Fórum - Zobrazit téma - Tak jsem zas Palmista - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Tak jsem zas Palmista
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Offtopic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: út 13. prosinec, 2011 6:16    Předmět: Tak jsem zas Palmista Citovat

Zdravím všechny od té doby co se moje Palm OS mašinka odporoučela jsem Palmy moc nesledoval.

Respektive jsem nedávno na jeden znovu u kamaráda narazil,který se v něm totálně topil.

Odkázal jsem ho zde na forum a tak mě zajímá jak to dopadlo.

Nyní jsem sehnal Centro za 1500 KČ prakticky jako nové nahodilo jsem kupodivu pradávnou zálohu a jede...

Tímto jsem chtěl pozdravit všechny " Zdejší Palmisty" po nějakém čase.

Těším se na spolupráci.
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hupnatyc
nováček
nováček


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: st 14. prosinec, 2011 17:46    Předmět: Citovat

Ahoj starý barde, mám na Tebe hned jednu otázku.Tebou počeštěné Kmeteo přestalo fungovat, po aktualizaci žádná předpověď. Nemáš nějakou radu jak nebo proč? Dík za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: čt 15. prosinec, 2011 3:50    Předmět: Citovat

Předpokládám že je používáno s Hawkovou lokalizací,respektive ho někde v záloze mít budu.

Jakou verzi používáš (ISO, WIN), stroj?

Dle mě by mělo normálně fungovat,ale chybička múže být...

Navíc mám dojem že musíš mít pro počeštění defaultně Němčinu v nastavení Kmetea.

Zkusil bych :

-přehodit jazyk zkusit zda blbne obojí ISO ,WIN

-smazat databáze

-respektive zkusit druhou verzi

- finální možností je odebrat a reinstalovat

-možná taky server ze kterýho program čerpá už nejede,nebo chvíli nešlapal cc. weather.yahoo.com což je ale blbost...

Pokud ani tohle nezabere, tak budu na nervy:)

Nebo že by neshoda aplikací?

Těžko říct.
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hupnatyc
nováček
nováček


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: čt 15. prosinec, 2011 10:20    Předmět: Citovat

Příteli, vše co popisuješ jsem již dávno vyzkoušel.Téměř rok jsem používal Tebou počeštěné kMeteo bez problémů (s lokalizací Redgrep na mém 3.staronovém Treu680).Dokonce jsem ho (kMeteo v rámci řešení problému programu odinstaloval, smazal databáze a nainstaloval originál kMeteo.Vše bez výsledku.Připojení, aktualizace vše proběhne OK a zobrazí se pouze slepá šablona (ač v AJ v originál programu, nebo ČJ v vTebou počeštěném) bez předpovědi. Zdůrazňuji, že přestalo fungovat (aktualizace v kMeteo) ze dne na den bez jakéhokoliv změny nastavení, či instalace nových programů.Ostatní programy na počasí (Weather, 4cast) fungují včetně aktualizací bez problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt 15. prosinec, 2011 11:52    Předmět: Citovat

Ve skutečnosti je problém v tom, že adresa xoap.weather.com přestala fungovat a autor aplikace mezitím vydal novou verzi, kde je adresa xml.weather.com. Konkrétně, poslední verze 0.91 má již opravenou adresu, tj. xml.weather.com. Starší verze 0.9 tam má xoap.weather.com, který již nechodí.

Takže řešení spočívá v instalaci poslední verze kMeteo ze stránek autora: khertan.net - kMeteo.

Tuto verzi používám a vše funguje bez ohledu na lokalizaci.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hupnatyc
nováček
nováček


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: čt 15. prosinec, 2011 15:25    Předmět: Citovat

Děkuji velký guru všech velkých gurů killinghawku, Tvá rada pomohla. Asi před cca měsícem jsem se to snažil Tebou popsanou metodou problém vyřešit, sic nepomohlo, jelikož adresa (na xml.weather.com) ještě asi nebyla opravena. Ještě jednou velké díky. V případě, že by DanteMC chtěl tuto verzi počeštit, tak držím palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá 16. prosinec, 2011 11:12    Předmět: Citovat

Tak teď jsem se díval a i ta verze od Danteho tam má xml.weather.com. K chybě pravděpodobně dochází někde v komunikaci se serverem. Výsledkem je to, že předpověď se občas stáhne a občas zase ne.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hupnatyc
nováček
nováček


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so 17. prosinec, 2011 10:11    Předmět: Citovat

Tak Hawk má opět pravdu. V nadšení jsem se unáhlil. Při aktualizaci kMetea (v.0.91), dojde k načtení někdy napoprvé, někdy napopáté a někdy vůbec.Takže, jak pravil Hawk, asi dochází k chybné komunikaci se serverem.Pokud máte někdo podobné zkušenosti prosím sdělte, abych mohl naprosto vyloučit případné chybné nastavení nabo chybu mého Trea. Zdůrazňuji, že s ostatními všemi možnými servery Treo komunikuje korektně. Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út 20. prosinec, 2011 10:02    Předmět: Citovat

Koukám, že to tady začalo opět ožívat. Když už jsme u těch "nefunkčností", funguje vám normálně YouTube přes Kinoma Player?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: út 20. prosinec, 2011 13:27    Předmět: Odpoved Citovat

lukee: Prosim mrkni se do SZ, chci s tebou domluvit ten dekl a digitizery.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hupnatyc
nováček
nováček


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út 20. prosinec, 2011 17:40    Předmět: Citovat

YouTube přes Kinoma Player mi funguje v pohodě, na rozdíl od kMetea viz výše...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 20. prosinec, 2011 18:02    Předmět: Citovat

Poslední verze kMeteo, která fungovala, byla 0.9. Verze 0.91 nechodí od samého počátku. Proto jsem nejdřív zcela nechápal první dotaz. Sám jsem totiž do poslední chvíle používal verzi 0.9.

