Fórum - Zobrazit téma - Palm na čtení na slunci - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm na čtení na slunci

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Xerxes
nováček
nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st 07. červenec, 2010 20:24    Předmět: Palm na čtení na slunci Citovat

Zdravím, poslední dobou jsem závislý na čtení z Palmu, ale z mého TX vůbec nelze číst venku ve dne, natož pak na přímém slunci. Chtěl bych se zeptat majitelů jiných přístrojů, z kterých modelů lze na slunci a obecně venku ve dne dobře číst (tj. bez problémů dlouho a aniž by jas nastavený na maximum po hodině dvou vyždímal baterku)?

Ideální by byl ČB displej, sám mám starého Visora, ale vadí mi se starat o AAA baterie (každou chvíli se mi vymaže) a nadto jsem si zvyknul na komfort "PalmFiction + one click slovník" při čtení anglických textů, takže bych rád něco s interním akumulátorem a alespoň OS4 (nebo cokoliv, na čem jede PalmFiction a SD karty).

Toto se zdá splňuje snad jen Palm M500, který se už bohužel nedá sehnat. Víte o nějakých jiných modelech, jejichž displej je na slunci dobře čitený? Díky za každý postřeh a zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 07. červenec, 2010 21:16    Předmět: Citovat

A co třeba Treo 680?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 08. červenec, 2010 15:30    Předmět: Odpoved Citovat

Posledni byl tusim Tungsten T1, mel pod displejem plosku, ktera dokazala odrazet svetlo dopadajici na displej, takze jej nemusela "prebijet" podsvicenim. Ale mechanicke provedeni tohoto modelu je hrozne, po case se zacne ten vysuvny nesmysl rozpadat.

Palm m5xx by mel jit sehnat na aukru ne? Pred casem jsem tam par modelu videl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Xerxes
nováček
nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: pá 09. červenec, 2010 20:46    Předmět: Citovat

Badel: Je Treo 680 na slunci opravdu dobře vidět? Zdejší recenze píše "Na rozdíl od klasických palmů je obsah dobře čitelný na slunci", ale asi bych to musel vidět na vlastní oči, mé zkušenosti z TX a E2 jsou takové, že na přímém slunci je úplně jedno, zda je podsvícení na maximum nebo úplně vypnuté, výsledek je naprosto stejný Radostný. Rozeznat ovládací prvky sice lze, ale číst se z toho nedá.

nox: Aukro sleduju Radostný.

Jinak co modely M505 a M515 a jejich displej? Už je sice barevný, ale jakého druhu - je dobře vidět na slunci? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 09. červenec, 2010 20:54    Předmět: Citovat

Treo 680 je na slunci vidět mnohem lépe než TX. Zrovna dnes jsem byl venku a nemohl jsem na TX vůbec nic přečíst. Tak jsem vytáhl Centro a přečetl jsem. Neříkám, že je to peefektní, ale jde to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: čt 15. červenec, 2010 14:22    Předmět: Citovat

Nejlepší pro čtení na silném světle jsou černobílé Palmy, poslední Palm, který neměl transflexní displej a zároveň uměl barvy, byl Tungsten T1. S výsuvným mechanizmem jsem nikdy problém neměl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Xerxes
nováček
nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: so 31. červenec, 2010 13:23    Předmět: Citovat

Moc díky, pořídil jsem si Tungsten T a zatím to s tou čitelností vypadá docela dobře. Mám k němu ale dva dotazy pro vás, co máte s tímto přístrojem zkušenosti:

1) Mám se bát toho mechanického vysouvátka? Jak je to s tím jeho kazením? Zatím jej mám stále v poloze "otevřeno" a můžu ho v ní v případě potřeby i zablokovat, aby se s tím nehýbalo...

2) Protože jde o přístroj z druhé ruky, měřil jsem pomocí BatteryTime výdrž akumulátoru v konfiguraci: Bluetooth vypnuto, Beam receive vypnuto, podsvícení zapnuto, ale na minimu. Naměřil jsem 3 hodiny 58 minut, ale nemám to s čím porovnat (v té výchozí tabulce programu je u Palm Tungsten T uvedeno 4 hodiny 17 minut, což není zase o tolik víc, ale zato nevím, za jakých podmínek to bylo měřeno). Je to dobrý výsledek? Polepšil bych si nějak výrazně výměnou akumulátoru za nový?

Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 31. červenec, 2010 18:37    Předmět: Odpoved Citovat

Xerxes: 1) Ja osobne bych se toho vysuvu bal, protoze jsem TT1 mel a dnes ho ma jeden znamy a uz se opravdu rozpada. Coz je problem, protoze je obcas potreba dotahnout konektor k tlacitkum, ktery je uvnitr. Cast dilu je vyrobena z plastu a ten se rozpada, prvni odpadnou ty cerne plasty, ve kterych jsou sroubky viditelne zvenku po bocich. Kdyby tak ty plasty sly aspon za rozumnou cenu koupit - no uvidis jak ti vydrzi, to mas jako s "Veckovymi" mobily.

Navic je treba velmi opatrne lepit folii na displej, aby pri zasunuti netlacila na LCD a palm to nevyhodnotil jako tapnuti.

2) Vydrz je slusna, pokud vys chtel vyssi, musel bys tam dat baterku s vyssi kapacitou, treba na techto stranka v servisu ti vymeni puvodni 900 mAh za 1100 mAh. Ale hrubym vypoctem je to asi hodina provozu navic, zvaz sam zda to ma cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út 03. srpen, 2010 8:30    Předmět: Citovat

Na TT1 to je slušná výdrž. Jednou jsem viděl T1čku rozšířenou o takový větší akupack z nabíjecích AA baterií. Palm měl sice na zádech nemalý "batoh", ale majitel říkal, že vydrží i celý den zaplý. Jde jen o to dodržet napětí, tzn. sériově maximálně 3x 1.2V (ekvivalent LiIon článku), zbytek pak k nim paralelně na zvýšení kapacity.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Xerxes
nováček
nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út 03. srpen, 2010 17:34    Předmět: Citovat

Ohledně toho vysouvátka - zjistil jsem, že mi je ten palm mnohem sympatičtější zavřený (lépe sedne do dlaně a vejde se do pouzdra, co jsem k tomu dostal). Je ale nepříjemné, že nejsou k dispozici tlačítka pro menu, launcher, podsvětlení a tak. Proto jsem si napsal jednoduchou aplikaci, která umožňuje pro tyto účely využít jedno ze čtyř HW tlačítek:

- Jednoduchý stisk vyvolá menu, delší stisk vyvolá návrat do launcheru.
- Podržení a tlačítko "nahoru" vyvolá dialog "Find", podržení a tlačítko "dolů" vyvolá dialog "Keyboard" (je-li aktivní textové pole).
- Podržení a středové tlačítko vypne podsvětlení, podržení a tlačítka "doprava" a "doleva" regulují jeho intenzitu (a to i pod rozsah umožněný standardním dialogem podobně jako utilita BrightnessFix pro novější palmy).

Otázka je, měl by o takový prográmek někdo zájem? Neexistuje na to už něco, co jsem přehlédl? Pokud by zájem byl, klidně ho někde vystavím ke stáhnutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 03. srpen, 2010 17:40    Předmět: Citovat

Do sekce download jej klidně dát můžeme. Stačí soubor poslat na admin uzenáč palmhelp.cz, popř. přidat i nějaký ten popis a jméno autora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 05. srpen, 2010 11:46    Předmět: Citovat

Tak soubor už je u nás ke stažení. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412