Fórum - Zobrazit téma - Treo 650 problém s telefonem-nejde zapnout - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Treo 650 problém s telefonem-nejde zapnout
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LucniKonik
nováček
nováček


Registrace: 13.6. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt 22. duben, 2010 17:33    Předmět: Citovat

takže update:
-Treo je naprosto stabilní, pomohlo flashnout Hawkovou ROMkou přes 650RestoreTool od Shadowmita,
Teď už mám "jen" problém s nefunkčním telefonem - nejde zapnout, v phone info mi chybí položky Number, Imei number, SA number a Firmware, pokud zadám *#06#, Treo zařve Operation Failed - jsem už na prášky, co s tím

zkusím tu 1.21 z downloadu, jestli pomůže Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: čt 22. duben, 2010 19:55    Předmět: Citovat

tak co ta 1.21?
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
LucniKonik
nováček
nováček


Registrace: 13.6. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt 22. duben, 2010 22:42    Předmět: Citovat

tak 1.21 i 1.31 fiasko - flasher jde spustit, ale zůstane jen na začátku, nelze ho fyzicky spustit Smutný a po chvíli (cca 5 minut) dojde k softresetu Smutný, takže to vypadá, že GSM modul je KO
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
LucniKonik
nováček
nováček


Registrace: 13.6. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt 22. duben, 2010 22:50    Předmět: Citovat

knihomol: rozebral jsem Treo asi 4x, vše vypadá v pořádku, nikde žádná oxidace nebo něco podobného Smutný(

jinak aktuálně můžu nahrát přes hotsync cokoli a funguje to, programy z karty spustím taky, takže de facto jediný, co mi ke štěstí schází, je funkční telefon Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: čt 22. duben, 2010 22:58    Předmět: Citovat

...co zkusit úplně smazat vnitřek ? sice nevim jak se to dělá a zda by to vůbec šlo...
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt 22. duben, 2010 23:15    Předmět: Citovat

To opravdu vypadá na vadný telefonní modul. Stačí podívat se na eBay, jestli ho někdo neprodává.

Jinak to tuhnutí a nefunkčnost telefonu, je jasný příznak. Něco podobného jsem už zažil. Stačila jednoduchá výměna telefonní části (práce na 15 minut) a vše chodilo jak má.

Nikdy by mě ale nenapadlo, že by někdo mohl podobné příznaky spojovat s FW. Ale někdy je nutné prozkoumat i slepé uličky. Stává se to občas i mně.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
LucniKonik
nováček
nováček


Registrace: 13.6. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt 22. duben, 2010 23:52    Předmět: Citovat

dantemc: zero out reset proběhl hned na začátku Smutný

Hawk: díky za potvrzení - treo mám asi rok a občasné softresety nebyly výjimkou, někdy jich bylo hodně Smutný, ale jinak si na stabilitu nemůžu stěžovat. Treo se ke mě dostalo v tragickém softwarovém i hw stavu, naštěstí základní deska byla nepoškozená, v ROMce byla jedna z Tvých starších verzí systému, ale šíleně zmršená, po chvíli experimentů jsem nasypal 0.2.1N a pak už treo jelo jak z praku, akorát jse si pak upravil aplikace v rom - něco vyhodil, něco přidal a furt jelo bez potíží - zmátlo mě to, že do toho resetování v TomTomu i poté Treo telefonovalo bez problémů, proto jsem chybu připisoval sobě, že jsem omylem přepsal FW 1.71 na 1.43 Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá 23. duben, 2010 9:51    Předmět: Citovat

Ještě bych ale zkusil, zda ten telefon pojede po hard resetu. Z toho, co sem píšeš plyne, že moje ROM ti způsobuje nějaké potíže. Jenže moje ROM po hard resetu žádné potíže nezpůsobuje, pokud tam není problém s nainstalovanými aplikacemi a zpraseným systémem.

