Fórum - Zobrazit téma - Co pěkného čtete nebo jste nedávno na svém PDA přečetli? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Co pěkného čtete nebo jste nedávno na svém PDA přečetli?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Ostatní software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: ne 06. květen, 2007 23:15    Předmět: Citovat

Vlasta napsal:
Mně se nedávno podařilo sehnat komplet Juliuse Verna, takže se vracím do dětství a také mam co číst až do důchodu. Vysmátý


Verna bych prosil, jestli by šlo poslat na tom.tichy@email.cz

dík moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
esperka
nováček
nováček


Registrace: 27.11. 2005
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po 07. květen, 2007 17:45    Předmět: Re: Co pěkného čtete nebo jste nedávno na svém PDA přečetli? Citovat

chaoos napsal:
Jaké .PDB skvosty ukrývá vaše virtuální kniho-na?


Osobně se mi poslední dobou moc líbila knížka od Johna Wyndhama - Den Trifidů. Tu můžu jen doporučit.

Moc zajímavé (i když jsou to asi knihy určené spíše jen pro fandy SW) pro mě byly knihy od Timothy Zahna na téma Star Wars - 1-Dědic impéria, 2-Temná síla na vzestupu, 3-Poslední povel. Tyhle knížky jsou považovány za pokračování známé sextalogie.

Kdyby si to někdo vzal k srdci a natočil podle toho filmy, tak bych se vůbec nezlobil Překvapený)) Protože je to úplně nehorázný a svou promyšleností se v klidu může srovnávat se známými příběhy. Pro mě osobně je i překonává Překvapený)) Takže taky moc doporučuju Radostný


Ze SW knížek je (podle mě) nejlepší Štěpný bod. Takové pěkně temné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tomaspavlik
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: po 07. květen, 2007 18:14    Předmět: Citovat

Ja ctu tedka trestni zakon a prestupkovy zakon, moc fajn cteni Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
Jack
nováček
nováček


Registrace: 21.2. 2005
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út 08. květen, 2007 22:49    Předmět: Citovat

Badel napsal:
...teda to mě překvapuje - tady snad nikdo nečte knížky na palmu? Nesouhlas


Já čtu kupříkladu skoro jen na palmu. Na klasiku (vzabu a papír) nemám prostě čas. Louskám romány, historii, faktografii. Sosám odkud jen se dá, mám tak nacucnutý asi tři možné (VDC je prostě a jasnbě popsal) ....., ale abych odpověděl na otázku....naposledy jsem přečetl "Lovce diamantů" od sqelého Wilbura Smitha, teď od něj louskám "Tvrdší než diamant", sháním od něj jeho nejslavnější "Řeku bohů". Nejsem příznivcem Sci-Fi, ale mám celou možnou od Ericha von Dänikena. Jinak souhlas s Badelem - Dějiny jezuitů jsou na čtení příšerné, několikrát jsem u toho usnul. Jinak nevím odkud předchůdce stáhnul Trestní zákon a zákon o přestupcích, ale pokud z www.palmknihy.cz, tak upozorňuji, že jsou riadně archaické. Já osobně disponuji nejnovějšími verzemi zákonů. Doporučuji pro oddech a velmi upřímný úsměv (velmi povedené vzpomínky na dětství): Sempe-Gosciny "Mikulášovy prázdniny"...... Nachystaného mám na brzké přečtení již v treu: Milana kun***, Gabriela Marqueze Garciu, Williama Styrona a F.M. Dostojevského...tak tak na úvod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hrabuvka
nováček
nováček


Registrace: 11.11. 2005
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: st 09. květen, 2007 9:22    Předmět: Citovat

Já můžu doporučit například:
Cestopisy:
Jana Burian: Cokoli o Dánsku nebo Sága o cestě na Island
Hanzelka-Zikmund: Afrika snů a skutečností

Humor:
Fallet Rene: Zelňačka
Durrell Gerald: Vdáváme matku a jine povidky

Klasika:
Marguez: Kronika ohlášené smrti

A z dětské:
Ransome Arthur-Trosečníci z vlaštovky
Jan Vávra - O loupeživém hraběti Habartu Lopatovi
Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: st 09. květen, 2007 23:09    Předmět: Citovat

Zrovna mám rozečteného Forresta Gumpa. Na Palmu jsem mimo jiné přelouskal komplet Prattcheta.

A vzhledem k miminu, sháním Špalíček veršů a pohádek od Hrantiška Hrubína - ale kompletní verzi, nikoli jen Malý špalíček, jde mi hlavně o říkadla a pohádky jako je třeba O veliké řepě, Paleček a jeho kamarádi, ...

