Fórum - Zobrazit téma - English Wiktionary for Palm - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

English Wiktionary for Palm

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Office
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Xerxes
nováček
nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: pá 03. září, 2010 21:15    Předmět: English Wiktionary for Palm Citovat

Zdravím! Rád bych zde nabídnul k testování jistou aplikaci, kterou jsem si napsal pro PalmOS.

Hodně čtu na PDA anglickou beletrii a těší mě, že PalmFiction dovede snadno spolupracovat s externími slovníky. Jediný problém byl, že jsem nenašel slovník, který by byl dostatečně obsáhlý a pohodlný pro časté používání. Začátkem léta jsem však přišel na způsob, jak z jistého velkého slovníku pro PC vytřískat data, a začal jsem si programovat jejich prohlížeč pro Palm. Ten jsem s úspěchem přes léto používal a zdokonaloval, ale nemohl jsem jej nabídnout ostatním vzhledem k původu dat (a bez nich by byl samotný prohlížeč k ničemu).

Teď se situace mění, protože jsem si vytvořil druhý slovník - stáhnutím database dumpu anglické Wiktionary a jejím zpracováním tak, aby obsahovala jen anglické výrazy, definice a příklady. Výsledkem je anglický výkladový slovník s více než 200 000 hesly. Ten už vzhledem k licenci Wikipedie dál šířit můžu (alespoň doufám).

Základní rysy programu:
- Nutně potřebuje mít data uložená na paměťové kartě (zmíněná Wiktionary zabírá přes 50 MB).
- Měl by běžet na jakémkoliv zařízení s PalmOS 3.5 a podporou pro VFS (paměťové karty). Testováno na TX, T|T, T|E2 a emulátorech.
- Na hires zařízeních podporuje hladké fonty a na hires+ vysouvací DIA plošku (díky knihovně PalmResize).
- Umí po startu rovnou vyhledat obsah schránky (pro spolupráci s PalmFiction a možná i jinými readery, ale tam to nemůžu tvrdit jistě).
- Vyhledávací algoritmus bere v úvahu různé tvary slov (!) a umí si poradit i s jednoduchými překlepy. Například v PalmFiction označíte větu "He got away with it!" a slovník vám ihned nabídne frázi "get away with".
- Sice nejsou podporovány odkazy, ale tapnutím na slovo / slova je lze ihned vyhledat, takže to tolik nevadí.
- K dispozici je i volba "Lookup online" ke spuštění prohlížeče a vyhledání daného slova na externím webu (lze nakonfigurovat).

Zde nabízím ke stáhnutí plně funkční betaverzi na zkoušení. Jde o prohlížeč (pracovní název MyLexicon - pokud vás napadá něco lepšího, dejte vědět) a slovník "Wiktionary (EN)". Omlouvám se za poněkud nešťastný způsob stahování, ale momentálně nemám čas řešit webhosting. Zabalené to zabírá 21 MB:

http://uloz.to/5749764/ewpv1.zip

Instalace: soubor MyLexicon.prc nainstalujte klasicky, ostatní musí přijít na paměťovou kartu přesně do stejné složky jako v archivu (tj. /PALM/Programs/MyLexicon/...). K dispozici jsou i nějaké screenshoty:

http://img202.imageshack.us/img202/8038/enwikt.png

Slovník i aplikace se neustále průběžně mění a lze předpokládat, že budou nové verze. Proto to prosím zatím neumísťujte jinam.

Díky za každý feedback.

UPDATE (13. září 2010):

K dispozici je nová verze programu (0.2) i databáze (download má 36 MB):

http://uloz.to/5827056/ewpv2.zip

Pozor, slovník již není pouze z Wiktionary, nýbrž Wiktionary kombinovaný s databází WordNet, a jeho objem se utěšeně blíží ke 300 000 heslům. Proto soubory na paměťovou kartu citelně narostly (z cca 50 MB na cca 90 MB... že bych se konečně dokopal k implementaci nějaké komprese? Ále, k čemu jinému ty SD karty jsou, že). Doporučuju před instalací nové verze smazat z karty složku "MyLexicon", jinak bude k dispozici zároveň slovník starý i nový, což by bylo asi zbytečné.

UPDATE (14. dubna 2011):

K dispozici je nová verze programu (0.3) i databáze (download má 38 MB):

http://jan.x.pelc.sweb.cz/palm/enwikt.zip

Jde o pár změn v programu a použití novější Wiktionary.


Naposledy upravil Xerxes dne čt 14. duben, 2011 22:11, celkově upraveno 5 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: so 04. září, 2010 13:17    Předmět: Citovat

Je dobře že se pořád na něčem pracuje..Dávám palec nahoru..Radostný
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 04. září, 2010 22:56    Předmět: Citovat

Super počin! Umístil jsem odkaz do sekce download:
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownloaddetails&lid=3005

Co se týče dalších verzí, není problém je pravidelně aktualizovat i tady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Xerxes
nováček
nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne 05. září, 2010 10:03    Předmět: Citovat

DanteMC: Fakt, že PalmOS je už pět let vymírající platforma, mě při vývoji trochu mrzel, ale dělal jsem to primárně pro svou vlastní potřebu a doma mám Palmů několik... A až mi některý odejde, budu po inzerátech shánět náhradní (dokud to jde), neboť zvyk je železná košile a na čtení a sem tam něco jiného mi to bohatě stačí.

Badel: Díky, ale není to "anglicko-český slovník", jako je uvedeno v popisu v sekci Download, nýbrž "anglický výkladový (jednojazyčný) slovník" (nebo tak nějak). V programu ani databázi není jediné slovo česky Radostný.