Takže bych zkusil nejdřív ten hard reset, pokud jsi ho už neprováděl, a zapnutí telefonní části (bez reinstalace nebo obnovení ze zálohy). Pak bych teprve prováděl další kroky.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
LucniKonik
nováček
nováček


Registrace: 13.6. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: pá 23. duben, 2010 10:54    Předmět: Citovat

Hawk, tvoje Romka potíže nezpůsobuje, problém byl v zmršené Romce, kterou dodrbal původní majitel Radostný)

jinak telefon nejede ani po HR ani po ZOR Smutný( furt not enough power ... - ještě pro jistotu zkusím skočit ke kamarádovi, který má taky 650ku a půjčím si baterku na test, ale vzhledem k absenci info o IMEI radia si myslím, že máš pravdu a GSM modul se odebral do věčných lovišť Smutný

nicméně na ebay je jeden kousek s drblým displejem od 1eura, tak pokud se mi po podaří vydražit za rozumnou cenu, použiju ho na náhradní díly pro svoje (a zdravá deska mi zbyde v šupleti, kdyby něco Vysmátý)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
LucniKonik
nováček
nováček


Registrace: 13.6. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: pá 14. květen, 2010 2:53    Předmět: Citovat

Takže malý update Radostný)

Tak už zase mám Treo Radostný))

moje původní 650ka leží v šupleti, musím se ozvat jednomu člověku (bohužel jsem zapoměl odpovědět na mail Smutný(), abych do ní vrazil nový GSM modul a překopal kryty, pak bude následovat koupě nové antény, protože pán nemá.

aktuálně telefonuju a treuju na Cingularový 650ce, od pána, který se mi náhodně ozval - koupil jsem od něj 2ks, oba Cingular, jeden bez foťáku ve stavu 1A+, bohužel na Simlock jsem krátkej, ale kamarád umí pořešit Radostný a druhý kus s foťákem ve stavu 1A (pár menších škrábanců, které mi jsou opravdu fuk)

Takže jakmile odbloknu bezfoťákové Treo, "stěhuju" se do něj, foťákovej Cingular asi nafasuje drahá polovice a do opravenýho Trea asi dám druhou simku a budu používat obě Vysmátý - Cingulary jsou stříbrný s modrým okolím displeje, prozatímní mrtvolka je tmavě šedá metla s bílošedým okrajem, aspoň si je pak nebudu plést Vysmátý
_________________
Moje Palmy minulé a současné:
IBM Workpad c3 (Vx) -> m515 -> TT1 + LD + 3x Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: pá 14. květen, 2010 8:07    Předmět: Citovat

Docela dobrá skládačka Radostný Nahoď alespoň nějaké fotky té sbírky Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: pá 14. květen, 2010 10:26    Předmět: Citovat

jak koukám tak palmy asi v noci vyskakujou s nabíječek a táhnou s kulomety do války proti Windows Mobile....to by vysvětlovalo ten prasklej displej na mém treu...nejspíš ho trefil asi zbloudilej šrapnel..
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
LucniKonik
nováček
nováček


Registrace: 13.6. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: pá 14. květen, 2010 11:54    Předmět: Citovat

Lukee: jestli se o víkendu k tomu dostanu (musím dát dokupy auto), tak nafotím a ukážu Radostný

dantemc: upřímnou soustrast, akorát jsem psal pánovi kvůli dílům a rovnou jsem se ho optal na displej Radostný, takže jestli se s pánem dohodnu, tak Ti ten displej můžu vzít, jestli chceš a pán ho bude mít, pak se někde slezem a jestli budeš chtít, tak Ti ten displej i vyměním Radostný
_________________
Moje Palmy minulé a současné:
IBM Workpad c3 (Vx) -> m515 -> TT1 + LD + 3x Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: pá 14. květen, 2010 15:09    Předmět: Citovat

dnes mi už přišel..Radostný Tak už taky "treuju"Radostný
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
LucniKonik
nováček
nováček


Registrace: 13.6. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út 18. květen, 2010 19:33    Předmět: Citovat

tak jak jsem slíbil, obrázek mých tří kousků Radostný)



