Fórum - Zobrazit téma - Jak dál? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jak dál?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Offtopic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út 17. duben, 2012 15:53    Předmět: Jak dál? Citovat

Zvažuju pořízení nového komunikačního zařízení ale nemůžu se rozhodnout co pořídit. Stávající Nokia E71 dosluhuje (zasekávání OS, samovolné vypínání rádiové části) a je čas pomalu hledat náhradu. Co byste v současné době vybrali?

Pár - pro mě důležitých bodů:

- telefon musí být z kategorie pracovních
- telefon musí mimo cloud umožňovat lokální zálohování na PC (a obnovuju z něj)
- cokoliv co má Android nechci
- BlackBerry by bylo OK, ale nejistá budoucnost platformy + bych si musel připlatit za - pro mně důležitou - navigaci, což se mi moc nechce (nemám rád externí navigace, nejlepší je to mít v telefonu a v autě vozit jen nabíjecí CL kablík)
- iPhone - super ovládání, dobré focení, ale moc se na tom nedá pracovat, vadí mi některé omezení iOS a musel bych připlácet cca 2tis Kč za navigaci
- Nokia Lumia 800/900 - pěkný kus hardwaru ale před koupí mně znepokojuje nejistá budoucnost WP7.5, navíc existuje velmi málo aplikací. Velké plus vidím kvalitní navi zdarma.
- PalmOS - pokud bych pořídil Centro, měl bych super pracovní nástroj ale zase bych ztratil veškeré spojení se světem, protože na PalmOS neexistuje vyspělý prohlížeč ani emailový klient, o dalších online aplikacích nemluvě... Smutný Navíc bych musel přikoupit externí GPS modul a použít staré, TomTom6 mapy k navigaci
- Windows Mobile 6.x - přístroje jsou dneska za směšné ceny, ale vesměs jsou dostupné jen zastaralé aplikace, samotný OS je navíc pomalý
- Nokia E6 nebo E7 - Symbian Belle je stále použitelný, aplikací je poměrně dostatek, dá se na tom pracovat, navigace zdarma velké plus.
- HP Pre3 - taky favorit, ale neexistuje na něj použitelná navigace (aspoň o tom nevím) a samotná platforma má nejistou budoucnost, popřípadě ji čeká velmi vlažný rozvoj.

Resumé:
Rozum mi radí pořídit něco se Symbianem Belle (navi+práce), srdce říká iPhone (konzumace obsahu na velmi vysoké úrovni, pracovat se na tom ale skoro nedá - mám iPod Touch 4G, což je v podstatě iPhone bez GSM části a vesměs s tím jen surfuju, čtu knížky nebo poslouchám muziku - cokoliv víc je na tom utrpení), zvědavost říká Nokii Lumii (navi+práce+integrace se SkyDrive/Live službami, které poslední dobou hojně používám), zkušenost mi radí nepořizovat PalmOS a Win Mobile (měl jsem již T750 i T680). Zbytek platforem mě nějak více neoslovuje.

Co byste vybrali vy a proč?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 17. duben, 2012 18:57    Předmět: Citovat

Kdybych nebyl zatížen dosavadní palmovskou anabází, asi bych šel do iOS. Je to sice paradoxně nejhorší varianta z hlediska praktické použitelnosti (jak sám píšeš), ale Apple je teď tak rozjetej vlak, že tahle platforma má patrně největší budoucnost. Ale jinak zcela sdílím tvoji bezradnost. Na trhu nějak neexistuje to správné řešení. Nejlepší by bylo, kdyby se rozjel vývoj Open webOS a kdyby vznikaly nějaké pěkné přístroje. Ale to je realistické jen za předpokladu, že by Google se svým Androidem prohrál v patentových válkách, což se mi nejeví moc pravděpodobné.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út 17. duben, 2012 19:13    Předmět: Citovat

Ano, webOS má výborný technologický potenciál a to je důvod, proč jsem napsal že ho čeká nejspíš jen vlažný vývoj - open source komunita tomu nedokáže dát vizi a směr. Skoro začínám uvažovat nad tím, že pořídím tu nejhloupější Nokii s navigací + nějaký "solid" Palm ve stylu m515 na práci Rozpačitý Popřípadě prvního Tungstena... Ach, nikdy bych nepomyslel (hlavně v zlatých Palmích časech 2000 - 2005), že si v roce 2012 nebudu moct vybrat každodenního pomocníka z důvodů neschopností jednotlivých platforem Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: út 17. duben, 2012 20:30    Předmět: Odpoved Citovat

Hele jsme na tom priblizne stejne, taky uz nemam co vybrat. Napadaji me jen 2 dalsi reseni:

1. Nokie 3310 a papirovy diar. Moc ta kombinaci sice neumi, ale zase jen to bez rizik a bez zbytecnych starosti. Plus scaner na zalohovani.
2. Sehnat prachy a vyrabet si neco sam. Bohuzel pokud nejsi Kellner, nemas narok. Tahle variante se nejvic libi me.

