Fórum - Zobrazit téma - Palm Pre 2 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm Pre 2
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: st 13. říjen, 2010 9:07    Předmět: Palm Pre 2 Citovat

Ve Francii asi od Listopadu:

http://www.palminfocenter.com/news/9586/first-palm-pre-2-pictures-emerge/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 13. říjen, 2010 13:20    Předmět: Citovat

Zatím to vypadá na nulovou invenci, jen laciná recyklace stávajícího modelu. Jestli to takhle půjde dál, stane se HP hrobařem už druhé značky smartphonů. Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gum
nováček
nováček


Registrace: 9.12. 2005
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st 20. říjen, 2010 2:14    Předmět: Citovat

Jsem přesvědčen, že nejde o top model, který má Palm uvést. Protože tady žádné super vylepšení nevidím. webOS 2.0 bude asi pecka ale pochybuju, že na starších telefonech (a zejména s overclockem na 1 GHz) bude nějaký výraznější rozdíl v použitelnosti oproti Pre 2.

Palm před několika týdny tvrdil "early next year", tak doufám, že to nebylo jen nesmyslné tiskové prohlášení a opravdu uvedou něco lepšího.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: st 20. říjen, 2010 8:12    Předmět: Citovat

ja si to myslim taky, tolik casu prijit s necim uplne novym HP nemelo, jde o logicke vyplneni mezery nez prijde neco zbrusu noveho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zippich
nováček
nováček


Registrace: 16.9. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: st 20. říjen, 2010 9:13    Předmět: Citovat

Už aby se to oficiálně prodávalo v ČR. Pre "form factor" mi naprosto sedí Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: st 20. říjen, 2010 9:17    Předmět: INVENCE Citovat

Badel napsal:
Zatím to vypadá na nulovou invenci, jen laciná recyklace stávajícího modelu. Jestli to takhle půjde dál, stane se HP hrobařem už druhé značky smartphonů. Smutný

Pokud nulová invence přivede PRE k absolutní dokonalosti, tak mi nevadí. Mně se zdá, že se skleněným čelním panelem je už PRE absolutně dokonalé - nic jiného mi u něj nechybí. Už se těším, až ho budu mít Radostný
_________________
Treo270 | Treo600 | Treo650 | Treo680 | CENTRO | PRE | PIXI Plus | iPod touch | HP PALM PRE 2 |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gum
nováček
nováček


Registrace: 9.12. 2005
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st 20. říjen, 2010 17:18    Předmět: Citovat

No mě za tím sklem, po zkušenosti s iPhonem 4, dost chybí displej s vyšším rozlišením. Těch 480x320 se bez porovnání zdá dostatečných ale když máte ty dva telefony vedle sebe...je to fakt hafo rozdíl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: čt 21. říjen, 2010 7:35    Předmět: Citovat

gum napsal:
No mě za tím sklem, po zkušenosti s iPhonem 4, dost chybí displej s vyšším rozlišením. Těch 480x320 se bez porovnání zdá dostatečných ale když máte ty dva telefony vedle sebe...je to fakt hafo rozdíl.

No něco na tom bude - když čtu v posteli bez brýlí na PRE denní tisk ze vzdálenosti asi 15cm (jsem silně krátkozraký) tak by pár pixelů navíc nevadilo.
Tak snad PRE 3 Radostný)
_________________
Treo270 | Treo600 | Treo650 | Treo680 | CENTRO | PRE | PIXI Plus | iPod touch | HP PALM PRE 2 |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 25. říjen, 2010 8:51    Předmět: Citovat

mě na Pre/Pixi teda nejvíc vadí, že jak dřív Palm, tak teď HP jsou po víc než dvou letech (!!!) od uvedení modelu naprosto neschopný dodat na menší trh než je Německo / Francie (a podle všeho to nejmíň příští dva roky lepší nebude). Jelikož se mi rozpadají jak T680 tak T750, mám schválený nákup služebního telefonu (a za svý si ho koupit nepojedu). Co to znamená v souvislosti s nákupem přes hranice je snad jasný i žákovi zvláštní školy.
Před dvěma lety jsem psal, že největším problémem Palmu je že kašle na svou uživatelskou základnu a bez boje ji štítivě předává konkurenci. NIC se na tom nezměnilo, je to pořád stejně zoufalý.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: čt 28. říjen, 2010 1:31    Předmět: Citovat

masoxi, je to smutné, ale je to tak.