Jinak aktuální stav:
- moje původní treo se opravovat nebude
- Cingular uprostřed musím nechat odblokovat (zatím nebyl čas)
- Cingular vpravo už není originální Smutný (odešla flash, začal se náhodně restartovat, jedno zda telefon zaplý či vyplý, vyndal jsem z něj GSM modul a do jeho housingu dal desku, klávesnici a displej z mého původního, neb Cingulary jsou hardware revize B, moje je A, tudíž displeje a klávesnice nejsou kompatibilní Smutný

edit: ad stav mého původního-je to válečný veterán, bohužel s dost zničeným housingem se už ke mě dostal Smutný( - několikráte jsem to slepoval, ale vždy to ruplo znova Smutný((

jinak ten uprostřed (bloklý) je ve stavu 1Aplus, viděl jsem už docela hodně Treo650, ale takto zachovalý ještě ne Radostný
_________________
Moje Palmy minulé a současné:
IBM Workpad c3 (Vx) -> m515 -> TT1 + LD + 3x Treo 650


Naposledy upravil LucniKonik dne čt 20. květen, 2010 0:03, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: út 18. květen, 2010 20:00    Předmět: Odpoved Citovat

LucniKonik: vskutku nadherne zatisi. I to pozadi se mi libi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DanteMC
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.12. 2009
Příspěvky: 604
Bydliště: Česká lípa

PříspěvekZaslal: út 18. květen, 2010 20:09    Předmět: Citovat

pěkné kousky(takový tři váleční veteráni)...:-)jinak myslíte že by se dal nějak vyměnit reproduktor za lepší? ten můj se mi zdá při přehrávání že má moc chraplák...
_________________
Pár palmů-Windows Mobile - Web OS -Iphone 2G - G1- Htc Hero- S2 - Htc Evo 3D - Nexus s Android Kitkatem 4.4

Skutečně svoboda v uživání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: st 19. květen, 2010 10:51    Předmět: Citovat

Jojo, vypadjí dobře, i ten ThinkPad Mrkající PS: taky jednoho mám, T43p.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
LucniKonik
nováček
nováček


Registrace: 13.6. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: st 19. květen, 2010 12:17    Předmět: Citovat

děkuji všem Radostný)

Zkoušel jsem, když mi Treo umřelo, jako náhradu Trea symbianové Nokie N70 a E50, chvíli jsem měl půjčenou E52, pak Sony Ericsson X1, ale WM je opravdu děs běs pomalej a nelogickej, Symbian ujde, ale holt Palm je Palm-lepší pracovní nástroj, než je Treo, jsem zatím neměl Radostný a až definitivně zdechnou, tak netuším, co pořídím za nový stroj, Pré se mi líbí, nicméně WebOS už není tak jednoduchý a rychlý na ovládání, jako klasický Garnet 5.4.9 Smutný(((, takže až definitivně umřou, budu muset asi hledat nějaký průmyslový PDA telefon s PalmOS Vysmátý

lukee: máš luxusní oči - tohle je "lehce" upravená T41 Radostný)) - koupeno v konfiguraci PM 1.6, 768MB RAM, 60GB disk a bez wifi Radostný) a po roce a půl,co ho mám, je to PM2.0, 2GB RAM, 160GB disk a 2.4/5GHz Wistron CM9 wifi Vysmátý
_________________
Moje Palmy minulé a současné:
IBM Workpad c3 (Vx) -> m515 -> TT1 + LD + 3x Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
LucniKonik
nováček
nováček


Registrace: 13.6. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: st 19. květen, 2010 23:58    Předmět: Citovat

dantemc: zkus zkontrolovat uchycení (lepící pásku), mě chraplal reprák taky, při kontrole jsem zjistil, že nedrží, koupil jsem kvalitní tenkou oboustranou lepenku, vystřihl kolečko, přelepil a už nerezonuje Radostný
_________________
Moje Palmy minulé a současné:
IBM Workpad c3 (Vx) -> m515 -> TT1 + LD + 3x Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412