Fórum - Zobrazit téma - opustit palm? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

opustit palm?
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jsaidl
nováček
nováček


Registrace: 14.5. 2009
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 14. červenec, 2011 12:54    Předmět: opustit palm? Citovat

Ahoj, prosím o Vaše zkušenosti. Jsem dost věrný palmista, ale jelikož mě opouští Centro, musím uvažovat o novém telefonu. Mám si pořídit Palm pre? A když tak kde? Můžu ho koupit třeba na německym E-bay a jaký model neklépe? Díky za radu, odpověď a čas co tomu věnujete. Jan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 14. červenec, 2011 18:18    Předmět: Citovat

Nejlépe si počkat na Pre 3. Cokoliv staršího je už dnes mrtvé a HP to určitě nebude dále podporovat.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 15. červenec, 2011 14:20    Předmět: Citovat

Téma "opustit palm" - mě přijde že Palm opustil zákazníky ne? Opravdu jen největší bohémové (čti banda managorů) si mohli dovolit zcela ignorovat nářky uživatelů a téměř bez boje si nechat sebrat velkou část tak hodně zaplněného trhu.

Co teď Nokia v čele s tou nastraženou loutkou zabila MeeGo, tak už není pro mne kam přejít a zůstávám dále na Androidu, kde přibývají konečně i hodně specifické aplikace tak jako tomu bylo dřív na Palmech. V podstatě platformu drží hlavně dostupné aplikace.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: pá 15. červenec, 2011 21:57    Předmět: Citovat

Tak toto tema resim uz asi rok. Zatim ziji na centru a premyslim, jak se rozbije, zda si mam na pamshopmu koupit centro nove (vyrobne tedy nekolik let stary telefon). Kdysi se mi strasne libilo Pixi, ale absence hardwarovych klaves a gesta mne nenadchlo.
Kdyby nekdo vedel o nastupce centra, prosim o radu:
pozadavky
pevna qwerty klavesnice (tj. nevysovna)
dotykovy displej
rychla odezva (programovatelnost hardwarovych tlacitek u Centra je skvela)
dobry kalendar
rozsiritelnost o aplikace.
Diky moc
Jinak centro je skvely telefon a mym potrebam (nejsem na multimedia a internet, ale telefon potrebuji k praci) mi naprosto vyhovuje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: so 16. červenec, 2011 0:50    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
V podstatě platformu drží hlavně dostupné aplikace.

Ja te posedlosti poctem aplikaci nerozumim. Ctvrtina tech aplikaci jsou jenom rozhrani k webovym sluzbam. Kdyz mam dobry browser, tak mi takovou aplikaci nahradi 1 bookmark.
druha ctvrina jsou knizky. Ty mi nahradi Kindle.
Hry nehraju, a v te posledni ctvrtine nebo mozna jenom par procentech jsou skutecne uzitecne aplikace. Nemusim mit 50 prdicich app na iPhonu, staci 2 na webOS.
Na webOS jsem presel z TX hned jak v Nemecku uvolnili Pre. Predtim jsem si ale zjistil, jestli existuji nahrady za aplikace ktere jsem pouzival pod Palm OS. Az na DocsToGo jsem nahrady nasel, a tak jsem do toho sel. Byla to velika zmena, hodne veci se mi na zacatku nelibilo, ale ted nelituju.
Takze moje rada pro vsechny co jim odchazi Centro Treo nebo TX: prozkoumejte App Catalog jestli tam najdete nahradu za programy co pouzivate, a kdyz jo, pockejte na Pre3
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 16. červenec, 2011 11:30    Předmět: Posedlost Citovat

jkf: Jde o to, ze ty sice pro konkretni vec potrebujes 1 program, ovsem bude ti vyhovovat jen jeden z 20-ti. Takze pokud na danou platformu existuji 2 nebo 3, asi si nevyberes. A kazdy ma jine pozadavky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 17. červenec, 2011 1:27    Předmět: Citovat

Nedostatek kvalitních aplikací je reálný problém a obávám se, že jen tak nebude vyřešen. Z toho důvodu budu ještě hodně dlouho spolu s Pre používat i Palm TX a občas žel i Centro (RecorderX). Mohu jmenovat namátkou jen tyto nepřekonatelné aplikace: DateBk 6, SuperNames, SuperMemo, SplashID, Bible+, Bonsai, PicoTrak, (TextPlus), ... Ano, k některým existují alternativy, ale rozhodně ne srovnatelné. Snad kromě mailu, webového prohlížeče a vlastně všeho, co vyžaduje online komunikaci, nabízí Palm OS lepší řešení. webOS je velmi sympatická platforma, žel AppCatalog je jeho Achillovou patou.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: ne 17. červenec, 2011 10:03    Předmět: Citovat

Co rikate na alternativu Motorola PRO ci nekdy oznacovano jako Motorola Droid Pro? V Cesku samozrejme neni k dispozici, ale v Nemecku je v nabidce Vodafonu. Dle meho lajckeho usudku by to mohla byt zajimava nahrada za Centro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 17. červenec, 2011 10:20    Předmět: Citovat

Možná dobrý, jen nevím, jestli není malá ta RAM (512 MB). A trochu by mě tam odrazoval ten Android Pobavený
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 17. červenec, 2011 10:31    Předmět: Odpoved Citovat

nneedd, badel: Osobni zkusenost sice nemam, ale znamy tvrdi, ze rozumne pouzitelne minimum pro Android je 256 MB RAM, cili tech 512 by melo byt ok. Takze kdyz se clovek spokoji s okriplenim OS (nemoznost instalace apps na kartu, zverejnovani osobnich dat na internetu, vyrobci z vysoka kaslou na aktualizace) tak se to da.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 17. červenec, 2011 10:39    Předmět: Citovat

