Fórum - Zobrazit téma - Palm OS Platform SDK pro Centro - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm OS Platform SDK pro Centro
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Programování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: so 16. duben, 2011 23:09    Předmět: Palm OS Platform SDK pro Centro Citovat

Zdravim pritomne.

Vidim, ze programovaci cast fora neni zcela mrtva, takze polozim svoji otazku.

Po dvou letech tapani jsem se konecne dostal k tomu nainstalovat Garnet OS Development Suite, pochopit jak se v nem pise a preklada, precist si Programovani pro Palm OS a Palm Developer Guide a zbuildit funkcni jednoduchou aplikaci k otestovani toho, jak co funguje.

Ted mam ovsem problem s tim nalezenim SDK pro Centro. V zminpvame, Palm Developer Guide rozlisuji mezi obecnym Garnet OS SDK, ktere podporuje pouze vlastnosti systemu od ACCESSu a Palm OS Platform SDK, ktere zastitoval primo Palm Inc. a byly v nem dalsi knihovny.

Funkcni GODS neobsahuje napriklad HsPhoneGSM.h, ktery chci vyuzit, Palm OS Platform SDK v posledni verzi z unora 2008 by ho obsahovat mel, ovsem neni uz nikde k mani.

Proto se ptam, nema nekdo uvedenou verzi?
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po 18. duben, 2011 15:54    Předmět: Citovat

A můžeš nám všem sdělit, kde se tyto informace nacházejí. Ať čtu jak čtu, tak v Palm Developer Guide nic takového nevidím. Jen tam je zmíňka o tom, že existuje CodeWarrior a update Palm OS 5 SDK (68K) R3, který je opět pro CodeWarrior. Tebou zmiňovaný Palm OS Platform SDK tam vůbec není.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde


Naposledy upravil killinghawk dne po 18. duben, 2011 16:20, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: po 18. duben, 2011 16:06    Předmět: Citovat

Citace:
To develop applications specific to Palm handheld, mobile manager, and smartphone devices, you will need to download and install the Palm OS SDK from Palm, Inc. You will also need to link your applications to the headers and libraries provided in the Palm OS SDK, which includes all feature differentiations from the generic Garnet OS SDK from ACCESS.


Strana 23 bod 2.4 v Palm Developer Guide revize J z 30.4.2008. Dostupné třeba na http://www.mojecentro.cz/files/PalmOS_SDK_5.6/Palm_OS_Dev_Guide.pdf, kde se brzy objeví i zbytek SDK, které jsem mezitím získal. Napíšu o tom večer určitě článek na mojecentro.cz.

Dokumentace samozřejmě připouští i použití Code Warrioru, ale ten je komerční, zatím co GODS + Palm OS SDK je varianta zdarma, v době o které je řeč dostupná proti bezplatné registraci.
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po 18. duben, 2011 16:31    Předmět: Citovat

Já jsem měl revizi E a tam o tom nebylo ani slovo. V té tvojí verzi to opravdu je. Nicméně je divné, že toto SDK tak rychle a důsledně zmizelo z celého internetu včetně Palm Developer Guide revize J.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: po 18. duben, 2011 16:41    Předmět: Citovat

Zas tak divné mi to nepřijde, bylo nejnovější, tudíž to nikdo moc neměl času nasdílet. Podle dokumentace je 5.6 jediná verze podporující Cell ID v Centru, tj. věc kterou využívají třeba Google Maps a věc, kterou chci používat i já.
A HP, pokud je mi známo, po akvizici Palmu zrušilo celé PDN, teď už je všude jen WebOS.

Udělám mirror jediné existující stránky, kde to momentálně je - autor ji obnovil po mém mailovém dotazu. Doufám, že s tím HP nebude mít potíž.

---

Teď už jen řeším, jak to SDK zakomponovat do GODS. Je to jen zip archiv plný .h souborů bez řádku návodu.
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po 18. duben, 2011 17:58    Předmět: Citovat

Jestli jsou to jen hlavičkové soubory, tak ti rovnou můžu říct, že to chodit nebude, protože GODS tyto knihovny nepodporuje. Musel by tam být i update překladače.

Jinak výše zmíněné hlavičkové soubory jsem testoval už asi před rokem a s GODS nechodily. Chodí jen v CodeWarrioru.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: po 18. duben, 2011 18:07    Předmět: Citovat

To je ovšem velmi mrzuté. Pak nechápu ten text v Dev Guide, jasně říká, že to slouží pro GODS.
Ještě vyčkám, člověk co mi posílal SDK má v práci knihu přímo od Palmu, která by měla instalaci SDK do GODS popisovat, snad tam něco vyčte - z hlavy už si to nepamatuje.

A pokud to vážně nepůjde, pak je to blbé - ale asi budu muset ten CodeWarrior někde sehnat.
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: po 18. duben, 2011 20:32    Předmět: Citovat

I když jsem našel návod, jak to dostat do GODS, neuspěl jsem. Nedá se nic dělat, najdu si Code Warrior.
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: út 19. duben, 2011 8:29    Předmět: Citovat

S CodeWarrior jsem měl problémy na Windows 7, on samotný i jeho části se chovaly nepředvídatelně, padalo to atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: út 19. duben, 2011 9:34    Předmět: Windows 7 Citovat

Stejně jedu ve VirtualBoxu na Windows 2000, protože mám jaho hlavní systémy Mac OS a Linux, takže to by nevadilo.