Kdyby se náhodou u někoho našel, tak dejte pls vědět Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hrabuvka
nováček
nováček


Registrace: 11.11. 2005
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: čt 10. květen, 2007 7:00    Předmět: Citovat

tomt napsal:
Zrovna mám rozečteného Forresta Gumpa. Na Palmu jsem mimo jiné přelouskal komplet Prattcheta.

A vzhledem k miminu, sháním Špalíček veršů a pohádek od Hrantiška Hrubína - ale kompletní verzi, nikoli jen Malý špalíček, jde mi hlavně o říkadla a pohádky jako je třeba O veliké řepě, Paleček a jeho kamarádi, ...

Kdyby se náhodou u někoho našel, tak dejte pls vědět Radostný


tak palečka a spol. mám jen od němcové, ale přebásněné hrubínem bych si taky prosil jestli je někdo má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 11. květen, 2007 12:20    Předmět: Citovat

Můžu vřele doporučit:
Ray Bradbury - Z prachu zrození, Marťanská kronika
Ludvík Souček - Blázni z Hepteridy, Cesta slepých ptáků, Runa Rider, Sluneční jezero (doporučuju číst v tomto pořadí, i když Blázni jsou čistá fikce a odehrávají se v daleké budoucnosti; Cesta, Runa a Jezero jsou trilogie)
Robert Graves - Já, Claudius a Claudius - Bůh a jeho žena Messalina
Douglas Adams - Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho, Dlouhý temný čas svačiny duše (volně navazují, číst v tomto pořadí Radostný ), Vesmírná loď Titanik
Frederick Forsyth - Avenger (v cs jako Mstitel)
Patrick Robinson - Nimitz Class, HMS Unseen (doporučuju číst v originále)
Dick Clancy - Hon na Rudý Říjen, Executive orders

A jako klasické perly:
Ernest Hemingway - Stařec a moře
Mistr Sun - O válečném umění
Nicolo Macchiavelli - Jak vládnout
George Orwell - 1984, Zvířecí farma (Hold Katalánsku nic moc)
Antoine de St.Exupery - Malý princ (Citadelu mám taky, ale moc dobře se to nečte)

A sháním:
elektronickou verzi Hakaguri, cesta samuraje (papírovou jsem měl a už asi dva roky ji nemůžu najít)
Bushido - duch Japonska
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne 14. říjen, 2007 21:08    Předmět: Citovat

Válka hraček,Oheň,Titanic,Čtvrtá říše,Zíkony silnějšího......vsecko z palmknihy a hodne doporucuji.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
hrabuvka
nováček
nováček


Registrace: 11.11. 2005
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: pá 23. listopad, 2007 6:21    Předmět: Citovat

Na otázku z jiného vlákna "K čemu používáte Palmíka??" ve většině odpovědí zaznělo "také na čtení" a proto malý tip na knihu plnou humoru od Geralda Durrella - Růženka je z příbuzenstva. Včera jsem si ji přečetl a je skvělá Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá 23. listopad, 2007 7:05    Předmět: Citovat

Fockewulfik napsal:
Válka hraček,Oheň,Titanic,Čtvrtá říše,Zíkony silnějšího......vsecko z palmknihy a hodne doporucuji.....

Omlouvám se za překlep-Zákony silnějšího Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
Lad
nováček
nováček


Registrace: 17.5. 2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: ne 25. listopad, 2007 19:10    Předmět: Citovat

Převážně sci-fi, teď louskám celého Heinleina
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 26. listopad, 2007 17:34    Předmět: Citovat

Kromě toho že teď čtu na papíře Reaganovy deníky (velice poučné, do kolen mě dostala třeba hláška "CIA náš člověk v Havaně sdělil, že z Vás má Fidel strach, pane prezidente ... Hm, sice si myslím že k tomu nemá důvod, ale vynasnažím se ho nezklamat") a "Fotografickou bibli" (must-read, jen už se blbě shání, já ji dostal ve výprodeji za 2 kila) mám v Palmovi ještě rozečteného Junga - Totem a Tabu (velice zajímavé, rozebírá původ a fungování totemismu, původ mystických a náboženských systémů, principy fungování tabu a jejich vztah k lidské psychice). A ještě bych doporučil od tuším Edwarda Johnsona "Historie anglického národa" (vývoj od prapůvodního osídlení až do dneška, vývoj ekonomických systémů, vztahy se zbytkem Evropy a vliv na vývoj kontinentu).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Ostatní software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412