Fórum - Zobrazit téma - Zire21 digitizer - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zire21 digitizer

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2012 9:55    Předmět: Zire21 digitizer Citovat

Zdravím po dlouhé době mlčení.
Včera se mi za odnos dostalo Palmu Zire 21. Už mám ve sbírce Palmů až kam, ale každý další beztak vítám, takže bych ho chtěl dát dohromady. Baterii jsem oživil připojením do stojánkové nabíječky určené pro LiIon baterie z vysílaček, ovšem po jejím vrácení do Palmu jsem zjistil, že je totálně mrtvý touchscreen.

Na ebay jsem sice našel digitizer pro Zire 21, ale podle fotky vypadá jinak (má jinde vývody) a navíc tady mám pocit, že je digitizer a LCD dost neoddělitelné.

Čili moje otázka zní - je digitizér vyměnitelný v domácích podmínkách? Případně - kolik by stála výměna v PalmHelp servisu? Nebude to pro mě nikdy zařízení natolik zásadní abych do toho chtěl vrazit moc peněz, spíš je to sbírková věc, ale i ty mám rád funkční...
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2012 13:25    Předmět: Citovat

No ani se neptej, tyhle starý modely už jsou u nás neopravitelný, protože došly díly a posílat to do UK by byla šílenost. To si radši vyber nějaký repasovaný palm (TX) z PalmShopu.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2012 14:12    Předmět: Citovat

Mám funkční Centro, T|X, T3, T1 a další ještě s Dragonballem. Čili mi šlo spíš o radu, jak to doma opravit. Digitizér na ebay je za cca 11USD, jen mě zajímá jestli a jak jde svépomocí oddělat digitizer od displeje...
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2012 16:13    Předmět: Citovat

Oddělat by to jít mělo, i když teď si na provedení u tohohle modelu nevzpomínám, byl v ČR strašně málo rozšířenej. Ta amatérsky prováděná výměna ale často nedopadá dobře. No nechci tě podceňovat, ale už takových pokusů hodně skončilo u nás v servisu...
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: po 23. duben, 2012 18:07    Předmět: Citovat

Asi jsem haluzák, protože jsem digitizer vyměnil (Uznávám, na T|X to může být snadnější) bez potíží sám.

Ale třeba na Zire 31 je digitizer s displejem spojený v jeden kovový celek, tam bych si to asi nelajznul. I když...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: čt 26. duben, 2012 12:27    Předmět: Citovat

Hlavně bacha až budete někdy demontovat skleněný digitizér pryč, tak se při podebírání např. šroubovákem rozletí na střepy (aspoň mi jich několik uletělo různými směry). Zdraví především Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412