Našel jsem ale návod, kterým se zdá, že jsem do GODS ty headery dostal a GODS neprotestuje při překladu pokud je includnu a použiju. Uvidím, zda také vypadne něco funkčního.
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 19. duben, 2011 15:36    Předmět: Citovat

Tak beru zpět svoje tvrzení, že to v GODS nejede. Právě jsem to zkoušel s reálnou aplikací a vše se zkompilovalo a aplikace normálně funguje.

Nicméně jednalo se o dost zdlouhavý proces, při kterém jsem musel měnit cesty v mnoha hlavičkových souborech.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: út 19. duben, 2011 16:23    Předmět: Citovat

Hawku, napiš o tom něco víc, pro případ že by moje pokusy z včerejší noci dneska večer nedopadly.

Já jsem se držel tohoto návodu, který jsem našel ve fóru na accessdevnet.com:

1. Odinstalovat GODS a Cygwin
2. Nainstalovat nový Cygwin a do něj aktuální prc-tools
3. Nastavit windowsový PATH tak aby obsahoval C:\cygwin\bin
4. Připojit v Cygwin adresář C:\Program Files\ACCESS\Garnet OS Development Suite jako /PalmDev
5. Nakopírovat do adresáře /PalmDev/sdk-5r4/include všechny hlavičkové soubory
6. Spustit palmdev-prep.exe
7. Nainstalovat GODS bez cygwinu

GODS headery vidí, jdou includovat a jdou volat jejich funkce - zkoušel jsem zatím jen nějake věci z HsPhoneNetwork.h a HsPhone.h, pak už ale byly tři ráno a nějak jsem to nedotáhl do konce. PRC ale zbuildovat šlo, v Centru se spustí, funkce se zavolá bez chyby, leč vrací mi jiné věci než bych čekal, můžu tam někde mít chybu já.
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 19. duben, 2011 18:14    Předmět: Citovat

Použil jsem ten nejstupidnější postup, jaký existuje, ale zdá se, že to chodí. Prostě jsem jen zkopíroval hlavičkové soubory z CodeWarriora do adresáře include v GODS a postupně opravoval cesty v hlavičkových souborech, dokud to nezačalo fungovat.

Nevím, zda lze tento postup použít zcela obecně, ale v případě HsPhone.h a dalších z telephony mi to funguje.

Jen bych asi dodal, že jsem tam kopíroval jen ty soubory, které tam chyběly. Nepřepisoval jsem nic co už tam bylo ničím, co je v CodeWarrioru.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: út 19. duben, 2011 18:33    Předmět: Citovat

Já vyšel z toho, že minimálně dva lidé na accessdevnetu mají pozitivní zkušenost s novými prc-tools a tím, že když se do include všechny .h nasypou a udělá se palmdev-prep, tak by to mělo šlapat.

Mohl by ses podělit o nějaký funkční kus kódu? Jelikož začínám, nemůžu si být jist, zda nefungují .h (GODS nic nehlásí a překládá o106) nebo dělám chybu někdě já (velmi pravděpodobné).

Mail logout128 zavináč gmail tečka com je přístupný jakémukoliv kusu kódu, kterým ověřím funkčnost. Dík moc.
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 19. duben, 2011 18:45    Předmět: Citovat

Poslal jsem ti aplikaci blokující všechny SMS začínající "SprintFreeMsg:" na mail. Mně to chodí.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: út 19. duben, 2011 22:09    Předmět: Ano! Citovat

Díky nesmírně Hawkovi za kód, kterým jsem ověřil, že mnou výše uvedený postup, přeložený z diskuse na AccessDevNetu je funkční.

Přeložil jsem si GODSem triviální kód vypisující jméno operátora a šlo to.
Nemusel jsem přepisovat nic v headerech, build prošel napoprvé, bez warningů a errorů.

Teď bych to po třech probděných nocích měl sepsat a dát na web, než se to zapomene.

Ještě jednou, Hawku díky.
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: st 20. duben, 2011 22:43    Předmět: SDK ke stažení Citovat

Zájemci najdou odkaz na PalmOS SDK 5.6 v nově vytvořené sekci Download na MojeCentro.cz

http://www.mojecentro.cz/download

Zatím jsem nějak nenašel čas sepsat k tomu cokoliv víc, snad to bude přes velikonoce lepší.
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st 20. duben, 2011 23:06    Předmět: Citovat

Tak to jsou přesně ty hlavičkové soubory, na které jsem tě odkazoval na facebooku a které jsou na stránkách Razoffa (viz http://ix.da.ru/wristpda/develop/index.htm resp. http://ix.da.ru/).

Jsou to hlavičkové soubory do CodeWarriora, které mám už dávno. Jen jsem netušil, že to může chodit i v GODS.

Ale děkuji ti alespoň za ten simulátor Trea 680, který mi chyběl do sbírky.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: čt 21. duben, 2011 7:15    Předmět: Citovat

Právě fakt, že jsi jednak zmiňoval "Palm OS 5 SDK 68K R3" a druhak jsi říkal, že to není pro GODS způsobil, že jsem to z té ruské stránky nezkoušel.

Každopádně v tom co jsem sehnal a dal online já, je - jak se zdá - toho víc, takže to neuškodí mít někde vystavené.
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt 21. duben, 2011 9:13    Předmět: Citovat

Uznávám, že to byla i moje chyba, že jsem to neřekl úplně přesně, ale když na na těch Razoffových stránkách klikneš na SDK, tak ti to hned vyhodí seznam, kde je i položka "Palm SDK 5.6 Headers".

Někdy stačí udělat jen pár kliknutí myší navíc, abys dostal to, co hledáš.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Programování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412