Fórum - Zobrazit téma - Dnešní platformy - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dnešní platformy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Offtopic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: pá 19. červenec, 2013 1:05    Předmět: Dnešní platformy Citovat

Zdravím vás všechny. Tímto se snažím to tu alespoň trošku oživit,i když už Palmista nejsem dlouho.

Nýbrž i tak rád občas zavzpomínám na staré dobré časy,kdy tyhle mašinky jely o stošest.

Proto se tak nějak chci za tu dobu ohlédnout né-li rozebrat co i po těch letech je prioritou,jaká platforma dneška je podobná a co naopak postrádá.

Sám jsem z Palmu přešel na Windows Mobile,WebOS,pak IOS a nakonec Android. Tak nějak bych to shrnul s tím že nejvíc mě asi naplňuje teď Android,i když ten multitasking mě dost vadí.

Nicméně sleduju i zmínky o systému od Samsungu viz. Tizen anebo Firefox OS od Mozilly.

Ale zpět k věci. Co dle vás? Co je nejlepší? Vím že každý má jiné požadavky ale zajímají mě vaše názory.

Možná jsem vás po takhle dlouhé době zaskočil. Nicméně ať to tu není tak mrtvé.
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: pá 19. červenec, 2013 1:08    Předmět: Citovat

Já od moderního systému vyžaduju hlavně multitasking a multimédia,propracované cloud technologie.Proto jsem nějak u toho Androidu zůstal.
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 19. červenec, 2013 1:12    Předmět: Citovat

Tak já jedu na třech platformách naráz Radostný

1) Na telefonování HP Pre 3 s webOS. Zatím spokojenost, ale až Apple uvolní iOS 7, moc důvodů nepřejít nezbude.
2) Na organizaci času, na správu kontaktů (to už jde ale ztuha) a na několik osvědčených aplikací Palm TX (zatím se mi jej fakt nechce opouštět, ale ten čas se také blíží).
3) Na tablet iPad mini (vyhovuje mi překvapivě hodně).

Android jsem zkoušel, ale nějak jsem si na něj nezvykl. Navíc věřím tomu, že budoucnost má především ten, kdo nejvíc vydělává. Podle této nemilosrdné logiky je to jednoznačně Apple.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 19. červenec, 2013 8:04    Předmět: Citovat

Zatím mi slouží Pre3 a nedám na něj dopustit. Nový IOS dost připomíná webOS, líbil by se mi. Nicméně po osobní zkušenosti s WP8 a cenou Lumie 520 dost uvažuji právě o její koupi. Nikdy bych nečekal že mě něco od Microsoftu nadchne Radostný asi má povaha že jsem vždy proti proudu světa...
Další důvod by byl, chtěl bych i vyvíjet app, kde pro WP8 je velký prostor. Android mě verze od verze víc zklamává a nechápu ten směr vývoje.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 20. červenec, 2013 15:10    Předmět: Odpoved Citovat

No treba ja presel na zde zatim nezminovanou platformu Blackberry. Pro me je prioritou PIM synchronizovane pres USB s pocitacem. Cokoliv bez tohoto je pro me nepouzitelne. Navic na muj stary BB9000 je perfektni dostupnost a cena nahradnich dilu. V ebay kupuji bezne LCD za 10, ramecek za 6, trackbal za 3 dolary. Bohuzel SW je opravdu bida.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: so 20. červenec, 2013 17:36    Předmět: Citovat

Až vyplivne Treo, bude to BlackBerry Q10 nebo Q5. Jinou alternativu nevidím, protože se prostě neobejdu bez klávesnice, a podpora i androidích aplikací by mohla způsobit, že i se software to nebude takový opruz jako na současné verzi systému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubra
nováček
nováček


Registrace: 22.2. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 21. červenec, 2013 14:16    Předmět: Citovat

Na internet mám sice android, ale telefonuji stále s treem 650. Na ničem jiném ani neumím napsat sms. Ještě že jsem si udělal zásobu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: ne 21. červenec, 2013 14:42    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Tak já jedu na třech platformách naráz Radostný

1) Na telefonování HP Pre 3 s webOS. Zatím spokojenost, ale až Apple uvolní iOS 7, moc důvodů nepřejít nezbude.
2) Na organizaci času, na správu kontaktů (to už jde ale ztuha) a na několik osvědčených aplikací Palm TX (zatím se mi jej fakt nechce opouštět, ale ten čas se také blíží).
3) Na tablet iPad mini (vyhovuje mi překvapivě hodně).

Android jsem zkoušel, ale nějak jsem si na něj nezvykl. Navíc věřím tomu, že budoucnost má především ten, kdo nejvíc vydělává. Podle této nemilosrdné logiky je to jednoznačně Apple.


