Fórum - Zobrazit téma - Problém s nastavením internetu na Palm Treo 680 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Problém s nastavením internetu na Palm Treo 680

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Chytrex
nováček
nováček


Registrace: 24.8. 2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Bohumín

PříspěvekZaslal: st 19. květen, 2010 10:01    Předmět: Problém s nastavením internetu na Palm Treo 680 Citovat

Ahoj lidi. Tak mi po sáhodlouhých 3 měsících vrátili z reklamace mé treo 680 a zdá se být funkční.. nyní se snažím rozchodit internet (pro síť vodafone). Přednastavené profily se zdají nefunkční, ICQ klient se nepřipojí..

A) Zatuhl jsem na 2 věcech.. nemůžu nikde najít korektní nastavení GPRS internetu.
B) snažím se nastavit mms podle zdejšího postu http://tinyurl.com/34luzn5 . Podařilo se mi vytvořit profil a při nastavování messagingu se mi nedaří uložit vlastní hodnoty.. Ať do toho formuláře napíšu cokoli, vždy se to vymaže.. Taktéž zaškrtávátko zda má MMS přijímat automaticky.. Máte nějaký nápad jak to opravit? Mám tam databázi sms ze staré zálohy. (před poruchou)

Předem děkuju za nějaký nápad, radu a případně i za korektní nastavení GPRS pro vodafone.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 19. květen, 2010 16:05    Předmět: Citovat

Možná budeš muset tu starou databázi oželet a zahodit.
Nastavení Prefs-Network je následující:
Connection: GPRS
uid = internet
pwd = internet
fallback = none
IP i DNS: DHCP

Ještě jsem teď lozil ve FileZ skrzevá Saved / Unsaved Preferences, a v Unsaved jsem našel creatorID HsSx (MessagingE), kde je jakýsi blábol týkající se odesílání čehosi (soudím podle řetězce "Sending Message"). Nezafunguje-li nic jiného, zkus tuhle položku smazat a resetovat, ale nepřebírám žádnou záruku Radostný
Další možnost je provést hardreset, nastavit a odzkoušet funkci připojení a zpráv na čistém stroji, a pak tam teprve tu databázi zpráv nakrmit ze zálohy. Pokud to na čistém telefonu fungovat nebude, je problém v ROM nebo v hardwaru, a pak už můžeš zkusit jen reflash na novější verzi nebo na customROM. A pokud nebude fungovat ani to, máš hlubokého peška.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Chytrex
nováček
nováček


Registrace: 24.8. 2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Bohumín

PříspěvekZaslal: pá 21. květen, 2010 18:13    Předmět: Citovat

Takže postup tu je.. Po smazání té db se smskama nastavení MMS funguje, upravený profil taky.

Ale internet funguje jen napůl.. ICQ klient se prostě nepřipojí. (bez vypsání nějakého chybového kódu). Avšak řekl bych že jak UIN tak i heslo mám správně jelikož mě klient spuštěný na PC odpojí..

předpokládal jsem že APN bude taky internet.. Ale nevím.. Rozhodně se mi však zdá že to připojení žere nějak moc peněz.. (jeden pokus cca 2kč). Ale připouštím že připojování může mít větší datovou náročnost..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 24. květen, 2010 17:08    Předmět: Citovat

APN je "internet", pokud máš paušálovou kartu. Nevím jaký datový tarif máš (*cenzura* lidi, přečtěte si dokument "Jak se správně ptát" a uvádějte VŠECHNY INFORMACE k problému RELEVANTNÍ) a jaký typ karty.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412