Poté co mi definitivně odumřelo TX ( Smutný ), jsem teď na androidu - a to stále jen jako PDA, telefon mám zvlášť.
Chybí mi staré dobré stylusové ovládání a svižnost PalmOSu, ovšem nyní mám víc než dvojnásobné rozlišení (800x480), plnohodnotný prohlížeč atd. ale hlavně výrobce, který na zákazníka nekašle a operační systém aktivně produkovaný třetí stranou, takže případně není problém přejít jinam i se všemi svými zvyklostmi a aplikacemi.
(kdyby někoho zajímal - Dell Streak)

Palm už prostě dávno není tou ikonou mobilních technologií (tím nemyslím mobily, ale přenosnou elektroniku) jako tomu bývalo kdysi, v jeho zlatých časech. A může si za to z velké části sám.
Budu na ty doby m5xx a dalších se slzou v oku vzpomínat, ale zpět už mě (a mnoho dalších bývalých nadšených palmistů) těžko získají... A to mám doma na stolku vystavené palmy hned čtyři, hned vedle další padlé legendy, PSIONu.
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 28. říjen, 2010 17:30    Předmět: Odpoved Citovat

Czechnology: Muzu se zeptat, jak resis ukolovnik? Pro me je to stezejni aplikace, bohuzel co jsem se zatim docetl, tak ji Android v zakladu nema. Ostatne iPhone a WM7 taky ne. Jedinou vyjimkou je snad Blackberry. Nevis jestli je mozne nejaky externi ukolovnik synchronizovat a s cim? (MyPhoneExplorer, Outlook, web?)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
paf
nováček
nováček


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: pá 29. říjen, 2010 7:52    Předmět: Citovat

Přidám svou zkušenost.
Různé Palmy jsem používal od roku 1999 a když se mi loni podařilo utopit Centro, začal jsem řešit zda Pre či něco jiného. I já jsem skončil u Androidu. Když občas z nostalgie zapnu ještě fungující T 650, je mi jasné, že už se mi k Palmu nechce. A může si za to sám.
Palm pro mě byl vždy pracovní nástroj. Je pravdou, že u Androidu mi něco jako DateBk chybí, ale s google kalendářem se dá žít a synchronizace je prostě pohodlná a bezproblémová.
Ano, s úkoly je trochu problém. Stále hledám. Mým potřebám v současné době nejlépe (a velmi dobře) vyhovuje kombinace aplikací GTasks od Dato + widget Pure calendar (widget zobrazuje jak události v kalendáři, tak úkoly, slušně konfigurovatelný, stabilní). Zadávání je rychlé, pohodlné, kalendář a úkoly mám přehledně zobrazené při každém zapnutí telefonu, synchronizace bezchybná a okamžitá (variantně ucházející je i kombinace Astrid + Pure calendar, a možností je více). I u GTasks bych přivítal pár vylepšení. Týden začíná nedělí a nejde to změnit, výběr dne splnění úkolu by mohl být řešen výběrem dne z kalendária, ale třeba se dočkám při nějaké aktualizaci.
U Desire nemám problém s rychlostí Androidu. Mám s Androidem druhý telefon a za cca rok používání jsem nezažil žádný reset, zamrznutí apod. U Palmu byl občasný reset, alespoň u mne, běžný.
S Androidem jsem prostě docela spokojený, což samozřejmě může být subjektivní pocit. Po Pre stále pokukuji, ale zatím není důvod, proč ho koupit. A navíc mám pocit, že HTC i Google na mě tolik nekašlou. Od doby, co se rozběhl placený Market, je nákup placených app snadný a ceny na úrovni 1 - 2 dolarů "lidové". Přesto na Palm stále vzpomínám a občas hledám stylus...
Tolik má zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 29. říjen, 2010 9:24    Předmět: Dotaz Citovat

paf: A muzu se zeptat, s CIM ty ukoly synchonizujes? Ja stale marne hledam neco, co nebude posilat me soukrome poznamky na internet a u ceho nebudu muset kupovat predrazeny Outlook.

Diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
paf
nováček
nováček


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: pá 29. říjen, 2010 10:00    Předmět: Citovat

Synchronizuji s google kalendářem. Ano, moje úkoly jsou zasílány na internet. Mám tam i kalendář. Každý to má jinak, mě to moc nevadí. Nejsem zvyklý si opravdu soukromé věci řešit v telefonu.
Pro toho, kdo nechce synchronizovat na web, Android asi není dobrou volbou. Synchronizace sice jde vypnout, ale bez ní Android IMHO ztrácí kouzlo.
HTC alespoň k Desire dodává nějaký SW pro synchronizaci s PC. Ani jsem to ale nezkoušel, tak vlastně nevím, s čím to synchronizuje. Předpokládám, že s Utloukem. Asi by šlo synchronizovat s PC a na web si synchronizaci vypnout.
Pro mě je ale push synchronizace Androidu mnohem lepší než synchronizace Palmu dříve (ne Pre). Nesetkal jsem se s dublováním záznamů, posunováním časů u schůzek a úkolů, nefunkčností, jak jsem to velmi často řešil u Palmu (a desktopu Agendusu). Prostě co zadám do telefonu mám i v google kalendáři, hned a správně. A opačně. Je to pro mě pohodlné, dá se říci luxusní. Jo, nemusí to vyhovovat každému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 29. říjen, 2010 11:31    Předmět: Odpoved Citovat

paf: Ted te nejak nechapu, jak muzes synchronizovat ukoly s kalendarem? To jsou prece 2 rozdilne veci.
No ono dnes mimo web nejde synchronizovat temer nic a kdyz, tak neni s cim a musim kupovat Utlouk za cca 3000 Kc, coz znacne prodrazuje nakup. Zlate TX.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
paf
nováček
nováček


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: pá 29. říjen, 2010 11:42    Předmět: Citovat

Napsal jsem to nepřesně. Sorry. Kalendář synchronizuji s google kalendářem, na mail používám gmail a ten obsahuje poštu, kontakty a úkoly. Tedy s těmito úkoly.
Musím doplnit že aplikace "úkoly" na webovém rozhraní gmailu stojí IMHO za velké houby. Úkol tam jde zadat, ale třeba alarm k němu už ne. Úkoly proto zásadně zadávám v mobilu. Nicméně synchronizace jako taková je OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 29. říjen, 2010 11:48    Předmět: Citovat

Všichni stále mluví o tom, jak se bojí synchronizace na web. Já jsem na tom přesně opačně. Výhody online synchronizace jasně převažují, navíc je to bezpečnější, protože do mého PC každou chvíli někdo leze a to nemluvím o tom, že pro každého hackera je mnohem snadnější dostat se na osobní PC než na server Googlu nebo Palmu. A že by pánové z Googlu procházeli moje data? Tak to se fakt bojím Radostný Jednak už je vidím, jak si najímají někoho, kdo jim to přeloží z češtiny a jednak ten skandál, až zjistí, že jeden děčíňák musí v pondělí do Tesca... Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
paf
nováček
nováček


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: pá 29. říjen, 2010 11:50    Předmět: Citovat

Badel: Mám to úplně stejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 29. říjen, 2010 12:35    Předmět: Odpoved Citovat

paf: Diky za vysvetleni. Me u ukolu bohate staci text a tech 5 priorit, co ma PalmOS. Alarmy si davam do kalendare.

Badel: No ja si zase velice zive dovedu predstavit filtr, ktery bude automaticky ve vsech pres internet prenasenych PIM vyhledavat urcita slova a nasledne podle toho informuje prislusna marketingova oddeleni, policii, soudy, atd. Ale abych zustal v soucasnosti, je to velice efektivni zpusob ziskavani telefonich cislel pro jejich nasledny prodej ruznym pochybnym firmam, ktere neustale obtezuji se svyma vyhodnyma nabidkama. To ze ti neustale nekdo leze do pocitace je tvoje vec, resp. to si musis zabezpecit sam, pokud ti to vadi.

Navic pokud mam data u sebe, zalezi na me, zda budu nebo nebudu zalohovat. Uz bylo par hezkych pripadu, kdy se velka firma vybodla na zalohovani dat a uzivatele to odnesli. Tusim ze to byl mail na Seznamu, nejake specialni telefony v USA (ne Blackberry).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 29. říjen, 2010 12:47    Předmět: Citovat

Znovu opakuji, že do stolního PC se lze vloupat mnohem snadněji než do cloudové databáze. Přeprodej osobních dat je trestný, tudíž je to jen hypotetická úvaha, žádné velké firmě to za ten průšvih nestojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412