Fórum - Zobrazit téma - Dvojí sichrování dat z Palmu TX - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dvojí sichrování dat z Palmu TX

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Georg
nováček
nováček


Registrace: 7.3. 2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st 17. březen, 2010 15:32    Předmět: Dvojí sichrování dat z Palmu TX Citovat

Slovutný divane nejjasnější palmistů nejdokonalejších!
"Saveuji" ukládáním dat z Palm TX na kartu ale současně také synchronizuji své TX co den nejméně jednou s compem.

Dotaz můj směřuje k divanu, slunéčku:
během synchronizace vidím na ploše info, že (krom NotePadu a Calendaru) se vše saveuje, ale skutečně vše?

Jinými slovy, je rozdíl mezi sichrováním skrze kartu v Palmu a skrze synchronizaci na compu?
Ptám se proto, že kartu sebou vláčím ve stroji pořád (kvůlivá fotkám) a kdyby mi někdo Palm šlohnul, jak se říká, zmizí i s kartou!
Budu moci vrátit všechna data - tedy komplet - na Palm synchronem s compem?
Asi trošku složitě, ale kolíbku bych stejně nevyhrál!
S díky Georg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 17. březen, 2010 15:41    Předmět: Odpoved Citovat

Melo by tam byt vsechno, ovsem musel bys to nahrat do stejneho modelu palmu, protoze nektere programy, ktere jsou urceny primo pro urcity typ palmu by mohli mit problem. Spis mi to minimalne u starsich palmu po hardresetu cpalo do palmu i veci, ktere jsem v nem mel predtim nahrane a pred casem je smazal - obsah c:\program files\palmone\Jmeno profilu\Archive

Jinak jestli zalohujes na kartu programem NVBackup, zkopiruj si do pocitace i obsah adresare karta\PALM\programs\NVBackup. Jistota je jistota.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 17. březen, 2010 16:15    Předmět: Citovat

Správné obnovení je ve výsledku garantováno jenom u aplikací, využívajících mechanismus synchronizačních conduitů. Do PIM aplikací se data nahrnou v podobě v jaké jsou na desktopu, do ostatních synchronizovaných pomocí conduitů v podobě, dané mechanismem jejich synchronizace (bezchybnou funkci mám ověřenu u Bonsaie).
Co se týče záloh aplikací jako takových, obvykle se jako první krok doporučuje:
- přejmenovat složku HotsyncID\Archive a synchronizovat: měly by se obnovit aplikace v té sestavě, v jaké byly při poslední synchronizaci. K tomu slouží obsah složky HotsyncID\Backup.
Stává se ovšem, že se stejně nainstaluje nějaký bordel, který v Backupu dávno nemá co dělat, a pak se doporučuje:
- zařízení hardresetnout
- složky Backup a Archive přejmenovat (osobně používám schéma yyyymmdd.hhmm.původní_název)
- synchronizovat a zvolit připojení k původnímu profilu
- aplikace nainstalovat v ověřeném pořadí klasicky.

Ono totiž u některých aplikací (typicky lokalizace, launchery, správce hacků, aplikace měnící funkce systému jako Butler/PhoneTechnician apod.) hodně záleží na pořadí jejich instalace. Skoro odstrašujícím příkladem v tomhle ohledu byla T5ka s lokalizací Piloc a ovladačem klávesnice UWK. Z toho mi málem slezly nehty.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412