S těmi novými verzemi se to má tak, že databázi generuji novou skoro každý den (slovník denně používám a každou chvíli narazím na něco, co by šlo zkonvertovat lépe, a proces trochu poupravím) a navíc jsem včera přešel na aktuálnější verzi Wiktionary (dump z 1. září - nové jsou k dispozici cca co 10 dní). Taky ještě dolaďuju indexy (uvolněná verze např. při dotazu "went by" jako první nabídne "goby" místo "go by" - to už jsem spravil). Ale sem to dám, asi až se naakumuluje více změn.

Pokud to někdo zkoušíte, byl bych rád, kdybyste napsali, na jakém zařízení to jede (a případně jak). Taky by mě zajímalo, zda to funguje pod StyleTap (sám nemám možnost vyzkoušet).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 05. září, 2010 12:26    Předmět: Citovat

Popis opraven. Pokud se ti bude chtít, jednou za čas pošli novější verzi na admin uzenáč palmhelp.cz s označením verze. Díky.

Naposledy upravil Badel dne ne 05. září, 2010 18:54, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: ne 05. září, 2010 15:47    Předmět: Citovat

me se hodi diky moc..
na Centru funguje na 100 procent..
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: po 06. září, 2010 13:16    Předmět: Citovat

Xerxes napsal:
Pokud to někdo zkoušíte, byl bych rád, kdybyste napsali, na jakém zařízení to jede (a případně jak).


Teď jsem si pořídil Garmin 3600 na čtení knížek, tak jsem otestoval Tvůj "Wixikon" Machr Že bych se na důchod začal učit anglicky? Zlomyslný
Garmin je PalmOS 5.2.1 a HiRes+ a v pohodě to jede. Až mi dojdou nějaké další mašinky, otestuji zas... Fandím! POZOR!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zippich
nováček
nováček


Registrace: 16.9. 2006
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: po 06. září, 2010 21:03    Předmět: Citovat

Jak přesně PalmFiction spolupracuje s externími slovníky? Radostný Jinak to zní parádně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Xerxes
nováček
nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po 06. září, 2010 21:15    Předmět: Citovat

Zippich: Minimálně tak, že umožňuje nakonfigurovat, aby se tapnuté slovo nebo vybraný text automaticky uložil do schránky a spustila se vybraná externí aplikace (typicky slovník). A taky nějak zařídí, že se po návratu z externí aplikace spustí místo launcheru opět PalmFiction přesně tam, kde skončil (takže to vypadá, jako kdyby mezitím běžel na pozadí).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Xerxes
nováček
nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po 13. září, 2010 20:33    Předmět: Citovat

K dispozici je nová verze programu (0.2) i databáze (download má 36 MB):

http://uloz.to/5827056/ewpv2.zip

Pozor, slovník již není pouze z Wiktionary, nýbrž Wiktionary kombinovaný s databází WordNet, a jeho objem se utěšeně blíží ke 300 000 heslům. Proto soubory na paměťovou kartu citelně narostly (z cca 50 MB na cca 90 MB... že bych se konečně dokopal k implementaci nějaké komprese? Ále, k čemu jinému ty SD karty jsou, že). Doporučuju před instalací nové verze smazat z karty složku "MyLexicon", jinak bude k dispozici zároveň slovník starý i nový, což by bylo asi zbytečné.

Shrnutí změn v samotném programu:
Kód:
- Some improvements to the internal lookup engine.
- Added option to disable automatic dictionary about page loading at startup (in case it takes too long).
- Now calling EvtResetAutoOffTimer manually as a response to key presses and taps in case the system fails to do it.
- Added emulation of italics when using system fonts (can be turned off in the options because it looks ugly).
- When a hardware button is held for longer than one second, the press is cancelled.
- Internal word limit for phrase search increased from 5 to 10.
- Fixed a bug in "Paste" button (the field hadn't been redrawing properly).
- Fixed bugs in keeping track of the current history session.
- History entries from the current session are now shown in bold.
- Most relevant results in the list are now shown in bold.
- Now using custom icons for toolbar buttons instead of relying on system fonts.
- Online lookup now checks URL format to prevent chrashes from misusing the "%" sign and shows alerts in case of errors.
- Minor adjustments to the GUI design and help texts.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 13. září, 2010 23:25    Předmět: Citovat

updatováno i u nás.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: út 14. září, 2010 23:24    Předmět: Citovat

Xerxes napsal:
Pokud to někdo zkoušíte, byl bych rád, kdybyste napsali, na jakém zařízení to jede (a případně jak). Taky by mě zajímalo, zda to funguje pod StyleTap (sám nemám možnost vyzkoušet).


Wiktionary kombinovaný s databází WordNet na Treu600 jede Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Xerxes
nováček
nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: čt 14. duben, 2011 13:33    Předmět: Citovat

K dispozici je nová verze programu (0.3) i databáze (download má 38 MB):

http://jan.x.pelc.sweb.cz/palm/enwikt.zip

Jde o pár změn v programu a použití novější Wiktionary.

Shrnutí změn v samotném programu:
Kód:
- Improved responsiveness during the first phases of background lookup (especially on older devices such as Tungsten T).
- When the exit action is assigned to a hardware key (press or hold) and that key is held during startup or during the page loading, the application quits immediately.
- When opening the results list while the lookup is still in progress or has been cancelled, a fake item is added to the end to indicate that there might be more results than there is shown.
- Opening already open article does nothing now (instead of reloading the same page again).
- Exiting within the first second after article load (or before the first article load) removes initial query from the history (for example when the user notices wrong PalmFiction selection).
- Fixed a bug when opening results while switched to another dictionary than the one the results belong to (no longer displays random gibberish).
- Hold keypress cancel time changed from 1 to 1.5 seconds.
- A few fixes and changes too unimportant or obscure to be described here.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 14. duben, 2011 15:10    Předmět: Citovat

Updatováno i u nás. Díky.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Office Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412