Palm Pre mají taky 512 MB a je to evidentně málo. Nemyslím, že by Android vystačil s menší pamětí. Přežít se s tím určitě dá, ale proč se omezovat, když třeba Samsung už bere 1 GB za standard?
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 17. červenec, 2011 11:09    Předmět: Odpoved Citovat

Badel: Jen prezentuji co jsem slysel. nejdulezitejsi ale bude, zda zminovany Samsung nabizi nejaky model stejneho designu, tj. klasiky mobil s pevnou klavesnici. Takovych modelu obecne moc neni. Nejcastejsi je dotykova placicka typu iPhone a sem tam je videt neco s vysouvatelnou klavesnici jako mel treba HTC Tytn.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: ne 17. červenec, 2011 11:18    Předmět: Citovat

Pevna klavesnice a dotykovy displej a jaktakz dobry sytem je to co presne hledam. Vysouvaci klavesnici typu (HP) Palm Pre moc neverim. Telefon mam na praci a multimedia nejsou dulezita (na tom mam pc). Proto jeste stale jsem na Centru a i o nem uvazuji jako o alternative az moje fyzicky odejde. MOzna alternativa je jeste blackberry, ale v tech se vubec nevyznam.
Skoda, chtelo by to najit nejake cinany, kteri by udelali hardware na kterem by behel stary dobry palmOS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 17. červenec, 2011 11:24    Předmět: Odpoved Citovat

nneedd: Sezen penize na pronajem cinske fabriky a par dobrych zapadnich programatoru a zaridim Zlomyslný. SIlne me laka udelat si treba vlastni upgradovane TX.
Jinak BB se obecne dost chvali jako pracovni nastroj, ale chce to mit ten jejich specialni datovy tarif, u nas ho nabizi tusim jen T-mobile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: ne 17. červenec, 2011 11:35    Předmět: Citovat

nox: copak fabrika...ona by stacila nejaka mala firmicka a treba jen jedna serie. Bohuzel to je nerealne:( Ale treba kdyby se sehnalo vetsi mnozstvi lidi (dle meho rentabilni je tak uz 1000-2000ks), tak by to tam treba nekdo vyrobil. Samozrejme taky to mnozstvi muze byt muj nazor a daleko od pravdy.
Kamaradka kupovala v cine svatebni saty (taky jsem tomu puvodne neveril) a pry vyroba tam vysla na 30% nez u nas pujceni. Uz je ma doma a kvalita pry podobna jako u tych, co nabizi v CZ pujcovny. Samozrejme nebyla prvni kdo je tam kupoval a mela reference od znamých, takze ani nekupovala zajíce v pytli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 17. červenec, 2011 11:40    Předmět: Odpoved Citovat

nneedd: Ale ja to tak myslel. Tady mala firmicka na vyvoj a SW, vyroba v Cine za par supu. Nerealne to neni, jde jen o to sehnat na to penize. Dokonce by jich ani nemuselo byt moc. Tedy zadne miliardy, jenze z bezneho platu se to taky ufinancovat neda, ach jo. Holt kdo se jednou narodil jako otrok, muze jen ocekavat, co mu mocipani dovoli.
Slo by o to obslehnout a lehce vylepsit soucasne palmy a ubastlit software. Tam by byl ovsem problem s autorskyma pravama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: ne 17. červenec, 2011 11:44    Předmět: Citovat

nox: na tech penezich asi konci vse.
btw. nemel by uz byt stary dobry palmOS pristupen verejnosti? nekde jsem neco takoveho cetl,ale nejsem si jisty, zda to byl palmOS ci nejaky jiny soft.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 17. červenec, 2011 11:47    Předmět: Odpoved Citovat

nneedd: Nemel, protoze tim nikdo nic nevydela, tak proc by ho uvolnovali? Navic je to trochu problematicke, treba na ovladace Wifi a BT ma zas prava nekdo jiny, psalo se o tom neco pri vyvoji Linuxu pro palmy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nneedd
nováček
nováček


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: ne 17. červenec, 2011 11:52    Předmět: Citovat

aha, tak to bude zle. Nechapu, jak se mobily (smartphony) za poslednich 3-4 roky zmenily (k horsimu pro mne). Kdyz jsem mel svuje prvni Treo 650 byla to krasa, byl to nadupany stroj ktery umel vse,co clovek potreboval. Nyni po nastupu Iphonu musi mit kazdy telefon dotykovou obrazovku a vlastne nic vic...tedy krome primeho tlacitka na facebook. Jenze stare zlate Centro (vlastne i Treo...skoda ze uz udeslo) zvladnou pro mne vse, co ty nove telefony nedokazi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 17. červenec, 2011 13:17    Předmět: Odpoved Citovat

nneedd: No ani mi nemluv. Dneska uz nekoupis temer nic jineho nez ty matlafouny bez klavesnice. Pokud chces na mobilu prohlizet www stranky nebo filmy tak je to sice hezky, ale na cokoliv jineho naprd. A to nestve jen me jako zkuseneho uzivatele, ale i spoustu BFU, co si to koupi a pak zjisti ze je to nanic. Navic se dnes soukroma data nesynchronizuji ale zverejnuji na internetu, patrne aby si uchylaci mohli cist soukrome veci.
Takze mam ve skrini zalozni telefon a zalozni palm a budu doufat, ze umru driv, nez tyto pristroje.
Omlouvam se za OT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412