, takže obhajovat to tím že při indivindi zásilce pokoutní cestou jsou jiný náklady je docela dost blábol Radostný


Nekomentoval jsem cenu klávesnice jako takové v dotyčném obchodě. Pouze jsem narazil na CLO a případně poštovné/balné. Ale proč pokoutně? Třeba amazon.com je snad to nejznámější co existuje na poli e-shopů. Při objednávce jim můžeš nechat vzkaz. Když mi tady v ČR jednou dali CLO na studijní pomůcku, příště jsem do amazonu napsal, aby to uvedli jako dárek. Už se v tom neorientuju, ale ještě v roce 2000 jsem nemusel platit nic, co bylo třeba pro studium a nebo tak.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 19. říjen, 2007 8:29    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
masoxCZ napsal:


Komentovals cenu uvedenou v obchodě, takže obhajovat to tím že při indivindi zásilce pokoutní cestou jsou jiný náklady je docela dost blábol Radostný


Nekomentoval jsem cenu klávesnice jako takové v dotyčném obchodě. Pouze jsem narazil na CLO a případně poštovné/balné. Ale proč pokoutně? Třeba amazon.com je snad to nejznámější co existuje na poli e-shopů. Při objednávce jim můžeš nechat vzkaz. Když mi tady v ČR jednou dali CLO na studijní pomůcku, příště jsem do amazonu napsal, aby to uvedli jako dárek. Už se v tom neorientuju, ale ještě v roce 2000 jsem nemusel platit nic, co bylo třeba pro studium a nebo tak.


Takže jsi i po krámě požadoval zaslání pokoutní (ve smyslu v rozporu s platnou legislativou) cestou. Pokud existují úlevy na studijní pomůcky, měl jsi spolu s doložením splnění zákonných podmínek využít těch, nikoli krátit clo a daně. Ať to napíšeš jak chceš, dopustil ses dokonce i při individuálním dovozu protizákonného jednání, což si obchodník nemůže dovolit.
Co nechápeš na tom, že obchodník musí dodržovat platnou zákonnou úpravu, odvádět všechny zákonem stanovené odvody a poplatky, a že si to při objemech objednávek odpovídajících fungujícímu podniku nemůže lajsnout obcházet? Argumentace "já jsem si koupil jeden kus a prodejce jsem požádal, aby mi pomohl se dopustit protizákonného jednání a tak jsem ušetřil a obchodník tedy nehorázně rejžuje" je totálně mimo mísu, ať už salátovou nebo úplně jinou.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Příslušenství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412