Jinak souhlasim. Z prvnich palmu jsem byl nadsen, jak slaby HW umi kdeco. Dneska to ma vykon serveru a neumi to temer nic, jen buzerovat uzivatele.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 17. duben, 2012 20:48    Předmět: Citovat

Pre3 a na navigaci Navit. Jestli ti tedy stačí to, že tě to dovede do cíle bez ostatních méně používaných funkcí a mapové podklady openstreetmaps jsou podle mě to nejlepší co může být, kam se hrabou navteq a teleatlas.. a platí to i v cizině, jediné openstreetmaps mi ukázaly cestu na Korfu okolo Kerkiry Radostný
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: čt 19. duben, 2012 11:02    Předmět: Blackberry Citovat

K Blackberry bych jen doplnil, že samozřejmě všechny aktuálně prodávané pracovní modely mají GPS v sobě, obsahují standardně navigaci přímo od BB, která je u nás velmi dobře funkční, ale bohužel nemluví. Při svém čtvrtročním experimentu s BB jsem to řešil navigací Waze, která šla skvěle včetně onoho mluvení. Doporučil jsem ji kolegyni ve firmě, která má služební BB a už víc než půl roku je spokojena.
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: čt 19. duben, 2012 11:07    Předmět: iOS Citovat

A ještě jedna věc - právě to že mám rok a půl iPod Touch mě přesvědčilo při nedávném výběru telefonu, že iOS ne. Použitelný telefon pro mě znamená použitelnou klávesnici a použitelnou databázi i přes veškerou snahu jsem tohle nikde jinde než na Androidu nenašel. Takže sice nesnáším jeho javové vnitřnosti, nesnáším že neumí věci co Palm uměl snad vždy, ale mám ho od zhruba Vánoc a žiju.
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 19. duben, 2012 15:47    Předmět: Odpoved Citovat

Kdyz uz jsme u toho BB, neni tu nekdo kdo mu poradne rozumi? Potreboval bych poradit s par vecma a na diskuzich nikdo nereaguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: čt 19. duben, 2012 15:51    Předmět: Citovat

Ten Navit funguje jako offline navigace?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: čt 19. duben, 2012 19:35    Předmět: Citovat

Ahoj a ach jo. Toto tema...tedy jako novy mobil resim uz asi rok. Momentalne jsem na Centru a modlim se, at mi jeste aspon par let vydrzi. Kdyby nekdo narouboval na Centro Wifi a byl by lepsi prohlizec, tak ten telefon je jasna volba vzdy. Ach jo, az nekdo najdete jasneho nastupce, dejte mi prosim vedet (hardwarova qwerty klavesnice podminkou)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: čt 19. duben, 2012 19:49    Předmět: Citovat

Někde jsem četl že PalmOS technologicky neumožňuje obhospodařovat tři bezdráty naráz (GSM, WiFi, Bluetooth). Nevím co je na tom pravdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: čt 19. duben, 2012 20:13    Předmět: Citovat

To nevim, ale je to mozne. Kamarad mi zase rikal, ze Wi-fi musi podporovat (pripojeni) zakladni deska a pokud ta to nepodporuje, uz to tam nejde dodelat. Ale uprimne tomu moc nerozumim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: čt 19. duben, 2012 20:14    Předmět: Citovat

U Palmu existuje WiFi SD karta (mám ji doma) a na T5 funguje OK (i když nepodporuje WPA/WPA2). Na Treu jsem ji ale nikdy nezkoušel, takže mé tvrzení nemůžu potvrdit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: čt 19. duben, 2012 20:34    Předmět: Citovat

aha, to by muj problem vyresilo (prohlizec preziji). Zkusim nekde najit kartu pro MicroSD pro Centro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: čt 19. duben, 2012 20:55    Předmět: Citovat

zatim jsem nasel 2 vyrobce
http://www.amazon.com/SPECTEC-Wireless-Networking-Connection-Notebooks/dp/B000BD9PBQ/ref=pd_cp_e_0/177-5186075-8923713
a

Eye-Fi Connect X2 4 GB Class 6 SDHC Wireless Flash Memory Card EYE-FI-4CN

je nejaka sance, ze to na centru rozchodim?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: čt 19. duben, 2012 20:57    Předmět: Citovat

To nikdo nezaručí. Buď hledat a googlovat, nebo to risknout, koupit a vyzkoušet přímo s ovladačem od Palmu. Je ale malá pravděpodobnost, že to bude fungovat (jiný čipset, jiné možnosti zabezpečení atd).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt 19. duben, 2012 22:52    Předmět: Citovat

Jediné, co by na Centru mohlo fungovat, je Enfora Wi-Fi Sled.

Wi-Fi karty jiných výrobců nechodí, protože neexistuje ovladač pro Centro. Ze stejného důvodu nefunguje ani Wi-Fi karta od Palmu na Treu 680 resp. 650.

EDIT: Tak teď jsem to zkoušel a nechodí ani ten Enfora Wi-Fi Sled z důvodu nemožnosti navázání komunikace přes USB port. Na Treu 680 Enfora Wi-Fi Sled funguje.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2012 7:32    Předmět: Citovat

lukee napsal:
Ten Navit funguje jako offline navigace?


Ano, cistokrevna offline, nepotrebuje ani bajt z netu.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Davy
nováček
nováček


Registrace: 14.5. 2005
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so 21. duben, 2012 2:19    Předmět: Citovat

Po dlouhém čase odpovídám. Měl jsem Palm, Treo i Pre. V současné době mám Blackberry. Má své mouchy, některé funkce na které jsem byl zvyklý, stále nemá, ale asi nejlépe naplňuje původní, dnes už asi bohužel zapomenutou, filosofii Palmu. Takže, podle mého názoru, ze všech špatných řešení BB má nejmíň kompromisů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: po 30. duben, 2012 17:12    Předmět: Odpoved Citovat

Davy: Ja tu ted jedno Blackberry mam a silne me zklamalo. I ten blby opakovany budik je horsi nez v hloupem mobilu. Jinak mi odmita instalovat aplikaci z wifi i z kabelu, pry za mam zapnout radio cast, nenapada te co s tim?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Offtopic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412