A upřímně bych se divil, kdyby Dante zveřejnil něco, co opravdu funguje (viz např. stará verze DBFlushe na Danteho stránkách, která mě opravdu poškozuje).
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hupnatyc
nováček
nováček


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út 20. prosinec, 2011 20:20    Předmět: Citovat

Tak jsem vyzkoušel tyto verze kMetea:
0.8 - update nefunguje
0.9 - update nefunguje
0.91(cz Dante) - nyní 2x načetlo aktualizaci, dále update nefunguje
0.91 - update nefunguje
Verzi 0.91(cz Dante) jsem téměř rok používal bez problémů, přestalo fungovat zničehonic, aniž bych něco nastavoval, instaloval nebo měnil (stejně mi ale asi nebudeš věřit viď Hawku).
Je mi jedno jakou mám verzi, či v jakou mám jazykovou lokalizaci, stačí mi, když mi bude fungovat!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st 21. prosinec, 2011 13:09    Předmět: Citovat

Verzi kMeteo 0.91 jsem zkoušel již v roce 2009. Tedy hned poté, kdy vyšla. A hned jsem ji přestal používat, protože vykazovala výše zmíněné problémy. Proto jsem se vrátil ke starší verzi, která stáhla předpověď vždy napoprvé a kolikrát jsem chtěl.

To není otázka víry. Já totiž vím, že z principu lžete. A divil bych se, kdybyste řekli pravdu.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: st 21. prosinec, 2011 13:35    Předmět: Citovat

Hawk: musí to být tryzna (nebo spíše úchylka?) neustále docházet na toto fórum plné lhářů a připomínat jim to, co už dávno o sobě vědí. Což? Radostný

Nox: máš email ohledně skleněného digitizéru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hupnatyc
nováček
nováček


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: st 21. prosinec, 2011 15:35    Předmět: Citovat

Cestne prohlasuji, ze nejsem clenem zadne spiklenecke skupiny a nemam duvod lhat ani vymyslet si. Potrebuji pouze poradit.Nefunguje mi aktualizace ani na jedne verzi kMetea /viz vyse/ vcetne verze 0.9. Nepotrebuji radu stylem, ze nejaka verze jiz nechodila od zacatku, ale snazim se dopatrat, proc mi ted nechodi aktualizace u zadne verze, kdyz jsem spokojene pouzival predtim /cca rok/ kMeteo bez problemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: čt 22. prosinec, 2011 5:13    Předmět: Citovat

Nevím,omlouvám se za poškozování, Hawku.

Web je bez budoucí aktualizace bohužel,možná v budoucnu.

Mohu Dbflush smazat pokud to tedy vadí.

Nevím jak daleko jsi o té verze pokročil...

Zdravím,Dante.
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt 22. prosinec, 2011 10:01    Předmět: Citovat

Samozřejmě, že to vadí. Prosím tě tímto o smazání z tvých stránek.

Vydal jsem mezitím 5 dalších verzí a odladil mnoho kritických nedostatků včetně zvýšené kompatibility se ZLauncherem.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: čt 22. prosinec, 2011 10:23    Předmět: Citovat

hupnatyc napsal:
Cestne prohlasuji, ze nejsem clenem zadne spiklenecke skupiny a nemam duvod lhat ani vymyslet si. Potrebuji pouze poradit.Nefunguje mi aktualizace ani na jedne verzi kMetea /viz vyse/ vcetne verze 0.9. Nepotrebuji radu stylem, ze nejaka verze jiz nechodila od zacatku, ale snazim se dopatrat, proc mi ted nechodi aktualizace u zadne verze, kdyz jsem spokojene pouzival predtim /cca rok/ kMeteo bez problemu.


Jeste kdyz jsem pouzival palmOS, tak mi taky zniceho nic prestalo kMeteo fungovat. Bylo to zpusobeno zmenou na strane servru ze ktereho predpovedi tahalo. Pomohla az nova verze. To bylo cca 2008? Potom kMeteo fungovalo bez problemu nez bylo nahrazeno AccuWeather na Pre.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: čt 22. prosinec, 2011 19:07    Předmět: Citovat

Zdravim, sice to sem primo nepatri, ale nevite, zda stale nekdo vyvijí programy pro Palm OS? Po zkusenostech s WeobOS a Androidem budu na Palm OS jeste nejaky ten rok. Diky za odpoved.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Offtopic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412