U nás to s Applem není zas tak horký,spíš tu frčí Android.
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: ne 21. červenec, 2013 14:50    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
Zatím mi slouží Pre3 a nedám na něj dopustit. Nový IOS dost připomíná webOS, líbil by se mi. Nicméně po osobní zkušenosti s WP8 a cenou Lumie 520 dost uvažuji právě o její koupi. Nikdy bych nečekal že mě něco od Microsoftu nadchne Radostný asi má povaha že jsem vždy proti proudu světa...
Další důvod by byl, chtěl bych i vyvíjet app, kde pro WP8 je velký prostor. Android mě verze od verze víc zklamává a nechápu ten směr vývoje.


Mě na Windows nejvíc mrzí že už nejsou co byly. Platforma se tak nějak potácí mezi tím co dělat a co ne. Jinak po vyskouseni Windows 8 musím říct že se mi moc nelíbí. Ovládání systému a všeho je omezenější (ve smyslu zjednodušit vše). To takové sedmičky byly dobrý krok. Docela fandím Androidu, že by do budoucna mohl být i na desktopech.
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: ne 21. červenec, 2013 14:58    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
Zatím mi slouží Pre3 a nedám na něj dopustit. Nový IOS dost připomíná webOS, líbil by se mi. Nicméně po osobní zkušenosti s WP8 a cenou Lumie 520 dost uvažuji právě o její koupi. Nikdy bych nečekal že mě něco od Microsoftu nadchne Radostný asi má povaha že jsem vždy proti proudu světa...
Další důvod by byl, chtěl bych i vyvíjet app, kde pro WP8 je velký prostor. Android mě verze od verze víc zklamává a nechápu ten směr vývoje.


Android je hlavně na multimédia.Navíc je u každé verze vidět co nově podporuje a co se změnilo. To je dle mě velký plus.Uživatelska podpora Googlu je taky na vysoké úrovni. Další věcí,je integrace cloudu ,sdílení dat na velké úrovni. Synchronizace dat,schůzek,kalendáře je něco co sem předtím v životě neviděl.

Prostě pár kliknutí a je to. Ne jako dříve kdy všude byly hrozný problémy nebo to bylo neuplný atd.
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: ne 21. červenec, 2013 15:02    Předmět: Citovat

cubra napsal:
Na internet mám sice android, ale telefonuji stále s treem 650. Na ničem jiném ani neumím napsat sms. Ještě že jsem si udělal zásobu.


Ještě mám doma dva skoro nové displeje pro T 650, a skoro nový kryt.
Kupoval jsem tady na Palmhelpu.

Kdyby měl někdo zájem, za pár korun nechám.
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: ne 21. červenec, 2013 15:04    Předmět: Re: Odpoved Citovat

nox napsal:
No treba ja presel na zde zatim nezminovanou platformu Blackberry. Pro me je prioritou PIM synchronizovane pres USB s pocitacem. Cokoliv bez tohoto je pro me nepouzitelne. Navic na muj stary BB9000 je perfektni dostupnost a cena nahradnich dilu. V ebay kupuji bezne LCD za 10, ramecek za 6, trackbal za 3 dolary. Bohuzel SW je opravdu bida.


Tak Blackberry sem ještě neměl. O těchto mašinkách nic nevim. A proč bída?
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: ne 21. červenec, 2013 16:01    Předmět: Citovat

Některý software prostě není. A když je, tak šíleně drahý. Zapomeň na free život jako u Palmu. To je taky důvod, proč jsem nikam nepřešel a stále používám Treo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 21. červenec, 2013 18:56    Předmět: Odpoved Citovat

DanteMC: Potrebuji v podstate jen 2 aplikace - Opening Hours a TiBR. Prvni neni na BB vubec, u druhe jsou jen neergonomicke nahrazky. Ikdyz zase jsem nasel free program pro komplexni nastaveni notifikacni LED.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: po 22. červenec, 2013 0:10    Předmět: Citovat

V jádru v dnešní době už podpora Palm aplikací už není,divil bych se kdyby aplikace ještě někdo prodával. Třeba se mýlím.

Podle mě by jste mohli mít Styletap na Androidu (emulator) a měli by jste klid.

Co se týče BB vůbec nevím,ale někdo tu psal něco o kompatibilitě Android aplikací. Přijde mi divný ,že nejsou pro tyhle aplikace alternativy jak pod Androidem tak IOS.

Navíc zas musim pripustit že dnešní aplikace mají ohromný nároky na paměť,úložiště a tak dále. Na jednu stranu máte pravdu.
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: po 22. červenec, 2013 13:13    Předmět: Odpoved Citovat

DanteMC: Kompatibilitu, resp. emulaci Androidu ma az BB OS 10. Stare BB nemaji nic takoveho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Offtopic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412